Bizim sınavımiz da buymus demekki

Evlatla imtihan cok zor rabbim anne ve babanin yardimcisi olsun ablana sira gelince umarim yanilirim ama anne babasini bu kadar kedere bogan bir evlat mutlu olmaz...ustelik sutten bu kadar dili yanmisken bu cahillik niye?madem sevdjn istedin neden ailene soylemedin ki ailen her turlu sana destek olmusken,madem degmiyecegini bildigin biriydi neden ayni sikintilari yasaticak birine buldun?insan ne yaparsa kendine yapar bu gunleriniz gecer insallah
Allah annenin ve babanin kalbindeki sikintiyi alsin kalplerinizi ferahlatsin insallah...

Son düzenleme:
Evlatla imtihan cok zor rabbim anne ve babanin yardimcisi olsun ablana sira gelince umarim yanilirim ama anne babasini bu kadar kedere bogan bir evlat mutlu olmaz...ustelik sutten bu kadar dili yanmisken bu cahillik niye?madem sevdjn istedin neden ailene soylemedin ki ailen her turlu sana destek olmusken,madem degmiyecegini bildigin biriydi neden ayni sikintilari yasaticak birine buldun?insan ne yaparsa kendine yapar bu gunleriniz gecer insallah
Allah annenin ve babanin kalbindeki sikintiyi alsin kalplerinizi ferahlatsin insallah...

Amin insallah bizim de aklimizin almdgi sey bu. Ne gerek vardi bu kadar rezillige uzuntuye. Hic bir sekilde pisman oldugunu dusunmuyorm.

Resmen kendi eliyle zorlamış bu olaylara. Ama anlamadığım bir şey memur olarak çalışacağım dediği zaman önce sınava girmesi lazım, sonra belli bir puanla beklemesi ve tercih yapması lazım, en nihayetinde atandı diyelim yazı gelmesi lazım. Tüm bu süreçleri tek bir cümleyle nasıl geçiştirdi de annen sinir krizleri geçirdi. Yani bunun ispatı çok kolay illa gitmesini mi beklemeniz gerekiyordu? Ablan da sizi tanıdığı için kandırması kolay olmamış.

Umarım bu sefer yaptığı yanlış ona pahallıya mal olmaz...
Umarım bu sefer akıllanır.

Resmen kendi eliyle zorlamış bu olaylara. Ama anlamadığım bir şey memur olarak çalışacağım dediği zaman önce sınava girmesi lazım, sonra belli bir puanla beklemesi ve tercih yapması lazım, en nihayetinde atandı diyelim yazı gelmesi lazım. Tüm bu süreçleri tek bir cümleyle nasıl geçiştirdi de annen sinir krizleri geçirdi. Yani bunun ispatı çok kolay illa gitmesini mi beklemeniz gerekiyordu? Ablan da sizi tanıdığı için kandırması kolay olmamış.

Umarım bu sefer yaptığı yanlış ona pahallıya mal olmaz...
Umarım bu sefer akıllanır.

Sinava girmsti çok yuksek olmasada bi puani vardı kagit gelme meselesinide gelicek gelicek diyip duruyordu sozde onu bekliyordu o yuzden gttgni görünce sok olduk. Zaten ilk gttgmd asil memur olmycm sozlesmeli olcm falan diyp duruyordu yani kisaca kandrms ki boyle bseler yokmus

Canım beniö çok üzüldüm ailene sana ne deseniz haklısınz.Hani ablanın yaşıda küçük değilki yaptığı 20 li yşlardaki kişilerin cahilce davranışları.Normal biri 1-2 kere düşünecekken ablanın 4/5 kere düşünmesi lazımdı bu işe kalkımadan gerçekten zor Rabbim sabır versin sizeee

Allah sabır versin çok zor bir sınavdan geçmişsiniz.. İnanın ben anneniz ve bebenizin yerinde olsam asla affetmezdim. sonuçta ben sevdim evleneceğim demiş olsaydı aileniz hayır demezdi anlayışlı insanlar anlattığınıza göre...

ablanız şimdide mutlu değildir emin olun... Allahım annenize sağlık versin babanızı başınızdan eksik etmesin inş.

Canım beniö çok üzüldüm ailene sana ne deseniz haklısınz.Hani ablanın yaşıda küçük değilki yaptığı 20 li yşlardaki kişilerin cahilce davranışları.Normal biri 1-2 kere düşünecekken ablanın 4/5 kere düşünmesi lazımdı bu işe kalkımadan gerçekten zor Rabbim sabır versin sizeee

Allah sabır versin çok zor bir sınavdan geçmişsiniz.. İnanın ben anneniz ve bebenizin yerinde olsam asla affetmezdim. sonuçta ben sevdim evleneceğim demiş olsaydı aileniz hayır demezdi anlayışlı insanlar anlattığınıza göre...

ablanız şimdide mutlu değildir emin olun... Allahım annenize sağlık versin babanızı başınızdan eksik etmesin inş.

İnşallah pişman olmaz.. Ki bence olacak..

Çok teşekkür ederim dilekleriniz için. Onda hiç merhamet yokmuş ben bunu anladım, gerçekten övmek için değil ama ailemi bi tanısanız asla haketmediler, bi şekilde istediği olurdu, ama öyle bi adammış ki ben onla evlenmek istyorum bile diyememiş. Yine de mutlu olun ve Rabbim kimeye böyle bişey yaşatmasın.

Sinava girmsti çok yuksek olmasada bi puani vardı kagit gelme meselesinide gelicek gelicek diyip duruyordu sozde onu bekliyordu o yuzden gttgni görünce sok olduk. Zaten ilk gttgmd asil memur olmycm sozlesmeli olcm falan diyp duruyordu yani kisaca kandrms ki boyle bseler yokmus

Türkiye'nin durumu malum. Bilemeyeceğim de ben olsam üstüne giderdim bu sözleşmeli olayının. Biraz gafil avlamış sizi. Yine de zararın neresinden dönerse kardır. Daha kötü insanlarla karşılaşmadan aklını başına toplamasını diliyorum.

Sanırım yeni seçtiği eşin ailenizden onay alamayacağını bildiği için böyle bir şey yaptı
Ama koskoca kadın zorla tutulmaz ki
Bırakın seçimlerini yaşasın, anneye babaya çok zor tabi, Allah sabır versin

34 yaş aslında kişinin şuurunu kazandığı olgunlaştığı bir yaştır
senin yaşın kaç bilmiyorum ama
ablana göre çok daha olgun gördüm seni
sanırım düşüncesiz ve bencil büyük kardeşlerin
yaşı daha küçük olsada daha erken olgunlaşan kardeşlerinin olmasının nedeni bu

asıl sorun ne biliyormusunuz
aileniz gereğinden fazla kol kanat gerdi
ilk hatasını bile anlamsına fırsat vermemişsiniz
elbetteki niyetiniz iyiydi
ancak bu durum ablanda ters tepmiş
:KK50:

ne hayal etti ne düşündü acaba
:26:
kendisinden küçük biri ile demişsin yaş farkını merak ettim ?

hepinize geçmiş olsun
ve senin dileğine katılıyorum en hayırlısı
ablanın iyi olup birdaha size muhtaç olamamsı
yaşananlar unutlcak gibi değil malesef
:KK19:

Deli mi ne. Bu ne vurdumduymazlık. Ayrı evde yaşama imkanı bile sunulmuş. Allahım sen böyle nankör insanlardan bizi koru. Konu sahibesi Annenin ve babanın en büyük destekcisi sensin artık, sen bari onlara hayırlı bir kız evladı olarak senden razı olmalarını sağlarsan ablanın yaptığı bu saçmalığı bir nevi unutturabilirsin.

34 yaş aslında kişinin şuurunu kazandığı olgunlaştığı bir yaştır
senin yaşın kaç bilmiyorum ama
ablana göre çok daha olgun gördüm seni
sanırım düşüncesiz ve bencil büyük kardeşlerin
yaşı daha küçük olsada daha erken olgunlaşan kardeşlerinin olmasının nedeni bu

asıl sorun ne biliyormusunuz
aileniz gereğinden fazla kol kanat gerdi
ilk hatasını bile anlamsına fırsat vermemişsiniz
elbetteki niyetiniz iyiydi
ancak bu durum ablanda ters tepmiş

ne hayal etti ne düşündü acaba
:26:
kendisinden küçük biri ile demişsin yaş farkını merak ettim ?

hepinize geçmiş olsun
ve senin dileğine katılıyorum en hayırlısı
ablanın iyi olup birdaha size muhtaç olamamsı
yaşananlar unutlcak gibi değil malesef
:KK19:

Cok tesekkur ederim ben 23 yasndaym evin en kucuguyum annemin rahatsız ligi ortason sinftayken ckti o gunlerden beri hep bi onlara bsy olck korkusu ilr yasadim kendisi ise evli ve uzaktaydi hcbseyden haberi olmadi sknti ckmedi zaten snrada kendi sorunlari ckti ailem destekci oldu inanin babam mahkeme bttkten snra agladi bi yuva yikildi diye. Hic birsyi eksik degldi cok rahatti evlendigi kisi de 27 yasindaymis devamli icen bi insanms

Deli mi ne. Bu ne vurdumduymazlık. Ayrı evde yaşama imkanı bile sunulmuş. Allahım sen böyle nankör insanlardan bizi koru. Konu sahibesi Annenin ve babanın en büyük destekcisi sensin artık, sen bari onlara hayırlı bir kız evladı olarak senden razı olmalarını sağlarsan ablanın yaptığı bu saçmalığı bir nevi unutturabilirsin.

Cok haklisiniz bunum farkindaym zaten soyle bi durum var her zaman evde olan sknti yi yasiyo abimde elbet uzuldu ama gdyodu isine sonra evine barkina tabi bi sklde ckyodu cendereden ama biz devamli içindeydik annem hep soluyo sen bizi toparladin dye elmden geleni yapmaya her zaman hazirim yeter ki onlar bizim basmzda olsun

yaşadıkların çok can sıkıcı ama sen bu olgunlukla üstesinden gelirsin Allah anne babanı başınızdan eksik etmesin
ablanın durumunu okuyunca aklıma eşiyle beraber sizin yanınıza mı taşınmak istiyor düşündüm bilmiyorum ama el öpmeye çalışması filan
düğüne de yabancı gibi telefonla aranıp davet edildiğinizi okuduktan sonra böyle bir soru oluştu kafamda? sonuçta siz ona hep yardım edip destek olmuşsunuz belki şimdide öyle olması içindir el öpüp barışma çabası

Cok tesekkur ederim ben 23 yasndaym evin en kucuguyum annemin rahatsız ligi ortason sinftayken ckti o gunlerden beri hep bi onlara bsy olck korkusu ilr yasadim kendisi ise evli ve uzaktaydi hcbseyden haberi olmadi sknti ckmedi zaten snrada kendi sorunlari ckti ailem destekci oldu inanin babam mahkeme bttkten snra agladi bi yuva yikildi diye. Hic birsyi eksik degldi cok rahatti evlendigi kisi de 27 yasindaymis devamli icen bi insanms

bir erkeğin bayandan 7 yaş küçük olması ciddi bir sorun aslında
ablan çok karartmış gözünü

yaşadıkların çok can sıkıcı ama sen bu olgunlukla üstesinden gelirsin Allah anne babanı başınızdan eksik etmesin
ablanın durumunu okuyunca aklıma eşiyle beraber sizin yanınıza mı taşınmak istiyor düşündüm bilmiyorum ama el öpmeye çalışması filan
düğüne de yabancı gibi telefonla aranıp davet edildiğinizi okuduktan sonra böyle bir soru oluştu kafamda? sonuçta siz ona hep yardım edip destek olmuşsunuz belki şimdide öyle olması içindir el öpüp barışma çabası

Oncelıkle teşekkür edlerim çok fazla degınmek istememiştim ama şöyle anlatayım daha önceki evliliğinde sıkıntılarımız vlar diyerek babamdan kiracısını çıkartmasını istedi bende o zamanlar daha küçüktüm bana da psikolojik baskı yapıyordu çok skntımız var babam evi bize versin diye yaklaşık iki yıl bizim dairede yasamışlardı. Şimdi de gene aynı şeye güvendiğini düşünüyorum çünkü kayınvalidesi ile oturuyormuş ki o asla böle bişeye dayanamaz eminim o kocası olck adamasınız bie söylemiştir şimdide babamın parasında gözü vardır. Zaten ben babama diyormuş baba ne yap et hiç bir şekilde hak iddaa edemesin ne bana ver ne abime git dağa taşa hayır et ama o beş kuruş görmedim diyorum. Bilmiyorm bana bunları dedirtecek duruma getirdi ama yasal olarak bu mümkün değilmiş.

Oncelıkle teşekkür edlerim çok fazla degınmek istememiştim ama şöyle anlatayım daha önceki evliliğinde sıkıntılarımız vlar diyerek babamdan kiracısını çıkartmasını istedi bende o zamanlar daha küçüktüm bana da psikolojik baskı yapıyordu çok skntımız var babam evi bize versin diye yaklaşık iki yıl bizim dairede yasamışlardı. Şimdi de gene aynı şeye güvendiğini düşünüyorum çünkü kayınvalidesi ile oturuyormuş ki o asla böle bişeye dayanamaz eminim o kocası olck adamasınız bie söylemiştir şimdide babamın parasında gözü vardır. Zaten ben babama diyormuş baba ne yap et hiç bir şekilde hak iddaa edemesin ne bana ver ne abime git dağa taşa hayır et ama o beş kuruş görmedim diyorum. Bilmiyorm bana bunları dedirtecek duruma getirdi ama yasal olarak bu mümkün değilmiş.

tapuyu abin ve senin adına yapabilir canım neden mümkün olmasın ki..
inşaallah bu evliliğindede aynı seyi istemez sizden Allah yardımcınız olsun ailece..

Canım geçmiş olsun mu diyeyim ne diyeyim bilemedim...
Bir anneye babaya bunun yapılması ne acı, hele ki bütün imkanlar önüne serilmiş, her şeye rağmen kucak açılmışken...
Benim anlamadığım nokta, ablan nerden bulmuş bu adamı? Hangi cesaretle adam evlenmiş ablanla, sonuçta annesine babasına söylemesi lazım bu kızın ben evleneceğim diye.Adam hiç mi sormamış, ya senin ailene ne zaman söyleyeceğiz ne zaman tanışacağız diye? Ne ara görüşmüşler de evlilik lafını ağzına almayan kız körü körüne peşinden gitmiş bu adamın?

Neden "sizin" sınavınız olsun ki ? Ablanın hatası diyelim.
Üstelik ablan hata olarak bile görmüyor anlaşılan.
Siz ailece damadın ne kadar uygunsuz olduğuna dertlenirken,ablan gezip tozup facebook'ta mutluluk pozları paylaşıyormuş.
Demek ki seçiminden mutsuz değil.Pişman olma sebebi sadece ailesinden habersiz evlenip bağını koparması olabilir.
Sizin açınızdan kahrolup yataklara düşecek bir durum göremiyorum.
Annen hasta olduğu için hassas olabilir ve sen de sanırım evdeki dramatik havadan etkilenmişsin.
Annene şifalar,ablana hayırlısını diliyorum.

X