Bir Küçük Doğum Günü Meselesi

Bende size anlatabilirim nelere takılmadığımı neleri idare ettiğimi. Ne mutlu size iyi bir essiniz eşiniz de çok şanslı. Buradan çıkarabileceğim tek şey bu. Yargılamanız dışında konuma yardımcı olacak bir şey göremiyorum. İyi günler
Ben size eşimi idare ettiğimi anlatmadımki, insanların gönlünün isteyip yapmadıkları şeyler için trip yemeleri ne kadar adil?
Eşiniz bunu istemiş, sizi buna layık görmüş, siz de mahvetmişsiniz, e adam niye suçlu oluyor?
Gidip adamdan özür dileyeceğinize biraz akıllı olgun davranacağınıza eşiniz ve kardeşleriyle hazırladığınız yıldönümünden dem vuruyorsunuz

Hanfendi neden işinize geleni okuyorsunuz onu da ben eşimle kardeşleri ile hazırladık zaten. Anlatmamdaki sebep böyle şeyleri önemseyen bir aile olmaları🤦🏻‍♀️
Benim sizinle bir hesabım yokki işime geleni gelmeyeni olsun
Önemsedikleri için bunlrı yapmışlar işte, önemsemeseler hatırlamazlardı bile

Evliliğimizin geneli ile alakalı benim kişiliğim ile alakalı. Doğum gününde insanım duymak istemeyeceği şeyler diyeyim.
Peki soylediklerin de hakli mi? Onemli olan o. Size haksizlik ettigini mi dusunuyorsunuz soyleriyle yoksa gercekleri soyledigi icin mi kirildiniz? Onemli olan nokta bu cunku.

Bir yüzük beğendim yanımda yeterince para yoktu eşime söyledim şurada şu yüzüğü beğendim alır mısın diye tamam dedi, bir hafta geçti unuttum yarın alırım işim vardı uğrayamadım filan diye…..
Doğum günümün olduğu gün öğlene kadar uyudum, eşim hadi kalk doğumgününü uyuyarak geçirme dedi öptü kalktım birşeyler yedik çay kahve muhabbet keyfi yaptık işim var dedi çıktı, bir buket çiçek ve pastayla geldi, bahsi geçen yüzüğü de almış bilerek atlatmış bir hafta doğum günüme denk getirmiş, kahve fincanı almış sevdiğim filmin karakterleri var üzerinde, bugün yemek yapma dışarıdan söyleyelim dedi en sevdiğim şeyleri sipariş etmiş, çok güzel bir doğum günüydü….yeter yani adam daha ne yapacak ağzıyla kuş mu tutacak
Ailem o gün aramadı başbaşa takılalım rahatsız olmayalım diye hediye yolladılar eşimle ertesi gün de aradılar, kv kp görümceler aradı kv kızım ben hediye almayıp parasını verecem gönlüne göre birşey al dedi geçti gitti
Dünyada bir doğan ben değilim, 36 yıl önce anamın karnından çıktım diye millete hayatı neden zehir edeyim, yaptıklarını yada yapmadıklarını neden burunlarından getireyim, en makbulü içten gelendir benim için
Eşim hatırlamasa bile onun için değersiz olduğumu düşünmem, verilen değeri bir güne indirgemem
Ayrıca doğum günümde kv kp in ne işi var, ne ben giderim ne onları kabul ederim, ki sizinki bir de evlendikten sonraki ilk doğum günü, insanlara gitmemek için hastayım diyorsunuz gelmediler diye halleniyorsunuz, ne düşünceli insanlarmış da şanssızlıkları sizsiniz
Yapıp edip sonradan düşündüm sonradan fikrim değişti sonradan hak verdim filan nedir ya, aklınız sonradan geliyor heralde
Paylaşımınız güzel sizi olgun buldum.Alınacak dersler var öncelikle....
Aslında burada herkes bu konuda güzel şeyler yazmış.Bazılarını bu sorunun asıl sahibi hemen eliyor.Aslında hepsinden ders çıkarilabilir. Hemen elemeyin derim.Bakın bu arkadaşın beklediği yüzüğü günlerce gelmemiş ama yüzüğüm de yüzüğüm diye eşi darlamamış kafasını şişirmemiş. İşte alınacak bir ders.Ailesi bizim ne işimiz var d gününde eşinle kutlayın demiş.Ne kadar olgun bir davranış. Alın 2.ders.Eş ailesi gelmedi gitmedi diyenler için.
Çok gençsiniz ilk d gününüz beklentiler elbette olabilir olacakta.Ama ilk d günü nedeniyle sizde epey ders çıkardınız kendiniz yazıyorsunuz.İşte evlilikler böyle.Her şeyden bir ders çıkartarak yılları yıllara ekleyeceksiniz.Ancak burada şu konu önemli o edindiğiniz deneyimlerle gelecek yıllarda aynı şeyleri yapmayacak olgunlaşacaksınız. Tabi bu karşı taraf içinde geçerli...
Kızları olan bir arkadaş kızım var bunu söylüyorum ama inanın doğru,şimdi ki yeni nesil kızlar çok nazlı beklentileri çok yüksek onlarla evlenecek olanlara veya eşlerine çok acıyorum demişti.Bilmiyorum kız annesi diyen...
Bir kere de ben gelinimin d gününü atlamıştım.Unutmuşum.Kalp krizi geçiriyordum...Telafi ettik tabi.Şimdi yazdım her yere unutmayım diye....

dertsizlikten dert arar olmuşsunuz. insanlar siz hastasınız diye rahatsızlık vermek istememişler hata mı etmişler? ayrıca eşiniz gayet de olması gerektiği gibi kutlamış. fazla insta story izliyorsunuz sanırım, yüzlerce balonlar, konfetiler, süpriz doğum günlerine verilen reaksiyonlar mutluluk göz yaşları vs....

Bir yüzük beğendim yanımda yeterince para yoktu eşime söyledim şurada şu yüzüğü beğendim alır mısın diye tamam dedi, bir hafta geçti unuttum yarın alırım işim vardı uğrayamadım filan diye…..
Doğum günümün olduğu gün öğlene kadar uyudum, eşim hadi kalk doğumgününü uyuyarak geçirme dedi öptü kalktım birşeyler yedik çay kahve muhabbet keyfi yaptık işim var dedi çıktı, bir buket çiçek ve pastayla geldi, bahsi geçen yüzüğü de almış bilerek atlatmış bir hafta doğum günüme denk getirmiş, kahve fincanı almış sevdiğim filmin karakterleri var üzerinde, bugün yemek yapma dışarıdan söyleyelim dedi en sevdiğim şeyleri sipariş etmiş, çok güzel bir doğum günüydü….yeter yani adam daha ne yapacak ağzıyla kuş mu tutacak
Ailem o gün aramadı başbaşa takılalım rahatsız olmayalım diye hediye yolladılar eşimle ertesi gün de aradılar, kv kp görümceler aradı kv kızım ben hediye almayıp parasını verecem gönlüne göre birşey al dedi geçti gitti
Dünyada bir doğan ben değilim, 36 yıl önce anamın karnından çıktım diye millete hayatı neden zehir edeyim, yaptıklarını yada yapmadıklarını neden burunlarından getireyim, en makbulü içten gelendir benim için
Eşim hatırlamasa bile onun için değersiz olduğumu düşünmem, verilen değeri bir güne indirgemem
Ayrıca doğum günümde kv kp in ne işi var, ne ben giderim ne onları kabul ederim, ki sizinki bir de evlendikten sonraki ilk doğum günü, insanlara gitmemek için hastayım diyorsunuz gelmediler diye halleniyorsunuz, ne düşünceli insanlarmış da şanssızlıkları sizsiniz
Yapıp edip sonradan düşündüm sonradan fikrim değişti sonradan hak verdim filan nedir ya, aklınız sonradan geliyor heralde
Maşallah çok güzel şeyler yapmış eşiniz Allah bozmasın😍

Son iki senedir doğum günümü eşimle beraber planlarız. Nerede yemek yiyelim nereye gidelim ne yapalım diye. Ben galiba hiç önemsenmiyorum :KK70:
Aksine bu durum bence daha iyi sevmeyip istemediğim bir yere gitmektense benim işime geliyor. Bence siz önemsenmediğinizi hissetmekten ziyade niye sürpriz yapılmadı diye bozulmuşsunuz. Önem vermeyen adam eve pasta ve hediye ile gelmez bana sorarsanız.

Açık açık konuşun eşinizle bu durum için bu kadar uzun süre küs kalmak niye ? dünyanın sonu mu geldi yani ?

Yani biraz siz haksızlık yapmışsınız gibi geldi bana. Eşiniz gayette düşünmüş bazen hatırlanmak bile güzel. Küçük şeylerle bile mutlu olmayı bilmeli insan.

Bir konu vardı o geldi aklıma Eşine sevgililer günü hediyesi olarak "Lisanslı eşofman takımı" almış arkadaşımız. Eşi de ona çiçek ve pasta almıştı ve hic memnun olmamıştı çiçek çöpe pasta da afedersiniz tuvalete gidecek, maddi değeri olan bir hediye alsaymışmış.
En azından siz hata yaptığınızın farkındasınız.
Bence akşam güzel bir yemek, kahve vs. Hazırlayıp konuşun ve gönlünü alın. Umarım her şey gönlünüzce olur. Nice mutlu yıllarınız olsun.🌸

Eşinizle ilişki şeklinizden dolayı beklentiye girmişsiniz. Güzel şeyler yapmış aslında eşiniz ama siz daha özel, planlanmış, üzerinde düşünülmüş bir kutlama beklemişsiniz.İlk evlendiğim yıllarda bende de beklentiler biraz yüksekti. Sonrasında bırakın yüksek beklentileri, bazen unutuldu bile. Zaman içinde ben de dönüştüm. Artık kutlama falan beklemez oldum, hatta özel günleri umursamıyorum bile. Bu dönüşüm güzel bir şey mi ? Bence değil, hayatın neşesini ve heyecanını da bir nebze götürdü sanki benden. Hatta bu yıl doğum günümde eşimin kutlamasının bende pek anlam ifade etmediğini gördüm. Ben de artık onunkini kutlamıyorum çünkü. Haa buradan eşimi sevmediğimi düşünmeyin. Çok seviyorum ve bir zamanlar çalkantılı olan ilişkimiz de rayına oturdu ama işte bir şeyleri kaybedince geri de gelmiyor artık.

Eşinizden özür dilemeyin bence.Çünkü bu kişiliğine bağlı olarak hep aynı şeyi istemesine sebep olabilir.Ama ilk adımı atabilirsiniz. O gün biraz gerildik, gereksiz bir tartışma yaşadık, uzatmadan normalimize dönelim diyebilirsiniz bence.

Adam gayet güzel bir şekilde kutlamış yani. Yemek mekanını o seçse daha mı çok düşünmüş değer vermiş olacaktı.

Günaydınlar hanımlar. Şimdi anlatacağım konu ile ilgili fikirlerinizi çok merak ediyorum. Geçen hafta benim doğum günümdü. Bende evli olarak ilk doğum günüm olduğu için biraz beklentimi yükseltmiştim. Çünkü her doğum günümde evlene dek eşimle başka şehirlerdeydik. Doğum günümde çok kar yağdığı için okullar tatil oldu bende evdeydim. Eşimde işten erken çıkmış pastasını hediyesini almış sade bir iyiki doğdun ile doğum günümü kutladı. Ben hiç bozuntuya vermedim. Sarıldım teşekkür ettim. Sonrasında akşama yemek yapma dışarıya çıkalım dedi. Tamam nereye gidiyoruz dedim. Nereye gidelim dedi. O an inanılmaz değersiz hissettim kendimi bir plan bile yapmamış oturup düşünmemiş diye. Benimde hemen yüzüme yansır zaten anladı tabi. Ne olduğunu sordu bende anlattım. Daha özel hissetmek isterdim benim yerime düşünmüş olmanı isterdim dedim. Sonra tarıstık. Havanın nasıl olacağını kestiremedim sana pastayı verirken kusura bakma dedim kafamdaki bu değildi dedim(maalesef tartışma öncesi ben buraları hiç hatırlamadım)canının istediği bir yer vardır belki diye düşündüm dedi. Neyse sonradan üzüldüm tabi. Kendimi de haksız buldum. Ama tartışırken ettiği konudan bağımsız sözler beni çok üzdü. Bende ben senin kişiliğine birleyen demiyorum bu konu özelinde konuşuyorum ama sen sürekli benim kişiliğime konudan alakasız şeyler söylüyorsun dedim. Sonra doğum günümde gece 11 e kadar eve gelmedi öyle tek başıma evde bıraktı. Bende gururuma yediremedim. Geri adım atamadım. Onu da çok özledim. Ama aynı sözleri söyleme cesaretini vermek istemediğimden bir haftadır aramız böyle.
Dün gece Kandil sebebiyle ailesine gittik. Her doğum gününü bize haber veren hediyeler pastalar havada uçuşan insanlar bir telefonla kutlayıp hava kötü dediler. Halbuki eşimi arasalar arabamız var gider alır 15 dakikalık mesafe. Ona da biraz bozulmuştum. Dün gece hediyelerimi verdiler. Seni çağırdık hasta idin gelemem demiştin(eşimle aramız limoni iken gitmek istemedim) dediler. Bende siz gelseydiniz dedim. Hastasın rahatsız etmeyelim dediler. Onlarada hak verdim.
Ben değer görmemekten korkuyorum ve bu panikle her şeyi mahvediyorum sanırım ☹️ Böyle zamanlarda kafamda bunu sana nasıl yaparlar diye bir ses yankılanıyor hooop savunmaya geçiyorum( yok ya ben bir psikoloğa gideyim) Velhasıl ben bir halt yedim. Özel günümü de kendi elimle mahvettim. Ama toparlama cesaretini gösteremiyorum en azından bir özür bir öyle söylememeliydim’ i bekliyorum. Siz olsanız napardınız?

Not: Bir önceki doğum günümde de alacağı hediyeyi bana sormuştu. O zamanda böyle bir güzel tartıştık. Az ders al dimi anla işte böyle yapma bir daha da beni de vicdan azabına sürükleme 🤦🏻‍♀️
kız doğum gününde hediye alan kayınaile bulmussun daha ne istiyosun

X