Bir Küçük Doğum Günü Meselesi

Ne çok abartmışsınız ? Herhalde doğum gününüz de herkes seferber olsun istiyorsunuz sanırım. Koca kadınsınız , adam çiçeğini ve pastasını almış . Malum havalardan dolayı böyle olduğunu da söylemiş . Eee daha ne ??
Kusura bakmayın ama böyle devam ederseniz eşinizi çok yorarsınız.

Aslında kendi ailemde bu kutlamalar pek aranmaz ama eşimin ailesi kalabalık yetişkin çocuk herkesinki kutlanır. Ben yeni evli sayılırım herkesinkini bilemem elbette ama herkesinkinden bir şekilde haberdar edildik. Kv kp bir evlilik dönümü kutlaması vardı günlerce konuşuldu. Onlarıda ben eşim ve kardeşleri hazırladı. Ondan onlardan beklentiye girdim dediğim gibi yoksa eşim kutlasa yeter tabiki.
Ha sen kıskandıııın tamam şimdi anlaşıldı

Dün gece Kandil sebebiyle ailesine gittik. Her doğum gününü bize haber veren hediyeler pastalar havada uçuşan insanlar bir telefonla kutlayıp hava kötü dediler. Halbuki eşimi arasalar arabamız var gider alır 15 dakikalık mesafe. Ona da biraz bozulmuştum. Dün gece hediyelerimi verdiler. Seni çağırdık hasta idin gelemem demiştin(eşimle aramız limoni iken gitmek istemedim) dediler. Bende siz gelseydiniz dedim. Hastasın rahatsız etmeyelim dediler. Onlarada hak verdim.
Offf çok şımarıksınız. Çekilecek gibi değil.

hep bu romantik filmler,diziler yüzünden orda izleyip özeniyoruz...ben 6 aylık evliyim anladım erkeklerden fazla birşey beklemeyecksin😅...sizin eşiniz bir çok kadının hayalimdeki eş ...ne kadınlar var doğum günü hatırlanmayan bir kuru öpücük bile alamayan...çok fevri ve ani tepkiler varmeyin. biri daha söylemiş sinirlenince bir 10 saniye durun nefes alın biraz olsun dizginlersiniz öfkenizi ve tepkinizi

Günaydınlar hanımlar. Şimdi anlatacağım konu ile ilgili fikirlerinizi çok merak ediyorum. Geçen hafta benim doğum günümdü. Bende evli olarak ilk doğum günüm olduğu için biraz beklentimi yükseltmiştim. Çünkü her doğum günümde evlene dek eşimle başka şehirlerdeydik. Doğum günümde çok kar yağdığı için okullar tatil oldu bende evdeydim. Eşimde işten erken çıkmış pastasını hediyesini almış sade bir iyiki doğdun ile doğum günümü kutladı. Ben hiç bozuntuya vermedim. Sarıldım teşekkür ettim. Sonrasında akşama yemek yapma dışarıya çıkalım dedi. Tamam nereye gidiyoruz dedim. Nereye gidelim dedi. O an inanılmaz değersiz hissettim kendimi bir plan bile yapmamış oturup düşünmemiş diye. Benimde hemen yüzüme yansır zaten anladı tabi. Ne olduğunu sordu bende anlattım. Daha özel hissetmek isterdim benim yerime düşünmüş olmanı isterdim dedim. Sonra tarıstık. Havanın nasıl olacağını kestiremedim sana pastayı verirken kusura bakma dedim kafamdaki bu değildi dedim(maalesef tartışma öncesi ben buraları hiç hatırlamadım)canının istediği bir yer vardır belki diye düşündüm dedi. Neyse sonradan üzüldüm tabi. Kendimi de haksız buldum. Ama tartışırken ettiği konudan bağımsız sözler beni çok üzdü. Bende ben senin kişiliğine birleyen demiyorum bu konu özelinde konuşuyorum ama sen sürekli benim kişiliğime konudan alakasız şeyler söylüyorsun dedim. Sonra doğum günümde gece 11 e kadar eve gelmedi öyle tek başıma evde bıraktı. Bende gururuma yediremedim. Geri adım atamadım. Onu da çok özledim. Ama aynı sözleri söyleme cesaretini vermek istemediğimden bir haftadır aramız böyle.
Dün gece Kandil sebebiyle ailesine gittik. Her doğum gününü bize haber veren hediyeler pastalar havada uçuşan insanlar bir telefonla kutlayıp hava kötü dediler. Halbuki eşimi arasalar arabamız var gider alır 15 dakikalık mesafe. Ona da biraz bozulmuştum. Dün gece hediyelerimi verdiler. Seni çağırdık hasta idin gelemem demiştin(eşimle aramız limoni iken gitmek istemedim) dediler. Bende siz gelseydiniz dedim. Hastasın rahatsız etmeyelim dediler. Onlarada hak verdim.
Ben değer görmemekten korkuyorum ve bu panikle her şeyi mahvediyorum sanırım ☹️ Böyle zamanlarda kafamda bunu sana nasıl yaparlar diye bir ses yankılanıyor hooop savunmaya geçiyorum( yok ya ben bir psikoloğa gideyim) Velhasıl ben bir halt yedim. Özel günümü de kendi elimle mahvettim. Ama toparlama cesaretini gösteremiyorum en azından bir özür bir öyle söylememeliydim’ i bekliyorum. Siz olsanız napardınız?

Not: Bir önceki doğum günümde de alacağı hediyeyi bana sormuştu. O zamanda böyle bir güzel tartıştık. Az ders al dimi anla işte böyle yapma bir daha da beni de vicdan azabına sürükleme 🤦🏻‍♀️
Eşinden özür dile yazık adama, ailesi de çok anlayışlı hastasın diye gelmemişler hediye de almışlar, hiç suç bulamadım onlarda,
Sen de hatanı anladın madem biraz daha serinkanlı düşünerek hareket et konuş
Tatlı dille anlat eşine konu kapansın

hep bu romantik filmler,diziler yüzünden orda izleyip özeniyoruz...ben 6 aylık evliyim anladım erkeklerden fazla birşey beklemeyecksin😅...sizin eşiniz bir çok kadının hayalimdeki eş ...ne kadınlar var doğum günü hatırlanmayan bir kuru öpücük bile alamayan...çok fevri ve ani tepkiler varmeyin. biri daha söylemiş sinirlenince bir 10 saniye durun nefes alın biraz olsun dizginlersiniz öfkenizi ve tepkinizi
Aynen öyle bazıları için hatırlanması bile mucize, konu sahibi eşinin değerini bilmeli

Bunu bende yazmışım değil mi? Ama bir şekilde yaşandı oldu böyle şeyler olay sonucuna bakarsak sizler ne yaparsınız?. Söylenen sözlere rağmen alttan almalı mıyım?
Evet almalısın, ikiniz de daha düşünerek konuşun bundan sonra, boş yere kırıp dökmeyin, küslüğü de çok uzatmayın derim🤷‍♀️

Bir yüzük beğendim yanımda yeterince para yoktu eşime söyledim şurada şu yüzüğü beğendim alır mısın diye tamam dedi, bir hafta geçti unuttum yarın alırım işim vardı uğrayamadım filan diye…..
Doğum günümün olduğu gün öğlene kadar uyudum, eşim hadi kalk doğumgününü uyuyarak geçirme dedi öptü kalktım birşeyler yedik çay kahve muhabbet keyfi yaptık işim var dedi çıktı, bir buket çiçek ve pastayla geldi, bahsi geçen yüzüğü de almış bilerek atlatmış bir hafta doğum günüme denk getirmiş, kahve fincanı almış sevdiğim filmin karakterleri var üzerinde, bugün yemek yapma dışarıdan söyleyelim dedi en sevdiğim şeyleri sipariş etmiş, çok güzel bir doğum günüydü….yeter yani adam daha ne yapacak ağzıyla kuş mu tutacak
Ailem o gün aramadı başbaşa takılalım rahatsız olmayalım diye hediye yolladılar eşimle ertesi gün de aradılar, kv kp görümceler aradı kv kızım ben hediye almayıp parasını verecem gönlüne göre birşey al dedi geçti gitti
Dünyada bir doğan ben değilim, 36 yıl önce anamın karnından çıktım diye millete hayatı neden zehir edeyim, yaptıklarını yada yapmadıklarını neden burunlarından getireyim, en makbulü içten gelendir benim için
Eşim hatırlamasa bile onun için değersiz olduğumu düşünmem, verilen değeri bir güne indirgemem
Ayrıca doğum günümde kv kp in ne işi var, ne ben giderim ne onları kabul ederim, ki sizinki bir de evlendikten sonraki ilk doğum günü, insanlara gitmemek için hastayım diyorsunuz gelmediler diye halleniyorsunuz, ne düşünceli insanlarmış da şanssızlıkları sizsiniz
Yapıp edip sonradan düşündüm sonradan fikrim değişti sonradan hak verdim filan nedir ya, aklınız sonradan geliyor heralde

Bir yüzük beğendim yanımda yeterince para yoktu eşime söyledim şurada şu yüzüğü beğendim alır mısın diye tamam dedi, bir hafta geçti unuttum yarın alırım işim vardı uğrayamadım filan diye…..
Doğum günümün olduğu gün öğlene kadar uyudum, eşim hadi kalk doğumgününü uyuyarak geçirme dedi öptü kalktım birşeyler yedik çay kahve muhabbet keyfi yaptık işim var dedi çıktı, bir buket çiçek ve pastayla geldi, bahsi geçen yüzüğü de almış bilerek atlatmış bir hafta doğum günüme denk getirmiş, kahve fincanı almış sevdiğim filmin karakterleri var üzerinde, bugün yemek yapma dışarıdan söyleyelim dedi en sevdiğim şeyleri sipariş etmiş, çok güzel bir doğum günüydü….yeter yani adam daha ne yapacak ağzıyla kuş mu tutacak
Ailem o gün aramadı başbaşa takılalım rahatsız olmayalım diye hediye yolladılar eşimle ertesi gün de aradılar, kv kp görümceler aradı kv kızım ben hediye almayıp parasını verecem gönlüne göre birşey al dedi geçti gitti
Dünyada bir doğan ben değilim, 36 yıl önce anamın karnından çıktım diye millete hayatı neden zehir edeyim, yaptıklarını yada yapmadıklarını neden burunlarından getireyim, en makbulü içten gelendir benim için
Eşim hatırlamasa bile onun için değersiz olduğumu düşünmem, verilen değeri bir güne indirgemem
Ayrıca doğum günümde kv kp in ne işi var, ne ben giderim ne onları kabul ederim, ki sizinki bir de evlendikten sonraki ilk doğum günü, insanlara gitmemek için hastayım diyorsunuz gelmediler diye halleniyorsunuz, ne düşünceli insanlarmış da şanssızlıkları sizsiniz
Yapıp edip sonradan düşündüm sonradan fikrim değişti sonradan hak verdim filan nedir ya, aklınız sonradan geliyor heralde
Bende size anlatabilirim nelere takılmadığımı neleri idare ettiğimi. Ne mutlu size iyi bir essiniz eşiniz de çok şanslı. Buradan çıkarabileceğim tek şey bu. Yargılamanız dışında konuma yardımcı olacak bir şey göremiyorum. İyi günler

E niye evlilik yıldönümlerinin dillere destan olduğunu dile getirme gereği duydunuz madem
O onların tercihi bu eşinizin
Gerçi eşiniz de böyle bir kabalığa maruz kalmayı tercih etmezdi elinde olsaydı
Hanfendi neden işinize geleni okuyorsunuz onu da ben eşimle kardeşleri ile hazırladık zaten. Anlatmamdaki sebep böyle şeyleri önemseyen bir aile olmaları🤦🏻‍♀️

"Nereye gidelim" seklinde sormak neden kotu ki..
Pastasini almis,hediyesini almis,aksam da "yorulma disaridan yiyelim" diyerek eklemis.
Belli ki hoslandigin bir yere goturmek istemis..Daha ne yapsin ?
Hem her dogum gununde kv pasta yapmak zorunda degil ki..Kandil oldugu icin belki de baska bir programi vardi ve yoruldu,olamaz mi ?
Bence seninkisi kapris,ustelik bir tik fazla..Tadinda degil bana gore..Ben bu sekilde davranmazdim.
Dikkat et derim..
Asik usandirir bu tur hareketler..

Eşinizin durduk yere canını sıkmışsınız. Adam restoranı seçip rezervasyon yaptırsa " benim o tarz yemek sevmediğimi bilmesi lazım" veya sevdiğiniz yemek tarzı bir yer seçse bu seferde " ya zaten normal günlerde hep o tarz yere gediyoruz, bari doğumgünümde değişik bir şey düşünse ya" diyeceksiniz gibi sezinledim ben.
Abarttıkça abartmışsınız. Boşuna tartışma çıkartıp kayınvalide kayınpedere bile yalan söylemişsiniz. Eşiniz ne güzel pastanızı hediyenizi almış gelmiş, öpüp kutlamış sizi. Eşinizin ailesini bile hediye - kutlama baskısına sokmuşsunuz.

Benim eşim yapsa, bir dahaki doğumgününde sen yap planı programı derim. Geçen seneki doğum gününüzde de aman yanlış bir şey alıp kızdırmayayım diye mi hediyeyi size sordu? Siz insanları aile değil düşmanınız olarak mı görüyorsunuz, bana bunu nasıl yaparlar diyormuş iç sesiniz. Eşinizle evlendiniz diye herkesin en özeli en önemlisi siz olmadınız ki. Özür dilemesi gereken sizsiniz bana göre. Sağol canım teşekkür ederim deyip yemeğe çıksaydınız bunların hiç biri olmayacaktı.

X