Boş Gebelik

cnm hemen mi kürtaj yaptı??
kanaman falan varmıydı??
benimde boş gebelik ama çok kanamam var ondan bitene kadar beklicez dedi..

cnm hemen mi kürtaj yaptı??
kanaman falan varmıydı??
benimde boş gebelik ama çok kanamam var ondan bitene kadar beklicez dedi..

canim bende ayni durumdaydim asiri kanamam oldgu icin bekledim kendiliginden düstü kürtaja gerek kalmadi umarim seninde kalmaz ilkinde kürtaj olmustum daha agar gecti

Arkasaşlar aranıza yeni katılıyorum. şuanda yaklaşık 5,5 haftalık gebeyim fakat cuma günü doktora gittim doktor kesenin içini net göremediğini ya boş gebelik yada gebeliğin gelişmiyor dedi çok üzüldüm. ardından hemen başka bir doktora gittim o herşeyin normal olduğunu kesenin içini gördüğünü söyledi rahatladım ama yinede kafamda soru işaretleri kaldı içim bir türlü rahat etmedi. dün tekrar beta hcg ye baktırdım 30 martta 380 çıkmıştı dün ise 418 çıktı gebeliği gören doktoru arayıp sordum oda bir anormallik olduğunu beta hcg'nin çok az arttığını söyledi. yine yılkıldım. 6 aydır uğraşıyorduk bebek için. kanama falanda oluşmadı bekleyelim dedi doktor c.tesi tekrar gideceğim ama ağlamakdan üzülmekden alamıyorum kendimi. benimle benzer durum yaşayan arkadaşlar varsa lütfen bişiler yazsın. ve çok Kötüymüş Allah kimseye yaşatmasın.:1no2:

Bugun Doktor Kontrol'um vardı.. 11 haftalık Hamileyim ama gebelik kesesi 6 haftalık ve bebeği göremedik.Sadece kese içinde ufak bir nokta olduğunu gördük.Dr.um bebek olabileceğini söyledi Tarihin Çakışmamasının adet düzensizliğinden kaynaklanabileceğini söyledi.Vajinal ultrason ile bakılmadı. TSH ve Progesteron tahlilleri verdim. Ultrasonda . ılk Çocuğumda 5 haftalıkken keseyi görmüştük,Ertesi Hafta vajinal ultrasonla bebeğide görmüştük. Eğer önümüzdeki hafta bebeği göremezsek Küretaj olucak.

:ecrin_bebek:slm canım ben özlem adıma bakmayın kayıt yapamadım eşmşn adını yazdım bende bundan 1 ay önce boş gebelik geçirdim ama korkmuyorum yani birinci böyle oldu diye ikincide böyle olcak diye bişi yok hiç korkma canım içini ferah tut allah büyük canım sen dua et allaha bol bol

merhabalar arkadaşlar ilk defa yazıyorum derdimiz ortak bebek, ben klomen kullandım bugün sat 11. gün ve yumurta 14mm olmuş sizce şansım var mı bilgisi olan lütfen paylaşsın

arkadaslar bende hamıleyım ama benımkıde boş gebelık cuma gunu gebelığime son verılecek kurtajdan cok korkuyorum kurtaj olan arkadaslar cok canınız yanıyormu kurtajdan ne kadar zaman sonra ıyıleşiyorsunuz lutfen yazarmısınız

benimden başıma geldi boş gebelik:KK43:(pazartesi günü kürtaj oldum lokal anesteziyle 10 dk falan sürdü ama canım bayağı yandı.sonrasında hiç bir ağrı olmadı.genel anesteziyle olabilirsin o zaman hiç acı duymazsın..

Ben 6 aralıkta kürtaj olmuştum boş gebelikten.O gün tesadüf ki benim doğumgünümdü.O duyguyu çok iiyi bilirim,sizi çok iyi anlıyorum.Aradan 6 ay geçti ve şu an 10 haftalık hamileyim.8.haftaya kadar tereddütle yaşadım.Ya yine boş ise diye.Çünkü tekrar edebiliyormuş çok düşük bir ihtimalle.O çatal denen nefret ettiğim alete kendi isteğimle yattım vajinal ultrason için.Derdim o minik kalp atışını görebilmekti ve gördüm.Dünyanın en güzel duygusuydu o minik kalbi görmek.Şimdi yerimden kıpırdamıyorum ona birşey olmasın diye...
Sakın üzülmeyin.Ben inanıyorum ki "AĞLATIRSA MEVLAM YıNE GÜLDÜRÜR".Her işte bir hayır vardır.

Kızlar bende bugün oldum boş gebelik nedeniyle kürtaj.Genel anestezi ile hiçbirşey hissetmedim ve ağrım da yok Allah'a şükür;ama o duyguyu yaşamak gerçekten kötüymüş...Doktorum her kadının başına gelebileceğini ve 2. gebelikte de böyle bir ihtimalin olmayacğını da söyledi..

:emir_bebek:merhaba arkadaşlar ben 3 yıllık evliyim.ve iki kez boş gebelik geçirdim ilkinde düşük yaptım ikincisinde de kürtaj dediler ve ben kürtajdan çok korkuyorum.arkadaşlar boş gebelikten sonra hamilelikte bilgisi olan varmı??ve kürtaj yaptıranlar lütfen bana yardımcı olun teşekkürler.....

selam ben bugün katıldım aranıza bendede 8 haftalık gebelik var ama doktorlar bebegin kese içinde gözükmedigini söylüyolar başıma ilk defa geliyo:KK43:

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım, çok güzel bir site olmuş. Herkesin bilgilerini paylaşması çok güzel bir durum.
Bende 9 haftalık hamileyim, 7 haftalık hamile iken bebeğin kalp atışları görülmeye başlandı denildi ama bana dinletilmedi, çünkü bebek çok küçük ona ısı vermiş oluruz, bu da çocuğa zarar verir denildi, ancak 15 gün sonra daha rahat dinleyebileceğim söylendi.
Ardından 15 gün sonra yani 9 haftalıkken yani bugün dr.a gittim hamileliğimin boş bir hamilelik olduğu bebeği göremedikleri söylendi. Kalp atışları için de doğal seleksiyon olduğu söylendi. Yani sağlıklı bir bebek olmadığı bu sebepten dolayı kendi kendini yok ettiği bu sebepten boş gebelik olduğu söylendi.
Çarşamba günü kürtaj olacağım arkadaşlar, yalnız ister istemez insan korkuyor. Kürtaj için okuduğumdan anladığım kadarıyla arkadaşlar, genel anesteziyi tavsiye ediyorlar. Ancak nasıl yapılıyor bu kürtaj arkadaşlardan biri vakumla alınıyor demiş, tam olarak bana anlatabilirmisiniz, ayrıca kürtaj olurken ve bittikten sonra çok ağrı oluyor mu?????????

Lütfen bana yardımcı olabilirseniz sevinirim, daha sonra da yani kürtaj olduktan sonra da dr. kontrolü gerektiyormu ?

Şimdiden çok teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için.

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım, çok güzel bir site olmuş. Herkesin bilgilerini paylaşması çok güzel bir durum.
Bende 9 haftalık hamileyim, 7 haftalık hamile iken bebeğin kalp atışları görülmeye başlandı denildi ama bana dinletilmedi, çünkü bebek çok küçük ona ısı vermiş oluruz, bu da çocuğa zarar verir denildi, ancak 15 gün sonra daha rahat dinleyebileceğim söylendi.
Ardından 15 gün sonra yani 9 haftalıkken yani bugün dr.a gittim hamileliğimin boş bir hamilelik olduğu bebeği göremedikleri söylendi. Kalp atışları için de doğal seleksiyon olduğu söylendi. Yani sağlıklı bir bebek olmadığı bu sebepten dolayı kendi kendini yok ettiği bu sebepten boş gebelik olduğu söylendi.
Çarşamba günü kürtaj olacağım arkadaşlar, yalnız ister istemez insan korkuyor. Kürtaj için okuduğumdan anladığım kadarıyla arkadaşlar, genel anesteziyi tavsiye ediyorlar. Ancak nasıl yapılıyor bu kürtaj arkadaşlardan biri vakumla alınıyor demiş, tam olarak bana anlatabilirmisiniz, ayrıca kürtaj olurken ve bittikten sonra çok ağrı oluyor mu?????????

Lütfen bana yardımcı olabilirseniz sevinirim, daha sonra da yani kürtaj olduktan sonra da dr. kontrolü gerektiyormu ?

Şimdiden çok teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için.

canım benim geçen ay oldum bende kürtaj hiç korkma bana bi ilaç içrdi doktor rahim gevsesin diye adet agrısı gibi oldu gerci görümcemde o bile olmamıştı 1 saat sonra aldı kürtaja genel anastezi yaptı bi uyandım giyinmişim bile:KK70: sonra zaten bi agrı kesici hiçbişey kalmıyo korkma sakım bitanem

izmirhayal çok teşekkür ederim cevabın için, çok rahatlattın beni sağol canım. Aslında benimki tam olarak boş gebelik değilmiş herhalde yani önce bebeği gördüler kalp atışını da gördüler ama sonra herhalde sağlıksız olduğu için diyor doktor vücut bebeği kendi kendine elimine etmiş, yani doğal seleksiyon diyor, yani vücut bebeği sağlıklı olmadığı için yok etmiş diyor. Çünkü önce bebeği ve kalp atışını görüp , sonra boş görünmesinin sebebini ancak böyle açıklıyorlar. Şimdi gebelik kesesi boş olduğu içinde boş gebelik diyorlar. Ben de kendimi hazırlıyorum kürtaja ve daha sonrasına. Ama buraya girdiğimden beri kendimi daha iyi hissediyorum, gerçekten moral veriyorsunuz gelenlere.

Hepinize çok teşekkürler bende gelişmeleri sizlere bildirmeye devam edeceğim. ınşaALLAH bundan sonra hayırlı ve sağlıklı bebeklerimizi kucaklarımıza alırız.

offfff offfff arkadaşlar nasıl katlanılır bu acıya nasıl dayanılır içim acıyor
şun anda adet tarihime göre 9 haftalık utrason a göre 7+2 günlük üm ultrason sonucuna göre kesemin çappı 1.83 cm olmuş doktorum sadece durum pek iç açıcı değil dedi hiçbirşey açıklamadı yarın kontrolum vardı cumartesi günü kaverengi lekelenme gelince acilen beni yanına çağırdı iğne verdi ilaç verdi yat dinlen dedi. Her şey yarın herşey belli olacak sanırım ama okuduğum araştıdığım kadarıyla boş gebelik gibi gözüküyor doktorum 100 kişide 1 kişide olur hiç takma böyle şeyleri demişti ilk başta ama ben çok korkuyorummafoldumben

slm arkadaşlar bende 6 haftalık gebe idim dr gittim ultrasona girdim. kese var ama içinde çocuk yok dediler. yani fındığı düşün dışı var içi yok dedi. dr. bir hafta bekle belki kanaman olur dedi. dr bekledim bir hafta sonra dr gittim kese büyümüş vedün kürtj oldum. bu boş gebeliği ilk defa duymuştum. ama şimdi bakıyorumda çok kişinin başına gelmiş allah kimseye yaşatmasın.ama kendine iyi bakarsan 1 veya2 aya kadar tekrar hamile kalırsın diyorlar.hepinize geçmiş olsun......

bende aynı srundan 8 haftanın sonund akurtaj oldum 4 gun oldu.bedenen bır sorunum yok ama ruhum paramparca herkesde gorulebılen bır sye dedıler tedavıye gerek yok dendı gozume uyku gırmıyor sınrılerım harap oldu en yakın zamanda ıns tekrar hamıle kalıp bebeklerımızı kucagımıza alırız.sımdı cok korkuyorum acaba tekrar aynısı olu rmu? hamıle kalabılrımıyım?adet duzensızlıgıde soz konusu olucak acayıp karıstım

X