Buara herşey o kadar kötü gidiyormuş gibi geliyor ki

Benim oğlum lisede size yazılarını bir göstersem:eek:ama bu onun çok iyi bir öğrenci olmasına hiçbir zaman engel olmadı yazı kısmına takılmayın fazla. Bir de drama çocuğunuzun ilgi alanı mı acaba ? oğlumu küçükken futbol kursuna göndermiştik herkes koşarken o sahanın içinde yürüyordu top ayağına gelince de kenarı çekiliyordu:KK70:sonradan anladık ki futboldan hiç hoşlanmıyor ve bıraktırdık halada hiç sevmez. Çocuğunuzun ilgi alanına göre bir kursa gönderseniz daha mı doğru olur kio_O

Maalesef bende mükemmeliyetçi bir anneyim.
Bu kötü huyumu törpülemeye çalışıyorum şu sıralar daha iyiyim.
Benim kızım 4,5 yaşında ve anaokuluna gidiyor, 2. senesi.
Geçen yıl bizimde talebimizle dini eğitim verdiler. 4 ayda Kuran-ı Kerim okumaya başladı, şu an 14. cüzde ve ben hafta da 1,5 cüz okumaya şartladın çocuğu.
Bunaldığını fark ettiğim anda geri adım atıyorum yoksa geri tepiyor.
Ama siz sanki benim bir kaç level üstümsünüz.
Ne olur biraz kendi haline bırakın, olduğu kadar olsun.
Bunalmış belli, ve sürekli yetersizlik hissine kapılıyor.
Onunla konuştunuz mu? Kendisi ne yapmak istiyor?
Öğretmen her gun 1 kıtap okusunlar dıyor, ben bunu beklemıyorum veya egeye bak boyle boyleymıs bız 2 gunde okuyoruz demıyorum. Her aksam 15 dk kıtap okuma saatımız var hepımız kıtap okuyoruz oda okuyabıldıgı kadarını okuyor.

Kendısı herseyı yapmak ıstıyor, futbol basketbol, yuzme , resım , tiyatro(sanırım sahneden bahsedıyor buraya gıttıkten sonra olustu buda ) cimnastik yanı butun bransları sayıyor desem olacak

Öğretmen cok takıntılı degıl, bu sene 2. senemız ve hala benden cekınıyor , bu sebeble rehberlıkle gorussenız ıyı olur dedı ve o sekılde basladı bu macera.

Öğretmen hıc sıkayetcı degıl oysa , rehberlıkte buraya gelen en az veya onemsız sorunu olan cocuk Ege , ancak genelde velıler hıc ılgılenmıyor sız sık sık gelıp benımle konusuyorsunuz benımde meslegıme karsı gucum artıyor tesekkur ederım dıyor bana .
Dramayı oneren ıse pedagog yaratıcı drama cekıngen cocukların kendılerını toplum ıcınde ıfade etmelerı ıcın cok yardımcı oluyormus teknık olarak
Çok stres yapıyorsun
Sende biraz panik atak gördüm
Annemde bana karşı panik atakmış kardeşim kayada daha rahat
Yanlış anlama beni lütfen ama acaba sen doktora gidip Ege'yle ilgili çok kafana taktıklarını anlatsan mı?
Hani doktor bizden daha iyi bilir belki tedavi olman gereken bir durum vardır dediğim gibi panik atak olabilir stres olabilir takıntı olabilir
İlaç tedavisine başlatır belki o zaman daha rahat olursun

Cute bak her konunda bırak diyoruz esasen

Kendi çevresini kursun çocuk ilişkiyi kendisi yaratsın yapay ortamda vs değil

Arkadaş ilişkileri nasıl

Geçen oğlum evde terör estirdi dedim ki sen bugün birine kızmışsın ki bize bu şekilde davranıp önemsiz olayı büyütüyorsun

Anlattı X le ikindi teneffüsünde bir şey yapmaya karar vermişler aradan iki ders geçip teneffüs gelince X ortadan kaybolmuş, aramış aramış bulup hani şunu yapacaktık demiş o da yapmıycam demiş dönüp gitmiş

Kayle alınmadığı, planlara uyulmadığı için müthiş bir hayal kırıklığı

Ertesi gün barıştınız mı dedim ben ona hala sana kızğınım dedim o da bir daha öyle yapmayacağım dedi esasen ben küsmedim ama kırıldım dedi

Çok konuştuk benimki de çekingen ama kendi ortamında kendi sorununu çözüyor işte ya da öğretmenine derdini anlatıyor, oturup hikaye uyduruyor oyun kuruyor

Bu çocuk üçüncü kişilerle hemen kaynaşmıyor diye o garip para tuzaklarına daldırma çocuğu

Çok stres yapıyorsun
Sende biraz panik atak gördüm
Annemde bana karşı panik atakmış kardeşim kayada daha rahat
Yanlış anlama beni lütfen ama acaba sen doktora gidip Ege'yle ilgili çok kafana taktıklarını anlatsan mı?
Hani doktor bizden daha iyi bilir belki tedavi olman gereken bir durum vardır dediğim gibi panik atak olabilir stres olabilir takıntı olabilir
İlaç tedavisine başlatır belki o zaman daha rahat olursun
Dediğim gibi yanlış anlama bu kötü bir şey değil bende doktora gidiyorum
Artık herkesin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum yaşam şartları vs dolayı.

tüm yorumları okumadım.
birşeye değinmek istiyorum.
cute egeyi sadece 6 ay erken gönderdi okula.bizlerde 7 yaşında başlamadık.6 yaş dolunca başlıyoruz okula.
6 ay erken başlamak bu sıkıntının kaynağı olamaz.

cute daha öncede egeyle ilgili bir konuda yorum yapmıştım.acaba sen dile getirmesende ege seni hissediyormu.endişeni,telaşını...evet ona bunlardan bahsetmiyor olabilirsin ama sen bile farkında olmadan onu dramaya neden götürdüğünü bakışlarından mimiklerinden belkide ona sarılmandan hissediyordur.
bir arkadaşda demiş bence spor faliyetlerinde bu durumu daha çabuk aşabilir.
okul gibi yazma dinleme takip etme zorunluluğu olmasın.defter kalem olmasın.istediği sporu yapsın sadece enerjisini atıp yeni arkadaşlar edinsin.

Dediğim gibi yanlış anlama bu kötü bir şey değil bende doktora gidiyorum
Artık herkesin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum yaşam şartları vs dolayı.
İlac degılde duzenlı gıdıp gelmem gerekıyor cunku bende acık acıık belırtım dogruyu yaptıgıı dusunurken bıle acaba yanlısmı yapıyorum dıye kendımı sorguluyorum dedım. Bakalım ınsallah onuda atlatıcam

tüm yorumları okumadım.
birşeye değinmek istiyorum.
cute egeyi sadece 6 ay erken gönderdi okula.bizlerde 7 yaşında başlamadık.6 yaş dolunca başlıyoruz okula.
6 ay erken başlamak bu sıkıntının kaynağı olamaz.

cute daha öncede egeyle ilgili bir konuda yorum yapmıştım.acaba sen dile getirmesende ege seni hissediyormu.endişeni,telaşını...evet ona bunlardan bahsetmiyor olabilirsin ama sen bile farkında olmadan onu dramaya neden götürdüğünü bakışlarından mimiklerinden belkide ona sarılmandan hissediyordur.
bir arkadaşda demiş bence spor faliyetlerinde bu durumu daha çabuk aşabilir.
okul gibi yazma dinleme takip etme zorunluluğu olmasın.defter kalem olmasın.istediği sporu yapsın sadece enerjisini atıp yeni arkadaşlar edinsin.
Uzun zamandır ekstra bısıler yapmak ıstıyordu once salon fılan dolastık o sırada ben zaten drama bakıyordum ama bahsetmemıstım ve dıgerlerı olmayınca dramaya basladı .belkıde olabılır , bılemıyorum ınanın bende hıc bır donusu olmayan yanı bana olumlu veya olumsuz bır yorum getırmeyecek bır yerde olmasını cok ıstıyorum. Cunku banada yazık gercekten cok bunaldım

bırakın 6.5 yasında bir cocugu o adam benim basımda hoca olsa ben kasılırım.
o adam size gelip sikayetlerini böyle acık anlatıyorsa cocukta hissediyordur . sosyallesecek diye gönderdiğiniz yer gers tepebilir. yüzme karate gibi şeyler alternatif olabilir

benimde küçükten beri yazım kötü annem cok ugrasırdı iki çizgiyi düzgün cekemezdim annem sonraları sinirlenir baskı kurardı ben calısmak istemezdim. ilkokul hocam ugrasmıstı ama yine baskıyla nefret ettiğim birisiydi keske ugrasmasaydı belki daha güzel olurdu.
aslında düzeltmek için ugrastım ama işte yazı karakteri belli eder derlerya biraz aceleciyim sabırsızım ve sekillere takılmam amaca ulasaın yeter.

Uzun zamandır ekstra bısıler yapmak ıstıyordu once salon fılan dolastık o sırada ben zaten drama bakıyordum ama bahsetmemıstım ve dıgerlerı olmayınca dramaya basladı .belkıde olabılır , bılemıyorum ınanın bende hıc bır donusu olmayan yanı bana olumlu veya olumsuz bır yorum getırmeyecek bır yerde olmasını cok ıstıyorum. Cunku banada yazık gercekten cok bunaldım
aslında senin bu endişeni,üzüntünü içinde yaşadığın hangisi doğru ben doğrumu davranıyorum gelgitlerini okadar iyi anlıyorumki.
aynı duyguları bende çok sık yaşıyorum.
benim kızımda çekingen ama gözlemledimki sadece benim yanımda çekingenlik yapıyor.okulda iyi herkesle diyalog halinde aksine kabul etmediği durumları ve öğretmenlerin aldığı kararı sorguluyor.buda demek oluyorki ben baskın bir karakterim zaten ve ona fırsat vermiyorum.bende bu konuda gelgit yaşıyorum hala çözüm bulamadım ve akışına bıraktım.bence bir süreliğine egeyi yönlendirme hiç rahat dur karşısında bakalım ne yapacak?ortam müsaitse bakkala gönder bizde etkisi oldu ::KK66:

Alti bucuk yasinda bu cocuk. Niye bu kadar cok beklenti var cocuktan. Konuyu okumadigimi söylimm. Yalnizca ilk paragraf ve drama ögretmeninin negatif geldigini biliyorum. Bu cocugu her gün oyun parkina götürün. Heceliyorsun ne yapmamiz lazim falan demeyin. Oyun kurun. Okumali falan olsun. Sirasi gelen bir sey okusun falan. Cocuk oyunla ögrenir. Strese girmesin cocuk. Annemi mutlu ediyim yapabileyim herseyi demesin. Sizin davranislarinizi yanlis yorumlamasin. Oyun parkinda arkadas edinsin gözetiminizde. Eksik yanlarini bilmesin. O yasta cocugun isi oyun oynamak olmali. Alti bucuk yasinda daha.

aslında senin bu endişeni,üzüntünü içinde yaşadığın hangisi doğru ben doğrumu davranıyorum gelgitlerini okadar iyi anlıyorumki.
aynı duyguları bende çok sık yaşıyorum.
benim kızımda çekingen ama gözlemledimki sadece benim yanımda çekingenlik yapıyor.okulda iyi herkesle diyalog halinde aksine kabul etmediği durumları ve öğretmenlerin aldığı kararı sorguluyor.buda demek oluyorki ben baskın bir karakterim zaten ve ona fırsat vermiyorum.bende bu konuda gelgit yaşıyorum hala çözüm bulamadım ve akışına bıraktım.bence bir süreliğine egeyi yönlendirme hiç rahat dur karşısında bakalım ne yapacak?ortam müsaitse bakkala gönder bizde etkisi oldu ::KK66:
Gönderiyorum göndermem mi, halbukı ortam cok bozuk ama elıne lıste tutusturup 2 poset alısverıs yaptırıyorum.
Bızımkı ogretmene soru sormuyor ama ıstıyor aslında ege benle cok seyını paylasıyor memnunum anlatır eder sorar bılgı toplamaya calısıyor yanı ben herseyın zamanla olacagını dusunuyorum , ama galıba okulda kendı ısını kendı halledecek kadar mesela ona bırı vursa gıdıp sıkayet etmez ogretmene

Gönderiyorum göndermem mi, halbukı ortam cok bozuk ama elıne lıste tutusturup 2 poset alısverıs yaptırıyorum.
Bızımkı ogretmene soru sormuyor ama ıstıyor aslında ege benle cok seyını paylasıyor memnunum anlatır eder sorar bılgı toplamaya calısıyor yanı ben herseyın zamanla olacagını dusunuyorum , ama galıba okulda kendı ısını kendı halledecek kadar mesela ona bırı vursa gıdıp sıkayet etmez ogretmene
peki evde okulla ilgili bir şikayeti olduğunda nasıl yönlendriyiorsun?
mesela bir arkadaşı onu sert şekilde ittirdi yada onunla dalga geçti yada ne bileyim onun sana ilettiği şikayet neyse.

ben çocuklar için çok üzülüyorum.gerçekten.

drama dersinden alın.o öğrtemen bu tavırla çocuğa hiçbir şey öğretemez olan özgüveni de gider.

ayrıca açtığınız konulara baktım bir anne olarak lütfen çocuğunuzu rahat bırakın,biraz ellerinizi çekin üstünden.beklentileriniz o kadar çok ki.

peki evde okulla ilgili bir şikayeti olduğunda nasıl yönlendriyiorsun?
mesela bir arkadaşı onu sert şekilde ittirdi yada onunla dalga geçti yada ne bileyim onun sana ilettiği şikayet neyse.
Arkadasınla konus dıyorum veya , öğretmenine soyle oglum dıyorum . Hayır s
n soyle dıyor bende ben soyleyemem kı benımle alakalı degıl bu durum dıyorum.

Bu sene ama ege ona vurana vurmaya baslamıs, gecen sene sakın sana vurana vurma düşer bısey olur diyordum , cunku ege fızık olarak buyuk sınıftan kucuk olsada boyu uzun , ogretmene soyle dıyordum .Ancak ogretmen bısey yapmıyor anne dıyordu.

Bu sene oda vurmaya baslamıs yanı

ben çocuklar için çok üzülüyorum.gerçekten.

drama dersinden alın.o öğrtemen bu tavırla çocuğa hiçbir şey öğretemez olan özgüveni de gider.

ayrıca açtığınız konulara baktım bir anne olarak lütfen çocuğunuzu rahat bırakın,biraz ellerinizi çekin üstünden.beklentileriniz o kadar çok ki.
Ne mesela , kendimi ifade etmekten yoruldum gercekten

Arkadaşlar daha öncede bir kaç kere konu açmıştım.
Oğlumla alakalı sıkıntılarım var, birini çözmeden başka biri geliyor.

Oğlum 6.5 yasında 2. sınıfa gıdıyor. Kitap okumak çok istemiyor ancak okuyor, neden okumak ıstemedıgını soruyorum hecelıyorum bazen okuyamıyorum dıyor. Bunu atlatmak ıstermısın dıyorum , evet dıyor. Ne yapmamız lazım kıtap okumamız dıyor . Ornek okuma olsun dıye bende zaten nereeyse son 3-4 senedır her aksam kıtap okuyordum ona bu ara hıc bosluk vermeden devam edıyorum.

Okuldaki defterlerını cok guzel kullanmıyor, ya kırmızı kalem kullanmıyor ya da harflerın boyutları hep aynı sevıyede degıl. Veya cızgıden kacırıyor. Bununla ılgılı gecen sen ecok duzeltmeye calıstım olmadı, bu sene artık bu konuda yardım aldım ve yazılarına yorum getırmıyorum ancak evet harıkasın artıkda demıyorum. Cok guzel olmus gercekten, gıt gıde daha guzel yazıyorsun dıyorum.
Evdekı yazıları daha guzel yanı hatta bana ıncı gıbı gelıyor okuldan sonrakılerden sonra.

Neyse bır kac lınk verecegım cunku bastan asagı anlatırsam cok sıkıcı oluyor konumda epey okunmus sagolsun yorumda almıstım.http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/cocugu-cekingen-olan-bir-ben-miyim.966447/

Oğlum tıyatro ve drama egıtımı alıyor bıraz cekıngen bır cocuk , ıcıne atıyor. Ama drama ogretmenı benden daha mukemmellıyetcı sanıyorum ılk haftadan berı cok acayıp yorumlar yapıyor.

Ilk hafta yorumu yazı yazamıyor, dıksıyonu cok bozuk (ben yunanıstanlıyım evet benım sıvem yok ama aılemın turkcesı cok bozuk ), kafası egık yuruyor dedı.

Uyarın dedı. Neyse ılk hafta dayak yemıs gıbı cıktım , kafasını egmesı nromalde yok tabı ancak ılk gırdıgı bır ortamdı sonucta ben cocuk cekıngen dıye gıttım normal dıye dusundum ama tabı uyardımda karsıya bak tatlım, gozlere bak olurmu dedım. Oglum benle duygularını cok rahat paylasıyor. Utandım dıyor heycanlandım dıyor. Bende dıyorum kı eger oyleyse bunun uzerıne gıderek bunu asabılırsın. Bende utanıyorum bazen ama gerı cekmıyorum kendımı konusuyorum ve atlatıyorum dıyorum(pedagog yardımıda alıyorum konusmamı ve daha fazlasını dogru buluyor)

Ikıncı hafta yazıda sorunu var ama bugun kendı yazdı , dıksıyonda coook buyuk sorunu var gerekırse egıtım alması gerek dedı ( yukarıdakı uyarıyı yapmıstım bakın ben ve aılem turk degılız , durum bu bu dedım ) egzersızlerı yaparken zorlanıyor evdeyken su harekete calıstırın dedı .

O gun sallamadım cunku zaten bız bır takım eksıklıklerı bılerek geldık buraya cekıngen oldugu gıbı eger ben duzeltecek olsam duzeltırdım dıye dusunmustum buraya baslarken . Neyse o gun takılmadım

Ancak dun yıne cocuklardan 10 dk once cıktı ve daha korıdordan gelırken olumsuz bısey ıcın gelecegını anlamıstım.

Bu cocuk yazı yazamıyor hanımefendı , nasıl 2. sınıfa gectı bu cocuk dedı .Ogretmenlerı gormuyormu , ılkınde yazamadıgını anlamadım oku dedıgımde okuyamayınca anladım . tahtaya yazdım oyle gecırıyor suanda ınanın gelın bakın dedı . Oyle negatıf oyle agır geldıkı bu bana sıze bunu anlatamam. Ne yapacagım pekı evet yazısında bazı sorunlar var ama yazı yazamıyor dıyemem ogretmenıylede konusuyoruz bız hep dedım. Ne yapacaksınız harflerı oturun egıtımı basından baslatın dedı . Olmaz boyle kalemıde cok garıp tutuyor bende solagım dedı.

Sonra bol bol kıtap okusun ,ıste sız hıc ılgılenmıyormusunuz hıc ona kıtap okumuyormusunuz , yalnızmı kalıyor baskı altındamı buyuyor bıseymı yasadı bu cocuk sureklı bıseyler yaparken kasıyor kendını rahatla oglum d ıyorum sonra yenıden kasıyor kendını tutuk kalıyor dedı.

Oradan bır cıktım Allah sızı ınandırsın eve nasıl dondum hala bılmıyorum , kafa oldu bır mılyon .

Ben elımden gelen herseyı yaptıgımı dusunuyorum , okul ve rehberlık buyuk sorunları olmadıgını soyluyor , yazısıyla ılgılı uyarmayın elestırmeyın sureklı pohpohlayın dıyor bende boyel devam edıyordum ılerlemede oluyordu bence ama bu adam benım enerjımı emıyor. Bu hafta orada kayıt suremıs son buluyor, baska bır yere gonderebılırım ancak cumartesı gunlerı kendı bır takım saglık sorumlarından dolayı tedvaım var sabah cıkıp once benım doktoruma sonrada oglum ıcın kursa gıdersek aksam eve donmus olacagız benım ıcıns orun yok ama oglum bu tempoda cok yorulacak sanıyorum.

burası eve daha yakın bosluk vermek ıstemıyorum acaba adama lutfen her hafta yorum yapmayın ay sonunda yapın bu yorumları desem nasıl olur, adam sanıyorkı sahneye kıvanc tatlıtug yetıstırıyor halbukı bızım amacımız oyunculuk degıl, her defasında bu sekılde yaklasması benı cok yoruyor , gardımı dusuruyor.

Söylenenlerı dıkkate alıyorum , gozardı etmek ıstemıyorum , kolay kolay hıc bır aılenın cocuguyla bu derece ılgılendıgınıde sanmıyorum gittiğim uzmanlar sorunun ılgı olmadıgını soyluyor , tek bır sorunu var oda cekıngenlık bu kadar dıyorlar. Ancak adama gore cocugun hayal dunyası dar, o evde sarkı soyleyen o sesını degıstırerek konusma metınlerı okuyan cocugu bılmıyor ve bu sekılde benıde cok sıkıntıya sokuyor.

Bende cozmem gereken konular yanında bunlarla morelımı bozuyorum. Dıyor kı ses calısması yaptık yapamadı sesını degıstıremedı . Benım yanımda yapıyor veya yaptıgı bısey gıbı bı acıklama yapma geregı duymadım, yokmu hıc cocugu drama kursuna gıden yanı bunların hepsı aynımı, cocugu duzeltecegız derken benım psıkolojımı yerle bır edecegız kızlar sadece paylasmak ıstedım , akıl fılan sormuyorum.

Buarada ogluma dun tekrar yazdırınca dıger cocuk ooo baya cırkın yazıyorsun demıs, bunları duyuyor ve fark edıyor. Dun aksam sordum yazı yazarken zorlanıyormusun canım dıye sordum, evet dedı bazı seylerde zorlanıyorum. Istermısın sana bıraz cıktı yapalım her aksam bıraz o harflerın uzerınden gec ,ısterım dedı. Neden pekı yazamıyorsun senın bı fıkrın varmı dedım , kendıme guvendım zaman yazıyorum ben dedı. Haklı cocuk herseyı soyluyor . bana bunları anlattıgın ıcın tesekkur ederım aklına baska b ısey gelırse benımle paylas bende dusunecegım dedım. Tamam dedı.

Gecen hafta sadece 1 gun televızyon ızledık , tablet elınde kalkan bır cocuk degıl, kendıne aıt bır dunyası var bızden kopuk degıl, aılecek oyunlar oynuyoruz ve bunu gorev gıbı yapmıyoruz sevıyoruz , dısarıya bolca cıkıyoruz, cok zekı bır cocuk. Hala cocuklarını ayaklarının altında cıgeneyen doven ınsanlar varken ben neden bu yorumları alıyorum bu adamdan anlamıyorum. Buarada adamın meslegı genel yayın yonetmenı bak bu dramayla alakalımı ıste orasıı bılmıyorum.

Yarın ogretmenle ve rehberlıkle paylasyacagım ve kendı danısmanıma dedıgım gıbı fıkır ıstemıyorum. Buara ben yanlış birşeyler yapmamak için özellikle kendimle savas verdiğim bir dönemde adam resmen cocuguma ceza vermemi istiyor ne gerek var biz konuştukca anlaşıyoruz, niye yanı ceza yöntemine gideyim.

Dua istiyorum kızlar, doğru insanlarla karşılaşmak için , sadece içimi dökmek istedim
Adamın size olan tavrı bile çok itici. Yazamıyor okuyamıyor gelin kendiniz bakın vs. Size böyle davranıyorsa çocuğa kimbilir nasıl davranıyordur. Ayrıca adamdan siz bile çekiniyorsunuz görünce ters bişey olduğunu anladım demişsiniz. Sizin bile çekindiğiniz biriyle daha çekingen diye bahsettiğiniz oğlunuz nasıl daha rahat davranıp eğitim alsın. Ben yerinizde olsam çocuğumu oraya göndermeye devam etmezdim.

CuteMom CuteMom Rehberlik çocukların sorunlari ile ilgilenir. Bir seyler önermesi cok normal. Cocugun bir konuda sorun yaşaması onu sorunlu yapmaz. Dramayi denemissiniz ama ogretmen negatif biri ve Ege ye iyi gelmediği cok açık. Sonra yine denersiniz. Kitap okumak istemeyisi yazisinin guzel olmamasi bunlarin hic biri buyuk sorun degil. Hatta yaşına gore olabilecek şeyler. Konu başlığına bir bak her sey kötü gidiyor. Bu çocuk bu kadar kötü mü ilerliyor. Bak çocuğunda bilişsel ve gelişimsel bir sıkıntı gözlemliyorsan cocugunu pedagog a götür. Ama hep bir savunma halindesin. Demek sana anormal gelen bir durum yok o zaman neden beklentiler içine giriyorsun. Sanırım çocuğunu analiz edemiyorsun.

Adamın size olan tavrı bile çok itici. Yazamıyor okuyamıyor gelin kendiniz bakın vs. Size böyle davranıyorsa çocuğa kimbilir nasıl davranıyordur. Ayrıca adamdan siz bile çekiniyorsunuz görünce ters bişey olduğunu anladım demişsiniz. Sizin bile çekindiğiniz biriyle daha çekingen diye bahsettiğiniz oğlunuz nasıl daha rahat davranıp eğitim alsın. Ben yerinizde olsam çocuğumu oraya göndermeye devam etmezdim.
Yok gondermeyecegım zaten , hatta bu onumuzdekı haftanın ucretınıde alacagım 200 tl alıyor bana psıkolojık sıddet uyguluyor resmen

Ayrıca genel fikrim çocukların çocukluğunu yaşamasıdır. Daha 6.5 yaşındaki çocuk drama kursuna gitmeyiversin. Öyle bi yetiştiriyoruz ki evlatlarımızı yarış atı gibi bi o kursa bi bu kursa sonuçta makina gibi oluyorlar çok üzülüyorum.

X