bu adama dayanamıyorum artık (kayınpeder)

tabiiki hoş değil.sizde gidin bizim gibi istediğiniz ismi yazdırın.bizim ki kovamadı beraber yaşıyorduk,mecburen kabullenmek zorunda kaldı.ne güzel ayrısınız.istemezse gitmezsiniz,düşünsene oğlum 22 yaşında kayınpederim hala tam kabullenemedi ve kendince ben oyum diyerek bize sitem ediyor:KK34:

istemezse gitmezsiniz demişsin ama benim eşimi ailesinden koparmak gibi bi amacım yok istediğim herkes yerini bilsin yeter

kayınpederiniz patavatsız ama sizde de var.allah onlara da öyle evlat versin demesini neden kötü anlıyorsun.ne güzel.iyi evlatlık yapıyoprmuşsunuz,yardım ediyormuşsunuz,bence dediği dua olur.gerçekten allah sizin gibi evlat versin.:KK34:
ayrıca keyfimden yatmıyorum diyeceğine,biliyorsun rahatsızım yatmam lazım baba desen o cevabı almazdın:KK34:

neden hep kayınpederine cevap verme ihtiyacı içindesin,bırak eşin halletsin.nerde yaşayacağımıza sen mi karar vereceksin demen de yanlış olmuş.sizde kendinizi biraz törpüleyin.:KK34:

gelininizin babana böyle cevaplar verdiğini duysan ne düşünürdün acaba????

siz beni çok yanlış anladınız, benim de çok yakınımdaki insanlar gelinlerinden çekiyor, ama bu bütün gelinleri kötü yapmaz, 2 aylık evliydim kayınvalidem hastaydı 3 ay evimde baktım, banyosuna kadar yaptırdım, ona özel alışverişler yapıyoruz, sırf o mutlu olsun diye gezmelere götürdüm falan, her ay harçlığını gönderip faturalarını yatırıyoruz(bu arada borç içindeyiz eşimin amcası yüzünden)... halen ben kötüysem kabul kötüyüm ozaman

ben size kötü gelinsiniz demedim ki,sadece üslubunuzun yanlış olduğunu söylemiştim,siz sertleştiniz özür dilerim bende sertleştim.gerçekten bir düşünsenize babanız hatasız olsun var gelininizden bu tür cevap alsa ne hissederdiniz.benim babam yaşadı bu durumu ve bana göre benim babamda da hata yoktu:KK50:

istemezse gitmezsiniz demişsin ama benim eşimi ailesinden koparmak gibi bi amacım yok istediğim herkes yerini bilsin yeter

emin ol öğrenecekler,biraz sabırlı ve sakin olun.torunları doğunca zaten farklılaşacaklar.gelmeyin diyen insan da değişecek.sakin ol,bebeğinde rahat olsun.bu stres bebeğine iyi gelmez:KK34:

Son düzenleme:
cnm senin k.pder ne ki benimkinin yanında...
o söyledikleri laf sokmakta deil sen gelde benim k.pederimin laflarını gör cnm..

artık görüşmüyorum ondan kafam rahat...
oğlu da verior ağzının payını...

ama o adam bizi ayırmadan rahat etmiycek..
yakında açarım burda konu boşanıyorum die..

eğer çok fazla yan yana deilseniz muhattap olmamaya çalış cnm...
ben gördüğüm yerde merhaba diorum başkada bişey demiyorum nasısınızl die bile sormuyorum..
belki yadırganıcak ama öle olması gerekiyor...

önceden geldiğinde içerde torunuyla oynardı ben mutfakta dururdum...o gidinceye kadar..
yoksa boğucaktım adamı o derece yani..

hele annem bi denk gelsem ben ona yapacağımı biliorum dio...

muhattap olmucan fazla aynı ortama girmicen yada duymamazlıktan gelicen cnm çaresi bu..

benim toleransım kalmadığı için görüşmüyorum...

benim annem erkek kardeşim ve gelinimizden çekiyor.bu beni belki taraflı yapıyor.annemin sıkıntısını gördükçe ben kaynanama ve kayınpederime anlayışla yaklaştım.onları kendi ailem gibi düşündüm.anneme hediye aldımsa,kaynanama da aldım.hatta çok daha fazlasını kaynanamlara yaptım.daha geçen sene kayınpederima oturma gurubu aldık.perdesi eskimişti eşime söyledim gerek yok dedi.kendi harçlıklarımla perde diktirdim.bayramda giderken gömlek çamaşır aldım,gittim ütü yaparken baktım pantolonları hep yıpranmış.eşimi gönderdim pantolon aldırdım.bunlar beni kesinlikle eksiltmedi.anneme bunları yapmadım tabii:KK34::KK34:kaynanamı 3 sene önce kaybettik.yalnız yaşıyor.sürekli aklım onda.keşke bir kızı olsaydı da arada gelip ilgilenseydi çok iyi olurdu.bizde uzağız.bir şekilde telefonla da olsa yanında olduğumu göstermeye çalışıyorum,allah yardımcısı olsun inşallah.her şey zamanla aşılıyor.yeterki empati ve iyi niyet olsun:KK34:
konu sahibinin mesleğide terzi kendi söküğünü dikemezmişe dönmüş:KK34:

Bakın işte, benim dediğimi kendiniz de söylediniz.Sizin karşınızda kötü bir örnek varken tabi ki ona benzemek istemezsiniz.O yüzden de kötülük edene iyilik ederek cevap verdiniz.Evet bunlar kimseyi eksiltmez, iyi meziyetlerdir haklısınız.

Emin olun ben de bu durumla karşılaşsam sizinle aynı yöntemi denerdim ilk olarak, bakın konu sahibi de aynısını yapmış.Karşısındakini iyilikle yola getirmeye çalışmış.Siz 5 sene dayanmışsınız sonuç almışsınız, konu sahibi 2 sene sabretmiş, ben belki 3 gün dayanırdım belki 10 sene bilemiyorum.Herkesin sabrı farklı farklıdır.

Benim inancıma göre sabredeni allah mükafatlandırır,ama şimdi ama yarın. Fakat kullara niye sabretmiyorsun diye eleştirmek değil sabretmeyi bilmeyene öğretmek ve öğütlemek düşer.

Bu bayan belli ki çekmiş,sinirleri yıpranmış, sonunda pes etmiş,iş bu raddeye varmış bundan sonra ne yapabilirim diye de danışmak istemiş.
Şimdi ben bu insanda suç arayamam,kusura bakmayın.Baştan herkes üzerine düşeni yapmalıydı, eğer bu bayan edebildiğince iyilik ettiyse, sabrettiyse ve artık pes ettiyse bu konuda söylenecek bir şey kalmamıştır.Sabrı zorlanmalı mıydı konu sahibinin?Kayınpeder geliniyle arasına gereken saygı ölçütünü ve mesafeyi koyamamışken bu bayan elinden geleni yapsa çok bir fark eder mi?Saygı beklemekle iş bitmiyor ne yazık ki, aynı saygıyı karşındakine de göstermek lazım, bir büyük olarak sevgi ve iyi niyetle de yaklaştığını belli etmek lazım ki karşındakini de yıldırmayasın.

İnsanlar türlü türlü, sabırlar türlü türlü.Hal böyleyken yaşının arkasına sığınıp dilediği gibi davranan insan, haketmek için hiçbir çaba göstermediği saygıyı tırnaklarıyla söküp almaya mı çalışmalı?

sosyoloji, psikoloji, ya da kişisel gelişimle ilgileniyormusunuz, en çok üzerinde durduğumuz temel konuyu ele almışsınız da :) çok hoşuma gitti

Yok benim elimde şu an bir kütük var, onu yontmakla ilgileniyorum sadece.:KK37:
Ben de çevremdekilerden göre göre kendimi yontmaya çalıştım, bir garip makina mühendisiyim zaten kendi alanımla ve birkaç hobimle uğraşmaktan başka şeye vaktim kalmıyor ki:KK31:

egem yaşınıza ve 2 evlat sahibi olmanıza çok saygı duyuyorum. benim annem de sizinle yaşıt ve erkek kardeşi ve gelinimiz de anneanneme çektiriyor, ama dediğim gibi her gelin, her kayınnvalide, her kayınpeder aynı olacak diye birşey yok. olaylar farklı kişilerde farklı tarzlarda yaşanıyor. benim en çok kızdığım nokta bu kadar emek verdiğim insanlrın beni adam yerine koymaması saygısızca davranması, saygı görmek için illa büyük olmaz gerekmez, bana her kötülüğü yapıp ondan sonra da sınırsız ilgi alaka bekleyemezler, ağır depresyon geçirdim tedavi oldum yeni yeni kendime geliyorum, hırçınlaştığımı kabul ediyorum veya kusursuzum da demiyorum ama ortada yapılmış bariz hatalar var, o yüzden başka gelinlerle anne babalarla karşılaştırılmak istemiyorum, benim tek isteğim eşimle mutlu olup bebeğimizi huzurlu bir ortamda büyütmek o kadar

cnm senin k.pder ne ki benimkinin yanında...
o söyledikleri laf sokmakta deil sen gelde benim k.pederimin laflarını gör cnm..

artık görüşmüyorum ondan kafam rahat...
oğlu da verior ağzının payını...

ama o adam bizi ayırmadan rahat etmiycek..
yakında açarım burda konu boşanıyorum die..

eğer çok fazla yan yana deilseniz muhattap olmamaya çalış cnm...
ben gördüğüm yerde merhaba diorum başkada bişey demiyorum nasısınızl die bile sormuyorum..
belki yadırganıcak ama öle olması gerekiyor...

önceden geldiğinde içerde torunuyla oynardı ben mutfakta dururdum...o gidinceye kadar..
yoksa boğucaktım adamı o derece yani..

hele annem bi denk gelsem ben ona yapacağımı biliorum dio...

muhattap olmucan fazla aynı ortama girmicen yada duymamazlıktan gelicen cnm çaresi bu..

benim toleransım kalmadığı için görüşmüyorum...

inş. boşanmaz mutlu olursun eşin ve yavrunla, muhattap olmamam imkansız, bütün hayatımızın içinde, kapıdan kovsan bacadan giren bi tip, yatak odama bile kapı vurmadan girer düşün yani, işte uyarınca adın kötü oluyor

inş. boşanmaz mutlu olursun eşin ve yavrunla, muhattap olmamam imkansız, bütün hayatımızın içinde, kapıdan kovsan bacadan giren bi tip, yatak odama bile kapı vurmadan girer düşün yani, işte uyarınca adın kötü oluyor

saygısız nolcak... yaşı var ama görmemiş oluyor işte böyleleri...

benim işim zor cnm ...

ya kızlar bir de şu var ben çocuğa koyulacak ismi ya da bu gibi şeyleri problem yaratıpsorun çıkaracak birisi değilim ama, herşey problem bu aile de. haftasonu nereye pikniğe gidileceğinden, arabanın nereye park edileceğinden bile kavga çıkıyor, kavga etmek huzursuzluk yaşamak için yer arıyorlar,

egem yaşınıza ve 2 evlat sahibi olmanıza çok saygı duyuyorum. benim annem de sizinle yaşıt ve erkek kardeşi ve gelinimiz de anneanneme çektiriyor, ama dediğim gibi her gelin, her kayınnvalide, her kayınpeder aynı olacak diye birşey yok. olaylar farklı kişilerde farklı tarzlarda yaşanıyor. benim en çok kızdığım nokta bu kadar emek verdiğim insanlrın beni adam yerine koymaması saygısızca davranması, saygı görmek için illa büyük olmaz gerekmez, bana her kötülüğü yapıp ondan sonra da sınırsız ilgi alaka bekleyemezler, ağır depresyon geçirdim tedavi oldum yeni yeni kendime geliyorum, hırçınlaştığımı kabul ediyorum veya kusursuzum da demiyorum ama ortada yapılmış bariz hatalar var, o yüzden başka gelinlerle anne babalarla karşılaştırılmak istemiyorum, benim tek isteğim eşimle mutlu olup bebeğimizi huzurlu bir ortamda büyütmek o kadar

ortak noktamız da varmış.eminim annen annesi için çok üzülüyordur.çünkü benim içim yanıyor.yalnız kadın ve uzağız.her zaman yanında olamıyorum.ben annemin sıkıntısını gördükçe kaynanamlara daha yakın davrandım ve kazandım.sende az daha sabret.sakin ol,en azından bebeğin için.her şeyi hissediyor.ne kadarlşık hamilesin bilmiyorum ama biraz büyüdüğünde onun da huzursuzlandığını hissedeceksin.doğumdan sonra da asabi olur bebeğin.kayınpederin gerçekten patavatsız ama sen aşabilirsin.duymamaya çalış.eşini seviyorsun ve eşin yanında değil mi,bak zamanla eşinde sıkılabilir.gerçekten sakinleşmeni istiyorum.huzurun mutluluğun için:KK16::KK19:

Kızlar benim kayınbaba şeker gibi ve kılıbık kaynana onun hakkından geliyor kesinlikle sesini yükseltemez eğer yükseltirse anında kavga var

o yaştaki herif 82 ekran lcd televizyonu ne yapacak, hala begenmiyormuş diyorsun... ay burda sinir krizi geciricem yaaa....
bunlar nasıl insanlarya... yaşlıysa bile biraz agırlıgını bilsin ya... çakacam demiş birde, inadına cevap ver o adama, sen sinir olacagına o sinir olsun

ayy kayınpeder lafı duyasım yok artık.
sürekli sorun çıkarıyor benimki.
valla nişanıma da az kaldı. nişanım belli olmasaydı arkama bakmadan kaççaktımm. bi nişan olcak burnumdan geldi. bu kadar zor olmak zorundamı?

bir kere benim babam farklı karakterde bir insan,kendine asla bu tarz şeyler söyletecek seviyeye getirmez karşısındakini. ayrıca ben önceden hiçbirşeye sesimi çıkarmadım, onların bütün sorunlarını çözmye çalıştım, onlar sıkıntılı olduğunda oturup onlarla ağladım güldüm ama o üzerime geldikçe geldi, sen benim ne yaşadığımı bilmeden bu şekilde konuşamazsın ve ben aile sosyologuyum, bu konuda bilinçsiz bir insan değilim, ayrıca benim sağda solda dedikodumu yapan yapan bir adama katlanamam artık ya sen dışarıdan gördüklerin herşeyi bilemezsin, benim yaşadığım sıkıntıları ve çektiklerrimi bilmeden bu şekilde ahkam kesemezsin, ayrıca Allah bana kocam gibi evlat verirse tepemde gezdiririm.

açtığınız konuda sizi çok haklı bulmuştum.kesinlikle patavatsız bir kayınbabanız var.ama bu mesajınız enterasan geldi.en ufak bir eleştiriye bile bu kadar sinirlendiğinize göre sizin de hatalarınız olabilir diye düşündüm.

erkekler kolay kolay ailelerine söz söyleyemezler burda iş hep biz kadınlara düşüyor.zor biliyorum ama eşini seviyorsan çocuğunda olacakmış biraz umursamaz ol herşeyi duyma görme:KK50:evlilikte politik ve sabırlı olmak genelde işe yarıyor:KK31:fazla da biraraya gelmemeye sakinliğini korumaya çalış canım:KK31:

mihribancım bir araya gelmemem imkansız, sürekli peşimizdeler kovsam bile gelir ayrıca. bu arada sadece bu olaya sinirlenmiş değilim bir kaç yıldır hayatıma girdiklerinden beri sakinliğimi korumaya çalışıyordum ama bardak taştı. sana da yatak odana bile kapıyı vurmadan giren bi adamı savunsalar sen de sinirlenirdin emin ol. ha bu arada yazmayı unutmuşumyatak odasına kapıyı vurarak girmesi konusunda kibarca uyardım bana burası benim evim istediğim yere istediği gibi girerim dedi (bu arada ayrı yaşıyoruz)

Son düzenleme:
o yaştaki herif 82 ekran lcd televizyonu ne yapacak, hala begenmiyormuş diyorsun... ay burda sinir krizi geciricem yaaa....
bunlar nasıl insanlarya... yaşlıysa bile biraz agırlıgını bilsin ya... çakacam demiş birde, inadına cevap ver o adama, sen sinir olacagına o sinir olsun

yaa canım bişi söyleyim mi önceden hiç cevap vermiyodum falan bana sürekli niye konuşmuyorsun diyordu üstüme gelip gelip hadi konuşsana gibisinden beni tahrik ediyordu. şimdi bazı şeylere cevap vermeye başladım ya adam resmen zevk alıyo tartışmaktan bu arada bütün gelinlerle böyle

yaa canım bişi söyleyim mi önceden hiç cevap vermiyodum falan bana sürekli niye konuşmuyorsun diyordu üstüme gelip gelip hadi konuşsana gibisinden beni tahrik ediyordu. şimdi bazı şeylere cevap vermeye başladım ya adam resmen zevk alıyo tartışmaktan bu arada bütün gelinlerle böyle

kayınbabanın çocukluğuna inmen gerek annesiyle sorunu var gelinlerle anlaşamadığına göre sen bir eşinin ağzını ara

mihribancım bir araya gelmemem imkansız, sürekli peşimizdeler kovsam bile gelir ayrıca. bu arada sadece bu olaya sinirlenmiş değilim bir kaç yıldır hayatıma girdiklerinden beri sakinliğimi korumaya çalışıyordum ama bardak taştı. sana da yatak odana bile kapıyı vurmadan giren bi adamı savunsalar sen de sinirlenirdin emin ol. ha bu arada yazmayı unutmuşumyatak odasına kapıyı vurarak girmesi konusunda kibarca uyardım bana burası benim evim istediğim yere istediği gibi girerim dedi (bu arada ayrı yaşıyoruz)

o zaman eşinle ciddi ciddi konuş.eşin ailesini uyarmalı bu kadar kendini bilmez kaba insanlara iyilikten laf anlatamazsınız eşin gerekirse sert konuşmalı
yani sen eşinle sorununu çözmeye çalış tek başına böyle anlayışsız birine laf anlatamazsın canım:KK50:

X