Bir kayınvalide sorunu

abla daha 50 yasındaymış. onun için aktiviteler arkadaş ortamları yok mudur halk eğitimlerde kurslar oluyor. böyle ortamlarda çevre de edinir siz ayak bağı olursunuz ona bir süre sonra açılsın biraz
hiç bir yere gitmez emekli mimar kendisi, anca kuaför cart curt öyle yerler.

hiç bir yere gitmez emekli mimar kendisi, anca kuaför cart curt öyle yerler.
ayyyy yaslı olksa dediğin gibi ama daha çok genç bu yaşta zaten kendini böyle kapatmış eve çok buyuk kötuluk yapıyor kendıne. psikologa götürseniz okumuş da kadın yani :KK56: kendine bunu yapmasına üzüldüm açıkçası

demekten çekinmem derim tabi yalnız napayım falan diyecek bu sefer olay büyüyecek kavgaya dönüşecek benim ailem devreye girecek kötü gelin olacagım :)
Aileniz kavganızda niye devreye giriyor onu anlamadım. Kavgalık olay da yok zaten daha. Şu an ortada bi şey yok bi aklı selim olun. 20 sene sonranın olayını o zaman düşünün. Şimdi tekrar derse hayır diyip kapatın konuyu zaten

demekten çekinmem derim tabi yalnız napayım falan diyecek bu sefer olay büyüyecek kavgaya dönüşecek benim ailem devreye girecek kötü gelin olacagım :)
Kavga etmeyin işte. Yalnız napayım derse herkes ne yapıyorsa sen de onu yaparsın deyin, tek yalnız sen misin, sanki yaşlı mısın gencecik kadınsın vs. uydurursunuz bir şey. Zaten yalnız değilmiş ki, annesi babasıyla yaşıyormuş. Bunu da söylersiniz. Ama fikrinizi mutlaka bilmeli, umudunu kessin. Siz şu an tepki vermeyerek sonrasında daha büyük hayal kırıklığına sebep oluyorsunuz. Kadın ilerisi için plan yapıyor muhtemelen şöyle olur böyle olur diye.

ayyyy yaslı olksa dediğin gibi ama daha çok genç bu yaşta zaten kendini böyle kapatmış eve çok buyuk kötuluk yapıyor kendıne. psikologa götürseniz okumuş da kadın yani :KK56: kendine bunu yapmasına üzüldüm açıkçası
öyle, oturmaya bile pek gelmez bize diğer akrabaları anca gelir rahatsızlık vermiyim kafasında biraz aynı iki katlı deyince o yüzden şaşırdım.

öyle, oturmaya bile pek gelmez bize diğer akrabaları anca gelir rahatsızlık vermiyim kafasında biraz aynı iki katlı deyince o yüzden şaşırdım.
siz onu açılmaya etrafını keşfetmeye yönlendirin. turlara katılsın yurt dışı yurt içi

Aileniz kavganızda niye devreye giriyor onu anlamadım. Kavgalık olay da yok zaten daha. Şu an ortada bi şey yok bi aklı selim olun. 20 sene sonranın olayını o zaman düşünün. Şimdi tekrar derse hayır diyip kapatın konuyu zaten
ailem girer dediğim konu büyürse ille de tutturursa triplere girerse bu bizim ilişkimizi etkilerse kötüyü dusundum :)

Eşine neden soğuk davranıyosun ne alaka? Bence ne isteyip ne istemediğini açıkça söylemelisin trip atmaktan çok çok daha sağlam bir davranış olur.
Arabasını istemezsiniz iki katlı ev almazsınız olur biter. İster dubleks olsun ister apartman. İkisi de olmaz bence.

siz onu açılmaya etrafını keşfetmeye yönlendirin. turlara katılsın yurt dışı yurt içig

Kavga etmeyin işte. Yalnız napayım derse herkes ne yapıyorsa sen de onu yaparsın deyin, tek yalnız sen misin, sanki yaşlı mısın gencecik kadınsın vs. uydurursunuz bir şey. Zaten yalnız değilmiş ki, annesi babasıyla yaşıyormuş. Bunu da söylersiniz. Ama fikrinizi mutlaka bilmeli, umudunu kessin. Siz şu an tepki vermeyerek sonrasında daha büyük hayal kırıklığına sebep oluyorsunuz. Kadın ilerisi için plan yapıyor muhtemelen şöyle olur böyle olu

Eşine neden soğuk davranıyosun ne alaka? Bence ne isteyip ne istemediğini açıkça söylemelisin trip atmaktan çok çok daha sağlam bir davranış olur.
Arabasını istemezsiniz iki katlı ev almazsınız olur biter. İster dubleks olsun ister apartman. İkisi de olmaz bence.
canım sıkkın annesinin dedikleri yüzünden diye :) eşime değil genel olarak modum düşük ona da yansıyor bu durum.

ailem girer dediğim konu büyürse ille de tutturursa triplere girerse bu bizim ilişkimizi etkilerse kötüyü dusundum :)
Sen istemiyorum dedikten sonra nasıl tutturacak? Abartıp boş yere kendini strese sokuyorsun. Hayır yani tutturursa da çocuk mu bu kadın yerlere mi atacak kendini? Hayır diyeceksiniz ve gelemeyecek yani. Eşinin de aklı başındaysa zaten senin yanında olur. Olmazsa annesinin yanına gönderirsin.

Biz ev alacağımız zaman kayınvalidem dubleks alalım altta biz üstte siz oturursunuz dedi ben de ev ev üstüne olmaz dedim kapattım.
Aynı apartmanın da bence dubleksten farkı yok birlikte yiyip içip yatmadan yatmaya gidecekse.
Bir daha konu açılırsa aynı sokaktan ev buluruz başkası uygun olmaz ev üstüne ev olmaz zaten öyle yaşayıp da sorunsuz geçineni görmedim de konuyu kapat.

Sen istemiyorum dedikten sonra nasıl tutturacak? Abartıp boş yere kendini strese sokuyorsun. Hayır yani tutturursa da çocuk mu bu kadın yerlere mi atacak kendini? Hayır diyeceksiniz ve gelemeyecek yani. Eşinin de aklı başındaysa zaten senin yanında olur. Olmazsa annesinin yanına gönderirsin.
kendi kendine ve bana sormadan iki kat ev hayali yapan biri gözümü korkuttu, yoksa bana göre normal bir anne siz mutlu olun da yeter diye dusunuyor. kayınvalidemin hayalleri mantıksız. bu kız aynı ev ister mi diye dusunmuyor sanırım. bir de şaşırdıgım konu ben geçen ay ameliyat oldum annem bana baktı 2 gün gelmedi bile rahatsızlık vermiyim diye her konuda ince dusunur yani. bu ev konusuna şaşkınım.

Biz ev alacağımız zaman kayınvalidem dubleks alalım altta biz üstte siz oturursunuz dedi ben de ev ev üstüne olmaz dedim kapattım.
Aynı apartmanın da bence dubleksten farkı yok birlikte yiyip içip yatmadan yatmaya gidecekse.
Bir daha konu açılırsa aynı sokaktan ev buluruz başkası uygun olmaz ev üstüne ev olmaz zaten öyle yaşayıp da sorunsuz geçineni görmedim de konuyu kapat.
haklısınız bence de öyle

kendi kendine ve bana sormadan iki kat ev hayali yapan biri gözümü korkuttu, yoksa bana göre normal bir anne siz mutlu olun da yeter diye dusunuyor. kayınvalidemin hayalleri mantıksız. bu kız aynı ev ister mi diye dusunmuyor sanırım. bir de şaşırdıgım konu ben geçen ay ameliyat oldum annem bana baktı 2 gün gelmedi bile rahatsızlık vermiyim diye her konuda ince dusunur yani. bu ev konusuna şaşkınım.
Geçmiş olsun öncelikle. İstediği kadar hayal kursun. Öyle tek başına alabileceği bir karar değil. Dediğim gibi, net olun. İstemiyorum, ev üstüne ev olmaz dersin biter. Eşine de boşa trip atma, adamın en suçu var. Orada cevap vermedi diyorsun da annesini bozmak istememiş olabilir. Gerektiği yerde mesajlarını ver. Emekli mimar diyorsun zaten anlar o seni :)

Herkese merhaba, sırf bu konuyu açmak için üyelik oluşturdum bir fikre ihtiyacım var.
Kayınvalidemin eşi yıllar önce vefat etmiş annesi babasıyla yaşıyor ve 50 yaşında. Fakat sürekli yalnız kalma korkusu var bir hafta aramasak triplere giren biri ilerde beni unutacaksınız falan. Yaşlanınca yalnız kalıcam falan. Bu arada eşimle çok mutluyuz beni çok sever ben de onu. Çocugumuz yok ikimiz de yoğun çalışıyoruz ve 1 yıllık evliyiz. Geçen gün annesine oturmaya gittik işte ev fiyatları arttı bir tane alın zam gelmeden rahat edersiniz muhabbeti yaptı biz de birikim yapıyoruz kısmet olursa alacağız. Annesi paranız yetmezse ben de arabamı satar destek olurum size hatta 2 katlı alırız benim de evim yok evim olur en azından dedi. Neyse oradan kalktık eşime dedim annen 2 katlı derken ne demek istedi dublex aynı ev demedi değil mi diye? Yok sanmıyorum aynı apartmandan bahsetmiştir dedi. Aynı apartmanı ben isteyecek miyim peki dedim. O an gelsin bakarız dedi konu değişti. Bu konu bir daha gündeme gelmedi. Fakat dün yine 2 katlı ev bulsak ne güzel olur dedi. Şimdi sormak istediğim gerçekten iki katlı derken ne demek istiyor? buradaki amaç ileride yalnız kalmayayım mantığı mı? eşime konuyu açtığımda en kötü aynı apartmana geçeriz aynı evden bahsetmemiştir diyor. Yalnız kalan her kadın aynı apartmana mı geçmek zorunda ben bunu anlamıyorum? Nasıl bir tepki göstermeliyim? Aynı evin mümkünatı yok zaten benim için, aynı apartmanı bile yaşlanır anca öyle isterim. Kafamda sürekli bu var ne işime ne eşime odaklanabiliyorum. Eşim çok iyi çok tatlıdır ona bile soğuk davranmaya başladım neyin var deyince de boşver deyip geçiyorum.
Ee kayinvalidenize sorsaniza ? Ya da uygun dille muhabbet içinde söyleyin kırmadan dökmeden. En iyi ihtimal eşinizle konuşun bir daha ki konu açılımında müdahale etsin. Tek çocuk mu ?

Geçmiş olsun öncelikle. İstediği kadar hayal kursun. Öyle tek başına alabileceği bir karar değil. Dediğim gibi, net olun. İstemiyorum, ev üstüne ev olmaz dersin biter. Eşine de boşa trip atma, adamın en suçu var. Orada cevap vermedi diyorsun da annesini bozmak istememiş olabilir. Gerektiği yerde mesajlarını ver. Emekli mimar diyorsun zaten anlar o seni :)
Teşekkür ederim. Canımı sıkan şey yeni evliyim eşimle mutluyum fakat böyle saçma bir konunun gündemde olması. Huzurumu kaçırması. Zaten çok takıntılı bir tipim. İyice paranoyak oldum şöyle olursa naparım diye kafamda senaryolar kuruyorum.

X