Buara herşey o kadar kötü gidiyormuş gibi geliyor ki

6.5 yaşında 2. Sınıfta. ..
Sizce de biraz erken baslamamis mi okula?
Yaşadıkların normal bu yüzden...
Öğretmen bunun sadece çocuğu mutlu edecek bir şey olduğunu anlasa...

Algılama olarak bakmayın...
El kasları gelişmemiş olabilir
Bu konuda egzersizler yapin

Kücük motor gelistirme oyunlari var. Hem cocuk eglenerek ögrenir

Arkadasınla konus dıyorum veya , öğretmenine soyle oglum dıyorum . Hayır s
n soyle dıyor bende ben soyleyemem kı benımle alakalı degıl bu durum dıyorum.

Bu sene ama ege ona vurana vurmaya baslamıs, gecen sene sakın sana vurana vurma düşer bısey olur diyordum , cunku ege fızık olarak buyuk sınıftan kucuk olsada boyu uzun , ogretmene soyle dıyordum .Ancak ogretmen bısey yapmıyor anne dıyordu.

Bu sene oda vurmaya baslamıs yanı
başlarda bende sana vurana vurma öğretmenine söyle diyordum.oda bana aynı şeyi söylüyordu ve hatta sen öğretmenime söylesen olmazmı diyordu.baktım olmuyor ben okulda yaşananları bilmiyorum.sana zarar verene söyle bir daha bana zarar vermene izin vermeyeceğim buna hakkın yok de dedim.bir süre idare etti bizi.en son söylediğim :) kimse sana istemediğin fiziki temasta bulunamaz kendine bunu yapılmasına izin vermeyeceksin.bunun önüne sen geçebilirsin dedim saldım.kısa süre sonra aynı çocuk vurma eylemi yaptığında daha sert şekilde karşılık vermiş .öğretmeni söylemişti.ama o konu bir daha yaşanmamıştı.
ama bunu sadece yaşıtları için değil öğretmeni, ve diğer büyükler içinde söylüyorum hatta diyorum ben bile geçerliyim.bundan sonra biraz açılma oldu ama zaman gerekiyor cute.sakin ve sabırlı kal.
sana şikayetini anlattığında üzüntünü çok belli etme başka birşeyle ilgilenirken bunu kendisinin halledeceğini söyle birde böyle dene bakalım.

CuteMom CuteMom Rehberlik çocukların sorunlari ile ilgilenir. Bir seyler önermesi cok normal. Cocugun bir konuda sorun yaşaması onu sorunlu yapmaz. Dramayi denemissiniz ama ogretmen negatif biri ve Ege ye iyi gelmediği cok açık. Sonra yine denersiniz. Kitap okumak istemeyisi yazisinin guzel olmamasi bunlarin hic biri buyuk sorun degil. Hatta yaşına gore olabilecek şeyler. Konu başlığına bir bak her sey kötü gidiyor. Bu çocuk bu kadar kötü mü ilerliyor. Bak çocuğunda bilişsel ve gelişimsel bir sıkıntı gözlemliyorsan cocugunu pedagog a götür. Ama hep bir savunma halindesin. Demek sana anormal gelen bir durum yok o zaman neden beklentiler içine giriyorsun. Sanırım çocuğunu analiz edemiyorsun.
ben de böyle düşünüyorum.
bir sorun var cute un olayları ele alışında.
okulunda sorun yok evde yok.
sosyal de bir çocuksa bu kadar kötü olan nedir sordum ama yanıtlamadı CuteMom CuteMom ?
cidden oğlunun gelişiminde bu kadar kötü olan nedir?
normal süreçte yaşanan sorunlar bunlar.
okumak istememesi,çirkin el yazısı filan.
benim oğlum 4. sınıfra düzeltti yazmasını daha:))
okumaya ilgisi ise yeni yeni artıyor.5. sınıfta şu an

CuteMom CuteMom Rehberlik çocukların sorunlari ile ilgilenir. Bir seyler önermesi cok normal. Cocugun bir konuda sorun yaşaması onu sorunlu yapmaz. Dramayi denemissiniz ama ogretmen negatif biri ve Ege ye iyi gelmediği cok açık. Sonra yine denersiniz. Kitap okumak istemeyisi yazisinin guzel olmamasi bunlarin hic biri buyuk sorun degil. Hatta yaşına gore olabilecek şeyler. Konu başlığına bir bak her sey kötü gidiyor. Bu çocuk bu kadar kötü mü ilerliyor. Bak çocuğunda bilişsel ve gelişimsel bir sıkıntı gözlemliyorsan cocugunu pedagog a götür. Ama hep bir savunma halindesin. Demek sana anormal gelen bir durum yok o zaman neden beklentiler içine giriyorsun. Sanırım çocuğunu analiz edemiyorsun.
Konu ege degıl, benım bunlar karsısında kendımı zayıf hıssetmem ama herkes egeyle ılgılendıgı ıcın konunun devamı bu sekılde geldı.
Konunun baslıgı su , Buarada hersey o kadar kotu gıdıyormus gıbı gelıyor kı , benım bunlar karsısında uzulmem ne yapacagımı sasırmıs olmam elıme yuzume bulastırmıs olmam

6.5 uaşindaki cocukdan cok sey bekliyorsunuz ve istiyorsunuz.rahat birakin biraz cocugu bukadar ustune gitmeyin her yaptigini kafaya takmayin arkadas cevrrsi edinmesine izin verin.siz oyretmeden bircok seyi kendi yasayarak oyrensin..cocugun yaninda "benim oglun cok cekingen"fqlanda demeyin lutfen.deye deye cocugu c3kingen etmissiniz bence.bi rahat birakin.iyilik yapayim derken kotuluk yapiyorsunuz farkinda oımadan

ben de böyle düşünüyorum.
bir sorun var cute un olayları ele alışında.
okulunda sorun yok evde yok.
sosyal de bir çocuksa bu kadar kötü olan nedir sordum ama yanıtlamadı CuteMom CuteMom ?
cidden oğlunun gelişiminde bu kadar kötü olan nedir?
normal süreçte yaşanan sorunlar bunlar.
okumak istememesi,çirkin el yazısı filan.
benim oğlum 4. sınıfra düzeltti yazmasını daha:))
okumaya ilgisi ise yeni yeni artıyor.5. sınıfta şu an

cekıngen oldugu ıcın dramaya yonlendırıldık ve aldıgım yorumları yazdım.

6.5 uaşindaki cocukdan cok sey bekliyorsunuz ve istiyorsunuz.rahat birakin biraz cocugu bukadar ustune gitmeyin her yaptigini kafaya takmayin arkadas cevrrsi edinmesine izin verin.siz oyretmeden bircok seyi kendi yasayarak oyrensin..cocugun yaninda "benim oglun cok cekingen"fqlanda demeyin lutfen.deye deye cocugu c3kingen etmissiniz bence.bi rahat birakin.iyilik yapayim derken kotuluk yapiyorsunuz farkinda oımadan
Kazenden rıca edelım bızım eve kamera yerlestırsınler bakalım cocuga bır senı pıs cekıngen cocuk gıbı uzerıne hıc gıtmısmıyız veya , sen utangacsın demısmıyız :KK11:
Pes dogrusu kendımı ıfade etmekten yoruldum

Ayrıca genel fikrim çocukların çocukluğunu yaşamasıdır. Daha 6.5 yaşındaki çocuk drama kursuna gitmeyiversin. Öyle bi yetiştiriyoruz ki evlatlarımızı yarış atı gibi bi o kursa bi bu kursa sonuçta makina gibi oluyorlar çok üzülüyorum.
1 gram oyunculuk egıtımı alsın dıye dusunmedım veya bu beklentıde olmadım. Ortam degıstırsın , ortamı gelıssın yenı kısıler tanısın duygularını ıcıne atmasın paylasabılsın dıye goturmustuk.
Demek kı sızlerın cocukları cekıngen olsa kendını ıfade edemese , hıc bırsey yapmazdıız.
Belkıde bu bı yontem ama ben uzmanları dınlemekten yanaydım onu yaptım ancak karsıma gelen bu kısıde anladıgım kadarıyla benım sucum
sagolun zaten konuyu suclanmak ıcın acmıstım , uzgunum dahada uzun demıstım

Kazenden rıca edelım bızım eve kamera yerlestırsınler bakalım cocuga bır senı pıs cekıngen cocuk gıbı uzerıne hıc gıtmısmıyız veya , sen utangacsın demısmıyız :KK11:
Pes dogrusu kendımı ıfade etmekten yoruldum
Kusura bakma ama buradan oyle gorunuyor konularini biliyorum.rvet cok ilgili annesin ama o daha minik cocuk biraz rahatlik verin lutfen

Bunu neden yapayım kı, hanı algılamasa yapamasa eyvallah dıcem en son sınavdan 1 yanlıs matematık, turkceden ıse hıc yanlıs yapmadan sınav kagıdı getırdı eve :nazar:
öğretmen çok otoriter davranıyorsa korktuğu için bildiğini de yapamıyor olabilir mi?..geçen seneki öğretmenimizde bu sorunu yaşadık biliyorum..hiç hoşuma gitmedi öğretmenin tavrı..

Kusura bakma ama buradan oyle gorunuyor konularini biliyorum.rvet cok ilgili annesin ama o daha minik cocuk biraz rahatlik verin lutfen
Ben dogruyum demıyorum kesınlıkle, ancak ben bu kadar yanlıssam dogru olan bırıde yazsın ufkumuz gelıssın bence .

Ben bu drama öğretmeni midir nedir var ya, saçını başını yolarım.
Sen bilinçli ve ilgili bir annesin. Elinden geleni yapmaya devam et.
Çekingenlik zamanla atılır. Atılmasa bile çekingen bir oğlun olur ne yapalım.

Ne mesela , kendimi ifade etmekten yoruldum gercekten

her şey cutemom.mesela size şöyle bir tavsiyem var çocuğunuz ile ilgili açtığınız konuları cutemom olarak değil de bir başkası olarak yeniden okuyun.sonra çocuğunuza bir bakın.o konularda anlatılan çocuk normal bir çocuk okula erken başlayıp sadece ufak zorluklar yaşıyor.ve annesi herşeyi çok büyütüyor bence.

her şey cutemom.mesela size şöyle bir tavsiyem var çocuğunuz ile ilgili açtığınız konuları cutemom olarak değil de bir başkası olarak yeniden okuyun.sonra çocuğunuza bir bakın.o konularda anlatılan çocuk normal bir çocuk okula erken başlayıp sadece ufak zorluklar yaşıyor.ve annesi herşeyi çok büyütüyor bence.
Ben normalde ınsanları hıc umursamam , sen benım hakkımda ne dusunursun ne soylemıssın umurumda olmaz ama konu ege olunca . uzuluyorum sızın cocugunuz varmı ? soruyorum arkadaslar bunaldım catlıyorum cocugu suraya goturdum acayıp yorumlar yapıyor adam benı cok uzuyor
Benı ege fılan uzmuyor

Ben normalde ınsanları hıc umursamam , sen benım hakkımda ne dusunursun ne soylemıssın umurumda olmaz ama konu ege olunca . uzuluyorum sızın cocugunuz varmı ? soruyorum arkadaslar bunaldım catlıyorum cocugu suraya goturdum acayıp yorumlar yapıyor adam benı cok uzuyor
Benı ege fılan uzmuyor
evet var.o yüzden zaten böyle kolay yazabiliyorum.

evet var.o yüzden zaten böyle kolay yazabiliyorum.
Tamam
Pekı ege gıbı gerı donusler aldınız mı ?

Eger yınede cevabınız evetse , madem herkesı ayrı bır bırey olarak kabul edıyorsunuzda sız ve dıgerlerı rahatsıznız dıye bende bunlara takılıp kendımı uzuyorum dıye benı kabul etmenız bu kadar mı zor ?
Cevap beklemıyorum

cekıngen oldugu ıcın dramaya yonlendırıldık ve aldıgım yorumları yazdım.
drama derslerini bırakacaksın acilen.
hocanız beş para etmez biriymiş.
onun dışında okulda büyük bir sorun yaşamıyorsa biraz zamana bırakmayı denesen cute?
derslerine de yazısına da cidden çok takılıyorsun.
abartı geliyor bana detaycılığın.
okulda ciddi bir sorun yaşıyor olsa amenna.

X