boşanmış kadınlar hayat boşandıktan sonra nasıl?

Sen de benim gibi hep benzer sorularlasın ..Kendınde hata görmesen ,arkadasların dedıgı gıbı gıden
gıtsın dersın zaten dı mı?Susmadık,hakkımızı aradık dıye böyle mı oldu..diyorsun..Ben de aynısını
dusunuyorum..susanlar cok mu mutlu sankı ..Ben bebegım dogduktan sonra hep alttan alan taraf oldum
ne oldu ..Hiçbirşey..Elimde ne var..Koca bir hiç..Keşke önceden davrandıgım gıbı kacan ben kovalayan
o olsaymıs dıyorum,demek kı köpek cekmek lazımmıs ;alttan aldıgıma pişmanım ben de herkesın aksıne:)

Sen de benim gibi hep benzer sorularlasın ..Kendınde hata görmesen ,arkadasların dedıgı gıbı gıden
gıtsın dersın zaten dı mı?Susmadık,hakkımızı aradık dıye böyle mı oldu..diyorsun..Ben de aynısını
dusunuyorum..susanlar cok mu mutlu sankı ..Ben bebegım dogduktan sonra hep alttan alan taraf oldum
ne oldu ..Hiçbirşey..Elimde ne var..Koca bir hiç..Keşke önceden davrandıgım gıbı kacan ben kovalayan
o olsaymıs dıyorum,demek kı köpek cekmek lazımmıs ;alttan aldıgıma pişmanım ben de herkesın aksıne:)

Alttan almak sadece bazı şeyleri geciktirir, ama daha çok yaralar. Hem alttan alarak mutlu olunacaksa ne anladım ben o evlilikten...

10 aylik evliligimi 7. ayda bitirdim. Bitirmek zorunda kaldim daha dogrusu.. Hatirlarsiniz belki..
O zamanlar cok garip duygular icersindeydim hep.. Benim en büyük sorunum o ayrilma kararini verebilmekti, cok fazla alismistim onun varligina, bitirmek istemiyordum ve herseyin düzelicegine inaniyordum. Taa ki bitti dedigim güne kadar, arkama bile bakmadim..

Simdi nasilim..

Yemin ederim ki bundan daha iyi olmamistim.
Kimseye muhtac olmadan yasamak, her saniye acaba bana olan sevgisi azalirmi, bana küsermi, beni seviyormu diye düsünmeden yasamak, annemi babami istedigim zaman görmek arayip konusmak, arkadaslarimla sabahlara kadar vakit gecirmek, okulumu ve gönüllü olarak yardim ettigim bir cok projeyi tüm kalbimle desteklemek, HICBIRSEYE degmez.
Annem, babam, kardeslerim, arkadaslarim, herkes bana öyle cok destek oldu ki, simdi eski konularima bakinca kendime üzülüyorum, ve onca seye izin verebilmis olmama kiziyorum.. Sanki bambaska biri yasamis bütün o olaylari, hikaye gibi.. Sonu aci ama tatli bir hikaye.
Eger bugün kendimle hic olmadigim kadar gurur duyuyorsam, bütün bu olanlari yasayip atlatabilmis olmamla gurur duyuyorum. Yasadigim onca seyin yanisira üniversiteyi birakmadigimi ve Allaha sükür herseyimle iyi oldugumla gurur duyuyorum. Basima gelmeseydi böyle birsey, belki hic bu kadar olgun olamiycaktim, ailemin degerini bu kadar iyi bilemiycektim.
Hayat öyle güzel ki, akisina yetisemiyorum bile.. Yapmak istedigim bir sürü güzel sey var, keske bir gün 24 saatten fazla olsaydi diyorum :)

5 aydir ayriyiz, ne o yazdi nede ben. Yarasi anlatilamiycak kadar cok derin, ve acisini icinde yasiyor, bu kadarini adim gibi biliyorum.
Ben her gün yeni insanlarla tanisip, kendim icin, toplum icin birsey yapmaya calisirken, o her zaman ki gibi ya annesiyle konusuyordur yada o aptal playstation oyunlarini oynuyordur, degisemez cünkü o. Onun kisiligi sadece böyle seylerden ibaret. Sürünsün.
Ayrildiktan sonra bile cok fazla sey yasadim, üniversiteyi birakmak istemedigim icin sokakta kaliyordum eger arkadasim kendi koltugunu bana uyumam icin teklif etmeseydi. 2 ay tek kisilik koltukta yattim, sürgün gibi yasadim resmen.. Bütün bu olanlar beni yerin dibine veya depresyona sokmasi gerekirken beni en tepeye yükseltti. Kendi hayatimdan kendim sorumlu oldugum icin, mutlu olabilmek icin elimden gelen herseyi yaptim ve hala da yapiyorum, sükürler olsun ki mutluyum..

Hayati iskalama lüksümüz yok, bize verilen hediyeleri degerlendirip mutlu olmanin yollarini bulmak zorundayiz.. :)

aslında su ara bende bunu çok merak edıyorum. ben de boşanalı 3 ay oldu . çok garıp duygular ıcındeyım. herkesde aynı durumlar ortaya cıkıyormu ? yanı normal bır durummu yoksa bende kı karşılığında bır sorun varmı dıye dusunur dururum arada.

bir neşe bır huzun bır yasama sevıncı bır cokus bır bakmışın sevgı kelebegı bır bakmışsın a sosyal . :KK1: karışık yanı.

delırme belırtılerımı belkıde normal bılememkı
olduğu gııbı kabullenmek gerek sanırım.

zamana bırakmak

unutmak bıle bır nımet anlayana..

Son düzenleme:
boşanmış olmayı her zaman şu şekilde tarif ederim;ateşten bir gömlek giymek gibi..belki abarttığımı düşünenler olacaktır.ama herkesin hayatları farklı işte.belki de yaşadıklarımdan dolayı böyle tarif ediyorum bilmiyorum.3 yılı geçti sanırım boşanalı.çok sıkıntı çekmeme rağmen evliliğim bitsin taraftarı olmamıştım.çünkü yapı olarak mücadeleci ve herşeye rağmen sevgisini sahiplenen bir insanımdır.bundan dolayı mükafatım boşanmak oldu.süreç onu gerektirdi.bazen hayat sizi istemediğiniz şeylerin ortasında bırakıverir.kendi seçiminizin yanı sıra başkalarının seçimlerini de kader olarak yaşarsınız.acılı ve travmatik bir boşanmanın ardından tabi ki önce çok bunalımlı bir dönem geçirdim.yapılan haksızlıkları,saygısızlıkları,aldatılmışlığı kısacası tüm o kötülükleri sindiremedim.psikiyatra gittim yanlış hatırlamıyorsam.anksiyete bozukluğu ve depresyon geçirdim.o anısı kötü caaanım eşyalarımı bir ev tutarak yerleştirdim.güya o evde hayatıma devam edecektim ama edemedim.eskisi gibi güçlü hissetmiyordum kendimi.yıllarca yalnız yaşayan ben artık yalnız kalamıyordum.bu sebeple ailemin yanında yaşamaya devam ettim.eşyalı o eve boş yere 7 ay kira ödedim.baktılar ki oturamıyorum boşalttık evi.eşyalarım dört bir yana dağıldı.hepsi birbirinden güzel eşyalarımın bir kısmı ablama,bir kısmı bizim eve,bir kısmı memleketteki evimize gitti.o kişiyle yollarımız ayrıldığı için Allaha şükrediyorum ancak sonraki hayatım da hiç kolay olmadı.internetten biriyle aylarca yazıştım,yalancı ve düzenbazın biri çıktı.ilk yılım bu saçmalıkla geçti.2.yılımda tonlarca güven kırıklığını atamamış bir vaziyette kendi kabuğumda normal hayatımı sürdürdüm.işime gittim geldim.arkadaşlarımla görüştüm.biraz toparlandım derken hayatıma yine yanlış bir adam girdi.onunla nişanlandım ama psikopat,kumarbaz ve alkolik çıktı..ayrılmaktan bile korktum.çok berbat bir süreçti.evlenmek değilmiş meğer amacı.oyalıyormuş beni.zaten çok sorunlu biriydi ve bitti.sonra internette bir forum sitesinde dürüst bir insana rastladım.iyi biriydi ama boşanmış olmamı ailesinin onaylamayacağını düşünerek çıktı hayatımdan.boşanmış olmanın kötü yanı bir savaştan çıkmış gibi yenik ve yıpranmış oluyorsunuz.yaralı oluyorsunuz.karşınıza çıkan insanların ciddiyeti meçhul.belli bir yaşı geçen erkeklerin çoğu evlenmeye pek sıcak bakmıyor.hayatını yaşamayı tercih ediyor.hiç evlenmemiş olanların ise ya aileleri ya kendileri bir pürüz çıkarıyor.işte böyle ateşten gömlekle yaşamınızı sürdüyorsunuz.şans,kader,kısmet.ancak düzgün birine rastlarsanız o derin yalnızlığı ve sevgisizliği giderebilirsiniz.kendinize ait bir düzen,sıcak bir yuva kurabilirsiniz.hiç bilmiyorum mutlu evlilik nasıl olur?nasıl bir lezzet verir.ben tadamadım.işte böyle...

burda anladığım kadarıyla genelde boşanmış bayanlar var ve kesinlikle tavsiyelerine ihtiyacım var.öncelikle 7 yıl çıkıp 2 yıldır evli olduğumu belirteyim.evlenmeden öncede bazı şeyleri farketmeme rağmen senelrce çıkmış olmanın ve vazgeçemememin sonucu evlendik ama ne evlilik düğün süreci resmen katliam gibi oldu.aileleri hiçbir şeye dahil etmedik çünkü birbirleriyle anlaşmalşarı çok zor görünüyordu.yanlış anaşılmasın kavga falan asla olmadı hep mesafeli saygılı bir ilişkileri oldu çünkü arada hep biz vardık
eni sonu evlendik ki düşünün asla düğün videomu izlemedimve resimlerimi göremeyeceğim bir yere kaldırdım...genel anlamda iyi bir adam eşim ama sinirlenince sağa sola vurup kırıp döküyor eve giren o evdeki huzursuzluğu şöyle etrafınabakarak anlayabilir.ayrıca ailesi onun için bulunmaz nimet.hepimiz için öyle ama bu başka istiyorki sürekli gidelim onlarda bize gelsin.ben çalışan biriyim zaten haftada bir ailemede ailesinede gidiyoruz ama ona yetmiyor izinli olduğu zamanlarda yemeğe alıyorum yetmiyor...ben üniversite mezunuyum ama eşim lise terk...orta okuluda biz çıkarken ona dışardan bitirttim liseye başladı ama nafile devamı gelmedi. küçük yaşlardan ticaretle uğraşıyor...eğitim durumunu duyunca ne işin vardı dediğinizi duyar gibi oluyorum ama tanısanız sizde şaşırırsınız hayat şartları itibariyle çok küçük yaşlarda çalışmaya başlamış ve ailesi yüzünden okulu bırakmak zorunda kalmış çünkü onlara yetişmesi lazımmış...ve buna inanılmaz alışmış şimdi benide onlara malzeme yapmaya çalışıyor.diyeceksiniz ki ne işin vardı tüm bunları bilerek bilmiyorum çok sevmiştim hemde inanılmaz çok neler yaşadık neler :KK43: ama kaçınılmaz son suan inanılmaz bi alışkanlığım var ama sevgi aşk hiçbir şey kalmadı...hatta keşke hiç benimle uyumasa diyecek hale gedim.. maddi anlamda bi sıkıntım yok ama öyle paralı falanda değilim normal bi hayatım var...babama çok düşkünüm ve babam çevresi çok geniş çok tanınan ve sevilen sayılan bi adam.boşanmayı ne zaman düşünsem aklıma geliyor nasıl olur diyorum bu yaşta adam nasıl başa çıkar diyorum belki yanılıyorum ama aldığım enerji böyle...ama kültür farkımız dağlar kadar ailesinde bitek okumuş yok benim ailemde doktor öğretmen iş kadını var.inanılmazda kibirliler. ben bunların hepsini önceden anlamıştım ama hiç bu kadar net düşünmemiştim şimdi bende okuyunca yazdıklarımı nasıl evlenmişim nasıl bu ilişkiyi bu kadar sürdürmüşüm diyorum...

Resmi olarak boşanamsamda ben artık boşnadım olarak görüyorum kendimi (karar temyiz aşamasında kısa süre sonuçlanacak inşallah)..İlk 1-2 ay sıkıntı yaşadım bu bir gerçek çünkü 9 senedir hayatımdaydı ama silmem çok kolay oldu buna ben bile inanamıyorum... Biten bitmiştir hele yaptıklarından sonra hiç ama hiç çekemem onu ha 1 senedir arada arar kapımın önüne gelir kendince vicdan yapar ama benim için tınnnnnnn :KK52::KK52::KK52:Hatta ayrıldığımızda dün gece rüyamda gördüm barışıyomuşuz falan inan uyandığımda gerçek olmadığına şükür ettim...Senin içinde daha fazla sıkıntı yapıp saplantı haline getirme yoksa atlatman daha zor olur...Gez toz değişik ortamlara gir çok iyi gelecektir... Ha birde dönsün diye bekliyorum demişsin ya ne kadar değer veririsin bu görüşe bilmiyorum ama dinen de boşandığın adamla hemen ardından evlenemiyorsun (yanlışım varsa düzeltsinler)...Bu durumuda göz ardı etme derim :KK34:
Allah sabır versin emin ol bu senin için daha hayırlıdır bunu unutma sakın....

Resmi olarak boşanamsamda ben artık boşnadım olarak görüyorum kendimi (karar temyiz aşamasında kısa süre sonuçlanacak inşallah)..İlk 1-2 ay sıkıntı yaşadım bu bir gerçek çünkü 9 senedir hayatımdaydı ama silmem çok kolay oldu buna ben bile inanamıyorum... Biten bitmiştir hele yaptıklarından sonra hiç ama hiç çekemem onu ha 1 senedir arada arar kapımın önüne gelir kendince vicdan yapar ama benim için tınnnnnnn :KK52::KK52::KK52:Hatta ayrıldığımızda dün gece rüyamda gördüm barışıyomuşuz falan inan uyandığımda gerçek olmadığına şükür ettim...Senin içinde daha fazla sıkıntı yapıp saplantı haline getirme yoksa atlatman daha zor olur...Gez toz değişik ortamlara gir çok iyi gelecektir... Ha birde dönsün diye bekliyorum demişsin ya ne kadar değer veririsin bu görüşe bilmiyorum ama dinen de boşandığın adamla hemen ardından evlenemiyorsun (yanlışım varsa düzeltsinler)...Bu durumuda göz ardı etme derim :KK34:
Allah sabır versin emin ol bu senin için daha hayırlıdır bunu unutma sakın....

9 sene çıktım diyorsun ilgimi çekti benimde toplamda 10 senem var 2 si evli olmak üzere nasıl oldu nasıl vazgeçtin??? ruhum karar verdi boşanmaya ama etkenler var yada bahanelerim sende yaşadın mı bunları???

Son düzenleme:
9 sene çıktım diyorsun ilgimi çekti benimde toplamda 10 senem var 2 si evli olmak üzere nasıl oldu nasıl vazgeçtin??? ruhum karar verdi boşanmaya ama etkenler var yada bahanelerim sende yaşadın mı bunları???

Yani senin boşanma sebebini bilmiyorum ama benimki ihanetti dolayısıyla ister 20 senelik ister 1 senelik olsun bunu affedemezdim belki de bu sebeple kolay atlattım ben bana bunu yaşatana acımam hayatımda da tutamazdım...Ve ben benim için hayırlı olduğuna o kadar inananıyorum ki belki bu sebeple Allah o kuvveti veriyor...Ama emin ol bir kaç ay daha çekersin acısını sonra bi bakarsın ki hayat ondan ibaret değilmiş ne fırsatlar çıkıveriyormuş karşına:KK34:

3 ay oldu boşanalı

eşimi çok severek evlenmıştım

gergın gecen bır yılın ardından boşandık

hala alısamadım çok mutsuzum
pişman olsun yalvarsın gerı dönsün dıye hıcbırse yapmadan beklıyorumm

nasıl alışacagımı bılemıyorumm

boşanmıs arkaslara soruyorum bu durumun ustesınden nasıl gelıyorsunuz

gelecege daır karamsarlıklardan nasıl kurutuluyorsunuzz

önerılerınıze ıhtıyacım var

hmm canm cok zor bnde senın gbıyım yanı 1 buçuk aydr ayrı yasyrm aılesı yüzünden we alısamadm mahkemem otekı ay daha resmiyetten bsanmadk ama zor bı durum :KK43:((:-)50:

bakıyorumda butun kadınlar uc asagı bes yukarı aynı seylerı yasıyoruzz

kımısı alttan alıp devam edıyor kımısıde bızım gıbı katlnamyaıp bıtırıyoprrr

ozaman yıne celıskıye dusuyorum bu bır kısır dongumu

sımdı bosandık baska bırısı olursa onladamı aynı sorunlar yaşanacak

devam etmek ıcın hep susmakmı lazım kadın olmak bu demekmı

eskılere gore evlılıkler boyle yuru
r

erkekler yapar eder kadın çekerr

boylemı olmalıı

bu erkekler hepmı aynı bunların ıyısı yokmu

mutlu evlılık dıye bısey yokmuu

çelışkıler ıcındeyım

yok canim var benim evliligim
tam 17 senedir evliyim ve bir gun bile esim benim kalbimi kirmadi bende onunkini
onu uzunce ben daha cok uzulurum biliyorum
oda ayni sekilde beni uzerse kendisi daha cok uzulur oda bunu biliyor
3 evladimiz var bizi hic bira kavgayi tartisirken bile gormediler
tabi hayat bu hep toz pembe degil ya tabi bizimde gergin oldugumuz zamanlar oldu
ama noldu ben deliyken o veli oldu o deliyken ben veli oldum
benden hicbirsey beklemedi ne yemek ne utu ne bulasik
bir gun bile neden benim su gomlegim utusuz demedi gerekirse aldi kendi utuledi
bende birgun olsun ona ya surekli evdeyiz hadi disari cikalim sinemaya gidelim demedim cunku bilirim hic sevmez bende hep filmleri aldim evde izledik cocuklar buyuyunce artik daha rahat oldu o evde duruyor biz cocuklarla sinemaya

nekadar guzel degilmi sanki filmlerden firlamis bir hayat... hicbir zaman hayal bile edilemiyecek guzellikte bir birliktelik.....
2sene oncesinde esimin aniden hayatimiza giren kanserine kadar..... artik hayatimizda 3 degil 4 cocugumuz var.... artik adresimiz sadece evimiz degil hastane 2.adresimiz..... artik arkadaslarimiz sadece iste degil hastanedeki doktorlar hemsireler hepsi bizi taniyor

yani aslinda hayati pembe diziler gibi yasayan hic kimse yok olamazda zaten....
onun icin kendinizi hicbirsey icin sikmayin uzmeyin sabir insanin en buyuk yoldasi :KK16:

bende yakın zamanda boşanıcam inanın ne yaparsanız yapın bu dünyada kımsenin çokda değeri olmuyor hatta hiç denilecek kadar az herşeye rağmen hayat devam adiyor kaldı ki en sevdiklerimizi bile kaybediyoruz mesele sorunsuz bitirmek dilerim kimin sıkıntısı varsa çabucak hallolur yoksa mahkeme mahkeme gezmek zorunda kalınıyor tek temennim eşlerin hanımlarına efendimizin öğüdündeki gibi emanetmişiz gibi davranıp sevmesi herşeyin hayırlısı ....

3 ay oldu boşanalı

3 ay oldu boşanalı

Ben sizden yardım istiyorum ben de 10 senelik birlikteliğin sonucunda evlendim. 8 aylık evliyim. Eşim beni çok mutlu ederdi 10 sene boyunca hatta evlendiğimizde de hep el üstünde tuttu. Ben ondan hiç şüphelenmedim. Ama 1 ay önce beni o 10 sene boyunca aldattığını öğrendim. Markette çalışıyor. Bütün kızlarla rahat rahat konuşmuş. Sevgili olmamış. Ama hep flörtöz konuşmalar yapmış. Evlendiğinde yaptı mı bilmiyorum. Çünkü mesaj bölümü boştu. Ama ben onun sosyal medyası yok biliyordum. Evlendiğinde de o sosyal medyalarını kapatmamış. Şimdi af diliyor.nefsime yenik düştüm diyor. Ben hatamı anladım diyor. Çok aşığım. Ama affetmek de zor geliyor. Daha 28 yaşındayım. Eğer seneler sonra yine bir hata yaparsa bu sefer çocuğum olursa herşey daha zor olacak diye korkuyorum. Bu arada maddi olarak eşime hiçbir bağımlılığım yok. Devlette öğretmenim. Gayet iyi bir maaşım var. Allah rızası için benim gibi şeyler yaşamış insanlar akıl verin

Zordur ilk zamanlar hele boşanma süreci hayatının değişmesi düzen bozulması..
Devamlı neden bunu yaşadım diye sorgulamalar...
Şimdi diyorum ki iyi ki yaşamışım kötünün de kötüsünü görmüşüm...
Çünkü şu anda ki evliliğimde çok mutluyum meğer bu güzelliğe çıkan yol oralardan geçiyormuş

Ben sizden yardım istiyorum ben de 10 senelik birlikteliğin sonucunda evlendim. 8 aylık evliyim. Eşim beni çok mutlu ederdi 10 sene boyunca hatta evlendiğimizde de hep el üstünde tuttu. Ben ondan hiç şüphelenmedim. Ama 1 ay önce beni o 10 sene boyunca aldattığını öğrendim. Markette çalışıyor. Bütün kızlarla rahat rahat konuşmuş. Sevgili olmamış. Ama hep flörtöz konuşmalar yapmış. Evlendiğinde yaptı mı bilmiyorum. Çünkü mesaj bölümü boştu. Ama ben onun sosyal medyası yok biliyordum. Evlendiğinde de o sosyal medyalarını kapatmamış. Şimdi af diliyor.nefsime yenik düştüm diyor. Ben hatamı anladım diyor. Çok aşığım. Ama affetmek de zor geliyor. Daha 28 yaşındayım. Eğer seneler sonra yine bir hata yaparsa bu sefer çocuğum olursa herşey daha zor olacak diye korkuyorum. Bu arada maddi olarak eşime hiçbir bağımlılığım yok. Devlette öğretmenim. Gayet iyi bir maaşım var. Allah rızası için benim gibi şeyler yaşamış insanlar akıl verin
Meslektaşız konu sahibi, ben de yeni evliyim iki aylık evliyken öğrendim 7 yıllık gecmisimizde aldatmaları oldugunu. Evliyken yapmadı, ama zaten evliyken yapıp yapmamasının önemi yok. Hiç bilmeden yasayıp gitseydim baska ama bile bile bu adamla evli kalıp cocuk yapmamayı sectim ve bosanıyorum. Kendinizi atese atmayın aldatma bir huydur asla degismez. Nikah masasında kimseye güncelleme gelmiyor herkes ne ise odur. Üzgünüm, maksimum birkaç yıla yine yapar en fazla birkaç yıl o da taş çatlasa. Nefsime yenik düştüm olayı da sıktı artık o nefisten bizde de var hatırlatırım. Biliyorum uzun yıllar emek verip yeni evliyken kolay değil ayrılmak ama güven gidince asla geri gelmiyor bi kere lekelendi bitti gitti. Ömür boyu paronayak sekilde süpheyle yasamaktansa kendinize yatırım yapın

Yeni konu açarsanız daha çok yardımcı olurlar size ama yapan birdaha yapar bu bir gerçek. Siz yakalayana kadar neden pişman değilmiş peki , siz yakalayınca mi nefsi aklına gelmiş

X