Çakşır otu kürü ve suyu yumurta kalitesini ve sayısını çaoğaltıyormuş deneyen varmı?

zuzuay

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
176
3
48
arkadaşlar ben mini tüp bebek denemek için start vermiş 36 yaşında hiç gebe kalamamış bir bayanım. yarın mini tüp bebek için izmirde bulunan dr. israil aruh beyle başlayacağım . dün bir bayanın tavsiyesiyle bu çakşır otu kürü ve suyunu duydum dediğim bayanda uzun yıllar hiç gebe kalamamış oda birilierinden bu otu duymuş ve konak'ta bir aktara macunu yaptırmış 5 gün boyunca kullanmış sonrasında yumurtalıkları çok şiştiği için bırakmış ve o ay hamile kalmış kendiliğinden. bende eğer mini tüp bebekte başarı sağlayamazsam denemek istiyorum ama aranızda bilen duyan varmı ...

arkadaşlar ben mini tüp bebek denemek için start vermiş 36 yaşında hiç gebe kalamamış bir bayanım. yarın mini tüp bebek için izmirde bulunan dr. israil aruh beyle başlayacağım . dün bir bayanın tavsiyesiyle bu çakşır otu kürü ve suyunu duydum dediğim bayanda uzun yıllar hiç gebe kalamamış oda birilierinden bu otu duymuş ve konak'ta bir aktara macunu yaptırmış 5 gün boyunca kullanmış sonrasında yumurtalıkları çok şiştiği için bırakmış ve o ay hamile kalmış kendiliğinden. bende eğer mini tüp bebekte başarı sağlayamazsam denemek istiyorum ama aranızda bilen duyan varmı ...

merhabalarrr ben 31 yaşında 8 yıllık evliyim 2 tüp bebek yaptırdım maalesef olmadı denemediğim kür kalmadı en sonunda pes ettim ve umudum kalmamıştı sonra bu sitede dolaşırken bir arkadaş yazmış çakşır otu diye hemen gittim aldım 20 gün kullandı eşim yumurtlama döneminide değerlendirdik şuan 4 haftalık gebeyimmm ne olur ilk önce bunu dene bende senin gibi israil eruh başlıyacaktım bu ay adetim gelince ne olur dene aktarda satılıyo bitkimixs çakşirli bitkisel kapsül karışımı 40 tlye almıştım günde 3 kere eşim içti birde ek olarak keçi boynuzunu kaynatıp içirdim ne olur deneyinnn...

derinsu35 cevabın için teşekkürler.. çakşırın başarısını duymak beni mutlu etti,anladığım kadarı ile sende bir problem yok eşin içtiğine göre, benim sorunum yumurta kalitem kötü ve az banada faydası olurmu acaba. sizin problem neydi ? kürü ne kadar zaman kullandı eşin detayları verirsen sevinirim.

eşimin sperm sayısı düşüktü ve hareketsizdi bende ise polikistik over vardı ben soğan kürünü uyguladım kendime eşimede dediğim gibi keçi boynuzu kürü ve çakşirli bitkisel kapsül ne olur bunları denemeden tüp bebeğe başlama sadece 1 ay kaybın olur benim ilk denememde oldu iyiki denemişim tüp bebek sürecinde maddi manevi yoruluyosun iki kere negatif sonuçtan sonra yıkılmıştım buay bende israil eruha başlıyacaktım eğer bu kürden fayda göremezsen mutlaka israil beye git ben okadar çok araştırdımki herkez 2 isim söylüyo israil eruh erol tavmergen bu iki isimden bitanesini seç umarım doktora gerek kalmadan sende bu ay müjdeli haberi alırsın...

zuzu çakşır suyu erkeklerde problem olduğunda erkek tarafından kullanılıyor diye biliyorum.
ben de en son israel beyde denedim ama olmadı...ama kesinlikle çok iyi bir dr.
senin nasıl gidiyor mini, biraz anlatabilirmisin neler kullanıyorsun ilaç olarak...

mucize gerçekten
takipteyim
arkadaşım seende kullan ne kaybedersin ki bende sonucu merakla bekleyeceğim.ve ihtiyacı olan herkese söyleyeceğim.inşaallah müjdeli haberini burdan alırız

israel beyle olan randevumda beni muayene etti tahlillerime baktı ve benim mini tüp bebek için henüz zamanımın olduğunu anlattı.mini genelde yumurta rezervi yok denecek kadar az olan hastalarda deneniyormuş bana paranı minide heba etme derim dedi normal tüp bebek önerdi tabii ben doğal olarak muslukları açtım çünkü normal tüp için yeterli param yoktu neyseki allah yardım etti ailem denkleştirdi ve şimdi yumurta geliştirici ilaçlara balşadık aralık ayındada regl olunca 2, gün başlayacağız tüp bebek denememe....

merhaba ben yeni üyeyim :)
bu ayın başında rutin kontrollerim için doktara gittiğimde muayene sırasında veya tahlil sonuçlarında bir sıkıntı çıkmadı
smear tesiti de yapıldı,sadece küçük bir yara gördü ve fitil verdi,korkulacak bir olmadığını söyledi dr.
7 aydır evliyim,hiç bir şekilde korunmadık ve bebek istiyoruz,dr.'a da neden bugüne kadar hamile kalmadığımı sorduğumda eşimden spermiogram testi istedi benimde ARGI + L-Arginin & Vitaminkomplex kulanmamı tavsiye etti hatta eşimde de sperm sayısı az bulursam sana içmeni söylicem dedi
sonuçlar geldi...bir tane dahi sprem yok,direk tüp bebek merkezi ile irtibata geçmemiz gerektiğini söyledi....ben sonuçlara inanmak istemiyorum,bir aksilik olduğunu bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum
14 aralıkta yeniden sperm verecek eşim, ben bu arada 2 haftadır ARGI + L-Arginin & Vitaminkomplex,keçibonuzu suyu,keçi boynuzu pekmezi,çakşır suyu içiriyorum eşime....belki bir faydası dokunur diye ve sabırsızlıkla bekliyorum,dualar ediyorum ki bu kez şahane haberi alalım diye...
yoksa eğer ne yaparım bilemiyorum,hiç bulunmazsa diye okadar korkuyorum ki,ben anne olmak için gelmişim bu dünyaya o kadar çocukları seviyorum ki ,o kadar güzel kontak kuruyorum ki , Allahım' yalvarıyorum beni böyle sınamasın,benim kaderimi böyle yazmamış olsun diye....
çok korkuyorum,kızlar nolur bana yol gösterin,çaresizim şuan,çalışamıyorum,işlerime adapte olamıyorum,işe dahi gelmek istemiyorum

sizce hiç sperm yoksa bile çakşır suyu işe yarar mı ? birde ben bitki çayı gibi satılandan (poşette)aldım iyimidir ?? sizce

Rabbim Hepimizin Yüzümü güldürsün İnşallah , Kendime dua ederken tüm isteyen kadınlara dua ediyorum çünkü hepinizi ve ne hissettiğinizi çok iyi anlıyorum.

meyra dur hele bir sabırlı ol
ikinci sonuçlar gelsin hele
allah büyüktür
hemen karamsarlığa kaapılma mucize allahtandır iste elbet o sana kapı açacaktır
beslenme ile aşılırmı onuda araştır bence
hem daha çok yeni eevlisiniz sakin ol eşininde seninde üzülmemeniz gerek
dua edeceğim sizin için ve inşaallah müjdeli haberi burdan vereceksiniz yine

meyra dur hele bir sabırlı ol
ikinci sonuçlar gelsin hele
allah büyüktür
hemen karamsarlığa kaapılma mucize allahtandır iste elbet o sana kapı açacaktır
beslenme ile aşılırmı onuda araştır bence
hem daha çok yeni eevlisiniz sakin ol eşininde seninde üzülmemeniz gerek
dua edeceğim sizin için ve inşaallah müjdeli haberi burdan vereceksiniz yine

tşk. ederim duanı esirgeme benden...
aslında dr. çok önemli öyle bir söylediki şuan ki durumumuzu,yerimizden kalkamadık eşimle bir müddet
direk tüp bebek merkezinin kartını tutuşturdu elimize ve çocuğunuz olursa bu bir mucize dedi,ne beklersin 27 yaşında bir kadınım ben,evlenir evlenmez çocuk planı yapmıştık eşimle...haliyle yıkıldık
tabiki inancımı yitirmedim,hatta sonucada inanmıyorum daha iyi bir lab. tekrar yaptıracağız testi yakın zamanda
kısmet, dua edip,bitkilerden umut topluyorum bende
inancın açamadığı kapı olmadığını düşünüyorum ve hep iyi şeylerin başıma geleceğine inanıyorum.

benimde duam sizlerle,allah herkesin gönlüne göre versin.

her bayanın hayali bu
bencede başka doktora gitmekte fayda var bu arada ankarada bizim işyerinde bir mühendis bey vardı ondada kısırlık vardı ve abim için doktor önerisi araştırdığımda ankaradaki sanırım güven hastanesinde kaan bey diye bir doktorun olduğunu ve onun sayesinde kızının olduğunu söylemişti.doktor çok ilgili yemem gerekenlere kadaar söylerdi demişti bi araştırın bakalım hastane isminden tam emin değilim ama olmadı en kötü ihtimal güven has arayıp kısırlık doktoru kaan beymi diye sorabilirsinn meyra
banada dua edin lütfen çok ihtiyacım var benimde

Hİç umudum yokken çıktı Çakşır kökü suyu karşımıza..
olur mu olmaz mı , iyi gelir mi gelmez diye tereddütler içinde Konya MEram Eğitim Araştırma Hastanesinin karşısındaki doğal eczaneniz diye kendini tanıtan bir eczanede çıktı Çakşır karşımıza..

15 yıllık evli olup yıllarca her yolu deneyip bir türlü hamile kalamayan bir bayan, eşinin 16 şişe alması fakat kadının 10.şişede hamile kalması ve aradan 2-3 sene geçip tekrar hamile kalmak isteyince ve yine olmayınca ve üstüne yine çakşır kullanarak hamile kalması gibi bir durum bana anlatılınca -ee bi deneyelim ölüm yok ya ucunda altı üstü bir su,içeriz- dedim ve böyle çıktık yola..

Hiç umudum yoktu açık açık.. tabii ki eşimi ve kendimi psikolojik olarak ayarlamıştım ama ne biliyim bir çok kez o testlerde negatif'i görünce insan umut etmemeyi öğreniyor, hevesi kursağında YİNE kalmasın diye..

Eczacı sorun ne demişti, sorunumuz yok demiştim,açıklanamayan bizimkisi ,dedim.
Sperm sayısı eşinizin kaç demişti,buraya genelde 60 milyonun altında olanlar geliyor çakşır için dedi..ben de bizimki daha düşük aslında ama doktorlar bu sayı ile olur dediler dedim. adam çok aşaşırdı allah allah 60 milyon altında çok düşük bir ihtimal ama neyse dedi..

ben 4 şişe aldım 1 lt.lik şişelerde satılan bir su. tanesi 15lira idi.
yanına 1 tane demir dikeni hapı ile ginsengli V-power diye bir hap daha verdi. hapları bitirsin bir daha almasına gerek yok ama çakşır bittikçe alın ona devam dedi.

haplar biraz pahalıydı ama 1 kere alınacakmış nasılsa diye olsun dedim. eczacı siz de içerseniz yumurta sayısınız artar kaliteli yumurtanız olur siz de kullanın eşiniz de , beraber için suyu demişti.
Ne mümkün değil içmek yanına bile yaklaşamadım, o kadar fena kokuyordu ki ama Allah razı olsun eşim gık demedi günde 3 kere aç karnına içti durdu.
hadi bakalım olur mu olmaz mı derken ,4 şişe bitti yeni 4 şişe daha aldık ama o arada yumurtlama günleri geldi geçti, adet günüm geldi geçtiii :)) ihtimal vermek istemedim çünkü bazen 4 gün geciktiği de oluyordu ama 9 gün geçince acaba mı dedim. ve ayaklarım geri gide gide gittim eczaneden bir test aldım ve sonuç Pozitif :)

Ağladım.. Garibime gitti. kaç yıldır hep tek çizgi görmüşüm ya, bir an gözlerimden aşağıya indiler :)

Allahım herkese yaşatsın inşallah bu ânı..

meğer 4. şişede ben hamile kalmışım üstünden 3 hafta geçmiş,ertesi günü doktorda kan testinde öğrendik bunu..

Çakşır bizim mucizemiz..

İnşallah sizde de işe yarar..
Ne kadar sancılı bir süreç biliyorum , yaşadım o sebeple belki bir kapı aralar, belki güzel bir şeylere sebep olur, size de tavsiye etmek istedim..

En kısa zamanda siz de sonucunu alın inşallah...

Hİç umudum yokken çıktı Çakşır kökü suyu karşımıza..
olur mu olmaz mı , iyi gelir mi gelmez diye tereddütler içinde Konya MEram Eğitim Araştırma Hastanesinin karşısındaki doğal eczaneniz diye kendini tanıtan bir eczanede çıktı Çakşır karşımıza..

15 yıllık evli olup yıllarca her yolu deneyip bir türlü hamile kalamayan bir bayan, eşinin 16 şişe alması fakat kadının 10.şişede hamile kalması ve aradan 2-3 sene geçip tekrar hamile kalmak isteyince ve yine olmayınca ve üstüne yine çakşır kullanarak hamile kalması gibi bir durum bana anlatılınca -ee bi deneyelim ölüm yok ya ucunda altı üstü bir su,içeriz- dedim ve böyle çıktık yola..

Hiç umudum yoktu açık açık.. tabii ki eşimi ve kendimi psikolojik olarak ayarlamıştım ama ne biliyim bir çok kez o testlerde negatif'i görünce insan umut etmemeyi öğreniyor, hevesi kursağında YİNE kalmasın diye..

Eczacı sorun ne demişti, sorunumuz yok demiştim,açıklanamayan bizimkisi ,dedim.
Sperm sayısı eşinizin kaç demişti,buraya genelde 60 milyonun altında olanlar geliyor çakşır için dedi..ben de bizimki daha düşük aslında ama doktorlar bu sayı ile olur dediler dedim. adam çok aşaşırdı allah allah 60 milyon altında çok düşük bir ihtimal ama neyse dedi..

ben 4 şişe aldım 1 lt.lik şişelerde satılan bir su. tanesi 15lira idi.
yanına 1 tane demir dikeni hapı ile ginsengli V-power diye bir hap daha verdi. hapları bitirsin bir daha almasına gerek yok ama çakşır bittikçe alın ona devam dedi.

haplar biraz pahalıydı ama 1 kere alınacakmış nasılsa diye olsun dedim. eczacı siz de içerseniz yumurta sayısınız artar kaliteli yumurtanız olur siz de kullanın eşiniz de , beraber için suyu demişti.
Ne mümkün değil içmek yanına bile yaklaşamadım, o kadar fena kokuyordu ki ama Allah razı olsun eşim gık demedi günde 3 kere aç karnına içti durdu.
hadi bakalım olur mu olmaz mı derken ,4 şişe bitti yeni 4 şişe daha aldık ama o arada yumurtlama günleri geldi geçti, adet günüm geldi geçtiii :)) ihtimal vermek istemedim çünkü bazen 4 gün geciktiği de oluyordu ama 9 gün geçince acaba mı dedim. ve ayaklarım geri gide gide gittim eczaneden bir test aldım ve sonuç Pozitif :)

Ağladım.. Garibime gitti. kaç yıldır hep tek çizgi görmüşüm ya, bir an gözlerimden aşağıya indiler :)

Allahım herkese yaşatsın inşallah bu ânı..

meğer 4. şişede ben hamile kalmışım üstünden 3 hafta geçmiş,ertesi günü doktorda kan testinde öğrendik bunu..

Çakşır bizim mucizemiz..

İnşallah sizde de işe yarar..
Ne kadar sancılı bir süreç biliyorum , yaşadım o sebeple belki bir kapı aralar, belki güzel bir şeylere sebep olur, size de tavsiye etmek istedim..

En kısa zamanda siz de sonucunu alın inşallah...
merhabalar.allah bebeğinizi size bağışlasın.yazınızın üstünden epey zaman geçmiş ama araştırırken gördüm.benim eşimin sperm sayısı 5 milyon çıktı çok üzgünüz :KK14: çakşırı duyuyorum bu ara.bende kullanmak istiyorum ama otu falan varmış ne diyip nerden alcaz acaba.eşim şuan keçiboynuzu kürünü kullanıyo 1 ay oldu

ben de denicem....denemediğimz kalmadı:KK43: pkoluyum işe yarar mı bende acaba:KK43:

Pko da işe yararmı bilmiyorum ama ilk sayfalarda sanırım vardı öyle bir konu kullanan biri.. Bende tiroid rahatsızıtım, amaaannn battı balık yan gider deniyim gitsin dedim :KK1::KK1:

X