Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Böbrek Taşı ve İdrar yolu iltihabı

benim de idrar yolları enfeksiyonu çıktı....senağlamasenağlama yazılanların hepsini okudum....taş olup olmadığını bilmiyorum..çünkü şu ana kadar böbreklerimle ilgili bir sorunum veya taş durumu hiç olmamıştı...doktor sadece idrar yolları enfeksiyonu olduğunu söyledi....taş olmayıp sadece benim gibi enfeksiyonu olan arkadaşlarımın bana yardımcı olabilecek yorumlarını bekliyorum....bu arada doktorun yazdığı ilaçları kullanıyorum.....

ayşecik geçmiş olsuna.s.

sistit mi oldun yani?....idrar yolu enfeksiyonu sistit diye biliyorum da...doktorun sistit dedi mi?

ıdrar yolu enfeksiyonu idrar yolunun herhangi bir bölümünü etkileyen bir enfeksiyondur. ıdrarda normalde bakteri bulunmaz,

Mesane veya böbreğe bakteri girip idrarın içinde çoğalırsa idrar yolu enfeksiyonu meydana gelir. Bu tür enfeksiyonların en yaygını sistit olarak da adlandırılan mesane enfeksiyonudur.

Bir diğer tür enfeksiyon böbrek iltihabıdir, piyelonefrit olarak da adlandırılır.

Rahatsızlık verici olmalarına rağmen idrar yolu enfeksiyonları beklemeden doktor görülürse kolayca ve hızla tedavi edilebilir.

öncelikle cevabın ve ilgin için teşekkür ediyorum canım...

doktorun bana söylediği aynen şu:idrar yolu enfeksiyonu.....başka birşey bilmiyorum...bu hastalık hakkında hiçbir bilgim de yok...endişeliyim,gelecek için korkuyorum...burada yazdıklarınızı okuyunca iyice gerildim....

şimdi ilaçlarımı kullanıyorum...ilerisi için neler yapmam gerekir canım?...

öncelikle cevabın ve ilgin için teşekkür ediyorum canım...

doktorun bana söylediği aynen şu:idrar yolu enfeksiyonu.....başka birşey bilmiyorum...bu hastalık hakkında hiçbir bilgim de yok...endişeliyim,gelecek için korkuyorum...burada yazdıklarınızı okuyunca iyice gerildim....

şimdi ilaçlarımı kullanıyorum...ilerisi için neler yapmam gerekir canım?...

:1shok: gelecek için endişelimisinkaydirigubbakcemile3

yok be ayşecim korkma endişe edecek hiç birşeyin yok:eek:lmaz:

ilaçlarını düzenli kullan hijyen kurallarına sıkıca bağlan sonra bak keyfinezemuszemus

:1shok: gelecek için endişelimisinkaydirigubbakcemile3

yok be ayşecim korkma endişe edecek hiç birşeyin yok:eek:lmaz:

ilaçlarını düzenli kullan hijyen kurallarına sıkıca bağlan sonra bak keyfinezemuszemus

idrar yolları ile ilgili problemli arkadaşların yazdıklarını okudum ve endişem arttı...yani arkadaşlar 4-5 yıl hastalıkla mücadelelerinden bahsetmişler...demek ki hemen atlatılabilecek bir hastalık değil....çok iyimsersin bitanem yaaa..keşke dediğin gibi olsa....ve umarım dediğin gibi olur.....hijyen kurallarına çok dikkat ediyorum....ilaçlarımı da düzenli alıyorum canım...bu hastalık kalıcı mı?...yani tam olarak tedavisi yok mu?....senağlamasenağlama

idrar yolları ile ilgili problemli arkadaşların yazdıklarını okudum ve endişem arttı...yani arkadaşlar 4-5 yıl hastalıkla mücadelelerinden bahsetmişler...demek ki hemen atlatılabilecek bir hastalık değil....çok iyimsersin bitanem yaaa..keşke dediğin gibi olsa....ve umarım dediğin gibi olur.....hijyen kurallarına çok dikkat ediyorum....ilaçlarımı da düzenli alıyorum canım...bu hastalık kalıcı mı?...yani tam olarak tedavisi yok mu?....senağlamasenağlama

canım hiç olur mu öyle şey:eek:lmaz:

bu ancak kişinin bünyesi veya bağışıklık sistemi enfeksiyonlara karşı fazla dirençli değilse olur....

ben yıllar önce sistit oldum ve bir daha olmadım...takma kafana dediğim gibi ilaçlarını al ve unut gitsingamyoncuiremsu

peki bitanecim....elimden geleni yaparım...ilgin ve verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum canım arkadaşım....

:1hug:a.s.

aynı derdi bende çekiyorum ultrasonda taşlarım çıkmadı. ama doktor gizli olabilir diye ilaçlı tomografide baktırdı. 3 tane taşım var üçüde sağ böbreğimde. ve dört tane ilaç alıyorm. ağrılarıma asla etkisi olmuyor. nasıl düşecek bu taşlar. bol hareket et diyor bankada çalışıyorum btün gün gişede oturuyorum :KK43:

Bende geçen hafta perşembe günü çapa üroloji servisine 2 sene aradan sonra gittim.Tabi doktor biraz kızdı 6 ayda bir taşların kontrolünü aksattığım için.Benim sağ ve sol böbreğimin her ikisindede 4 mm den başlayarak 7 mm e kadar taşlarım var 3 tane idi en son.Şimdi bilmiyorum :KK43: Ama inş. hepsi yok olmuştur:) Biliyorum birazcık imkansız bişi bu.

Taşlarımın son durumları için böbrek tomografisi için sıra aldım.Nisan 21 dediler.O güne kadar bekliycez.Korkuyorumda kötü bişi çıkarsa diye çünkü doktor kontrolüne 2 sene ara verdim :KK43: Dua edin bana olur mu :)

Allah herkese acil şifalar versin.

Birde arkadaşlar eşkina balık taşı taş düşürmeye acayip yardımcıymış deneyen var mı ?

Ben taşları temin ettim ama gelin görünki bi türlü içmeyi başaramadım:KK43:((((

benim tuvaletim gelir gibi oluyo ama tabi normal tuvaletime de cıkıyorum ekstra durum olarak gelıyor ama acayıp derecede gelıyor gıbı oluyor alla dıyorum yandım kacırcam dıyorum tuvalete gıdınce az bısey gelmıs oluyo nedense ozellıkte otobuste ayakta evde yururken otururken fazla gelmıyo neden acaba? pzt olsa da doktora gıtsem ya bide adetim gecikti :S

Son düzenleme:
X