Boş Gebelik

Merhaba Arkadaslar.6 Haftalık hamileyim....beşbucuk haftalıkken açık kahverengi lekelenme oldu.Doktora gittim.Kese bos ama 6 ila 8 hafta arası çocuk keseye yerleşir ve kalp atısı duyulurmuş....kahverengi lekelenmeden dolayı düsük tehlikesi olabilirmiş...igne tedavisi görüyorum suan..2 hafta sonra tekrar ultrasonla bakacak doktorum...İnternet sitelerine baktıgımda beşbucuk haftada kalp atışları baslar diye yazıyor...çok korkuyoruum arkadaslar..aranızda bu durumu yasayan varmı ?kalp atısını duyma ihtimalim ne kadar yüksek ?ve kürtaj olmak zormu ?ilk gebeligim oldugundan dolayı çok tedirgin ve üzgünüm..Lütfen benimle bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim.

Merhaba Arkadaslar.6 Haftalık hamileyim....beşbucuk haftalıkken açık kahverengi lekelenme oldu.Doktora gittim.Kese bos ama 6 ila 8 hafta arası çocuk keseye yerleşir ve kalp atısı duyulurmuş....kahverengi lekelenmeden dolayı düsük tehlikesi olabilirmiş...igne tedavisi görüyorum suan..2 hafta sonra tekrar ultrasonla bakacak doktorum...İnternet sitelerine baktıgımda beşbucuk haftada kalp atışları baslar diye yazıyor...çok korkuyoruum arkadaslar..aranızda bu durumu yasayan varmı ?kalp atısını duyma ihtimalim ne kadar yüksek ?ve kürtaj olmak zormu ?ilk gebeligim oldugundan dolayı çok tedirgin ve üzgünüm..Lütfen benimle bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim.

canım moralini bozma sakın kürtajı düşünmen için çok erken.. dinlen bol bol. uzan ayağa fazla kalkma.

canım 7. haftada görenler var. o belli olmaz, herkeste farklı olur. keseyi görmüşsünüz inşallah bebişi ve kalp atışını da duyarsın hayırlısıyla...

canım moralini bozma sakın kürtajı düşünmen için çok erken.. dinlen bol bol. uzan ayağa fazla kalkma.

canım 7. haftada görenler var. o belli olmaz, herkeste farklı olur. keseyi görmüşsünüz inşallah bebişi ve kalp atışını da duyarsın hayırlısıyla...

İlgine tesekür ederim....canım umarım yazdıgın gibi olur...ayın 17 sinde doktora gidecegim.....günler geçmiyor...hergün dua ediyorum :KK43: benim gibi olupta olumlu cevap alanlar lütfen yazsın..benim için moral olucak....

canim benim cok gecmis olsun benim bebegim de 7 haftada kalbi atmiyordu dr da cok kucuk oldugundan olabilir bekleyelim dedi ama sonraki muayenede gene atmiyordu ve ölü kurtaj yapmamiz gerek dediler,kurtaj oldum ama dr normalde 5 haftalikken kalbi atmaya baslar dedi benimki 7 haftada atmayinca biraz beklettiler sonra tekrar baktilar gene atmiyordu ve dr bebek rahime tutunamamis yani yerlesememis ölmüs dedi....bazen bebek sakat ya da hastalikli oldugu zaman vucut bebegi birakiyor demislerdi bana..ama bos gebeligi ilk kez duydum korkma canim herseyin hayirlisi olsun kafana takma...

canim benim cok gecmis olsun benim bebegim de 7 haftada kalbi atmiyordu dr da cok kucuk oldugundan olabilir bekleyelim dedi ama sonraki muayenede gene atmiyordu ve ölü kurtaj yapmamiz gerek dediler,kurtaj oldum ama dr normalde 5 haftalikken kalbi atmaya baslar dedi benimki 7 haftada atmayinca biraz beklettiler sonra tekrar baktilar gene atmiyordu ve dr bebek rahime tutunamamis yani yerlesememis ölmüs dedi....bazen bebek sakat ya da hastalikli oldugu zaman vucut bebegi birakiyor demislerdi bana..ama bos gebeligi ilk kez duydum korkma canim herseyin hayirlisi olsun kafana takma...

merhaba kanciçegim,
kürtaj olmak zormu ?ablamda kürtaj oldu gecen hafta...2.5 aylık hamileydi ama....üzüm gebesiymiş...içinde parça bırakmışlar...tekrar lokal anestesiyle kürtaj oldu..çok zormuş...

Hamile olan her bayanın hemen hemen tek korkusudur o..
Ama bir şey olmaz Allahın izniyle..Tüm tarama testlerini yaptırır ona göre davranırsın..
Benimde çok yakın bir arkadaşımın eşi boş gebelik yaşadı.7 ay sonra tekrar hamile kaldı.Şimdi Allah bağışlasın sağlıklı ve çok tatlı bir kızları var.
Ferah tut sen içini..
:1hug:

slm bende 3 hafta önce kürtaj oldum ılk hamılelıgımde düşüktü acaba tekrar böle bısey olurmu ya..

Boş gebelik nedeni ile kürtaj olmak zorunda kalan anne adaylarında 1-2 hafta içinde yeniden yumurtlama olur ve 4 hafta sonunda adet görürler. Bu adet kanamasından sonraki siklusdan itibaren yeniden gebe kalınmasında hiçbir sakınca yoktur.

üzgünüm ama benimde basıma aynı olay daha dün geldi 8 haftalık hamileyim ve dun doktoruma gittim sikayetim kanamam vardı gittim dediki boş gebelik.oysa ben düşükten korkmuştum.internetten arastırdım zaralı değil bidahaki cocuktada bi zararı yokmuş.cok üzüldüm ama hayırlısı daha 8 hafta önce hamile oldugumu ögrendiğim gün ilk sizinle paylasmıstım ama olmadı üzülsemde bişey ifade etmiyor üstelik ilk hamileliğimde.

bide arkadaslar size birsey soracagım kurtaj olsam bi zararı olurmu annem diyorki rahmin döner ilk hamileliğinde kurtaj olman ii değil bilgisi olanlar ltfen beni bilgilendirsin.cvblarınızı bekliyoorum kib

canım olur mu öyle şey ben 2 kez boş gebelik geçirdim.biri kendiliğinden düştü.koskocaman bir keseydi.ama 2.sinde kürtaj oldum.hiç bir engel olmadı.yine hamile kaldım tabi.hamile kalmaya engel değil canım.o eskiden bıçakla kazıyolarmış şimdi vakumla rahme zarar vermeden alıyolar.hiç kafanı takma.bana da annm çok söyledi daha hamile kalamıycaksın kürtaj olma vs.ama içinde durup düşmezse sana zarar verir.inşallah bir daha rabbim yaşatmaz a.s.

üzgünüm ama benimde basıma aynı olay daha dün geldi 8 haftalık hamileyim ve dun doktoruma gittim sikayetim kanamam vardı gittim dediki boş gebelik.oysa ben düşükten korkmuştum.internetten arastırdım zaralı değil bidahaki cocuktada bi zararı yokmuş.cok üzüldüm ama hayırlısı daha 8 hafta önce hamile oldugumu ögrendiğim gün ilk sizinle paylasmıstım ama olmadı üzülsemde bişey ifade etmiyor üstelik ilk hamileliğimde.

bide arkadaslar size birsey soracagım kurtaj olsam bi zararı olurmu annem diyorki rahmin döner ilk hamileliğinde kurtaj olman ii değil bilgisi olanlar ltfen beni bilgilendirsin.cvblarınızı bekliyoorum kib[/QUOT

öncelikle geçmiş olsun canım...

yok öyle bişey burda nice arkadaşlar var ilki düşük oluyor sonra tekrar hamile kalıyolar...bunu dr.unada sorabilisin...:içelim:

Arkadaşlar Merhaba. Ben Bundan 2 Ay Önce Kürtaj Oldum. Nedenide Başima Gelince Adini Duymuş Olduğum Boş Gebelik Olayi. 10 Gün Günüm Geçince Test Yaptirdim Ve Hamile Olduğumu Öğrendim Daha Sonra Doktoruma Gittim. Ultrasonda Gebelik Kesesi Görünüyor Ama Embriyo Yoktu. Doktorum Bir Süre Daha Bekleyelim Dedi Belki Bebek Çok Küçüktür O Nedenle Görmiyoruz Dedi. Gebeliğimin 7. Haftasi Gittiğimde Gebelik Kesesinin Yaninda Yolk Kesinide Gördü Ve Biraz Daha Bekleyelim Dedi. 8. Hafta Gittiğimde Bebek Yine Görünmüyordu Ve Boş Gebelik Tanisi Konulup Kürtaj Oldum. Bunun Nedenide Ya Bebek Gebeliğin Ilk Haftasinda Beslenememiş Ve Düşmüş Yada Genetik Bozukluk Dedi. Doktorum 10000 De Bir Olduğunu Söyledi Bu Boş Gebeliğin. Eğer Benim Yaşadiğim Gerçekten Bir Genetik Bozukluk Ise Tekrar Hamile Kaldiğimda Özürlü Bir Bebek Doğurmaktan Korkuyorum. Bu Konu Hakkinda Bilgisi Olan Veya Ayni Olayi Yaşamiş Arkadaşlarimizn Yaşadiklarini Paylaşmasini Rica Ediyorum. Teşekkürler.
CANIM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN YAZDIKLARIN YAŞADIKLARIMLA BİRE BİR BEBEK HAFTALARI GERÇİ BENİM BEBEK GÖRÜNDÜ AMA KALP ATIŞI YOKTU DOKTORUN SÖYLEDİKLERİ HERŞEY AYNI BENDE GEÇTİĞİMİZ YIL MAYIS AYINDA KÜRTAJ OLDUM BU BEBEPTEN DOLAYI EKİME KADAR KORUNDUK SONRASINDA DENEDİK AMA HALA OLMADI BENDE SENİN GİBİ KORKTUM ACABA Bİ DAHA YAŞARMIYIM AYNI OLAYI DİYE AMA BENİM ÇOK SAĞLIKLI Bİ KIZIM VAR ÇOK ŞÜKÜR DOKTORUM RAHAT OLMAMIZI SÖYLEDİ ALLAH IM YARDIM ETSİN SAĞLIKLI SIHHATLİ GÜZEL HAYIRLI EVLATLAR VERSİN

slm arkadaslar bendeki boş gebelik değilmiş bebek varmiş ben ilaç içince bebek düşmüş 2 gün hastanede yattım cok şükür kürtaj olmadım içim kendiliğinden temizlendi.

allah hiç kimseye o acıyı yasatmasın eger ilaç içmeseydim suanda hamile olacaktım ama hayırlısı olsun hepinizi ve bebişlerinizi opüyorum

geçmiş olsun canım. kürtaj olmadan kendiliğinden düşmesi daha iyi . ben de bir ay önce boş gebelikden dolayı bebeğimi düşürdüm. kürtaj olmadım. onca ağrıya sızıya katlandım ve kendiliğinden düşmesini bekledim ve düşürdüm. doktorum ultrasonla kontrol etti ve çok şükür parça falan kalmamış. sen de düşükten sonra tekrar kontrollerini ihmal etme. yaşın daha çok genç. o yüzden hiç acele etme ve de endişelenme. Allah tekrar böyle acılar yaşatmasın inşallah.

bu konuyu açsam mı diye düşünürken yine gündeme gelmiş
çok üzgünüm ki dün sabah bende boş gebelik yüzünden maalesef kürtaj oldum
ilk gebeliğimdi ve çok istemiştim ben bu bebeği
tek tesellim dr tekrarlamayacağını söyledi ve 2 ay sonra tekrar hamile kalabilirsin herşey çok güzel dedi
ama ben ilk hamileleğimde çok üuğraştığım için yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum
şimdi adet olmayı beklicem ve 2.adetten sonra çalışmalara başlıcam
yaşadığım olay çok kötüydü inanılmaz üzüldüm allah kimseye yaşatmasın
bi de bilenlere soruyorum kürtajdan hemen sonra hamile kalınabiliyor mu

bu konuyu açsam mı diye düşünürken yine gündeme gelmiş
çok üzgünüm ki dün sabah bende boş gebelik yüzünden maalesef kürtaj oldum
ilk gebeliğimdi ve çok istemiştim ben bu bebeği
tek tesellim dr tekrarlamayacağını söyledi ve 2 ay sonra tekrar hamile kalabilirsin herşey çok güzel dedi
ama ben ilk hamileleğimde çok üuğraştığım için yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum
şimdi adet olmayı beklicem ve 2.adetten sonra çalışmalara başlıcam
yaşadığım olay çok kötüydü inanılmaz üzüldüm allah kimseye yaşatmasın
bi de bilenlere soruyorum kürtajdan hemen sonra hamile kalınabiliyor mu

canım çok geçmiş olsun. bende benzer şeyleri yaşayan biri olarak seni çok iyi anlıyorum. benim de senin gibi ilk gebeliğimdi ve ben de 7-8 aylık uğraşlardan sonra gebe kalabilmiştim ve aynı ben de senin gibi çok istemiştim bu bebeği. ama kısmet değilmiş. bir de ben de pko da var o da yumurtlamayı ve gebe kalmayı güçleştiriyor. benimki kendiliğinden düştü kürtaj olmadım. o yüzden doktorum bana korunmana gerek yok dedi. ama sen doktorunu dinle 2 ay bekle dediyse bekle canım. düşükten ve kürtajdan sonra adet süresi de normale göre daha uzun oluyormuş sanırım. daha adet olmadım ben de, korunmadım da bilmiyorum bakalım. ama Allah herşeyin hayırlısını versin. sabırlı olmamız ve stres yapmamamız gerek. inşallah Allah tekrar böyle acılar yaşatmaz.

evet yapraknilcim sabır sabır sabır lazım
bende 8.ayda hamiş kalmıştım benim adetlerim de düzensizdi ama
son 3 ay düzene girmişti çok üzülüyordum hamile kalamayınca o endişeli bekleyiş çok çok kötü
üstelik bi de bu başıma gelince çok yıkıldım
üstelik böyle şeylerden de çok korkarım
evet dr u dediği gibi 2 adet dönemi beklicem kısmet ya
bekleyip görücem artık allhım inşallah üzmicek bu sefer beni ve fazla bekletmicek inşallah yani

evet yapraknilcim sabır sabır sabır lazım
bende 8.ayda hamiş kalmıştım benim adetlerim de düzensizdi ama
son 3 ay düzene girmişti çok üzülüyordum hamile kalamayınca o endişeli bekleyiş çok çok kötü
üstelik bi de bu başıma gelince çok yıkıldım
üstelik böyle şeylerden de çok korkarım
evet dr u dediği gibi 2 adet dönemi beklicem kısmet ya
bekleyip görücem artık allhım inşallah üzmicek bu sefer beni ve fazla bekletmicek inşallah yani

canım tekrar geçmiş olsun. kolay değil biliyorum. bir de çevre, aile ve yakınların gözü üzerinde oluyor ve onların baskısını hissediyorsun. bu da çok kötü birşey. bende de pko dan dolayı adet düzensizliği vardı yıllarca. ancak bebek düşündüğümüzde doktora gittiğimde öğrendim. bu hastalık da çok yıpratıyor insanı. sonra glikofen diye bir şeker ilacı kullanmaya başladım. hem adetlerim düzene girdi hem de fazla kilolarımı verdim. biz klomen falan denemiştik ama olmadı, eşimdede sorun çıktı. doktor bir- iki ay dinlenmeye bıraktı hem de eşimin sperm değerleri düzelmeden aşılama yapmam dedi. o da birtakım ilaçlar kullanıyordu. o dinlenme ve bekleme sürecinde hamile kaldım. çok büyük bir mutluluktu bizim için ama kısmet değilmiş. herşeyde vardır bir hayır demekten başka çaremiz yok. inşallah Allah çok bekletmeden tekrar verir. sağlıklı ve hayırlı olması tek dileğim. senin gebe kalmayı zorlaştıran herhangi bir rahatsızlığın varmıydı canım.

yapraknilcimbenim hikayem biras karışık adet düzensizliği yüzünden bekarken ben 10 sene d.kontrol hapı içtim
bıraktıktan sonra birkaç ay adetlerim çok düzensizti sonra zamanla düzene girdi son 3 aydır çok düzenliydi ve ben ısı ölçme yöntemiyle hamile kaldım
yumurtlama zamanımı kaçırmamaya çok özen gösterdim belki 8 aydır deniyorum ama inan çok yıpranmıştım çok istiyordum yani yaşım da genç değil ama maalesef sonu böyle oldu
tam tekrardan eşimle dr a gitmeyi planlıyorduk ki bu mucize oldu
aslında allaha çok şükrediyorum hem tedavi olmamıza gerek kalmadı
hem bebeğim gitti belki ama ben onu hiç görmedim hissetmedim
ve dr herşeyin çok yolunda olduğunu tam doğurganlık çağımda olduğumu söyledi
işte benim tek korkum beklemek
her ay acaba hamilemiyim diye beklemek ve adet olmak kadar kötü bir şey yok

yapraknilcimbenim hikayem biras karışık adet düzensizliği yüzünden bekarken ben 10 sene d.kontrol hapı içtim
bıraktıktan sonra birkaç ay adetlerim çok düzensizti sonra zamanla düzene girdi son 3 aydır çok düzenliydi ve ben ısı ölçme yöntemiyle hamile kaldım
yumurtlama zamanımı kaçırmamaya çok özen gösterdim belki 8 aydır deniyorum ama inan çok yıpranmıştım çok istiyordum yani yaşım da genç değil ama maalesef sonu böyle oldu
tam tekrardan eşimle dr a gitmeyi planlıyorduk ki bu mucize oldu
aslında allaha çok şükrediyorum hem tedavi olmamıza gerek kalmadı
hem bebeğim gitti belki ama ben onu hiç görmedim hissetmedim
ve dr herşeyin çok yolunda olduğunu tam doğurganlık çağımda olduğumu söyledi
işte benim tek korkum beklemek
her ay acaba hamilemiyim diye beklemek ve adet olmak kadar kötü bir şey yok

canım seninle hemen hemen aynı yaşlardayız. yaş ilerleyince insan daha çok stres yapıyor. bu konuda doktorum bana kızıyor, benim 40 yaş üzeri hastalarım var diyor. ama onların 2. veya 3. çocuklarıdır. bizim ilk çocuğumuz olduğu için daha fazla istek var olmadığı zamanda endişe ve telaş oluyor. ne güzel canım adetlerin zamanla düzene girmiş, ısı ölçümüyle anlamışsın. ben o ısı ölçme yöntemini bir kez uyguladım ve birşey anlayamadım. ya da ben beceremedim. o yüzden bıraktım. senin adet düzensizliğnin belli bir sebebi varmıydı peki. hormonlarına baktırdınmı, herhangi kistik bir durumun varmı pko gibi. benim de senin gibi yıllarca adet düzensizliğim vardı. benim genelde gecikiyordu 40, 45 güne kadar hatta bazen 50 güne sarktığı oluyordu. daha önce çocuk düşünmediğimiz için çok da önemsemiyordum ama çok hata yapmışım. ben belirtilerden şüphelenip doktora gitmeden hormon testlerimi yaptırmıştım. hormonlarım da normale yakındı birkaç değerde biraz sapma vardı ama doktorum vajinal ultrasonda bakınca hemen anladı. bir sürü çatlamamış ve kiste dönüşmüş yumurtam vardı. adetlerim bu yüzden düzensiz oluyordu. yani polikistik over. ama tedaviyle normale dönmüştü. hamile kalınca da çok mutlu olmuştum tabi. ama senin bu tür bir rahatsızlığın yoksa işin daha kolay. eşinin sperm değerleri de normalse kısa zamanda hamile kalırsın. ama doktor takibinde olman daha iyi olur . çok uzattım canım kusura bakma. umarım atlatırız bu kötü günleri. inşallah en kısa zamanda tekrar hamile kalırız ve bu sefer sağlıklı olarak bebeklerimizi kucağımıza alırız inşallah.

X