Boş Gebelik

ya su bos gebelık yasayıp kurtaj olan arkadaslardan daha sonra hamıle kalanlar varsa bır bılgı versenız bıze

ya su bos gebelık yasayıp kurtaj olan arkadaslardan daha sonra hamıle kalanlar varsa bır bılgı versenız bıze

canım boş gebelik yaşamadım ama çevremde yaşayan çok var.Sana şu kadar söyleyebilirim bir sürü sağlıklı çocuğun olabilir.Ayrıca en rahatı kürtajdan sonra rahim tertemizken hamile kalmaktır.Umarım en yakın zamanda sağlıklı haberlerini alırız...

bu hafta aldırdım bebeğimi ve benimkiside boş gebelikti..şok olduk bilmedğimiz,hiç etraftada şahit olmadığımız bir durumdu....

arkadaşlar şunu merak ediyorum ben bu boş gebelik neden oluyor yani hormon lardaki aksaklıkmı koromozm bozukluğumu vs vss neden ?? ben dün öğrendim hamile olduğumu kan testim >1000 çıktı pek anlamadım ama doktoruma testi 2 gün sonra tekrarlıyımı dediğmde gerek yok dedi yan 8-9 haftaya kadar anlaşılmıyormu gebelğn boş yada dış gebelk olduğu hiç belrtissi yokmu korktum bende şimdi

bende geçtiğimiz ocak ayında boş gebelik yaşadım sat a göre 9 haftalık ama ultrasonda 6 haftalık çıktı ve boştu kesenin içi kürtaj dedi dr aldırmadım bi umut dedim kanamam başladı günlerce durmayınca mecburen kürtaj oldum ve bugün testim pozitif çıktı ve çok korkuyorum inş. yine boş olmaz diye. Doktorum gelişmesi durmuş 6 haftalıkken dedi kese büyümüş içinde kanlanma bile olmamış dedi yada erimiş kaybolmuş dedi eğer bu şekilde olmasaydı ya birkaç ay sonra karnında ölürdü en kötüsü sakat olurdu dedi anne yada babadan geçen bir sorun tekrar olma riski varmı var ama sağlıklı bir bebekte olurmu olur tamamen allaha kalmış işimiz o bize sağlıklı evlatlar versin tek temennim

slm kızlar benimde boş gebelk çıktı tüp bebegim tutmuştu 12 gün 184,4 olan deger 15 gün 572,2 idi ama dun yaptırdım 8,8 doktor kendilinden düşebilir dedi inşallah düşerde operasyona gerek kalmaz zor bi durum banada bebek olmuş ama bozulmuş dedi kucuk bi kanamadan dolayı yarın yine test yaptırıcam bakalım kaça düşüçek

Herkese merhaba. Ben de 5,5 haftalık hamileyim ve ne yazık ki sanırım boş gebelik geçiriyorum. 2 hafta öncesinde doktora gittim ve doktor bebeği göremeyip, kalp atışlarını duyamadı. Henüz çok küçük olduğunu ve bu durumun normal olduğunu söyledi. Bu sabah uyandığımda karın ağrısı ve kanama şikayetiyle uyandım. Hemen doktora gittim ve doktor keseyi gördü, ama bebeği yine göremedi. Kalp atışlarını da duyamadı. Pazartesi günü tekrar gidicem, eğer göremezse kürtaj yapmak istedi. Aynı zamanda başka bir doktora da gittim. O da 8 haftalık olana kadar beklemek istiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum ve çok üzgünüm. Eşimle çok istediğim bir bebekti. Allah tarafından böyle oldu diyorum. Ama Allah'ım kimseye vermesin. Çok üzüyor insanı. Doktorum hemen ertesi ay tekrar deneyebilirsin dedi. Yumurtalıklarım da hiç bir problem olmazmış. Ama yine de çok üzüntü verici....

Boş gebelik anneleri üzülmeyin. Allah'a dua edin. Her şeyin bir hayırlısı vardır.

Bugün doktora gittik ve bebeğimizi gördük çok şükür :))))) Boş gebelik değilmiş.

merhaba bende nısan ayında boş gebelik geçirdim 1 senedır bebişimiz olsun istiyoduk ama bu türlü tutturamadık oldu ama oda bos gebelık cıktı 12.haftada kanamam oldugu için kürtajla alındı o gun pskolıjım çöktü resmen doktorum 1 adet kanamasından sonra tekrar hamile kalabılırsın dedı yumurtalıklarımda bi sorun olmadıgını soyledı garantı olsun dıye bu ay yumurtlama gununu hesaplıyaraktan işe koyulduk ama olmadı :KK43: allahım isteyen hekese saglıklı hayırlı bi bebiş versin.kimseyede bu acıyı bırdaha yasatmasın .

Aynı durumu bende yaşadım, ve şu an çok korkuyorum tekrar aynı durumu yaşarmıyım diye.
Planlı bi gebelikti bizimki, çok önceden eşimle kan testleri olup, folik asit kullanımına başlamıştım. Ama olmayınca olmuyo demek ki.
İnşallah rabbim bize bu acıyı bir daha yaşatmaz.

arkadaslar ben suan 8 +4 haftalık hamıleyım pazartesi doktora gıttıgımde 30 mm lık kese oldugunu ama fetusun gozukmedıgını soyledıler doktor bos gebelık olabılecegını beklememız gerektıgını söylemiştiii ve korkuyorum ama arkadasıma danıstıgımda gec döllenmede olabılır telas yapma demıstı boyle bır durum var mı acaba 8 haftalıkken bebegını gorememıs daha sonra gormus bırılerı varmı yada bılgısı olan lutfen bana yardım etsın cunku bunu duyduğumdan beri içi,mden hiç bişey yapmak gelmiyooo lütfennn yardım edinnn :KK43:((

arkadaslar ben suan 8 +4 haftalık hamıleyım pazartesi doktora gıttıgımde 30 mm lık kese oldugunu ama fetusun gozukmedıgını soyledıler doktor bos gebelık olabılecegını beklememız gerektıgını söylemiştiii ve korkuyorum ama arkadasıma danıstıgımda gec döllenmede olabılır telas yapma demıstı boyle bır durum var mı acaba 8 haftalıkken bebegını gorememıs daha sonra gormus bırılerı varmı yada bılgısı olan lutfen bana yardım etsın cunku bunu duyduğumdan beri içi,mden hiç bişey yapmak gelmiyooo lütfennn yardım edinnn :KK43:((

kan tahlili yaptırdınız mı

yaaa bana doktorlarda ılgılenmıo gıbı gelıyoo nabacıgımı bılmıyorum paronayaklastımmm cunku bız bu bebegı cok bekledık :KK43:(( aksınee napmam gerektıgınıde bılmıyorummm

slm kızlar benimde boş gebelk çıktı tüp bebegim tutmuştu 12 gün 184,4 olan deger 15 gün 572,2 idi ama dun yaptırdım 8,8 doktor kendilinden düşebilir dedi inşallah düşerde operasyona gerek kalmaz zor bi durum banada bebek olmuş ama bozulmuş dedi kucuk bi kanamadan dolayı yarın yine test yaptırıcam bakalım kaça düşüçek

yanılıyosunnn ben bunu arastırdımmm kendın duşurmen dahada tehlıkelı cunku tam temızlenmeyıp enfeksıyonlu oluyomusss bence kurtaj ol

Merhaba kızlar,
Bende 25 ekim 2012 boş gebelik teşhisi ile kürtaj oldum. Doktor 2 ay beklememizi önerdi. 2 aydan sonra düzenli şekilde ilişki yaşadık. Operasyon olalı 6 ay oldu ama hala birşey yok ama her ay yaşadığım bazı sıkıntılar var. Kürtaj sonrası ilk 15 gün yaşadığım kasık ağrısını adetime bir hafta varken yaşıyorum. Şimdi adetime 4-5 gün kaldı. Bu ay ne olacak bilmiyorum ama diğer aylardan farklı olarak yaşadığım birşey var, sizinle paylaşmak istedim. Kasığımda 4 gün boyunca göz seğirmesi gibi hızlı ve düzenli bir seğirme oldu. Belki hamileyimdir ve bu bir erken belirtidir. Hepimize en kısa zamanda sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin Rabbim...

Kızlarrr o söylediğim hamilelik belirtim doğruymuş yani hamileymişim. Rahmimde seğirme olmuştu. Ama tabi boş mu değil mi bilmiyorum. İnşallah boş kese değildir.

Kızlarrr o söylediğim hamilelik belirtim doğruymuş yani hamileymişim. Rahmimde seğirme olmuştu. Ama tabi boş mu değil mi bilmiyorum. İnşallah boş kese değildir.

hadi masalla. mutlaka sonucu da yaz buraya lutfen.

merhaba Hanimlar, ayni sorunu bende yasadim. tub bebek tedavisi gordum 12 gun sonra yaptirdigim kan testimde hcg 65 di 3 gun sonra tekrar yaptirdim 75 cikti. doktorum hamile olmadigimi soyledi. ama hcg seviyemin duzenli dusup dusmedigini kontrol etmek icin 1 hafta sona tekrar kan testi yaptirdigim testte 800 cikdi hcg cok sevinmistim. ama doktorum dis gebelikden supheledi 3. hafta vajinal ultrasyonda gebeligin olmasi gereken yerde oldugnu guyunce yine cok sevindim. ama doktorum icini dolu yada bos oldugunu goremmiyorum diyince yine bir endise kaygi dolu bekleme basladi. 6 hafta 4 gunluk gebeligimde tekrar girdigim ultrasyonda ne kalp atisini duyabildiik nede kesenin icini gorebildik. 4. haftadadan sonra kesenin gelismedigini soylediler boyu 8mm imis ve kisa zaman sonra dusuk yapacagimi, ama istersem haplada dusurebilecegimi soylediler ama normal yollardan olsun diye hapi kabul etmedim. yine bir umutla beklerken malesef dun kanamam basladi. suan dusuk yasiyorum. Allahim anne olmak isteyen herkese bebegeni kucagina almayi nasip etsin cok zor bir durum 2 aylik gebelik surecim hep bir kaygi ve endise yasadim bir belirsizlik anlatamam, kimse benim yasadiklarimi yasamasin.

X