Böyle hadsiz ve alışılmadık insanlarla nasıl baş edilir? Lütfen bir yorum bırakır mısınız 🙏🏻?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burada sakinleştirici kullanıcam desem beni abartıyorsun diye linç ederler sanırım:KK48:
Tabi kedilerim benim herşeyim. Hatta birisi görme engelli ve sevgiye çok ihtiyaç duyan bir kediş :). Düşünemiyorum bile onlara zarar vereceğini..
Kim ne derse desin ben sizi sonsuz hakli buldum, yani bnm kvde de boyle terbiyesiz olsa ben de gici olurdum...3500 lirayla kira olmadan iki kisi rahat gecinir bence icki icmesinler bir zahmet...bence kisa sure zaten mecbur idare edin ama.kv laf soylediginde mutlaka cevap verin, eger size tersse evinzde icki icirmeyin sakinn cunku rahat icerlerse daha cok gelirler eger rahat icki sigara icemezlerse cabuk giderler

Bunu mu anladınız Suriyelilerin de bu ülkenin vatandaşı olmadan çalışabildiklerini söylememden? Türkiyede kaçak çalışma , yabancı uyrukluların çalışması gibi mevzular yurtdışındaki gibi keskin kurallara bağlı değil. Kimse kendini kandırmasın.
S sahraikebir , gerçekten bilmeden yorum yapıyorsunuz. Kadını çalışma izni olmadan çalışmaya mı teşvik ediyorsunuz? Suriyeliler inşaatçı, o da mı inşaatçı olsun? Yurtdışından gelen birine kimse kolay kolay iş vermez, çok para ister diye görüşmelere bile çağırmaz.

gerçekten kendi paralarını neye harcadıkları beni ilgilendirmez. Eşimin kredi kartıyla ne denk gelirse onu öder kv. Bu gezi olsun, akşam yemeği olsun, sigara olsun vs vs. Bazen eşimin parasına karışmaya hakkım yok diye düşünüyorum, ama kendi masraflarımızdan kısıp onlar böyle düşencesizce harcaması bence normal bir durum değil.

ve bir detay var. Kp kendisi emekli ama yanı sıra arkadaşında çalışır haftada 2-3 gün. Tabi o da keyfi için :) evde sıkıldığından gider. İşi de çok rahattır. Yani bunuda eklersek benim eşimin de yardımını düşünürsek o eve 4500 den fazla para giriyor. Beni sadece eşimin verdiği kısım ilgilendiriyor.
Esin polis nereden baksan 7-8bin aliyordur. 500-600 tl icin bu kadar tasalanmaya gerek yok. Annesidir o kadar da harcasin

Anlatmak istediğim de bu. Yargılamak istemem ama daha anne sütüne muhtaç olan bir bebeği (eşim) bırakıp nasıl kendi canına kıyar bir anne? Afedersiniz ama ben sorunları vardi deyip geçemiyorum bu konuda. Hiç bir zaman annelik yapmadı ne eşime ne eşimin abisine. Hastalığında geçtim sağlığında da bakmadı.

kendi çocuğunun cebini hayatta düşünmez. Eşim üni den mezun olduktan sonra iş bulamadığından dolayı hamallık bile yaptı. Günlük 35 lira alırmış. Onun 20 lirasını babası alırmış hep. Kendi okulunu kendi ödedi. Ailesi ne maddi ne manevi hiç bir yardımda bulunmadı. Üstelik bu davranışlarından dolayı eşim ailesinden utanıyor. Ama yine de ana-baba deyip maddi yardım da bulunuyor.
Kadın keyifine çok düşkün biri. Gider arkadaşlarıyla başka illeri gezer :) dışarlarda akşam yemekleri yer. Kendisine tarot baktırır. Daha neler neler. Akli dengesi olmayan insan bunu yapamaz.

bakım parsı kesilir diye korkusundan doktora uğramaz :) çünkü hasta olmadığı apaçık belli.
Böyle kolay tanı koyabiliyorsanız yarın gidip En yakın hastanede psikiyatrist olarak başlayın bence .
Para sorununuzda çözülür böylece.

Sözlük yazarı gibi yazmışsınız maşallah. Pek inanamadım kusura bakmayın.

Ayrıca 3500 tl dediğin de çok az bir miktar, o para ile size yardım yapmaları zaten imkansız. İnsanların yaşantısına karışacağınıza kendi hayatınıza bakın. Maddi sıkıntınız varsa da işe bakmadan girin çalışın.

Sözlük yazarı gibi yazmışsınız maşallah. Pek inanamadım kusura bakmayın.

Ayrıca 3500 tl dediğin de çok az bir miktar, o para ile size yardım yapmaları zaten imkansız. İnsanların yaşantısına karışacağınıza kendi hayatınıza bakın. Maddi sıkıntınız varsa da işe bakmadan girin çalışın.

İnanmadığınız konuya neden yorum yapma gereği duydunuz o zaman

Belki 50 kere yazmışımdır. Onlardan yardım beklemiyorum. Çok şükür o duruma düşmedim. Eğer konu o 3500 lira olsaydı konu başlığım ‘Eşimim ailesi bana maddi yardımda bulunmuyor’ olurdu. Onun için konunun içeriğini bilmeden yorum yaparsanız verimli bir cevapta alamazsınız.

İnanmadığınız konuya neden yorum yapma gereği duydunuz o zaman

Belki 50 kere yazmışımdır. Onlardan yardım beklemiyorum. Çok şükür o duruma düşmedim. Eğer konu o 3500 lira olsaydı konu başlığım ‘Eşimim ailesi bana maddi yardımda bulunmuyor’ olurdu. Onun için konunun içeriğini bilmeden yorum yaparsanız verimli bir cevapta alamazsınız.

Okudum. İçeriği de biliyorum gayet. İnanmadım ama gene de yorum yapmak istedim. Oldu mu? Kaç yerde bahsetmişsiniz yok şu kadar alıyor yok evime hediye almadılar yok yeni evlisiniz ihtiyacınız var mı diye sormadılar. Bu yardım beklemiyor haliniz mi? Pes.

Çoğu kişi 3500 liraya takılmış ve az bir para olarak görülmüş kira olmamasına rağmen. İnsanlar 2000 lira ile yaşıyor üstelik kira da ödeyerek. Siz nerede yaşıyorsunuz ya, ya da kaç para kazanıp harcıyorsunuz?

Okudum. İçeriği de biliyorum gayet. İnanmadım ama gene de yorum yapmak istedim. Oldu mu? Kaç yerde bahsetmişsiniz yok şu kadar alıyor yok evime hediye almadılar yok yeni evlisiniz ihtiyacınız var mı diye sormadılar. Bu yardım beklemiyor haliniz mi? Pes.

Demek anlayamadan okumuşsunuz. Ben apaçık söz kesilirken BAZİ SÖZLER verildi dedim. Söz verildiği için ev kurma konusunda beklenti de olduk (eşim ve ben). Diğer konularda hiç beklentim olmadı olmasın da. Benim onların kazandıkları para ve harcadıkları umurumda bile değil. Sadece eşimin verdiği kısım beni ilgilendirir. Ben bazı hadsizlikleri örneklerdirmek için yazdım. Ve üyeler sürekli aldıkları para dam bahsettikleri için cevap vermem zorunda kaldım. Ana konu maddiyat değil yani.

Herkesin tecrubesi aynı gibi. Herkesin katlandığı kadarına eşiniz için sizde katlanın. Demiyorum ki lafını sözünü şekin ezilin. Tabiki ezdirmeyin kendinizi ama evinize gelene hizmetinide yapın.
İçimden gelmiyor filan da daha 6 aylıkken diyorsan ohoo bir ömür geçmez böyle.
Eşinizin para göndermesi doğru değil bencede ama onların evine giren 3500 liradan size ne? Dert olmuş size. Ama burası Türkiye burada 3.500lira ile bu enflasyonla anca geçiniyor insanlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X