Bulaşık makinasında hangi marka deterjan daha kullanışlı...

bu aralar kampanyalarından dolayı fairy alıyorum
şükür memnunum

Annemlerde bulaşık makinesi deterjanı kalmamış, komşudan istedik fairy verdi. Şu poşetteki tabletlerden. İlk kullanışımdı, son oldu. Makine yıkamayı bitirdiğinde kapağını açtık ve deterjanın erimediğini gördük! Kaldı ki sağlığa zaten zararlı kimyasal deterjanlar.
Kendi evimde sıvı deterjan kullanıyorum ve çokk da memnunum. Belemi adı. Üstelik organik. Fiyatı da diğerlerinden daha pahalı değil. (Reklam gibi oldu ama değer) :p
Evde çocuk var dikkat gerek di mi ama...

merhaba hanımlar bulaşık makinamı yeni aldım arçelik 5 programlıı..tüm ayarlarını yaptımmm..
neyseee calgonit toz aldım hiç memnun kalmadım.. prill 7 kulandımmmm o da çok iyi deil..bimde satılan bi ürün var onu da kulandımm..hepsinde sonuc aynııı su izi vee mat bi renkkkk bardakları yerine dizerken elim sanki deterjan oluyor keçe gibi..tencere tavalarımmmda su izleri yineee var..parlatıcı ve tuzu varrrr doldurdumm...her seferinde çok pahalı deterjan kulanmıyayım dedimmm normal olanlardan aldım ama makinadan çıakrırken elimde duramam gerekti..
bu sefer calgonit quantum en pahalı olanını aldım artıkk bıktım temiz yıkamamasından dolayı..hiç isimlerine bakmadım bile direk hangiis pahalı diye baktım onu aldım valla..umarımmm memnun kalırım yoksa servisini çağırcammmm bıktım artık:KK43::KK43::KK43:

Jel deterjan öneririm canım, diğerleri hem bardakları çiziyor hem de doğru düzgün erimiyor bile.

calgonit quantum benim makinamın üst sepetindeki tutma yeri varya orda hep bi miktar kalıyodu sizdede öyle oldumu
aynen işte. tablet asla kullanmam. Hem bereketsiz de oluyor hemen tükeniyor tane tane kullandığın için. Böleceksen neyse.
Bulaşığın durumuna göre miktarı ayarlayabilmek açısından en güzeli sıvı ve toz deterjanlar. Kalitesiz olunca toz da çiziyor.

Bu konuda uzmanlaştığımı düşünüyorum, ve yıllarca kullandığım Belemi'yi size tavsiye ediyorum :KK34:
Bir de son zamanlarda keşfettiğim bişi daha var;
Sirius'un toz deterjanı. O kadar konsantre ki 1 çay kaşığı silme kullanıyorsunuz koca bir makine bulaşığa :KK53:

Okadarcıkla pırıl pırıl oluyor, rahat 1 sene kullanırım heralde küçük bi şişeyi.:KK66:
O da organik.

ben hem bıngo hem calgonıt hemde faıry denedım.faıryden cok memnun kaldım sıvı bolmesı var onun.ama sıvı deterjan hıc kullanmadım.belemıyı deneyecegım tavsıyelerınız uzerıne

Valla BİM'den aldığım bulaşık tabletini kullanıyorum.calgonitte kullandım ama arada okadar fiyat farkına rağmen temizlik açısından hiç bir fark göremedim.Hatta BİM'deki daha iyi ...

makinamı aldığım ilk zamanlar calgonit kullanıyordum. bardaklarn diplerinde deterjan tortuları kalıyordu, tekrar durulamak gerekiyordu.
sonra pril aldım. şimdi sürekli ondan kullanıyorum. çok memnunum

fairy den çok memnu kaldımçıktığından beri kullanıyorum erimesinde hiç problem olmadı.sıvı deterjanı ilk kez duydum bide onu deneyim çamaşır makinesinde sıvı kullanıyorum ne büyük rahatlıkmış

fairy den çok memnu kaldımçıktığından beri kullanıyorum erimesinde hiç problem olmadı.sıvı deterjanı ilk kez duydum bide onu deneyim çamaşır makinesinde sıvı kullanıyorum ne büyük rahatlıkmış

katılıyorum sıvı çamaşır deterjanları çok iyi. hem de yer kaplamıyorlar
bulaşık makinası deterjanının sıvısını kullandım ama çok bereketsizdi.
hem de bardak diplerindeki deterjan tortusu ondan da sorun oldu((

calgonitin sıvı buşalık deterjanı tam bir felaket kızlar sakın denemeyin aldığıma bin pişman oldum... şimdi prilmi alsam yoksa fairy mi:44:​

Calgonit Finish kullanıyorum. Memnunum. Sularımız kireçli olduğu için özel tuz ve parlatıcısı ile birlikte kullanıyorum.

Bence bazı yıkama sorunları makinadan da kaynaklanıyor olabilir. Ben uzun zamandır pril tablet kullanıyorum çok memnunum bugüne dek erimeme sorunu yaşamadım. Prilin sıvısı çıkmış şimdi tabletim bittiğinde bi fiyat kıyaslaması yaparım ona göre belki sıvısına geçerim. Ama calgonit kadar pahalı ve berbat bi deterjan görmedim ben şokun ve bimin kendi markaları bile ondan daha iyi.

calgonit sıvı deterjan bulaşıklarımı mahvetti allah kahretsın.
sıvı deterjan daha az zarar verır dıye almıstım ama dun bardak takımlarımı içim acıya cıya çöpe yolladım bardaklarımı bozdu resmen:KK43:

Bende finish kullanıorum ama açıkçası piyasadaki deterjanlar çok da içime sinmiyor...Bizim evdeki makina çok eski ve bazen iyi yıkamıyor bazen tortu bırakıyor köpürüyor temiz bardak su dolduırunca falan...Organik temizlik malzemeleri alıcam tanıdığım birisi tavsiye etmişti....Sağlık bu başka şeye benzemez ya....

ben calgonit kullandım ama benim bardaklarımı berbat etti.bu sefer pril jel çıkarmış onu aldım 4-5 defadır kullanıyorum gayet güzel memnun kaldım....
bende organik detarjan duydum.bu bitsin ondan alıcam kullananlar memnun çünkü...

calgonitin sıvı buşalık deterjanı tam bir felaket kızlar sakın denemeyin aldığıma bin pişman oldum... şimdi prilmi alsam yoksa fairy mi:44:​

kesinlikle pril öneririrm bize aşılanmış calgonit en iyisi diye ben hep calgonit alıyordum çoğu zaman lekeli kalıyordu makinamda bosh bazen bardak falan ters dönerdi bi açardım makinayı bardağın içi pis su dolu geçen market alışverişi yaparken pril indirimdeydi bi alayım dedim iyiki almışım şimdi pırıl pırıl çıkıyo herşey. bardağı bilerek yan koydum içine biriken su bile tertemizdi birde ben tablet kullanıyorum makinayı kuran kişi tabletle birlikte tuz atma makinanın üstünde tuz ışığı yansın önemli değil bişey olmaz tabletde tuz var ayrıca tuz atarsan tabak bardak çizilir demişti bende atmıyorum sadece parlatıcı ekliyorum

kızlar yeni bulaşık makinası aldım,arçelik ten..makinanın içinde pril tablet geldi..bu marka deterjan kullanan var mı?yoksa diğerleri mi iyi..açıkçası bilemiyorum..öptüm canlarıımm..:1hug:

kesinlikle pril öneririrm bize aşılanmış calgonit en iyisi diye ben hep calgonit alıyordum çoğu zaman lekeli kalıyordu makinamda bosh bazen bardak falan ters dönerdi bi açardım makinayı bardağın içi pis su dolu geçen market alışverişi yaparken pril indirimdeydi bi alayım dedim iyiki almışım şimdi pırıl pırıl çıkıyo herşey. bardağı bilerek yan koydum içine biriken su bile tertemizdi birde ben tablet kullanıyorum makinayı kuran kişi tabletle birlikte tuz atma makinanın üstünde tuz ışığı yansın önemli değil bişey olmaz tabletde tuz var ayrıca tuz atarsan tabak bardak çizilir demişti bende atmıyorum sadece parlatıcı ekliyorum

Bende Pril Jel kullanıyorum Finishe Bosa Para vermeyin :KK1:
Kiraç falan yoksa sularınızda bimin bulaşık deterjanını kullanın hemde cok ucuz benm
kayınvalidem bir kere denemek için almıs finishten hiç bir farkı yok diyor gercektende öyle.

Bu Arada arkadaslar bulasık makinesi için toplar cıkmıs kullanan oldumu? :KK37:

X