çalışmak istemiyorum çözüm bulamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
aynı şeyi defala
aynı şeyi defalarca yazmaktan sıkıldım gerçekten sırf yorum yapmak için yorum yapmayın. annem kendi çalışmak istiyor çalışıyor. 10 sene daha çalışırım sen bebek yapmazsan diyor. kan emici gibi derken okusaydınız 5 aydır işsiz olduğumu zaten gelirim olduğunu ama yeni kredi çektiğim için ailemden destek aldığımı bunun zaten beni yeterince mutsuz ettiğini görürdünüz. sizin çocuğunuz olsa ne yapacaksınız? ben çocuğum olsa imkanım olduğu sürece destek olmak isterdim
Yorumu istediğiniz gibi anlamissiniz. Hayatta şans defalarca gülmez ama siz defalarca elinizin tersiyle itmissiniz. Belli bir yaşa gelmissiniz çektiğiniz kredinin harcadığınız paranın hesabını yapabilirsiniz. 20000 gelirim var diyorsunuz kredim 20000 bin deyip 8000 TL yi şak diye bakım ürününe verebiliyorsunuz. Bu size mantıklı geliyor mu. Annenizin çalıştığı aldığı para annenizi ilgilendirir. Asıl siz bunca imkanı olan işleri bırakıp ne hayal ettiniz merak ettim. Konunuz geregi size minnoş cümleler kuramadigim için kusura bakmayin

Yorumu istediğiniz gibi anlamissiniz. Hayatta şans defalarca gülmez ama siz defalarca elinizin tersiyle itmissiniz. Belli bir yaşa gelmissiniz çektiğiniz kredinin harcadığınız paranın hesabını yapabilirsiniz. 20000 gelirim var diyorsunuz kredim 20000 bin deyip 8000 TL yi şak diye bakım ürününe verebiliyorsunuz. Bu size mantıklı geliyor mu. Annenizin çalıştığı aldığı para annenizi ilgilendirir. Asıl siz bunca imkanı olan işleri bırakıp ne hayal ettiniz merak ettim. Konunuz geregi size minnoş cümleler kuramadigim için kusura bakmayin
yazdım okuyun eski mesajları. teker teker hesap verir gibi konuşmak istemiyorum

ben java kursuna giderken orada biriyle tanıştım kadın 35 yaşında vardı tarih öğretmeni heves etmiş çabaladı öğrendi iş bile buldu çalışıyor. o da bana diyor hep kendini boşuna yıpratıyorsun. ama iyi maaş aldığım bir işi bıraktım. tekrar aynısı olacak diye çok korkuyorum
Ay ne güzel , ben de yapmak istiyorum cidden. İyi maaş aldıgın işi çalışma şartlarını haklı olarak bepenmediğin için bıraktın evden çalışmak çok güzel , özgürsün bi kere. Korkular yüzünden ilerleyemiyoruz işte ben de korkumdan kursa başlayamıyorum. Bu döngüyü kırmamız lazım çünkü çocukken ergenken böyle değildik. İyi üniler kazandık okuduk demek ki çalışınca yapabilecek potansiyele sahibiz çok şükür

Ay ne güzel , ben de yapmak istiyorum cidden. İyi maaş aldıgın işi çalışma şartlarını haklı olarak bepenmediğin için bıraktın evden çalışmak çok güzel , özgürsün bi kere. Korkular yüzünden ilerleyemiyoruz işte ben de korkumdan kursa başlayamıyorum. Bu döngüyü kırmamız lazım çünkü çocukken ergenken böyle değildik. İyi üniler kazandık okuduk demek ki çalışınca yapabilecek potansiyele sahibiz çok şükür
ben ingilzce varsa başlangıç olarak codecademy öneririm güzel kurslar var. bilgeadam var. İstanbul'da hatta yüzyüze onun dersleri. ah ah okuldayken seçmeli ders seçmez öğrenmeye çalışan arkadaşlarımı saçma bulurdum....

yazdım okuyun eski mesajları. teker teker hesap verir gibi konuşmak istemiyorum
Okudum merak etmeyin. Ve dostunuz değilim ama acı soyleyeyim. Egerki önceleri böyle olmayıp sonradan bu hale donustuyseniz, bunu neden olan sorunu bulmak zorundasınız yoksa hayat böyle geçmez. Mutlaka sizi etkileyen arka planda farkında olmadığınız birşey var birşeyleri alıyorsunuz. Normal şartlarda bu kadar borcun olan biri bu kadar amaçsız olamaz. Şuan iş bulamamış olabilirsiniz ama bu karamsarlikla da bulamazsınız. İyi bir doktordan mutlaka yardım almanız lazım. Anne baba desteği evet çok önemli ama sizi tembellestirdigi anda o destek değil köstek olur. Ben kendim 2 yıl boyunca psikiyatri tedavisi gördüm ozamanlar yaşım 24 çocuğum doğalı bir kaç ay olmus depresyonun dibindeyim yemek yiyemiyorum evime bakamıyorum sadece çocuğumu emzirebildim. O iki yıllık tedavi beni kendime getirdi. Önceleri gündelik işlerimi bile yapamaz hale gelmiştim. Bunları neden anlattım çünkü psikoloji hayatın idamesi için çok önemli. Mutlaka iyi bir hekim desteği alın. Bu kadar okul okuyup bu aşamaya gelen genç bir kadın bu durumda olmasın. Yorumlarım sizi yaralamak için değil sarsmak icin

Kız kendi paranı kazanıp harcamak kadar güzel bir şey var mı? Güçlü hissediyorsun her şeyi planlayabiliyorsun istediğin bir çok şeye ulaşabiliyorsun mükemmel bir şey. Sabahları zor ama işe gittikten sonra bir saat geçiyor başlıyorsun açılmaya iyi de bir sosyallik katıyor insanın hayatına

sevmiyorum iş yapmak istemiyorum temizlik yemek. zor geliyor

Ben evde durursam yemekleri yapıyorum sofra kurarım ev işi market herşeyi hallederim ne alaka ? Hersey sana zor geliyor prensesler de bile yok bu lüks askeri egitime yollanıyor disiplin kazansın diye Avrupa da 😂 Yani ne istiyorsun tam olarak herşeye kapalısın şuan saksıda kaktüsüme baktım bir sana aranız da hiçbir fark yok. Hadi o bitki elinden gelen bu neyse sana kaktüs hayatında mutluluklar 😂 malesef bazen ne anne kalıyor ne eş yalnız bir köşede solacaksın belki de kötü koşullarda zaman akarsu misali.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X