Bir Küçük Doğum Günü Meselesi

Eşinizle ilişki şeklinizden dolayı beklentiye girmişsiniz. Güzel şeyler yapmış aslında eşiniz ama siz daha özel, planlanmış, üzerinde düşünülmüş bir kutlama beklemişsiniz.İlk evlendiğim yıllarda bende de beklentiler biraz yüksekti. Sonrasında bırakın yüksek beklentileri, bazen unutuldu bile. Zaman içinde ben de dönüştüm. Artık kutlama falan beklemez oldum, hatta özel günleri umursamıyorum bile. Bu dönüşüm güzel bir şey mi ? Bence değil, hayatın neşesini ve heyecanını da bir nebze götürdü sanki benden. Hatta bu yıl doğum günümde eşimin kutlamasının bende pek anlam ifade etmediğini gördüm. Ben de artık onunkini kutlamıyorum çünkü. Haa buradan eşimi sevmediğimi düşünmeyin. Çok seviyorum ve bir zamanlar çalkantılı olan ilişkimiz de rayına oturdu ama işte bir şeyleri kaybedince geri de gelmiyor artık.

Eşinizden özür dilemeyin bence.Çünkü bu kişiliğine bağlı olarak hep aynı şeyi istemesine sebep olabilir.Ama ilk adımı atabilirsiniz. O gün biraz gerildik, gereksiz bir tartışma yaşadık, uzatmadan normalimize dönelim diyebilirsiniz bence.
Mesajınız bende çok farklı duygular hissettirdi kalbimi bıraktım.Neşenizi ve heyecanınızı yeniden kazanmanızı, bende kaybetmemeyi ümit ediyorum🙏🏻

Psikologa görünmeniz bu değersizlik hissiniz için kendiniz için terapi almanızı tavsiye ederim.
Çok abartmışsınız belki elinizde değil belki çocukluk travmalarınız tetiklendi olabilir. Eşiniz kendi dünyasında zaten değer verdiği için pastasını hediyesini alıp hadi dışarıda yiyelim demiş, mekan seçimi konusunda iyi olmayabilir kendine bu konuda guvenmeyebilir oyuzden size bırakmış bunun için surat asmanız, hatta ailesinin bile gelmesini beklemeniz çok fazla 🤷🏼‍♀️.

Eşinizi alin karşıniza konuşun. Kendi jatanız konusunda ozür dileyin. Ona kırıldiginız şu kişiliğinize laf soyleme hadisesinden rahatsız oldugunuzu da ekleyin. O da o konuda özür diler zaten tatliya bağlanır. Gurur yapacak bişey yok. Evlilikte böyle olaylarla taniyor insan birbirini. Bu arada kişiliginize saldirı cümlelerini bi dusunun kendi icinizde haklilık payı var mi diye, benim eşim sessiz biridir dert yanmaz hiç, tartışma halinde olursak der ben de şuna kirıldim diye, koniyla alakasiz olur genelde ama sonradan dediklerini dikkate alirım ya da sen yanliş anlamişin oyle demek istemedim vs. Gibi aciklama yaparım

Bu arada k

neden olmasın? :KK45: hatta roket atılsın uzaya

Abi bunlar mı çok şımarık yoksa benim mi beklentim çok düşük diye kendimi sorguluyorum şuan. İlk evlendiğimiz yıl hiç özel bir doğumunu beklentim olmamıştı benim mesela. Ilk defa aynı evdeyiz diye çok mutluydum. Evlenirken eşim uzay yolculuğu yapacağız falan da dememişti. Ben şaşırıyorum böyle insanlara.

Eşinizde aileside sonuna kadar haklı aslına bakarsanız.Eşiniz ne güzel pastasını hediyesini almış gelmiş yemege götürmek istemiş daha ne yapsın.Ne hediye alayım diye bizde birbirimize sorarız eşimle.Doğum günlerimiz 1 hafta arayla ben ona derim sana ne alayım o bana der sana ne alayım.Ben bundan rahatsızlık duymam.Siz önemsenmek isterken sizi önemseyen insanları kırmışsınız.

Çok fazla trip atıp yanlış yapmışsınız.Burada bize açıkladığınız gibi aynı açıklamayı eşinize yapın ve ona kızdığınız kısımları da tatlı dille söyleyin bi de öpücük kondurun tamamdır.

Kayınvalide konunuza bişey diyemeyeceğim.Hastayım deyip gitmemiş siz neden gelmediniz diye çıkışmışsınız.İnsanlar yine de size hediyeleeini vermiş.Buna yorum bile yapamadım ne yazık ki.

Bu gunu mahfedecegine daha sonra askim o gun yemek yiyecegimiz yer supriz olsaydi cok daha mutlu olurdum diyebilirdin neden bukadar abarttinki herkes mutis suprizler yapamaz planlayamaz esin ve ailesi elinden geleni yapmislar daha ne bekliyodun esine asiri tepki verdigni soyleyerek arayi duzeltebilirsin madem hatali oldugunu anladin ama hala daha atarli giderlisin yorumlardan oyle gorunuyor :)

Günaydınlar hanımlar. Şimdi anlatacağım konu ile ilgili fikirlerinizi çok merak ediyorum. Geçen hafta benim doğum günümdü. Bende evli olarak ilk doğum günüm olduğu için biraz beklentimi yükseltmiştim. Çünkü her doğum günümde evlene dek eşimle başka şehirlerdeydik. Doğum günümde çok kar yağdığı için okullar tatil oldu bende evdeydim. Eşimde işten erken çıkmış pastasını hediyesini almış sade bir iyiki doğdun ile doğum günümü kutladı. Ben hiç bozuntuya vermedim. Sarıldım teşekkür ettim. Sonrasında akşama yemek yapma dışarıya çıkalım dedi. Tamam nereye gidiyoruz dedim. Nereye gidelim dedi. O an inanılmaz değersiz hissettim kendimi bir plan bile yapmamış oturup düşünmemiş diye. Benimde hemen yüzüme yansır zaten anladı tabi. Ne olduğunu sordu bende anlattım. Daha özel hissetmek isterdim benim yerime düşünmüş olmanı isterdim dedim. Sonra tarıstık. Havanın nasıl olacağını kestiremedim sana pastayı verirken kusura bakma dedim kafamdaki bu değildi dedim(maalesef tartışma öncesi ben buraları hiç hatırlamadım)canının istediği bir yer vardır belki diye düşündüm dedi. Neyse sonradan üzüldüm tabi. Kendimi de haksız buldum. Ama tartışırken ettiği konudan bağımsız sözler beni çok üzdü. Bende ben senin kişiliğine birleyen demiyorum bu konu özelinde konuşuyorum ama sen sürekli benim kişiliğime konudan alakasız şeyler söylüyorsun dedim. Sonra doğum günümde gece 11 e kadar eve gelmedi öyle tek başıma evde bıraktı. Bende gururuma yediremedim. Geri adım atamadım. Onu da çok özledim. Ama aynı sözleri söyleme cesaretini vermek istemediğimden bir haftadır aramız böyle.
Dün gece Kandil sebebiyle ailesine gittik. Her doğum gününü bize haber veren hediyeler pastalar havada uçuşan insanlar bir telefonla kutlayıp hava kötü dediler. Halbuki eşimi arasalar arabamız var gider alır 15 dakikalık mesafe. Ona da biraz bozulmuştum. Dün gece hediyelerimi verdiler. Seni çağırdık hasta idin gelemem demiştin(eşimle aramız limoni iken gitmek istemedim) dediler. Bende siz gelseydiniz dedim. Hastasın rahatsız etmeyelim dediler. Onlarada hak verdim.
Ben değer görmemekten korkuyorum ve bu panikle her şeyi mahvediyorum sanırım ☹️ Böyle zamanlarda kafamda bunu sana nasıl yaparlar diye bir ses yankılanıyor hooop savunmaya geçiyorum( yok ya ben bir psikoloğa gideyim) Velhasıl ben bir halt yedim. Özel günümü de kendi elimle mahvettim. Ama toparlama cesaretini gösteremiyorum en azından bir özür bir öyle söylememeliydim’ i bekliyorum. Siz olsanız napardınız?

Not: Bir önceki doğum günümde de alacağı hediyeyi bana sormuştu. O zamanda böyle bir güzel tartıştık. Az ders al dimi anla işte böyle yapma bir daha da beni de vicdan azabına sürükleme 🤦🏻‍♀️
Psikolojik destek almanızı öneririm

Ay ne önemli doğum gününüz varmış cidden🙈 kayın aileye bile alınmışsınız.
Doğum gününü es geçiyorum da, kesinlikle o gelip özür dilemeden barışmayın. Hakaret etmesi asla kabul edilir değil ve çok saygısızca.

Özel günleri kutlamayı çok severim.
Değer göstermeyi de değer görmeyi de çok önemserim.
Siz gayet güzel geçecek bir günü kendi ellerinizle mahvetmissiniz. Bende eşinizin yerinde olsam o gün yalnız kalıp düşünmen için giderdim bence. Çok yerinde bı hareket olmus. Ne yapsaydi adam evde kalsın tribinizi çekmeye devam mı etseydi?
Bence siz acilen psikologa gidin.

Eşinize ilk adımı siz atın.Biraz abarttım kusura bakma dedikten sonra muhtemelen o da özür dileyecektir.Dilemezse,sen özür dilemeyecek misin diye güzellikle sorabilirsiniz.Bir de çok fazla instagramda gezmeyin😉

X