Bu konuyu hamile kalmaya çalışıp umudunu kaybedenlere umut olsun diye açıyorum

Ama hafiften kasık ağrılarım da var
Ağrınızın sebebini bilemem ama bebek olsa da bu kadar erken doktor göremez ultrasonda 5 haftalık hamilelikte falan bebek görünüyor inşallah hamilesinizdir ama doktor bebek görmedi diye üzülmeyin sakın görmesi zaten mümkün değildi diye düşünün

Ağrınızın sebebini bilemem ama bebek olsa da bu kadar erken doktor göremez ultrasonda 5 haftalık hamilelikte falan bebek görünüyor inşallah hamilesinizdir ama doktor bebek görmedi diye üzülmeyin sakın görmesi zaten mümkün değildi diye düşünün
Evet doğru diyorsunuz beni sadece şüphelendiren ağrılarım vardı hafiften ondan dolayı doktora girmiştim doktordan gelince de bir kaç saat sonra akıntım olunca bir sevindim aslında

Merhaba,

1 sene önce düşük yaptım bebek 3 haftalıktı çok yeni öğrenmiştim ve 144 beta hcg çıktıktan sonra düşmeye başlamıştı. Daha sonra tam 1 sene korunmamış olmamıza rağmen maalesef çocuğumuz olmadı. Doktor kontrollerinden tutun da rahim filmi çekimine kadar her şey tertemiz ve sorunsuz çıktı ki eşimin spermogram testi de sorunsuzdu ama anlamsız bir şekilde hamile kalamıyordum.

Bu ay en son 26 haziranda adet görmüştüm. Yumurtlama günlerimi aktif testlerle takip ettiğimden 6 ve 7 temmuzda pozitif çıktı yumurtlama testlerim ve o günlerde birliktelik yaşadık. Vajinal kuruluğum vardı ve bu sebeple prefert kullandım tam yumurtlama dönemimde 2 gün de birer tane yani toplamda 2 tane. Bu sefer umudum tam kesin tutacak diye düşünüyordum ki 18 - 19 temmuz da 2 gün boyunca kahverengi lekelenmem olduğunda adet olacağımı düşündüm ancak 20 temmuzda lekelenmem durdu. 21 temmuz da gerçekten adet olduğumu düşündüm çünkü pıhtılı koyu bir kanama yaşadım ama sadece 1 gün ardından 26 temmuza kadar koyu kahverengi aynı zamanda pıhtılı akıntım devam etti ve bu adet olamaz sanırım düşük yapıyorum yeniden diye düşündüm ve akşam kan testi vermeye gittiğimde değerimin 2180 olduğunu öğrendim. Büyük bir şaşkınlıkla 27 temmuz sabahı randevu oluşturabildiğim ilk kadın doğum uzmanına gittim. Kendi doktorumda maalesef randevu zamanını yakalayamamıştım. Alttan ultrason ile kese görünmedi ve doktor dış gebelik olabileceğini her şeye kendimizi hazırlamamız gerektiğini söyledi. Eşim de bende yıkılmıştık 1 sene önceki düşükten sonra bir de üstüne dış gebelik haberi çok ağır gelmişti. Tam 40 saat sonra tekrardan kan testi verdiğimde değerim 3389'a yükselmişti. Kendi doktorumu arayarak durumu anlattığımda beni hastalarının arasına aldı ve cuma günü hastanenin yolunu tuttum ama büyük umutsuzluk ve hayal kırıklığıyla. Hiçbir umudum yoktu, yüksek ihtimalle operasyona gireceğim ve alacaklar umarım tüplerime zarar gelmemiştir düşüncelerindeydim. Yine alttan ultrason yapıldı ve oradaydı. Bak kese burada işte diyerek gösterdiğinde şok olmuştum. Ama değerim iki katı artmamış dediğimde de şu cevabı verdi artık kan değerlerinin iki katı artması hurafelerine inanma yüzde otuzluk bir artış bile olsa sağlıklı bir gebeliğe dönebilir dedi. Her ihtimale karşılık progestan verdi ve günde 3 kere vajinal yolla alacağımı söyledi. 15 Ağustosa kalp atışını duymaya gideceğiz eşimle şuan tam 5 haftalık minik bir pirinç tanesi kadar.

Demem o ki bazen her şey olması gerektiği gibi ilerlemez. Bu hayatta gerçekten mucizeler var. Üstelik benim hamilelik belirtilerim de klasik belirtiler gibi değildi. Öncelikle mide bulantısı henüz hiç yaşamadım, göğüslerimde inanılmaz bir ağrı oldu hala da çok hassaslar, dudaklarımın kenarlarında aşırı kuruma ve uçuk oldu, kanamam olduğu süreçte ishal yaşadım, tam 7 gün koyu kahverengi pıhtılı bir akıntım ve 1 günde pıhtılı koyu kırmızı kanamam oldu, cildimde ve saçlarımda parlamalar ve canlanma oluştu. Yaşadıklarımın sizin için bir umut olması temennilerimle ...
Senin adına çok sevindim,hayırlı olsun🤲

Ben kaset test hiç yapmadım ancak yumurtlama testi yaptığımda test çizgisi siyaha yakın bir renk oldu daha sonrasında kan testi verdiğimde net öğrendiğim hamileliğimi. Belki yerleşme kanaması yaşıyor olabilirsin en güvenilir sonucu kan testi veriyor
Adete kaç gün varken siyaha yakın renk olmuştu?

Merhaba hanımlar tecrübelerinize ihtiyacım var. 2 haftadır korunmuyoruz ve 10 Ağustos adet günümdu. 2 gün gecikmem oldu sabah test yaptım çift çizgiyi gördüm 3 saat sonra kanamam başladı ve yoğun şekilde pıhtı atıyorum bu durumu yaşayıp hamile ola. Var mı lütfen yardım 🙏
Kimyasal olmasın Dr a gittin mi?

son adet tarihine göre 46 günüm adet geçikmesine görede 22 gün oldu ama hala adet olmadım ve bu ay ki adetime 4 gün kaldı bu gün kan testi verdim 5 çıktı anlamadım temmuzun 24 ün de testim 0.0 çıkmıştı benim göğüslerim adete yakın hiç hassasiyet olmaz hala da ucu ve gögsüm ağrıyo damar damar oldu sabahları miğde bulantısıyla gögüs ağrısıyla uyanıyorum gün içerisinde de baş dönmesi var sizinde böyle oluyomuydu?
Sonuç neymiş?

Sonucu bende bilmiyorum? o msj dan sonra tekrar kan testi verdim çıkmadı kendi özel doktoruma gittim ultrasonla bakma geregi duymadı bende pkos var ve yaş ilerledikçe etkisini görteriyomuş güyya adet söktürücü duphaston verdi gönderdi bende kullanmadım ve hala gögüs kasık ve bel ağrılarım var burda çok okudum bütün testlerde çıkmayıp ultrasonda görünen gebeliği ama bilmiyorum bekli başka bir sorunum var yarın başka bir doktora görünmeyi düşünüyorum

Mrb kızlar bu ay tedavi oldum gonolf klomen verdi Dr iki yumurta oluştu bıri 19 diğeri 20 mm yumurtam oluştu çatlatma iğnesi yaptım 5 gün önce dün Dr gittim yumurta kist olmuş biride çatlamış dedi biraz morelim bozuldu bu çatlayan yumurta gebelik olur mu diğeri kist olduğu halde

Merhabalar bende prefert kullanmaya baslicam ama size bir sorum var ovulasyonla takip ettiginizde cift cizgi gorene kadar iliski olmadi ama cift cizgi gordugunuz gunlerde mi preferti denediniz. Kullanim gunlerini biraz daha anlatirmisiniz yanlis gunlerde kullanmak istemiyorum
Hayır normalde de ilişki yaşıyordum. Ancak yumurtlama da pozitifi gördüğümde ilişkiye girmeden 10 dk önce prefert kullandım. Çift çizgi 2 gün sonra kayboldu bende yani tam 48 saat sonra bu nedenle 2 gün kullandım yalnızca sadece pozitifi gördüğüm günler. Diğer günlerde de birliktelik yaşadık ancak prefert kullanmadım

Merhaba,

1 sene önce düşük yaptım bebek 3 haftalıktı çok yeni öğrenmiştim ve 144 beta hcg çıktıktan sonra düşmeye başlamıştı. Daha sonra tam 1 sene korunmamış olmamıza rağmen maalesef çocuğumuz olmadı. Doktor kontrollerinden tutun da rahim filmi çekimine kadar her şey tertemiz ve sorunsuz çıktı ki eşimin spermogram testi de sorunsuzdu ama anlamsız bir şekilde hamile kalamıyordum.

Bu ay en son 26 haziranda adet görmüştüm. Yumurtlama günlerimi aktif testlerle takip ettiğimden 6 ve 7 temmuzda pozitif çıktı yumurtlama testlerim ve o günlerde birliktelik yaşadık. Vajinal kuruluğum vardı ve bu sebeple prefert kullandım tam yumurtlama dönemimde 2 gün de birer tane yani toplamda 2 tane. Bu sefer umudum tam kesin tutacak diye düşünüyordum ki 18 - 19 temmuz da 2 gün boyunca kahverengi lekelenmem olduğunda adet olacağımı düşündüm ancak 20 temmuzda lekelenmem durdu. 21 temmuz da gerçekten adet olduğumu düşündüm çünkü pıhtılı koyu bir kanama yaşadım ama sadece 1 gün ardından 26 temmuza kadar koyu kahverengi aynı zamanda pıhtılı akıntım devam etti ve bu adet olamaz sanırım düşük yapıyorum yeniden diye düşündüm ve akşam kan testi vermeye gittiğimde değerimin 2180 olduğunu öğrendim. Büyük bir şaşkınlıkla 27 temmuz sabahı randevu oluşturabildiğim ilk kadın doğum uzmanına gittim. Kendi doktorumda maalesef randevu zamanını yakalayamamıştım. Alttan ultrason ile kese görünmedi ve doktor dış gebelik olabileceğini her şeye kendimizi hazırlamamız gerektiğini söyledi. Eşim de bende yıkılmıştık 1 sene önceki düşükten sonra bir de üstüne dış gebelik haberi çok ağır gelmişti. Tam 40 saat sonra tekrardan kan testi verdiğimde değerim 3389'a yükselmişti. Kendi doktorumu arayarak durumu anlattığımda beni hastalarının arasına aldı ve cuma günü hastanenin yolunu tuttum ama büyük umutsuzluk ve hayal kırıklığıyla. Hiçbir umudum yoktu, yüksek ihtimalle operasyona gireceğim ve alacaklar umarım tüplerime zarar gelmemiştir düşüncelerindeydim. Yine alttan ultrason yapıldı ve oradaydı. Bak kese burada işte diyerek gösterdiğinde şok olmuştum. Ama değerim iki katı artmamış dediğimde de şu cevabı verdi artık kan değerlerinin iki katı artması hurafelerine inanma yüzde otuzluk bir artış bile olsa sağlıklı bir gebeliğe dönebilir dedi. Her ihtimale karşılık progestan verdi ve günde 3 kere vajinal yolla alacağımı söyledi. 15 Ağustosa kalp atışını duymaya gideceğiz eşimle şuan tam 5 haftalık minik bir pirinç tanesi kadar.

Demem o ki bazen her şey olması gerektiği gibi ilerlemez. Bu hayatta gerçekten mucizeler var. Üstelik benim hamilelik belirtilerim de klasik belirtiler gibi değildi. Öncelikle mide bulantısı henüz hiç yaşamadım, göğüslerimde inanılmaz bir ağrı oldu hala da çok hassaslar, dudaklarımın kenarlarında aşırı kuruma ve uçuk oldu, kanamam olduğu süreçte ishal yaşadım, tam 7 gün koyu kahverengi pıhtılı bir akıntım ve 1 günde pıhtılı koyu kırmızı kanamam oldu, cildimde ve saçlarımda parlamalar ve canlanma oluştu. Yaşadıklarımın sizin için bir umut olması temennilerimle ...
Ya canım öncelikle tebrik ederim, inşallah sağlıcakla kucağına alırsın.
Benim 1 oğlum var Allah nasip ederse ikinciyi düşünüyoruz.
Yumurtlama günümde ve birkaç gün daha korunmasız ilişki oldu adetten 10 gün önce , sonrasında adetim beklenen günden 2 gün önce başladı herzamanki sen daha açık renkli ve pihtisizdi , ve oda 3 gününde kesildi, sadece o bölgeyi peceteyle silince kırmızı kan geliyo, ve adet olduğum surecdede yasamadigim belirtiler gördüm baş dönmesi, göğüs gerilmesi sürekli susama sence birşey olabilirmi?

Yazımda detaylı anlatmıştım aslında. Adet olmam gereken günde kanamam başladı ve adet olduğumu sandım ve kanamam durduktan sonra da kaset test yaptım takip etmek için ancak hamile olduğumu öğrendim. Yani adet olmam gereken günden tam 10 gün sonra
Okumamıştım detayı, yerleşme olsa leke olur diye kanamayı anlamasına zor olmuştur.

Bende sizin gibi oldum normalde günüm 24 Ağustostu fakat 21 Ağustos sabah test yaptım ve silik çıktı ertesi gün tekrardan test yapmak istedim fakat negatif bir sonuçla karşılaştım ve suan adet görüyorum sancılı bir süreç ve dediğiniz gibi pıhtı şeklinde bir kanamam var o kanama bugün başladı bende umutlanmalı miyim acaba bilemedim 😔

Merhabalar❤️
Adete 1 gün kala beta hcg 22 çıktı. Bugün adetim 2 gün gecikti yani 4+2 oldu bugün sabah sonucum 55 çıktı. Tam 60 saat aralıklarla bu şekilde oldu normal mi acaba stres yapmalı mıyım. Bakıldığı zaman 2 günde 3 günde bir 2 katı artması gerekiyor benimki artmış ama değer çok küçük geldi bana

Ya canım öncelikle tebrik ederim, inşallah sağlıcakla kucağına alırsın.
Benim 1 oğlum var Allah nasip ederse ikinciyi düşünüyoruz.
Yumurtlama günümde ve birkaç gün daha korunmasız ilişki oldu adetten 10 gün önce , sonrasında adetim beklenen günden 2 gün önce başladı herzamanki sen daha açık renkli ve pihtisizdi , ve oda 3 gününde kesildi, sadece o bölgeyi peceteyle silince kırmızı kan geliyo, ve adet olduğum surecdede yasamadigim belirtiler gördüm baş dönmesi, göğüs gerilmesi sürekli susama sence birşey olabilirmi?
Teşekkürler, yerleşme kanaması yaşamış olabilirsin. Eğer adetin düzenli oluyorsa ve sorunsuzsa hamile olma ihtimalin var bence kan testi yaptırarak net sonucu alabilirsin.

X