Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Böbrek Taşı ve İdrar yolu iltihabı

ay canım cok sekersinn tşk ederimm yerim valla çilek değildee korkumdan cıkolatadan uzak duruyorum ondan bol bol yerim ee tabii abartmadann:)

tekrar cok saoll

kızlar sancılarımdan dolayı giremedim sancım biraz hafifleyince yazdıklarınızı okudum
öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkürederim demek ki ilk yapmam gereken günde üç litre su içmek gerekiyor peki idrar yolları iltihabı için ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

canım geçmiş olsunn benim idrar yolu iltihabı hakkında pek bilgim yok ama bitkisel caylar alabilirsin aktara sorup cidden faydası oluyor cidden geçmiş olsun

canım geçmiş olsunn benim idrar yolu iltihabı hakkında pek bilgim yok ama bitkisel caylar alabilirsin aktara sorup cidden faydası oluyor cidden geçmiş olsun

teşekkür ederim hangi bitkisel çaylar iyi gelir idrar yolu iltihabını geçirir bilen varsa sevinirim

canım bi cok bitkinin iyi geldigini duymuştum ama şahsen adlarını hatırlamıyorum ama ben googleda bakarım senın için sende bak araştır aktara bile sorabilirsin cok yardımcı oluyolarr

ben netten bakayım dedim ayrıkotunu tavsiye ediyor hem taş düşürmek hemde iltihapları yok etmek için,birde erkeç otu dıyor ama onu şahsen hiç duymadım ben bunları buldum ıhlamura falanda faydalı derler siz bence yinede bi aktara sorun ama tabikii öncelikle doktordan şaşmayın ama takviye olarak ıhlamur falan ben içiyorum zaten ıhlamur falan herşeye faydalı bi zararını görmedim

kızlar sancılarımdan dolayı giremedim sancım biraz hafifleyince yazdıklarınızı okudum
öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkürederim demek ki ilk yapmam gereken günde üç litre su içmek gerekiyor peki idrar yolları iltihabı için ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

tekrar geçmiş olsun...

idrar yolu enfeksiyonun için de diğer arkadaşlarla hem fikir olarak yazdık ne yapman gerektiğini ama sen dikkat etmemişsin...

enfeksiyonun iyileşmesi için antibiyotik kullanman şart, başka türlü iyileşmez...

nilimm86 arkadaşımız sana çay önermiş son derece iyi niyetli olarak fakat bence bu seni iyileştirmez...bir an evvel ilaç tedavine başla...

taş düşmekte gecikirse bir an önce kırdırman lazım...üstelik enfeksiyonda var...böbreğini çok zorlamana gerek yok.

canım 15 yıldır böbrek taşıyla savaşıyorum defalarca ameliyat oldum kırdırdım vücudum üretiyor özellikle bu aylarda taş kanala düşer sana tavsiyem bol su iç ip atla sıcak su dolu küvete otur karabiber ve süt ürünlerinden uzak dur taşın olduğu sürece enfeksiyon sürekli olur maydanoz kaynat iç ve düşürmek için bir bitki öğrendim ama şimdi daha söylemeyeyim ben kullanıcam ondan sonra çünkü kesin düşürüyormuş allah yardımcın olsun güç versin merak ettiğin varsa sor bir ürolog kadar bilgim var

tekrar geçmiş olsun...

idrar yolu enfeksiyonun için de diğer arkadaşlarla hem fikir olarak yazdık ne yapman gerektiğini ama sen dikkat etmemişsin...

enfeksiyonun iyileşmesi için antibiyotik kullanman şart, başka türlü iyileşmez...

nilimm86 arkadaşımız sana çay önermiş son derece iyi niyetli olarak fakat bence bu seni iyileştirmez...bir an evvel ilaç tedavine başla...

taş düşmekte gecikirse bir an önce kırdırman lazım...üstelik enfeksiyonda var...böbreğini çok zorlamana gerek yok.

evet doktor konusuna ve antibiyotik konusuna kesinlikle katılıyorum çünkü zaten kucukken cok iltihabik durumlar yaşamış biri olaraktan antibiyotik gereklidir bilirim:)

bu bahsettigim bitkisel caylar sadece ekstradan yanında seni rahatlatacak caylar olabilir ancak cunku bende idrar söktürmesi acısından falan ıhlamur avakado çayı gibi caylar içiyorum haa ben doktordan tırsıyorum orasıı ayrııalkisalkisalkiskaydirigubbakcemile3

canım 15 yıldır böbrek taşıyla savaşıyorum defalarca ameliyat oldum kırdırdım vücudum üretiyor özellikle bu aylarda taş kanala düşer sana tavsiyem bol su iç ip atla sıcak su dolu küvete otur karabiber ve süt ürünlerinden uzak dur taşın olduğu sürece enfeksiyon sürekli olur maydanoz kaynat iç ve düşürmek için bir bitki öğrendim ama şimdi daha söylemeyeyim ben kullanıcam ondan sonra çünkü kesin düşürüyormuş allah yardımcın olsun güç versin merak ettiğin varsa sor bir ürolog kadar bilgim var

ay düşürmek içinn bitkimii :1shok:yaa cnm bana özelden söyleyebilir misin ama eger önce ben deneyim diye kararlıysan eger denersen ve işe yararsa söyle olurmu cunku 5 tane taşım var ciddi anlamdaa korkuyorum doktordan

ya cok ilkelce davranıyorum belki kızmayın arkidişlerr doktor varken niye baska seylerden medet umuyosun diyenler olabilir ama uff ciddi fobim var:S

ay düşürmek içinn bitkimii :1shok:yaa cnm bana özelden söyleyebilir misin ama eger önce ben deneyim diye kararlıysan eger denersen ve işe yararsa söyle olurmu cunku 5 tane taşım var ciddi anlamdaa korkuyorum doktordan

ya cok ilkelce davranıyorum belki kızmayın arkidişlerr doktor varken niye baska seylerden medet umuyosun diyenler olabilir ama uff ciddi fobim var:S

önce git ilaçlı çekimini biran önce yaptırkaydirigubbakcemile

gözlerinde ellerin de şişme var mı?

önce git ilaçlı çekimini biran önce yaptırkaydirigubbakcemile

gözlerinde ellerin de şişme var mı?

tamam tamam çekme saçımdan didicem inşallahkaydirigubbakcemile3

yaa canım iştee hiç bir şikayetim yok zaten o yüzden tuhaf gelıyor ya bana yani dıyorumki agrım sızım yok idrarım kanlı gelirdi artık o da yok dıyorumki nasıl oluyor bu taşlar varmı yokmu anlamadım yoksa habersizce düşüverdilerde ben mi bilmiyomm ay keşke düşüvermiş olsalarrrr

tamam tamam çekme saçımdan didicem inşallahkaydirigubbakcemile3

yaa canım iştee hiç bir şikayetim yok zaten o yüzden tuhaf gelıyor ya bana yani dıyorumki agrım sızım yok idrarım kanlı gelirdi artık o da yok dıyorumki nasıl oluyor bu taşlar varmı yokmu anlamadım yoksa habersizce düşüverdilerde ben mi bilmiyomm ay keşke düşüvermiş olsalarrrr

ağrı sızı kan olmaması taş olmadığı anlamına gelmez:mymeka: ihmal etme:nazar:

şişlik olmaması iyi haber gibi çünkü süzme ile ilgili bir sorun olsaydı gözlerin ve ellerin çok şişerdi...fakat bu iş varsayımlarla ihmale gelmeyecek kadar önemli ...bu sebepten şu ilaçlı çekimi hemen yaptır...sonra günde 3 litre suyunu iç ve canın ne çekiyorsa ye:1hug:

taamam zaten 3 gündür 3 litre suyumu içiyorum kendimi su aygırı gibi hissedıyorum annem damacanayla bana su yetiştiremıyooo:):)

ilgin için cok teşekkür ederim ilaçlı film cektirirsem ilk sana sölicem inşallah:ecrin_bebek:

ben bişey sorcamm sardunyacım umarım okursunn:)

ben bazı gunler ayın 2-3 günü sadece gunde 1 bucuk litre su ancak içebiliyorum ama sadece dedıgım gibi 2-3 gün bu sürede hemen taşlar büyümeye cogalmaya baslamaz öyle diilmiii?(ay cok soru soruyorum dimii:))

ben bişey sorcamm sardunyacım umarım okursunn:)

ben bazı gunler ayın 2-3 günü sadece gunde 1 bucuk litre su ancak içebiliyorum ama sadece dedıgım gibi 2-3 gün bu sürede hemen taşlar büyümeye cogalmaya baslamaz öyle diilmiii?(ay cok soru soruyorum dimii:))

canım benim de içmediğim zamanlar oldu ama o zaman taş oluşmadı bir daha...

ne zaman günde 3 litre su içmeyi bıraktım 2-3 yıl sonra taşlar oluşmaya başladı...

6 yıl su içerek çok güzel götürdüm böbreklerim hep pırıl pırıl çıktı....dediğim gibi su içmeyi bıraktım son 2-3 yıldan sonra 2 sağ 2 sol olmak üzere minik minik 4 tane taşım oldu...

taşlarım hala var...su içmeye başladım tekrar büyütmemek için...

panik yapma tatlım...arada, günde 3 değil hiç su içmeden geçirsen bile "genel olarak" düzenli günde 3 litre içersen hiç birşey olmaz:teselli:

canım benim de içmediğim zamanlar oldu ama o zaman taş oluşmadı bir daha...

ne zaman günde 3 litre su içmeyi bıraktım 2-3 yıl sonra taşlar oluşmaya başladı...

6 yıl su içerek çok güzel götürdüm böbreklerim hep pırıl pırıl çıktı....dediğim gibi su içmeyi bıraktım son 2-3 yıldan sonra 2 sağ 2 sol olmak üzere minik minik 4 tane taşım oldu...

taşlarım hala var...su içmeye başladım tekrar büyütmemek için...

panik yapma tatlım...arada, günde 3 değil hiç su içmeden geçirsen bile "genel olarak" düzenli günde 3 litre içersen hiç birşey olmaz:teselli:

ya cok teşekkür ederim bütün repler sana feda olsun ama veremıyom:çok üzgünüm:
ya cok rahatladım inan işte demekki senınde taş yapan bir böbregin var ve su bunu cidden engellıyor en buyuk örnek sensin sen 2-3 yıl gibi bi süreden bahsedıyosun ben 3 gunde oluşurmu dıyomkaydirigubbakcemile3heralde dedigim olsa böbreklerım taştan görunmezdi :) sanırım bizim gibiler bol su içmeli ömürleri boyuncaa aman sende ihmal etmee sanada geçmiş olsun kuzum

yaşasın taş kardeşliğikaydirigubbakcemile5alkisalkisalkis

CANIM DOKTORA GıTMEKTEN ARTIK BENDE KORKAR OLDUM bitkiyi daha deneyemedim herkes onu içince acilin kapısında bekle sancı tutar diyor o yüzden korkuyorum en kısa zamanda kullanıcam bu arada taş oluşumunu engelleyen ilaç var ben kullanamadım yan etki gösterdi

CANIM DOKTORA GıTMEKTEN ARTIK BENDE KORKAR OLDUM bitkiyi daha deneyemedim herkes onu içince acilin kapısında bekle sancı tutar diyor o yüzden korkuyorum en kısa zamanda kullanıcam bu arada taş oluşumunu engelleyen ilaç var ben kullanamadım yan etki gösterdi

canım çok geçmiş olsun...

taş oluşumunu engelleyecek tek şey günde 3 litre çözünmemiş su içmektir.... bu bilgiyi istanbulun bir çok ünlü hastanesinin uzman doktor ve proföserlerine danışarak öğrendim...

ve deneme yanılma yöntemi ile kesin olarak kanıtlanmış bir bilgidir bu...

canınızın çektiği herşeyi yiyin için ama günde 3 litre su içinyerimseniben

taşı sancısız ağrısız düşürmenin bir yoluda hergün küveti sıcak dayanabileceğiz kadar çok sıcak su doldurup girip durabileceğiz kadar uzun zaman durun...

evinde küvet olmayanlar ise leğene gene çok ama dayanabileceği kadar çok sıcak su doldurarak aynı işlemi hergün yaparlarsa taş ve ya kum ağrı sızı sancıyı fazla yapmadan belkide hiç yapmadan düşer...

hepinize tekrar tekrar geçmiş olsuna.s.

benim de idrar yolları enfeksiyonu çıktı....senağlamasenağlama yazılanların hepsini okudum....taş olup olmadığını bilmiyorum..çünkü şu ana kadar böbreklerimle ilgili bir sorunum veya taş durumu hiç olmamıştı...doktor sadece idrar yolları enfeksiyonu olduğunu söyledi....taş olmayıp sadece benim gibi enfeksiyonu olan arkadaşlarımın bana yardımcı olabilecek yorumlarını bekliyorum....bu arada doktorun yazdığı ilaçları kullanıyorum.....

X