bulaşık yıkanırken

bu yazıları okuduktan sonra camlarımı sirkeli su ile sildim arkadaşlar gerçekten memnun kaldım sonuçtan. hatta hızımı alamadım elde yıkadığım bulaşık suyuna da kattım ,herşey ve özellikle bardaklar pırıl pırıl oldu üzerlerinde kireç lekesi kalmadı.hem temiz hem hijyenik oldular.ama yıkarken eldiven kulladım hassas ciltleri tahriş edebilir

Bulaşık mak.deterjan gözüne deterjanın yanı sıra limon tozu koyuyorum parlatıcıdan daha parlak yapıyor.heleki suyunuz kireçli ise mak.korumuş oluyorsunuz.Su ısıtıcısının içerisinede kireçlenmese dahi ayda bir kere limon tozu koyarak bekletiyorum pırıl pırıl oluyor.

ben parlatıcı zaten kullanmıyorum,ayrıca kurutma safhasına geldiğimde makinamı durduruyorum.elektrik tasarrufu oluyor.açıyorum kapağını kendi kendine kuruyor.aman dikkat kapağı açtığınızda büyük bir buhar bulutuyla karşılaşacaksınız bir yerlerinize bir şey olmasın...

ya arkadaslar makınaya her zaman parlatıcı konuluyomu
ben tablet kullanıyorum ama yeterlı degılmı
bıde tuzu servıs bır kere koyacaksınız omur boyu koymayacaksınız dedı bana sız nasıl yaptınız
bıde tablet zararlıymıs kullanmayın dedı servıs ama kurarken tablet hedıye getırdıler :S

böylelkle kanserle mücadeleye de katkıda bulunuyorsun canım.Çünkü Erkan Topuzun bulaşıkları makineden çokarınca sirke ile durulayın dediğini duymuştum!...

:icecream:fisfisfiskafamçokkarıştıkızlaar ben bide bişi duydum hatta gördüm....

bizim akrabalardan bi kaçı makinaya yıkarken ç. suyu koyuyolar bunlar makineye zarar wermez mi???????????

benim de warda daha kurmadık bişi merak ediyorum. bu bardaklar elde yıkanınca bazen yumurta et tavuk gibi şeylerde yuıkansa bile iiiğrennççççç bi koku oluyo ya bu makinede olmuyo mu

evet kızlar bende ev temziliğinde kullanırım yerleri silerken bilhassa hem temizliyor hemde evde nazar büyü varsa bozuyor.

ben daha öncede bu büyü kısmını duymuştum ama ne yalan söleyim pek önemsemedim ama yinede denemekte yarar var kötü gözde olabilir demi?CADIARZU

Ayrıca bulaşık yıkama işlemi kesinlikle ufak bir plastik kap içinde yapılmalıdır, ve bu sayede sadece sudan değil, doğalgazdan, detarjandanda tasarruf edilmiş olacaktır. Çünkü kovadaki su zaten sıcak ve köpüklü olduğu için süngerinizde daha fazla köpürecektir...
Çocuklarımızın geleceği için tasarrufa önem verelim...

arap sabunu canım deterjandan daha doğal

ta-nem, arap sabununu bulaşık makinesinde denemiştim ama olduğu gibi kirli çıktılar.
Sen nasıl kullanıyorsun makinende ve memnun kalıyor musun? Bulaşık makinesi için detarjanı kendim yapıyorum biraz uğraştırıyor o nedenle arap sabununu kullanayım istiyorum ama acaba kulanımında bir hata mı yaptım diyorum.

ta-nem, arap sabununu bulaşık makinesinde denemiştim ama olduğu gibi kirli çıktılar.
Sen nasıl kullanıyorsun makinende ve memnun kalıyor musun? Bulaşık makinesi için detarjanı kendim yapıyorum biraz uğraştırıyor o nedenle arap sabununu kullanayım istiyorum ama acaba kulanımında bir hata mı yaptım diyorum.

sen nasıl kullandınki sıvımı katımı? ben henüz kullanmadım ama gelinimiz kullanıyor aman allahım yeni aldı sandım çatal bıçak takımını okadar temiz ve parlak kız arap sabunu kullanıyoırmuş meğersem sen nasıl yapıyorsun deterjan?

sen nasıl kullandınki sıvımı katımı? ben henüz kullanmadım ama gelinimiz kullanıyor aman allahım yeni aldı sandım çatal bıçak takımını okadar temiz ve parlak kız arap sabunu kullanıyoırmuş meğersem sen nasıl yapıyorsun deterjan?

Erkan Şamcı'nın ( Gülbenin programında çıkıyor her pazartesi ) doğal bulaşık detarjanı tarifi var ya ( mutfak püf noktaları bölümünde bir arkadaş bununla ilgili topic açmış ordan da bakabilirsin) onu yapıyorum. Gayet güzel yıkıyor sadece bardaklarımda istediğim parlaklığı bulamıyorum. Burda bir arkadaş arap sabununu makinede denediğini yazmıştı. Ben bir denemede hiç memnun kalmadım 1 tatlı kaşığı detarjan gözüne koymuştum. Başka bir sefer arap sabununu sulandırıp koydum o zaman daha iyi oldu. Başka kullanan varsa görüşlerini alayım istiyorum.

kızlar ben bulaşık makinemi yeni aldım,kullanım kılavuzunu biir güzel okudum parlatıcı gözüne sirke koymayınız! diye bi uyarı vaar aklıma takıldı kullanıp da makinesine bişi olan var mı bi fikir verin çünkü ben parlatıcı yerine doğal oldugu için sirke kullanmak istiyorum ama o uyarıdan korktumm:KK43:(

X