Cilt Bakımı Ürünleri Bugüne kadar kullandığımız EN İYİ ve EN KÖTÜ nemlendiriciler

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
slm kızlar ben de babe kullanıyorm bütün ürünlerini kullanıyom çok memnunum ama aklımın bi yerinde vichy de var denemek istiyorm aslında cildim yağlı hassas ve nemsiz, memnum kalmadığım ürüne gelince kesinlikle ürederm tarzı şeyler dermatologlarda cilt için ii olmadığını söylüyo hassas cildimi kıpkırmızı yaptı ii ce kuruttmş bi ara cildimi kuru biliyodum yaane, bi de renkli nemlendiricide normal nemlendiricinin yerini tutar mı acaba?akannehir

arkadasım cildin yaglı bile olsa her cildin nemlenmeye ihtiyacı vardır
cildim yaglı diye nemlendirici kullanmamak olmaz
benımde cildim yaglı ama ben yagı dengeleyebiliyorum
eminim biryerlerde yanlıslık yapıyorsun
sen cildim yaglı diye sürekli kuru tutuyorsun
cildinde normal yag seviyesine dönmek için sürekli yag üretiyor boylece cildin daha yaglı oluyor.
halbukı yuzunu yıkadıktan sonra normal nemini karsılasan cildin yaglanmayacak
bunun için ben limon sabunu kullanıyorum. ardından gece yatmadan once acı badem sütü
ayrıca kullandıgın nemlendirici SU BAZLI olmalı. paradan kaçmadan cok iyi bir su bazlı nemlendirici almanı tavsiye ederim...
buna dikkat et..

en büyük hatam bu nemlendirici kullanmamak biliorum ama paradan hiç kısmam yeterki uygun bi nemlendirici buliim la roche effaclar denicem bi pek beğenen var.

Nemlendiricimi buldum diyebilirim.hihoyyyt
Loreal'in hydra pure yağlı ciltler için olan nemlendiricisi.
ben kışın bile nemlendirici kullanamazdım.
Cildim yağlı ve gözeneklerim belirgin.
Ama bu nemlendirici hiç yağlandırmıyor ve gözenekleri toparlıyor.:lepi:

kesinlikle katılıyorum.benim de cildim aşırı yağlı.sivilcelerle,sivilce izleriyle doluydu.kaç kere doktora gittim hiç düzelmedi.şimdi yavaş yavaş toparlanıyo.gözeneklerin sıkılaştırılmasında çok başarılı cidden.yanaklarım güzelleşti valla:)

arkadaşlar bence ceradoliin bepanten ve clinique en iyileri
yalnız clinique in" moisture surge " olanı somon rengi ..
sarı olanını inatla kullanmıştım çok kötüydü sonradan duyduğuma göre sarı olanı asıl nemlendirici kremin altına kullanılmalıymış
clinique ten sabun, tonik ve moisture surge üçlüsünü kullandım çokta memnun kaldım. benim cildimde yağlı ama nemsiz ve de hassas.Faydasını gördüm neden bıraktın derseniz ceradolin ve bepanteni keşfettim . ekşi sözlükten araştırdım :) üşengeçlik etmessem de yakında kendi bitkisel toniğimi hazırlamak istiyorum

arkadaslar merhaba,
benim cildim asiri yagli, yani sabah yikarim temizleme jeliyle cok guzel olur ama iki saat sonra asiri bi yaglanma,parlama... hem de ne fondoten ne pudra kullanmamama ragmen, kullandigimda ise zaten olusan yaglanmayi hic sormayin:KK43:
bundan cok sikayetciyim.
bu yuzden gun icindeki bu yaglanma ve parlamayi onleyen bir nemlendirici, matlastirici istiyorum.
ustelik cildimde kucuk sivilceler de cikiyor arada, strese, sikintiya vb. bagli olarak, cilt lekeleri de var
sizce hangi nemlendirici matlastirici bana uygun olur?
cilt dr.um bana biodermanin matlastirici nemlendiricisini al dedi, sitede okudugum kadariyla onun hakkindaki yorunlar da gayet guzel,aranizda bunu kullanmis, bilen birileri var mi?
onerilerinizi buyuk bir merakla bekliyorum...yardim edin bana lutfen :/

Vichy, bioderma, babe, la roche

Yağsız nemlendirici arıyorum, hangisini almalıyım sizce? Bir türlü karar veremedim:KK43:

Ya kızlar ben kükürtlü sabun kullanıyorum aynı zamanda ayva cekirdegi kremi kullanıyorum.bunlar bnm cildimi soyuyor oda hic hos bir görüntü olmuyor.acaba yüzüme bepanthen sürsem sivilce yaparmı?size danısmak istedim:)

benim cildim karma t bolgem yaglı,kalan kısımlar baya kuru.Cildimin tumune clinique dramatically different moisturizing lotion kullanıyorum ,3 gunde bir de kuru kısımlara bu kremın yanında clinique moısture on line kullanıyorum faydasını gordum en favori nemlendirici ekurım bunlar:lepi: vich avon,oriflame, nıvea urunlerinden pek memnun kalmadım

Ya kızlar ben kükürtlü sabun kullanıyorum aynı zamanda ayva cekirdegi kremi kullanıyorum.bunlar bnm cildimi soyuyor oda hic hos bir görüntü olmuyor.acaba yüzüme bepanthen sürsem sivilce yaparmı?size danısmak istedim:)

Canım cildin soyuluyosa ve bi hastalıgın yoksa sana gore urunler kullanmıyosun ruzgara cok maruz kalıyosun gibi seyler demektir,sanırım soyuluyo derken pul pul olan goruntuden bahsediyosun ,bende de olmustu ve bendeki sabundan kaynaklandı kurtulmak ıcın onlarca krem denedim,bence eczane den falan cilt tipini tam ogrenip ona gore urunler dene ve bepantenın de bisürü cesidi var cünkü,mesela mavisini sivilce icin sürüyolar,dıgerini nemlendirme vs.tam olarak cilt tipin ne bahsetmemisin.
yardımcı olucaksa kuru derinin sebepleri sunlarmıs:

Kuru , pullu deriyi tetikleyen faktörler nelerdir?-alıntı kozmodermo.com
* Kuru hava, özellikle kış aylarındaki düşük nem
* Düşük nem bulunan yerler, özellikle merkezi ısıtmanın olduğu kapalı alanlar, ateşe veya ısıtıcı fanlara yakın oturmak
* Rüzgara maruz kalmak
* Sık yıkanma, duş alma ve yüzme, özellikle güçlü klorlu aşırı sıcak ve soğuk suda yüzmek
* ıdrar söktürücü ilaçlar
* Kalıtsal faktörler ve artan yaş ile sebum(yağ) gibi doğal nemlendiricilerin azalması
* Atopik egzema, sedef ve ihtiyosis gibi cilt hastalıkları
* Metabolik faktörler, tiroid bezinin yeterince çalışmaması veya aşırı kilo kaybı
* Sabun, deterjan ve çözücülere maruz kalmak

Son düzenleme:
Canım cildin soyuluyosa ve bi hastalıgın yoksa sana gore urunler kullanmıyosun ruzgara cok maruz kalıyosun gibi seyler demektir,sanırım soyuluyo derken pul pul olan goruntuden bahsediyosun ,bende de olmustu ve bendeki sabundan kaynaklandı kurtulmak ıcın onlarca krem denedim,bence eczane den falan cilt tipini tam ogrenip ona gore urunler dene ve bepantenın de bisürü cesidi var cünkü,mesela mavisini sivilce icin sürüyolar,dıgerini nemlendirme vs.tam olarak cilt tipin ne bahsetmemisin.
yardımcı olucaksa kuru derinin sebepleri sunlarmıs:

Kuru , pullu deriyi tetikleyen faktörler nelerdir?-alıntı kozmodermo.com
* Kuru hava, özellikle kış aylarındaki düşük nem
* Düşük nem bulunan yerler, özellikle merkezi ısıtmanın olduğu kapalı alanlar, ateşe veya ısıtıcı fanlara yakın oturmak
* Rüzgara maruz kalmak
* Sık yıkanma, duş alma ve yüzme, özellikle güçlü klorlu aşırı sıcak ve soğuk suda yüzmek
* ıdrar söktürücü ilaçlar
* Kalıtsal faktörler ve artan yaş ile sebum(yağ) gibi doğal nemlendiricilerin azalması
* Atopik egzema, sedef ve ihtiyosis gibi cilt hastalıkları
* Metabolik faktörler, tiroid bezinin yeterince çalışmaması veya aşırı kilo kaybı
* Sabun, deterjan ve çözücülere maruz kalmak

tsk ettim cnm opuyorumnanaktan kullandıgım sabundan ve havadan oluyor genelde.

ben 2 yıldır CLARINS kullanıyrm çok memnunum özellikle karma ve yağlı ciltlere tavsiye ederim...
tavsiye etmediğim nemlendirici ise avon...

benimde denemediğim nemlendirici kalmadı. yüzüm aşırı kuru günde 2 sefer bile nemlendirici sürsem yeterli gelmiyor.yaklaşık 1 senedir anlımda pullanma var ve geçiremiyorum dermotoloğada gittim bi çözüm bulamadım.
bady shop, nivea,neutrogena,arko,dove hiç biri pullanmayı geçirmedi lorealın haydro fresh kullanmıştım 1-2 sene önce tekarar onu deneyeceğim sanırım avonun nemlendiricileri kadar berbat nemlendirici olamaz.
bir dönemde bephantene plus ve madicastel merhemleri karıştırıp kullandım yüzüm baya düzelmişti ama dr. sürekli kullanmamamı tavsiye etti. yine bir süre bunları deneyeceğim sanırım....

makyaj yapmaktan çok anlamam ama nemlendirici ve kreme ufak çapta servet ödediğimi düşünüyorum kaydirigubbakcemile cildim hassas+kılcal damarlar hafif belli+ince bir tenim var

öncelikle,
menun kalmadıklarım: estee lauder perfectly clean: bu temizleyici krem kıvamında ama inanlılmaz gerdi yüzümü bi kaç kez kullandım ölee duruyo hiç beğenmedim :umursamaz:

Lancome pure: kil maskesi dolu şişe bi köşede duruyor

Lancome güneş kremi: çok yoğun cildim emmiyo bile geçenlerde çöpü boyladı

Carita temizleyici+krem: fena değil ama verdiğim paraya değmedi

L'occatine opuyorumnanaktan aşık oldum bu markaya ilk defa elma badem kremini kullandım süper ötesi bişi üstelik bitkiselmiş opuyorumnanaktan
cildim hassas olduğu için zeytin ağacı özü verdi ama ilk başlarda ondan pek hoşlanmamıştım ama sürdükçe beğenmeye başladım

aa bide tabi estee verite temizleme sütü miss miss zemuszemus

kızlar ben bunu aldım dün kullandım ilk defa güzel gibi yaa.. bakalım nasıl olcak..kullanan var mı?

kızlar en güzel nemlendirici yüksek güneş korumalı olanlarmış.buda demek oluyoki şöyle yağsız yüksek faktörlü bir güneş kremi edinmek ama ben hem yağsız hemde yüksek f. bişey bulamadım.şuan loreal derma genesis kullanıyorum memnun sayılırım.

X