Bir kayınvalide sorunu

Bi daha konusu açılırsa yok anne ben tek kat ufak bi ev istiyorum ikimize anca yeter eşimle büyük evin sorumluluğu da büyük oluyor de. Eşine trip atma bence ortada bi şey yok daha. Ha olursa ben beraber yaşamam diye net tepkini koyarsın. Ama genç kadının bu tribe girmesi de değişik yani, çevre edinsin hobi edinsin daha bismillah hemen yaşlı modu
çok haklısınız zaten. yaşlansın bunu yaşlanınca dusunuruz vicdansız değilim bakıma muhtaç olur tabi ki orta yol bulurum :) zaten ben oldum olası 2 katlı ev sevmem. insan ev hayalini kendi kendine kurar cocuguyla kurmaz ki. evet ortada bir şey yok ama ben eşimle şimdiden nasıl konuşmalıyım. şuanda bir kavga cıkarmak mantıksız ama canım hep sıkkın ona ne demeliyim?

Tek kalmak , yalnız kalmak bir yaştan sonra çok zor oluyor, kv dem tek yaşıyor benim de teyzem de anneannem ile yaşıyor ama bazen anneannem hastalıkları sebebi ile hastaneye yatınca teyzem evde tek kalıyor ve inanin çok zor , o koskocaman evler dort duvara dönüyor, yaşamayan pek anlamıyor, bizim belki is hayatlarimiz arkadaslarimiz annemiz babamiz var , kendimizi koskoca evlerde tek başına kalmış hayal edemiyoruz ama yaşlar geçince insanlar yalnız kalmak istemiyorlar. Ayrıca bir anneyi haftada 1 aramak da biraz geç gibi , ben kendi annemi de kayinvalidemi de her gun ararim , 3 dakika konusmak kimseyi zorlamaz acikcasi. Ayni ev (dubleks) ya da ayni apartman evet zor olabilir ama dedigim gibi 1 tane evladı olan anne ya da baba için yapılacak başka bir seçenek yok gibi.

çok haklısınız zaten. yaşlansın bunu yaşlanınca dusunuruz vicdansız değilim bakıma muhtaç olur tabi ki orta yol bulurum :) zaten ben oldum olası 2 katlı ev sevmem. insan ev hayalini kendi kendine kurar cocuguyla kurmaz ki. evet ortada bir şey yok ama ben eşimle şimdiden nasıl konuşmalıyım. şuanda bir kavga cıkarmak mantıksız ama canım hep sıkkın ona ne demeliyim?
Bence kafandan at şu an bu düşünceyi. Eşinle durduk yere kötü olma. Adamın bir şey dediği yok ortada olay da yok. Olursa o zaman düşünürsün şimdi konuşma bence bir şey

Hiç canını sıkma boş yere. Kabul etmiyorum diyeceksin o kadar. Eşin bu konuda seni zorlayamaz. Anlattığına göre zaten zorlayacak bir yapıda değil. Bir daha bir şey söylerse kayınvaliden alttan alttan mesajlarını verirsin. Net ol yeterli.
zorlayacak bir yapıda değil, çok seviyorum eşimi. zaten eşim annesine düşkün değil ama annesi eşime aşık. tek cocuğu başka kimsesi yok ondan muhtemelen. ben inanılmaz keyifsizim ama modum düşük 1 haftadır. normalde cok tatlıdır kayınvalidem iyi anlasırız ama bu konuyu açtıgından beri anında bir tiksinme geldi.

gelecek korkusu belki de. Ben aynı binayı bile bu Yaşta kabul etmezdim.
İyiyken kötü olmaya gerek yok. Bir hafta aramayınca triplere giren biri aynı binada gelmiyorsunuz diye de girer ne bileyim girer de girer.
Anası ve babasıyla kalsın işte ne olacak.
annesi babası ölünce ne yapacak diye dusunuyor işte

Tek kalmak , yalnız kalmak bir yaştan sonra çok zor oluyor, kv dem tek yaşıyor benim de teyzem de anneannem ile yaşıyor ama bazen anneannem hastalıkları sebebi ile hastaneye yatınca teyzem evde tek kalıyor ve inanin çok zor , o koskocaman evler dort duvara dönüyor, yaşamayan pek anlamıyor, bizim belki is hayatlarimiz arkadaslarimiz annemiz babamiz var , kendimizi koskoca evlerde tek başına kalmış hayal edemiyoruz ama yaşlar geçince insanlar yalnız kalmak istemiyorlar. Ayrıca bir anneyi haftada 1 aramak da biraz geç gibi , ben kendi annemi de kayinvalidemi de her gun ararim , 3 dakika konusmak kimseyi zorlamaz acikcasi. Ayni ev (dubleks) ya da ayni apartman evet zor olabilir ama dedigim gibi 1 tane evladı olan anne ya da baba için yapılacak başka bir seçenek yok gibi.
Çok haklısınız arama konusunda, ben de günlük ararım hep. ama ev olayı olmaz. bu kadın daha 50 yaşında. Günlere gitse kurslara gitse sıkılacak vakit bulamaz ki yaşlı anne babasıyla yaşıyormuş zaten bir de. Şimdiden bunu hesap etmek saçma geliyor bana. Yoksa elbette ki yaşlı insanlar yalnız kalmasın en azından günlük uğransın yanlarına. Bu durum farklı bence ama şu an, bu kadın yaşlı ve yalnız değil

zorlayacak bir yapıda değil, çok seviyorum eşimi. zaten eşim annesine düşkün değil ama annesi eşime aşık. tek cocuğu başka kimsesi yok ondan muhtemelen. ben inanılmaz keyifsizim ama modum düşük 1 haftadır. normalde cok tatlıdır kayınvalidem iyi anlasırız ama bu konuyu açtıgından beri anında bir tiksinme geldi.
Benim de kayınvalidem tek yaşıyor yurt dışında. Senede gelip 1.5-2 ay kalır. Memnun muyum? Açıkçası değilim ama benim annem de tek yaşasa senede birkaç ay yanıma alırım, ben de kıyamam. Onun dışında temelli dublex ev, altlı üstlü mümkün değil.

bence hiç düşünme şimdiden, daha çok zaman varmış yaşlanmasına, eşinize demişsiniz zaten asla olmayacağını, kv ile bu münakaşaya bile girmeyin derim.
ilerde yaşlanınca tabii ki ihtiyaçları için yardımcı olursunuz ama ne aynı dairde ne aynı apartmanda olmaz.
bu sefer yemek yapamadım birlikte yiyelim, pazar sizinle çıkayım vs vs ne aile hayatınız kalır ne bişey.

bu arada ben olsam ben de takardım bu konuya açıkçası, amaaan deyip hemen kafamdan çıkaramazdım.

bir sürü insan tek yaşıyor. ben de bunu anlamıyorum insan gençken neden tek kalamasın? tekse sık ziyarete gideriz ihtiyaçlarını gideririz. ama sırf tek diye asla yalnız kalamaz mantıgını anlamıyorum. tek kalamazsa ne diye oğlunu evlendirdi.

bence hiç düşünme şimdiden, daha çok zaman varmış yaşlanmasına, eşinize demişsiniz zaten asla olmayacağını, kv ile bu münakaşaya bile girmeyin derim.
ilerde yaşlanınca tabii ki ihtiyaçları için yardımcı olursunuz ama ne aynı dairde ne aynı apartmanda olmaz.
bu sefer yemek yapamadım birlikte yiyelim, pazar sizinle çıkayım vs vs ne aile hayatınız kalır

karışan görüşen biri değil yaşlanınca aynı apartman bana sıkıntı yapmaz fakat tabiki kesinlikle aynı ev olmaz isterse ev 5 katlı olsun yine de kabul etmiyorum.

ne yapmam lazım gerçekten canım sıkılıyor.
kayınvalideniz iki kere bu konuyu açtığına göre bence üçüncüye de açacak, o zaman sorarsınız anne iki katlı ev nasıl oluyor diye, dubleks vs derse "anne kusura bakma ben eşimle başbaşa yaşamak istiyorum" dersiniz yani şimdiden ümitlenmesin, ama tartışma boyutuna asla geçmeyin, belki açmaz bile bir daha konuyu. yani umarım açmaz :KK43:

Çok haklısınız arama konusunda, ben de günlük ararım hep. ama ev olayı olmaz. bu kadın daha 50 yaşında. Günlere gitse kurslara gitse sıkılacak vakit bulamaz ki yaşlı anne babasıyla yaşıyormuş zaten bir de. Şimdiden bunu hesap etmek saçma geliyor bana. Yoksa elbette ki yaşlı insanlar yalnız kalmasın en azından günlük uğransın yanlarına. Bu durum farklı bence ama şu an, bu kadın yaşlı ve yalnız değil
bundan sonra daha sık aramaya dikkat ederim ben de fakat dediğim gibi aynı ev mümkün değil. eşime bu yüzden soğuk yapıyorum annesi yüzünden boş yere.

ne yapmam lazım gerçekten canım sıkılıyor.
Eşiniz de anlıyor annesinin niyetini ama oyalıyor işte iki tarafı da. O da arada kalmış belli ki. Bence siz bir daha konusu açılırsa sert çıkmadan söyleyin. Anne ev üstüne ev olmaz, herkes evinde kalsın, rahat etsin vs. diyebilirsiniz.

kayınvalideniz iki kere bu konuyu açtığına göre bence üçüncüye de açacak, o zaman sorarsınız anne iki katlı ev nasıl oluyor diye, dubleks vs derse "anne kusura bakma ben eşimle başbaşa yaşamak istiyorum" dersiniz yani şimdiden ümitlenmesin, ama tartışma boyutuna asla geçmeyin, belki açmaz bile bir daha konuyu. yani umarım açmaz :KK43:
öyle derim demesi kolay :) bu kez yaşlanınca ne yapacagım ben peki diye triplere girecek şimdiden midem bulanmaya başladı. ya da şimdiden eşime konuyu açsam mı ki annen konuyu açarsa bişey de diye :KK43: bilmiyorumn of

abla daha 50 yasındaymış. onun için aktiviteler arkadaş ortamları yok mudur halk eğitimlerde kurslar oluyor. böyle ortamlarda çevre de edinir siz ayak bağı olursunuz ona bir süre sonra açılsın biraz

Eşiniz de anlıyor annesinin niyetini ama oyalıyor işte iki tarafı da. O da arada kalmış belli ki. Bence siz bir daha konusu açılırsa sert çıkmadan söyleyin. Anne ev üstüne ev olmaz, herkes evinde kalsın, rahat etsin vs. diyebilirsiniz.
demekten çekinmem derim tabi yalnız napayım falan diyecek bu sefer olay büyüyecek kavgaya dönüşecek benim ailem devreye girecek kötü gelin olacagım :)

X