Böyle hadsiz ve alışılmadık insanlarla nasıl baş edilir? Lütfen bir yorum bırakır mısınız 🙏🏻?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadın şimdi hasta değil ama. Davranışları onun kendi huyu zaten. Şöyle birşey var ne kadar ağır olsa da çoğu insanımız armutla elmayı birbirine karıştırır. Kv ve kp benim kendi ailem değil. Bu yüzden tahammül sınırını çabuk geçeriz. Bu demek değildir ki saygısız olacaksın.
Ama ben her zaman yatak odası konularını ve pis pis ağıza alınmayacak küfürleri hayatım boyunca duymak zorunda değilim. Hele çoçuğum olunca yanında konuşulmasını hiç istemem.

yani bu kadın tımarhane de yatmıyor ki her söylenene kulak vermeyelim. Geçen yaz babamın yanında “çocuklar artık çalışmaya başlasında bir torun alalım kuçağımıza” demesi rezaletti. Herkes yüzünü eğdi. Bir kız babası için çok utanılcak bir durum.
Bunun utancını yaşamak ve bu iğrenç şeyleri duymak hiç kimseye hak görülmez.

sırf zamanında rapor almış diye herşeyi hoşgöremeyiz. Üstelik bakım parası kesilir korkusundan doktora görünmez. Çünkü biliyor ki daha engelli rapora alamayacak.
Ben zaten onemseme delidir ne yapsa yeridir demedim. Psikolojik rahatsizliklar pof diye geçmiyor bence kabullenmekte sıkıntı yaşıyorsunuz. Hadi diyelim kadin terbiyesiz midesiz ne yapabilirsin ki bu yaştan sonra anca azaltrsin görüşmeyi.

Ben zaten onemseme delidir ne yapsa yeridir demedim. Psikolojik rahatsizliklar pof diye geçmiyor bence kabullenmekte sıkıntı yaşıyorsunuz. Hadi diyelim kadin terbiyesiz midesiz ne yapabilirsin ki bu yaştan sonra anca azaltrsin görüşmeyi.

Tabi ki geçmiyor. Çoğu şeyi zaten ya duymamazlıktan ya da görmemezlikten geliyorum. Eşimin ailesi çünkü. Onlara her zaman karşıt şey söylersem anca kendimi yormuş olurum. Yeni evli olduğum için davranışlarım iyi mi kötü mü diye yorumlarınızı merak ettim. Böyle insaları dişarıda görsen direkt ilişkini kesersin. Ama kv ve kp olunca nasıl davranacağımı bilmiyorum tam olarak.

Kv rahatsızlığını bahane ediyor. Gerçekten çok kötü bir karakter ve terbiyeye sahip. Eşinizden bir şey saklamayın. Geldikleri zaman görsün herşeyi. 3-5 gün katlanın ama süper hizmet etmeyin :) bizde böyle, ben böyle gördüm falan dersiniz. Hatta mutfağa giden kvye anne bana da çay koysana falan diye seslenin :KK70: Belki gelmezler bir daha.

Arkadaşlar 3500 TL ye takılmışlar ama ben sizi haklı buluyorum. Polis memurları da dünyaları kazanmıyolar neticede. Şuan ülkede herkes kendi kendine anca yetiyor. Üstelik insanlar borç ödüyor. Kp bi zahmet içmesin evini geçindirsin.

Hadi maddi konuları geçtim kadının her hareketi olay! Ne demek kedileri balkondan atarım? Ne demek yatakodası muhabbeti yapmak? Ay şaka gibi...

Bu kadın bunları söylerken siz ne diyorsunuz? Asla ezdirmeyin kendinizi ve gerekli cevapları verin. Mesafenizi koyun. Size ağzına geldiği gibi konuşamamalı... Çok terbiyesizce...

Konu sahibini eksileyenleri anlamadim. Bence derdini cok güzel anlatmış. Esiniz özel anlarda telefonunu kapayiversin sizi ararsa açmayın duymadım deyin esiniz uğraşsın. 3500le iki kisi rahat geçinir. Öğrenci/bekar evleri kira olmasına rağmen bile daha aziyla geçiniyor. Esinize hic maddi destekte bulunmayıp para istemelerini zaten güzelce anlatmışsınız. Evinize gelince de cok samimi olmayın mesela tv acın sohbet etmeyin. Veya alışverişe cikin ki samimi olmaya vaktiniz kalmasın. Erken yatın onlardan önce kalkip kahvalti falan hazirlayin onları uyandırmayın hemen size müdahale etmeye vakitleri kalmasın. Yemeği de dışarıdan yiyin. Bu sekilde minimum vakit gecirirsiniz.

Siz Türkiye'ye gelip yerleştiğinize emin misiniz?

3.500 tl yi ne sandınız?

Eşine değer veriyorsan ailesine de vermelisin.

Evet belki sizden maddi destek beklemeleri sinir bozucu fakat bunun zamanla düzeleceğini düşünüyorum.
Erkekler evliliklerinin ilk yıllarında ailelerine kıyamıyorlar .
Zamanla,çocuk olunca o da kendi evine yettiremedjğini anlayınca düzelir.

Kalender ve sabırlı olmanız en çok sizin ruhunuza iyi gelecektir.

Kv rahatsızlığını bahane ediyor. Gerçekten çok kötü bir karakter ve terbiyeye sahip. Eşinizden bir şey saklamayın. Geldikleri zaman görsün herşeyi. 3-5 gün katlanın ama süper hizmet etmeyin :) bizde böyle, ben böyle gördüm falan dersiniz. Hatta mutfağa giden kvye anne bana da çay koysana falan diye seslenin :KK70: Belki gelmezler bir daha.
Yaa ne demezsin :) boğazında nodul çıkmıştı güya sesi kısılmıştı. Eşimle konuşurken çok kısık sesle konuşurdu. Kendini acındırırdı tabi :) sonra benimle konuştu sohbete dalınca kv hasta olduğunu unuttu galiba ve sesi birden düzeldi :KK70:. Hiç çaktırmadım sonra dedim ki “aa sesiniz düzeldi”. Kv bunu duyunca hemen kısık sesle tekrar konuşmaya başladı :)). Komedi resmen. Eşim herzaman annem işine gelince hasta işine gelmeyince hasta değil der :). Kv bunu kullanmayı çok iyi biliyor.

Arkadaşlar 3500 TL ye takılmışlar ama ben sizi haklı buluyorum. Polis memurları da dünyaları kazanmıyolar neticede. Şuan ülkede herkes kendi kendine anca yetiyor. Üstelik insanlar borç ödüyor. Kp bi zahmet içmesin evini geçindirsin.

Hadi maddi konuları geçtim kadının her hareketi olay! Ne demek kedileri balkondan atarım? Ne demek yatakodası muhabbeti yapmak? Ay şaka gibi...

Bu kadın bunları söylerken siz ne diyorsunuz? Asla ezdirmeyin kendinizi ve gerekli cevapları verin. Mesafenizi koyun. Size ağzına geldiği gibi konuşamamalı... Çok terbiyesizce...
Aynen, asıl konu kv nin çok terbisizce davranması ve konuşması. Böyle insanlara nasıl davranacağımı bilmediğim için bu konuyu buraya açtım. Sırf saygısızlık olmasın diye kadına birşey diyemiyorum :). Ama benim yaptığım yorumlara bakılınca enayilik :).

Konu sahibini eksileyenleri anlamadim. Bence derdini cok güzel anlatmış. Esiniz özel anlarda telefonunu kapayiversin sizi ararsa açmayın duymadım deyin esiniz uğraşsın. 3500le iki kisi rahat geçinir. Öğrenci/bekar evleri kira olmasına rağmen bile daha aziyla geçiniyor. Esinize hic maddi destekte bulunmayıp para istemelerini zaten güzelce anlatmışsınız. Evinize gelince de cok samimi olmayın mesela tv acın sohbet etmeyin. Veya alışverişe cikin ki samimi olmaya vaktiniz kalmasın. Erken yatın onlardan önce kalkip kahvalti falan hazirlayin onları uyandırmayın hemen size müdahale etmeye vakitleri kalmasın. Yemeği de dışarıdan yiyin. Bu sekilde minimum vakit gecirirsiniz.

Bazı üyelerimiz 3500 e neden takılmış anlamış değilim :). Defalarca yazdım. Faturalarının bazısını eşim aylık ödüyor. Kira yok. İnternet kullanmazlar. İklimi yumuşak olan bir küçük ilde yaşarlar. Böylelikle doğalgaz faturasıda fazla gelmez. Arabaları yok. Üstelik eşimin kredi kartıyla 400-500 lira aylık harcama yapar kv. Bunlara bakılınca 3500 lira ile geçinilmeyecekse bu ülke de asgari ücretle geçinenler ne yapsın!?
Önce temel ihtiyaç karşılanır sonra paran kalırsa içkiye sigaraya verirsin.
Kv ve kp ilisi toplam belki günlük 50-60 lira sigaraya. Lükse kaçıyor bence.

kadının zaten söylediği şeylerden bağırıyor hastalığı neden böyle bir konu açıp ailenizi ifşa ettiniz ki. hasta olan anneniz olsaydı bu şekilde yazamazdınız bence.

Kayınpederin beni becerdi, kedileri balkondan atarım??!! Bu sözleri söyleyen birinin akli dengesi çok da yerinde değildir diye düşünüyorum.
Not: Görmemişim zaten belirtmişsiniz psikolojik problemleri olduğunu. Ne diyelim Allah şifa versin size de sabır versin.

Kayınvalidenenizin söylediği şey midemi bulandırdı, çok haklısınız üslup konusunda.
Ayrıca eşinizin hesabından onların faturalarınım ödenmesi saçmalığın daniskası asla kabul etmezdim, üstüne birde ek kartla harcama yapıyormuş yok daha neler.
Kendi maaşları kendilerine bak gibi de yeter, ne yetmemesi. Alkole para yatıracağı yerde faturalarını ödesin o adam.
Saygısızlık yine asla etmeyin ama eşinizle konuşarak bu para konusunu bir an önce çözün. Onlardan hediye bile olsa bir beklentiye hiç girmeyin değmez
Eşiniz izin alabiliyorsa izin alsın onlar geldiği zaman.

Neden Bu kadar üstüne gelindi ki. Allahin Yarattigi bir cana kiymak istegen var, oglunun cebini düsünmeyen bir Anne Baba..
Bazi Arkadaslarin yazdigini agzim acik okuyorum bazen. Konu Sahibi söylemis, halbuki derdini. Eminim Yorum yazanlarin cogu yazdiklarini okumadi bile :)
Anlatmak istediğim de bu. Yargılamak istemem ama daha anne sütüne muhtaç olan bir bebeği (eşim) bırakıp nasıl kendi canına kıyar bir anne? Afedersiniz ama ben sorunları vardi deyip geçemiyorum bu konuda. Hiç bir zaman annelik yapmadı ne eşime ne eşimin abisine. Hastalığında geçtim sağlığında da bakmadı.

kendi çocuğunun cebini hayatta düşünmez. Eşim üni den mezun olduktan sonra iş bulamadığından dolayı hamallık bile yaptı. Günlük 35 lira alırmış. Onun 20 lirasını babası alırmış hep. Kendi okulunu kendi ödedi. Ailesi ne maddi ne manevi hiç bir yardımda bulunmadı. Üstelik bu davranışlarından dolayı eşim ailesinden utanıyor. Ama yine de ana-baba deyip maddi yardım da bulunuyor.
Kadın keyifine çok düşkün biri. Gider arkadaşlarıyla başka illeri gezer :) dışarlarda akşam yemekleri yer. Kendisine tarot baktırır. Daha neler neler. Akli dengesi olmayan insan bunu yapamaz.

bakım parsı kesilir diye korkusundan doktora uğramaz :) çünkü hasta olmadığı apaçık belli.

Anlatmak istediğim de bu. Yargılamak istemem ama daha anne sütüne muhtaç olan bir bebeği (eşim) bırakıp nasıl kendi canına kıyar bir anne? Afedersiniz ama ben sorunları vardi deyip geçemiyorum bu konuda. Hiç bir zaman annelik yapmadı ne eşime ne eşimin abisine. Hastalığında geçtim sağlığında da bakmadı.

kendi çocuğunun cebini hayatta düşünmez. Eşim üni den mezun olduktan sonra iş bulamadığından dolayı hamallık bile yaptı. Günlük 35 lira alırmış. Onun 20 lirasını babası alırmış hep. Kendi okulunu kendi ödedi. Ailesi ne maddi ne manevi hiç bir yardımda bulunmadı. Üstelik bu davranışlarından dolayı eşim ailesinden utanıyor. Ama yine de ana-baba deyip maddi yardım da bulunuyor.
Kadın keyifine çok düşkün biri. Gider arkadaşlarıyla başka illeri gezer :) dışarlarda akşam yemekleri yer. Kendisine tarot baktırır. Daha neler neler. Akli dengesi olmayan insan bunu yapamaz.

bakım parsı kesilir diye korkusundan doktora uğramaz :) çünkü hasta olmadığı apaçık belli.

Valla canim ben sana hak veriyorum, zaten esinde hak veriyor. Dediklerin gibi olamasa kendi evlatlari ayni fikirde olmazdi. Tabiki Anne Baba olunca ne olursa olsun Sirt ceviremiyorsun. Madem esinde seninle bir, geldiklerinde saygide kusurr etme, gül ve gec. HII KEDILERINE DOKUNUR O AYRI ! :) Ve buarada bende Polisesiyim, ve nasil agir calistiklarini biliyorum. Disardaki Arkadaslarda saniyorki cok cokk büyük paralar Kazaniyorlar :halay:bide bendee almanyadan geldimm

Ben size kızanları anlayamadım :işsiz: evet kv pis ağızlının teki umarım evinizde kalırkende böyle sacma sapan konuşmaz.Size faydaları dokunmuyorsa zararlarıda dokunmamalı diye dusunuyorum haklısınız. İki kişi ev kira degil çok rahat geçinebilirler.Zevklerinden biraz vazgeçmekle olur bu isler tabii.. bence ufak ufak yardımınızı çekmelisiniz yardımlık bi durumları yok cunku. Umarım bu kalış kazasız belasız hallolur..bol bol sabır size..

Tabi ki geçmiyor. Çoğu şeyi zaten ya duymamazlıktan ya da görmemezlikten geliyorum. Eşimin ailesi çünkü. Onlara her zaman karşıt şey söylersem anca kendimi yormuş olurum. Yeni evli olduğum için davranışlarım iyi mi kötü mü diye yorumlarınızı merak ettim. Böyle insaları dişarıda görsen direkt ilişkini kesersin. Ama kv ve kp olunca nasıl davranacağımı bilmiyorum tam olarak.
Maalesef hayat bazen dediğiniz gibi kestirip atacağınız insanla sizinli muhattap tutuyor.
Ama o yaştan sonra tutumu degissn görmedim pek. Zamanla kendi anlarsa belki.
Kv deler de genelde bir sıkıntı oluyor psikolojik heralde erjek anası olunca kendilerini kral saniyor bir çoğu. Birde oğullarından sacma sapan eş ilgisi gibi ilgi istiyorlar. Bunun psikolojide yeri bile var.
Aşk ilişkisindeki ilgi ile annelik ilgisini karistiriyirlar

Valla canim ben sana hak veriyorum, zaten esinde hak veriyor. Dediklerin gibi olamasa kendi evlatlari ayni fikirde olmazdi. Tabiki Anne Baba olunca ne olursa olsun Sirt ceviremiyorsun. Madem esinde seninle bir, geldiklerinde saygide kusurr etme, gül ve gec. HII KEDILERINE DOKUNUR O AYRI ! :) Ve buarada bende Polisesiyim, ve nasil agir calistiklarini biliyorum. Disardaki Arkadaslarda saniyorki cok cokk büyük paralar Kazaniyorlar :halay:bide bendee almanyadan geldimm

Tabi ki ama mesafemi koruyarak hşzme edicem :). Kedilerime dokunursa ayrı. Onlar benim evlatlarım gibi. 5 senedir yanındalar. Zaten eşim için üzülüyorum ben, onun için katlanıyorum bu saçmalıklara. Zamanı gelince de (ki zaöan yakındır) bu maddi yardımları ve kredi kartını konuşcam.

aynen canın polis eşi olmak çok zor :)keşke çalıştıkları kadar alabilseler maaşlarını. Maalesef hakkettiğini vermiyor devlet. Napalım dünya kadar kazanamıyorsakta.. :)

yaa demek almanyadan :) desene aynı şeyleri yaşıyoruzHoppa

Siz de iki kişisiniz 6 bin geliriniz var en az. Adamın 3.5 bin lirasına niye göz dikiyosun onu anlamadım.

Tabi ki ama mesafemi koruyarak hşzme edicem :). Kedilerime dokunursa ayrı. Onlar benim evlatlarım gibi. 5 senedir yanındalar. Zaten eşim için üzülüyorum ben, onun için katlanıyorum bu saçmalıklara. Zamanı gelince de (ki zaöan yakındır) bu maddi yardımları ve kredi kartını konuşcam.

aynen canın polis eşi olmak çok zor :)keşke çalıştıkları kadar alabilseler maaşlarını. Maalesef hakkettiğini vermiyor devlet. Napalım dünya kadar kazanamıyorsakta.. :)

yaa demek almanyadan :) desene aynı şeyleri yaşıyoruzHoppa
Evet aynen öyle :) Sen icinden geldigin gibi davran konusmandanda anladigim kadariyla yanlis saygisizlik yapacagin birine benzemiyorsun :)

Maalesef hayat bazen dediğiniz gibi kestirip atacağınız insanla sizinli muhattap tutuyor.
Ama o yaştan sonra tutumu degissn görmedim pek. Zamanla kendi anlarsa belki.
Kv deler de genelde bir sıkıntı oluyor psikolojik heralde erjek anası olunca kendilerini kral saniyor bir çoğu. Birde oğullarından sacma sapan eş ilgisi gibi ilgi istiyorlar. Bunun psikolojide yeri bile var.
Aşk ilişkisindeki ilgi ile annelik ilgisini karistiriyirlar
Aynen, eş ilgisi gibi ilgi bekliyorlar. Belki de yaşlandıkları için bilemiyorum. Bu annelerimiz için de geçerli tabi. Yaş geçtikçe daha çok ilgi beklerler çocuk gibi :) ama kendi annemize yine tahammül edebiliyoruz (çoğu zaman).
Belki bizde böyle oluruz kaynana olunca kim bilir...:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X