Böyle hadsiz ve alışılmadık insanlarla nasıl baş edilir? Lütfen bir yorum bırakır mısınız 🙏🏻?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaa ne demezsin :) boğazında nodul çıkmıştı güya sesi kısılmıştı. Eşimle konuşurken çok kısık sesle konuşurdu. Kendini acındırırdı tabi :) sonra benimle konuştu sohbete dalınca kv hasta olduğunu unuttu galiba ve sesi birden düzeldi :KK70:. Hiç çaktırmadım sonra dedim ki “aa sesiniz düzeldi”. Kv bunu duyunca hemen kısık sesle tekrar konuşmaya başladı :)). Komedi resmen. Eşim herzaman annem işine gelince hasta işine gelmeyince hasta değil der :). Kv bunu kullanmayı çok iyi biliyor.

Aynen, asıl konu kv nin çok terbisizce davranması ve konuşması. Böyle insanlara nasıl davranacağımı bilmediğim için bu konuyu buraya açtım. Sırf saygısızlık olmasın diye kadına birşey diyemiyorum :). Ama benim yaptığım yorumlara bakılınca enayilik :).

Bazı üyelerimiz 3500 e neden takılmış anlamış değilim :). Defalarca yazdım. Faturalarının bazısını eşim aylık ödüyor. Kira yok. İnternet kullanmazlar. İklimi yumuşak olan bir küçük ilde yaşarlar. Böylelikle doğalgaz faturasıda fazla gelmez. Arabaları yok. Üstelik eşimin kredi kartıyla 400-500 lira aylık harcama yapar kv. Bunlara bakılınca 3500 lira ile geçinilmeyecekse bu ülke de asgari ücretle geçinenler ne yapsın!?
Önce temel ihtiyaç karşılanır sonra paran kalırsa içkiye sigaraya verirsin.
Kv ve kp ilisi toplam belki günlük 50-60 lira sigaraya. Lükse kaçıyor bence.
Valla gayette gecinilir. Ben ögrenciyken evdeyken de yurttaykende 1000-1500 Tl ile cok rahat gecinirdim. Oda arkadasımın babası para göndermezdi.Kızın tüm geliri 650-700 Tlydi ama o parayla gezerdi de alısveriste yapardı 285 tl yurt ücretini de öderdi. Sizinkiler esinizi gelir kapısı olarak görüyor. Eşinize verme deseniz hoş karşılamaz ama en azindan ailesine aldigi kredi kartini kapattirsa. Ve madem bu kadar fakirler ihtiyaçları var 400-500 tl her ay nereye gidiyor. Fakir insan tutumlu olur

Siz de iki kişisiniz 6 bin geliriniz var en az. Adamın 3.5 bin lirasına niye göz dikiyosun onu anlamadım.
Keske yorumlarida okusaniz :) 3500 Lirada degil arkadasimiz. Lütfen okuyun, ortada Kedilerini asaga atarim diyen bir kadin var. Saygisizca konusan biri üstelik. Lütfen tekrar okuyun bana geldiler artik konu sahibini düsünemiyorum. Konu o insanlarin aldigi para degil veya yardim beklemiyor arkadasimiz.

Valla gayette gecinilir. Ben ögrenciyken evdeyken de yurttaykende 1000-1500 Tl ile cok rahat gecinirdim. Oda arkadasımın babası para göndermezdi.Kızın tüm geliri 650-700 Tlydi ama o parayla gezerdi de alısveriste yapardı 285 tl yurt ücretini de öderdi. Sizinkiler esinizi gelir kapısı olarak görüyor. Eşinize verme deseniz hoş karşılamaz ama en azindan ailesine aldigi kredi kartini kapattirsa. Ve madem bu kadar fakirler ihtiyaçları var 400-500 tl her ay nereye gidiyor. Fakir insan tutumlu olur
Fakir insan canı istediğinde çevre illeri gezmez. Keyif için fal veya tarot baktırmaz. Sürekli dişarlarda kahvalti veya akşam yemeği yemez. Bunun bazılarını da eşimin kredi kartıyla ödüyor bu arada. Ben kendi mutfak masrafımdan kısarken o istediği gibi harcayabiliyor. Tabi kredi kart limiti 600 lira olduğunu biliyor. Babasi içkiye sigaraya anneside sigaraya yatırıyor tüm parayı. Geri kalanını eşimin kredi kartıyla veya eşimdem isterler :)

inanır mısınız bunları o kadar dert etmiyorum bile. Sürekli konu 3500 lira dan açıldığı için konu konuyu açtı ve uzadı :) benim asıl dert ettiğim edepsizlikleri, Saygısızlıkları..
sürekli onlarla nasıl ortama çıkarım diye düşünüyorum :KK70:

Sadece şunu diyeyim.
Ağır atlatılmış bir psikolojik rahatsızlığın etkileri ömür boyu sürebilir.
Sürekli gözetim ister.

Kedi den rahatsız olan gelmez... otursun evinde madem... maddi destek konusunda da bir şey diyemem,eşiniz verdiği sürece sizi karıştırmaz,gizli gizli de veriri

eşime acıyorum, çünkü onun ailesinin sömürge politikasınkn yüzünden o paranın belki 5te 2 sini görebiliyoruz :)

Sizin asıl kızdığınız nokta para kısmı, o maaşa geçinilir mi geçinilmez mi bunun hesaplaması bir tarafa dursun ama eşime acıyorum kısmı pek doğru bir duygu tanımı değil çünkü acıyor olsaydınız bir iş bulur çalışır eve katkı sağlardınız.

Anlatmak istediğim de bu. Yargılamak istemem ama daha anne sütüne muhtaç olan bir bebeği (eşim) bırakıp nasıl kendi canına kıyar bir anne? Afedersiniz ama ben sorunları vardi deyip geçemiyorum bu konuda. Hiç bir zaman annelik yapmadı ne eşime ne eşimin abisine. Hastalığında geçtim sağlığında da bakmadı.

Süt kokulu bebeğini bırakıp, kendi canına kıyacak kadar kötü durumda ve çaresiz bir kadının ruh halini nasıl anlayamıyorsunuz? Sanki bebeği bırakıp markete gitmiş gibi rahat bakıyorsunuz bu teşebbüse. Kadın ölmek istemiş daha nesini sorguluyorsunuz anlamadım ki. Ayrıca oğluna bakmamış,annelik yapmamış meselesi sizin konunuz olamaz. Bu onları ilgilendirir, siz bebek sahibi olunca iyi bir anne olursunuz inşallah. Dışarıdan biri sizin anne çocuk ilişkinizi yargılarsa ileride bir gün, asıl bunun hadsizlik olduğunu farkedeceksiniz eminim.

Sizin asıl kızdığınız nokta para kısmı, o maaşa geçinilir mi geçinilmez mi bunun hesaplaması bir tarafa dursun ama eşime acıyorum kısmı pek doğru bir duygu tanımı değil çünkü acıyor olsaydınız bir iş bulur çalışır eve katkı sağlardınız.
Evet eşime acıyorum. Günlerden eve uğramadığı zaman eve gelir yorgun argın, o zaman düşünüyorum ki bu kadar zor kazanılan para nasıl bu kadar hadsizce keyif için birşeylere yatırılır ailesi tarafından. Tabi bunu sizden anlamanızı beklemiyorum. Sonuçta çeken bilir demezler boşuna.

Türkiye de ki çalışma sisteminden haberiniz yok galiba. Yurtdışından lisans bitirmiş insanlar YÖK ten diploma denkliği almadan çalışma izini verilmiyor. Ve benim mesleğim sadece kamu da iş görür.

Süt kokulu bebeğini bırakıp, kendi canına kıyacak kadar kötü durumda ve çaresiz bir kadının ruh halini nasıl anlayamıyorsunuz? Sanki bebeği bırakıp markete gitmiş gibi rahat bakıyorsunuz bu teşebbüse. Kadın ölmek istemiş daha nesini sorguluyorsunuz anlamadım ki. Ayrıca oğluna bakmamış,annelik yapmamış meselesi sizin konunuz olamaz. Bu onları ilgilendirir, siz bebek sahibi olunca iyi bir anne olursunuz inşallah. Dışarıdan biri sizin anne çocuk ilişkinizi yargılarsa ileride bir gün, asıl bunun hadsizlik olduğunu farkedeceksiniz eminim.

aynen dediğimin hala arkasındayım. Hiç birini haklı görmem. Ana dediğin bebeğini ardında bırakmaz. Allah hiç kimseye taşıyamacağı yükü vermez. Eğer verseydi intihar helal kılınırdı :). Tabi Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Eskilerimiz ne acılar çekmişte 7-8 çocuk bakmaktan bıkmamış.

Eğer ben hadsizlik ve terbiyesizlik yapıyorsam insanlar beni uyarabilir. Üstelik o benim eşim, şimdi kş psikolojisi o dönemde yaşadığına bağlı. Ben geçmişimi bilmezsem gelecekte ona eş olarak manevi olarak yardım edemem.
Ben sadece kv nin benim gördüğüm ahlak ve edep çerçevesine çok uzak dedim. Ve insan ahlakına bakılırsa haklıyım.

Polis özel harekatla yurtdışında nasıl denk geldiniz? Bence eşiniz sizi desteklediği için mutlu olun, gerisini de düşünmeyin. Benim kardeşimle annem arasında ülke farkı var annem uzaktan da olsa karışmaya çalışıyor ama kardeşim "he he" diyip geçiştiriyor. Onlar da bebek diyordu, şu an gelin izin vermediği için sevemiyorlar bile.

Evet eşime acıyorum. Günlerden eve uğramadığı zaman eve gelir yorgun argın, o zaman düşünüyorum ki bu kadar zor kazanılan para nasıl bu kadar hadsizce keyif için birşeylere yatırılır ailesi tarafından. Tabi bunu sizden anlamanızı beklemiyorum. Sonuçta çeken bilir demezler boşuna.

Türkiye de ki çalışma sisteminden haberiniz yok galiba. Yurtdışından lisans bitirmiş insanlar YÖK ten diploma denkliği almadan çalışma izini verilmiyor. Ve benim mesleğim sadece kamu da iş görür.

aynen dediğimin hala arkasındayım. Hiç birini haklı görmem. Ana dediğin bebeğini ardında bırakmaz. Allah hiç kimseye taşıyamacağı yükü vermez. Eğer verseydi intihar helal kılınırdı :). Tabi Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Eskilerimiz ne acılar çekmişte 7-8 çocuk bakmaktan bıkmamış.

Eğer ben hadsizlik ve terbiyesizlik yapıyorsam insanlar beni uyarabilir. Üstelik o benim eşim, şimdi kş psikolojisi o dönemde yaşadığına bağlı. Ben geçmişimi bilmezsem gelecekte ona eş olarak manevi olarak yardım edemem.
Ben sadece kv nin benim gördüğüm ahlak ve edep çerçevesine çok uzak dedim. Ve insan ahlakına bakılırsa haklıyım.

Kamuda çalışmak zorunda değilsiniz, mesleğinizi yapmak zorunda da değilsiniz. Bu ülkede nice iyi üniversitelerden mezun olup garsonluk, simitçilik, sekreterlik , tezgahtarlık yapan insanlar var. Sizin ayrıcalığınız nedir?

Ayrıca kendini öldürmeye çalışacak kadar ruh sağlığı bozulmuş birinden sağlıklı insan mantığıyla davranmasını beklemek abes zaten. Öfkeniz ,muhakeme yeteneğinizi köreltmiş.

Merhaba değerli KK üyeleri :KK200:Lütfen üşenmeden konumu okuyup yorum yapar mısınız?

Ben 6 aydır evliyim. Yurtdışından gelip taa Türkiye’nin bir ücra köşesine yerleştim yerleştim :). Üniversitemi bitirdim de geldim tabi ki :KK76:. Eşim ise polis, ve çok düzensiz çalışma sistemi var. Bu dipnotların anlatmamın bir sebebi var.

Kendim o zamanlar yurtdışında yaşadığım için eşimin ailesini çok görme fırsatım olmadı (tabi telefonla çok konuştuk). Kendileri şu an oturduğum yere 9-10 saatlik uzaklıkta. Anca tanışma-söz-kına-düğün vs gibi günlerde onlarla oturma fırsatım oldu. Yani kısacası onların huyunu suyunu bilmem. Eşimin annesi eskiden çok ağır bir psikolojik rahatsızlığı geçirmiş ve bundan dolayı intihar girişiminde bulunmuş. O zamanlarda psikolojik rahatsızlığı olduğu için %80 engelli raporu verilmiş. Eşim her zaman “annem şimdi çok iyi, azıcık bir rahatsızlığı var” der. Yani ben kadını ‘hasta’ diye görmedim bu yüzden. Hatta yaptıkları o zaman ki hastalığının kalıntıları değil.

Ama gelin görün ki kadın bu anlatacağım rahatsızlıklarına hiç aldırmaz ve kendine (bence) eziyet eder. Günde 1,5-2 paket sigara içer (boğazında nodul olmasına rağmen). Belinden rahatsız (intihar ederken atladığı için) ama yemeyi hiç kesmez ve çok kilolu. Bu yüzden beline çok ağır yüklenir. Ayriyetten şeker hastası ama şekeri de hiç kesmez. Kendine bakmaz, gece yarılarına kadar oturur ta öğlen uyanır. Kendisi çok üşengeçtir ve çoğu zaman kayınbabam ev işlerine bakar. Bazen küfürlü konuşur. Bana kaynanacılık oynamak ister ama ben çok fırsat vermem. Çok patavatsızdır ve neredeyse herşeye karışır. Örnek geçenlerde aradığında bana “kayınbaban beni becerdi, şimdi ise zıbardı yattı” dedi, tabi ben ŞOKK 😱:KK70: . Ve her aradığında “bebek ne zaman olacak” “siz tembelsiniz bebek yapmak için uğraşmıyorsunuz” vs gibi şeyler söyleyip yatak odamıza kadar karışıyor. Abartmadan hergün zamanlı zamansız eşimi arar. Bazen 2-3 aradığı olur. Herşeyi bilmek ister ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. Örnek yemek yiyoruz, alışveriş yapıyoruz veya özel zaman geçiriyoruz PATT diye annesi arıyor :KK34:. Gece veya gündüz farketmez. Geceleri arar bizi uykudan uyandırı (eşim telefonunu sessize almaz aniden bir göreve çağırılır diye) Babası da ise içkiden elini çekmez.

Kendileri düğün için 1 lira harcamamış insanlar. Halbuki evlerine 3500 lira para giriyor. Eşim ne zorluklarla kredi çekip düğün masraflarını karşılamak zorunda kaldı ve tabi ki ailesinin masraflarını da. Kendi evimizi beraber düzdük bir gram yardımda bulunmadılar (söz vermelerine rağmen). Bu yüzden bir beklenti de oldum, yoksa yardım etme zorunlulukları yok. Eşim benden önce yeni evimize yerleşti ve ailesi ben yokken evimi görmeye geldi. Geldiler ama evime bir eşya bile almadılar. İnsan adettendir diye bir küçük birşey getirmez mi? Bunları bıraktım, yeni evli olduğumuz için bu aralar maddi olarak biraz sıkışığız. Ama ne annesi ne babası buna aldırmıyor!

Eşim evli olmadan önce annesine ek kredi kartı çıkarmış. Benim haberim vardı ama birşey demedim. Geçenlerde ekstre ye baktım. Kadın aylık oradan 400-500 liralık harcama yapıyor. Keyfi harcamalar bunlar. Babası ay sonunu getiremediği için sürekli para istiyor (3500 liraya rağmen ve kira gibi dertleri yok). Çok düşüncesizler yani “çocuğumuz yeni evlendi maddi olarak yüklenmeyelim” demiyorlar hiç. Hadi anne hakki var üzerinde desem, kadın ne sağlığında ne de hastalığında eşime bakmamış bir anne (eşimin anneannesi bakmış kendisine). dayanamadım eşimle sakince konuştum bunları. Aileye tabi ki yardım edilir ama sürekli böyle jestlere gerek yok dedim. Allahtan eşim çok anlayışlı biri ve bu konularda bana hak veriyor. Erken yaşta okumak nedeniyle evden çıktığı ve anneannesi ona baktığı için ailesine hiç çekmemiş (ÇOK ŞÜKÜR 🙏🏻).

Bir kaç gün sonra bize kalmaya gelecekler. Ama onları ağırlamak hiç içimden gelmiyor. Benim gördüğüm usül ve ahlak çerçevesine çok uzaklar. Ben annemden babamdan hiç bir zaman onun yaptığı şeyleri görmedim. Küfür, içkiden, herşeyin ulu ortada konuşulmasından nefret ederim. Nasıl ağırlayacağımı bilemiyorum. Üstelik eşim çalışacak ve ben gününün çoğu zamanı onlarla yalnız geçirmek zorundayım. Tabi evime gelene hiç üşenmeden hizmet ederim, ama kayınvalidem bana hizmetçilik yaptıracak gibi.

Yani kv hakkında yazılacak daha o kadar şeyim var ki, uzan olmasın diye bunlarla sınırlandırmak zorunda kaldım.

Bu insanlarla nasıl davranmalıyım sizce? Böyle benzer kv, kp vakasını tecrübe eden oldu mu?

EKLEME:
Evimde 2 tane kedi besliyorum. Kadın sürekli ben gelirsem onlarla muhattap olmam birşey yaparlarsa balkondan aşağı atarım diyor (Kedileri hiç sevmezmiş).

3500 geçinmek için çok zor bir rakam
Geçici olarak misafir edeceksiniz çok dert etmeyin
Ancaaakkkk kedimi bırak balkondan atmayı korkutacak şekilde bile dokunanın elini münasip bir yerine s.... kimse haddini aşamaz benim evimde bu konuda

3500tl cok bir para degil, kendilerine ancak yetiyordur. Annesi ek karttan sigara falan aliyordur muhtemelen. Kadinin kendi sagligi kendini ilgilendirir, ister sigara icsin ister tatli yesin.
Sen sadece patavatsizliklari konusunda haklisin, ona da kendin mesafe koyup engelleyeceksin. Kimseye hizmetcilik yapmak zorunda da degilsin

Kamuda çalışmak zorunda değilsiniz, mesleğinizi yapmak zorunda da değilsiniz. Bu ülkede nice iyi üniversitelerden mezun olup garsonluk, simitçilik, sekreterlik , tezgahtarlık yapan insanlar var. Sizin ayrıcalığınız nedir?

Ayrıca kendini öldürmeye çalışacak kadar ruh sağlığı bozulmuş birinden sağlıklı insan mantığıyla davranmasını beklemek abes zaten. Öfkeniz ,muhakeme yeteneğinizi köreltmiş.

Ben ayrılacalıklıyım diye bir iddia da bulunmadım. Nerden çıkarıyorsunuz Allah aşkına? Bu ülkenin vatandaşı değilim. Böylelikle çalışma izinim yok. Bana yargılıyorsunuz diyorsunuz, ama aynısını siz yapıyorsunuz. Üstelik maddi olarak tam olarak eşime de bağlı değilim. Kendi vatandaşı olduğum ülkem bana yardımcı oluyor. Evimize de bu yüzden katkıda da bulunuyorum.

Ben ne kinliyim ne öfkeliyim. Defalarca yazdım kadın hasta değil diye. Onun hadsizliği ve saygısızlığı kendi huyu. Yani bozuk bir psikolojinin kalıntıları değil.

Polis özel harekatla yurtdışında nasıl denk geldiniz? Bence eşiniz sizi desteklediği için mutlu olun, gerisini de düşünmeyin. Benim kardeşimle annem arasında ülke farkı var annem uzaktan da olsa karışmaya çalışıyor ama kardeşim "he he" diyip geçiştiriyor. Onlar da bebek diyordu, şu an gelin izin vermediği için sevemiyorlar bile.

Konu dışı ama ben eşimi eskiden beri tanırım. Evlenmeden önce 3 sene ilişkimiz oldu. Ama ilişkimiz olmadan önce de bayağı seneler tanışıyordum kendisi ile. O zamanlar üniversite de okuyordu. Ortak arkadaşlarımız vardı. Türkiye ye geldikçe buluşurduk. Öyle öyle bu duruma geldik işte.
İşte bende takmalı mıyım diye kendi kendime hep sorarım. Abartıyor muyum acaba diyorum hep. Konuyu buraya açarak daha netlik kazandım.

Çalışma izniniz olmak zorunda değil, bu ülkede suriyeli sayısı 5 milyon sadece. Çalışanların hiçbirinin de izni yok. Lütfen bu bahanelerin arkasına sığınmayın.

Kayınvalidenizin patavatsızlığı ya da ileri geri konuşmalarını hastalığına verin demedim. İntihar etmesine karşı bu kadar acımasız bir pencereden bakmanıza itirazım. Patavatsız konuştuğunda gereken cevabı verir susturursunuz. Ama oğlunu nasıl büyüttüğü, anneliği sizi alakadar etmez. Bu onların sorunu.

3500tl cok bir para degil, kendilerine ancak yetiyordur. Annesi ek karttan sigara falan aliyordur muhtemelen. Kadinin kendi sagligi kendini ilgilendirir, ister sigara icsin ister tatli yesin.
Sen sadece patavatsizliklari konusunda haklisin, ona da kendin mesafe koyup engelleyeceksin. Kimseye hizmetcilik yapmak zorunda da degilsin

gerçekten kendi paralarını neye harcadıkları beni ilgilendirmez. Eşimin kredi kartıyla ne denk gelirse onu öder kv. Bu gezi olsun, akşam yemeği olsun, sigara olsun vs vs. Bazen eşimin parasına karışmaya hakkım yok diye düşünüyorum, ama kendi masraflarımızdan kısıp onlar böyle düşencesizce harcaması bence normal bir durum değil.

ve bir detay var. Kp kendisi emekli ama yanı sıra arkadaşında çalışır haftada 2-3 gün. Tabi o da keyfi için :) evde sıkıldığından gider. İşi de çok rahattır. Yani bunuda eklersek benim eşimin de yardımını düşünürsek o eve 4500 den fazla para giriyor. Beni sadece eşimin verdiği kısım ilgilendiriyor.

Çalışma izniniz olmak zorunda değil, bu ülkede suriyeli sayısı 5 milyon sadece. Çalışanların hiçbirinin de izni yok. Lütfen bu bahanelerin arkasına sığınmayın.

Kayınvalidenizin patavatsızlığı ya da ileri geri konuşmalarını hastalığına verin demedim. İntihar etmesine karşı bu kadar acımasız bir pencereden bakmanıza itirazım. Patavatsız konuştuğunda gereken cevabı verir susturursunuz. Ama oğlunu nasıl büyüttüğü, anneliği sizi alakadar etmez. Bu onların sorunu.

Benim 12 yıllık bir çalışma geçmişim var. Üşengeçte değilim bahane nin arkasına da sığınmam. Üstelik Suriyeliler beni ilgilendirmez. Çalışma izini olmadan anca kaçak çalışabilirsin. Benim tercihim değildir kaçak çalışmak. Üstelik benim gelecekte ki mesleğimi tehlikeye atar.

Ben zaten dediğiniz meseleyi sorun haline getirmiyorum. Sadece dinimin gereği yaşadığı ne olursa olsun haklı bir tarafı yoktur. Ve bu konuda fazla tartışmakta istemiyorum. Belli ki çok farklı pencerelerden bakıyoruz.

Halbuki dediğin parayla hiçbir şeye yardım filan edememeleri normal öncelikle bunu bir netleştirelim.

Diğer konularda da bence biraz fazla pimpirikli buldum sizi açıkçası, mükemmel şeyler demiyorum ama pek başlığındaki kadar veryansınlık bir durum göremedim ben açıkçası. Daha çok yaşanmamış olaylardan bile öyle olursa / böyle olursa diye endişeli gibisiniz.

Kadına %80 engelli raporu verildiğine göre ciddi psikolojik sorunları var, mazur görün bence, zaten intihara teşebbüs vs. gibi durumları da normal bir psikolojisinin olmadığını gösteriyor. O nedenle normal yaşantı süren ailenizle ya da kendinizle çok da karşılaştırmayın bence, boşuna kendinizi doldurup yıpratırsınız.

Oğlunu araması konusunda da 9-10 saatlik uzaklıkları varmış, merak ediyordur, oğludur arar. Buna karışamazsınız. Anca hani özel anlarda vs arıyor demişsiniz, o zamanlar açmayıversin eşiniz de madem telin sesini kapatsın söyleyin. Onun dışında şahsen annem beni arıyor diye eşim bana laf etse kalbini de kırarım çok kötü.
👍👍👍

S sahraikebir , gerçekten bilmeden yorum yapıyorsunuz. Kadını çalışma izni olmadan çalışmaya mı teşvik ediyorsunuz? Suriyeliler inşaatçı, o da mı inşaatçı olsun? Yurtdışından gelen birine kimse kolay kolay iş vermez, çok para ister diye görüşmelere bile çağırmaz.

Yani kadının manyaklığıyla ilgilenme ama kedilerimi aşağı atacak kadın evime giremez. Sonra ben de onu aşağı atabilirim. Münasebetsiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X