Cilt Bakımı Ürünleri Bugüne kadar kullandığımız EN İYİ ve EN KÖTÜ nemlendiriciler

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
merhaba arkadaşlar... benim cildim çok kuru.yazın nemlendirici istemiyo ama şuan acayip sızlıyo artık. ne kullanacağımı şaşırdım. nive kullandım o da sızlattı sebamedin su bazlı galiba jel gibi olan bi kremi vardı onu kullandım sızlatmadı ama fazla da tatmin etmedi beni. cildim karma gibi sanki burnum ve alnım yağlı ama yanaklarım kıpkırmızı şuan ve acayip gergin ve üzerinde bi ölü deri tabakası var sanki. nolur yardım edin ne alacağıma karar veremedim. burdaki yorumlarınıza istinaden rosense i almayı düşünüyorum gül suyu ile birlikte ama kuru ciltlerde iyi sonuç veriyormu bilmiyorum. acil cevap verirseniz sevinirim..şimdiden teşekkürler..

Selam.. Alın ve burun yağlı ama yanaklar kuruysa karma cilt, en çok kışın sorun yaşarsın tabi.. Ama yazın da nemlendiriciye ihtiyaç yok diye birşey yok.. Yemeğin yağı ve suyu olarak düşün, yağlı diye su koymamak olmaz değil mi? :1rolleyes: hafif bi nemlendirici kullanırsan ideal olur yazın. Ama kışın daha kuvvetli bi krem kullanman lazım, nivea yaktıysa zaten onu da türevleri olan kremleri de kullanma.. Cilt tipini tam olarak anlamadan kullanacağın yanlış her krem farklı şekillerde kötü sonuçlar verecektir. Kuru ciltler için alacağın krem yanaklarına iyi gelir ama alnın ve burnunda sivilce yağlanma yapar. Dengeleyici bir krem en iyisi olacaktır. Yaşın kaç bilmiyorum ama ben de karma cilde sahibim ve ilk loreal kullanmıştım...(yaklaşık10 yıl oldu :eek: ) Yine de bir eczaneden tam cilt tipi ve cilt durumunu öğrenmen gerek. Cildin karma olabilir ama belki de nem değildir de hassasiyettir yanaklarındaki şikayet..
Bu arada gül özlü kremler kuru ciltlere uygun. a.s

merhaba arkadaşlar... benim cildim çok kuru.yazın nemlendirici istemiyo ama şuan acayip sızlıyo artık. ne kullanacağımı şaşırdım. nive kullandım o da sızlattı sebamedin su bazlı galiba jel gibi olan bi kremi vardı onu kullandım sızlatmadı ama fazla da tatmin etmedi beni. cildim karma gibi sanki burnum ve alnım yağlı ama yanaklarım kıpkırmızı şuan ve acayip gergin ve üzerinde bi ölü deri tabakası var sanki. nolur yardım edin ne alacağıma karar veremedim. burdaki yorumlarınıza istinaden rosense i almayı düşünüyorum gül suyu ile birlikte ama kuru ciltlerde iyi sonuç veriyormu bilmiyorum. acil cevap verirseniz sevinirim..şimdiden teşekkürler..

cnm niveanın hangi kremini kullandın yoğun nemlendiricili olanı mı yoksa karma ciltler için olanı mı...benimde cildim karma ve kış aylarında yüzüm alnım dahil çok geriliyor özellikle de duştan sonra...cildim hassas olduğu için her kremi kullanmaya da çekiniyorum bir nivea var kullanabildiğim onu da yazın kullanabiliyorum ama kışın bana da yeterli gelmiyor..ama lorealin bir keremi var hydra fresh diye ondan memnun kalmıştım güzel nemlendiriyor onu bir dene istersen...

Nemlendiricimi buldum diyebilirim.hihoyyyt
Loreal'in hydra pure yağlı ciltler için olan nemlendiricisi.
ben kışın bile nemlendirici kullanamazdım.
Cildim yağlı ve gözeneklerim belirgin.
Ama bu nemlendirici hiç yağlandırmıyor ve gözenekleri toparlıyor.:lepi:

tam 1.5 yildir estee lauder gunluk yagli ciltlere losyonunu,goz alti kremini,tonigini,gece kremini kullaniyorum cok pahaliya geliyor ama degdi cildim gergin mimik kirisigim kaz ayagim yok haftada 2kezde bio oil ile yuz masaji yapiyorum simdiye kadar cok urun kullandim ama bana uygunu kesinlikle estee lauder daha once avonu denemistim cildim vilada supurgesine donmustu 3gunde

Bepanthol nemlendirici ve acı badem sütünden çok memnunum. ayrıca haftada bir kil maskesi, bal maskesi ,dior un nem maskesini kullanıyorum.diğer kozmetiklerin hiçbir faydasını görmediğim gibi bir çoğunun çok zararrını gördüm.

vichy çok güzel ben bi ara kullandım ama çok pahalı. bitkisel çözümlere yöneldim artık. bitkisel bi krem aldım kayısı çekirdeği kremi ve süper birde acıbadem sütü ve nemlendiricisi bebak marka bu ikisi çok iyi. bu arada kayısı çekirdeği kremi ayrıca süper kokuyor ve cildi yumuşacık yapıyor ve uygun fiyatı

diadermine nemlendirici temizleme sütünü kesinlikle tawsiye ederim eğer cildizin kuruysa benim gibi pulllanmalar oluyosa kesinlikle bunu kullanın derim harika bi nemlendirici ayrıca sadece 10 liraya bütün kozmetiklerde bulabilirsiniz

Aloe vera cilt için bi mucizedir. Çoook eskilerde cilt yaraları için falan tedavi yöntemi olarak kullanılırmış. Bende sivilce izlerimden kurtuldm aloe vera jel ile.. Üstelik o izleri kendim bizzat sıkarak yapmıştım :eek:
Şuan C vitaminli canlandırıcı bir losyonu var oiflame in onu kullanıyorum ama herkese tavsiye etmem mümkün değil c vitamini cilde sürüldüğünde alerji yapabilen birşey illa hassas olamsına gerek yok cildin kesinlikle denenerek alınmalı c vitaminli ürünler. Uzun zamandır oriflame kullanıyorum ve çok memnunum. cilde uygun ürünleri bulmak lazım özellikle katalogtan seçilen ürünlerde genelde sorun yaşanır çünkü. Cilt karma diye her karma cilt ürünü iyi gelecek diye bir kural yok. mesela nivea karma cilt serisi bana hiç iyi gelmedi kupkuru bembeyaz oluyordu yüzüm kullandıktan sonra.. Bunlar dışında kullandığım bana en iyi gelen nemlendirici loreal in su bazlı yeşil bir kremi vardı, çok hafif güzel bir kokusu vardı, çok memnundum ama kışın yeterli gelmiyor malesef.. en kötüsü de clinique, isilik döktüm kullandıktan sonra!!

bende aynen senin yönteminle yüzmde izler oluşturdum nasıl kurtuldun tam olarak ne kullandın yazabilir misin?

öncelikle cliniq sarı olan nemlendiricisi bence çok kötü ama tabi kişiden kişiye deişir bu kadar rahat yazmamdaki sebep kullanan birçok kişinin beğenmemesi. turuncumsu renkli olanı iyi gibi. Vichy şu termal serisiydi galiba onu da beğenmedim. En sonunda bir dermatolağa gittim yüz temizlycsi olarak ve güneş kremi olarak md önermesine rağmen nemlendirici olarak neutrogena yazdı bu yaşına daha uygun demişti 22 yaşındayım buarada. Çok memnunum. Buarada karma ciltliyim ondan pembe renklisini kullanıorum

Bende size gerçekten ve gönül rahatlığı ile AQUA FORTIS ve AQUA ABSOLUTE ürünlerini öneririm. Aqua Fortis cildi 600 kat daha fazla nemlendirme sağlıyor. Aqua Absolute is nemlendirici krem. Her ikisini de kullandım. İnanılmaz dercede mükemmel. Tavsiye ediyorum.

bende 10 gün önce aldım nıvea'nın DNA serisini gece ve gündüz. inanamadım hakikaten çok güzel bir ürün. Hem nemlendirmesi hemde yüzü toparlaması süper. bir çok ürün kullanmdım MD dahil hiç birinden bu sonucu alamadım.tavsiye ederim ve asla vazgeçmem.

bana en kötü etkiyi yapan, OLAY complete care daily SPF15. alerji yaptı. hassas ciltlere önermem. hala onun eseri olan sivilce izlerini geçirmeye çaılşyorum.
en iyi nemlendiriciyi hala arıyorum aslında ama şuanda bepanthen kullanıyorum, şimdilik memnunum.

bepanten uzun sureli kullanimlarda killanma yapiyormus,bunu kullanan birkac kisiden duydum.

ben de bu zamana kadar cok fazla urun denedim ve en sonunda tamamen dogal olan urunler kullanmaya karar verdim ve coook memnunum.2 aydir rasayana diye bir markanin lavanta cicegi kremini kullaniyorum.yuzumu yumusacik yapiyor,cok guzel ve rahatlatici bir kokusu var.icinde hic bir kimyasal madde yok,cok memnunum hihoyyyt

nemlendirici maalesef kullanmıorum çünkü cildim zaten yağlı ve daha da yağlandırıyo banada bişi önerin arkadaşlar:KK43:

nemlendirici maalesef kullanmıorum çünkü cildim zaten yağlı ve daha da yağlandırıyo banada bişi önerin arkadaşlar:KK43:

arkadasım cildin yaglı bile olsa her cildin nemlenmeye ihtiyacı vardır
cildim yaglı diye nemlendirici kullanmamak olmaz
benımde cildim yaglı ama ben yagı dengeleyebiliyorum
eminim biryerlerde yanlıslık yapıyorsun
sen cildim yaglı diye sürekli kuru tutuyorsun
cildinde normal yag seviyesine dönmek için sürekli yag üretiyor boylece cildin daha yaglı oluyor.
halbukı yuzunu yıkadıktan sonra normal nemini karsılasan cildin yaglanmayacak
bunun için ben limon sabunu kullanıyorum. ardından gece yatmadan once acı badem sütü
ayrıca kullandıgın nemlendirici SU BAZLI olmalı. paradan kaçmadan cok iyi bir su bazlı nemlendirici almanı tavsiye ederim...
buna dikkat et..

paryosa3 ...bence the body shop seaweed yüz kremi yağlı ciltler için iyi ve parlaklığı da alıyor.. pudra sürmüş gibiyim hep

kızlar ben mecitefendinin karaüzüm çekirdeği kremini kullanıyorum hoşuma gitti cildim karma emilimi hoşuma gitti

X