çalışmak istemiyorum çözüm bulamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
o kadar okuyup stressi ben evde oturmak için çekmedim. şimdi oturuyorum ama mutlu muyum hayır. sen ben gibi olma. her kadına da öyle zengin koca düşmüyor
Wala bende dusunuyom bu kadar okuyup evde mi oturucam diye ahfhfjdj ama sonra bakiyom erkekler yiyici olmuş kadın hem işte hem evde calisiyo enayi gibi

o kadar okuyup stressi ben evde oturmak için çekmedim. şimdi oturuyorum ama mutlu muyum hayır. sen ben gibi olma. her kadına da öyle zengin koca düşmüyor
Ama calisirsanda kocana verme paranı
Eve kocan bakmalı şimdiki kadınlar köle olmuş hem evde hem işte calisiyo adam rahatt kadının maaşını yiyo
Gözün açık olsun maaşını kendine harca

Evden iş denesenize.alin eve bor tane 3d printer üretin bir şeyler satın. En azından erken kalkma derdi yok. Harçlığınız çıkar mutsuz olmazsınız.benim kardeşlerim evden proje çizer satarlardi. Aslında mesleginize uygun alternatif çok.
Bence mühendislik size uygun bir meslek değil galiba.o yüzden olmuyor gibi
biz bunu sayfalarca konuştuk ya farklı alanda eğitim alıyorum şuan tam olarak bitmedi. o iş iyi kazandıran ve genelde home office. bakalım. bi arkadaşım yapıyor o işi ama e ticaret vergiler kargolar kazandığım bana kâr değil dedi. benim de 4 özel ders öğrencim var çevirmenlik yapıyorum vs bir şekilde idare ediyorum aylık gelirim asgari üstünde zaten ama eski işimi düşündükçe. .

Bence yaşadığın bir olay sonunda istifa edeceğim bitecek gözüyle baktığından iş hayatını belirli bir süre yapılan birşey olarak görüyorsun. Farkında olmadan bilinçaltın birşeyi kodlamış. Bunu bulup çözmen gerekiyor. Veya mesleğini sevmiyorsun. Ben mesela hep hemşire olmak istedim mesleğimi çok seviyorum. Tüm zorluklarına ve şuan bu mesajı nöbetten yazmama rağmen 😁 kendine şeffaf ol sorunun tembellik olduğunu düşünmüyorum sosyal fobi mi? Sebebini bulursan aşarsın.

o işler öyle olmuyor. 40tan sonra kaç tane kadın boşanıyor ondan sonra ortada kalıyor ne iş var ne kariyer. bu duruma düşmek istemiyorum. benim de ailemin kira geliri var nişanlıyım nişanlımın durumu iyi. ama ben asalak gibi parazit gibi yaşamak istemiyorum. daha okul bitmeden koca yoktur diye düşünüyorum böyle plan yapmak mantıksız
Ay abla çalış o zaman yani ne desek olmuyo ben sana çalışma demiyom kendi fikrimi soyledim
Senin çalışmakta gözün yok sende boşanma korkusuda yok yani olsa biraz çalışmak istersin böyle karpuz gibi evde yemek bile yapmadan durmazsin

Makine mühendisliğinin ne okuması kolay ne de okulu bitirmesi. Niye emeklerini çöpe atıyorsun ? İş olanakları iyi diye duymuştum ama ?
Görümcemde makina mühendisi çökmüş durumda işleri zor belliki bazen üzülüyorum ne yalan söyleyim. Hayır birde yıllarca okuyunca işten çıkma gibi lüksleride olmuyor. Biara çıktı işten kaynanam kendını balkondan atacaktı nerdeyse :olamaz: Diğer görümcemde tekstıl mühendisi o şuan evde oda işi bıraktı suan onun durumu ne acaba 🥲 burnundan geldiği kesin. Allah yardımcınız olsun cidden ya. Her işin ayrı zorluğu var işte

Ay abla çalış o zaman yani ne desek olmuyo ben sana çalışma demiyom kendi fikrimi soyledim
Senin çalışmakta gözün yok sende boşanma korkusuda yok yani olsa biraz çalışmak istersin böyle karpuz gibi evde yemek bile yapmadan durmazsin
duruyorum canım yapacak bir şey yok. hem nişanlım hem annem sorun etmiyor. olur da yaparsan bi tez yaz görürüm ben senin halini 🤣

Görümcemde makina mühendisi çökmüş durumda işleri zor belliki bazen üzülüyorum ne yalan söyleyim. Hayır birde yıllarca okuyunca işten çıkma gibi lüksleride olmuyor. Biara çıktı işten kaynanam kendını balkondan atacaktı nerdeyse :olamaz: Diğer görümcemde tekstıl mühendisi o şuan evde oda işi bıraktı suan onun durumu ne acaba 🥲 burnundan geldiği kesin. Allah yardımcınız olsun cidden ya. Her işin ayrı zorluğu var işte
evet o kadar zor ki. çıkınca da insana rahatlama değil ben ne yaptım şimdi hissi geliyor.

biz bunu sayfalarca konuştuk ya farklı alanda eğitim alıyorum şuan tam olarak bitmedi. o iş iyi kazandıran ve genelde home office. bakalım. bi arkadaşım yapıyor o işi ama e ticaret vergiler kargolar kazandığım bana kâr değil dedi. benim de 4 özel ders öğrencim var çevirmenlik yapıyorum vs bir şekilde idare ediyorum aylık gelirim asgari üstünde zaten ama eski işimi düşündükçe. .
Ben bu konularda esnek biriyim sanırım.ne güzel demekki bir planın var bir yolun var.
Belki de sadece mühendisliğin size uymadığını farkettiniz ama okuduğunuz emek verdiğiniz bölümle alakalı işi bırakmak zor geliyordur.
Sanirim bir ayrimdasiniz biraz akışına bırakın kendinize en uygun işi bulacaksinizdir illaki.
Denemeye devamm.. Ne güzel aileniz destek olmuş.ben atanamayinca ailem evlendirmeye çalıştı beni 😝
Kasiyerlik yapmamı istediler.bla blaaaaa

duruyorum canım yapacak bir şey yok. hem nişanlım hem annem sorun etmiyor. olur da yaparsan bi tez yaz görürüm ben senin halini 🤣
Ahhahaha yat banane sorun eden sensin hem şikayet edip hemde kimse sorun etmiyor duruyorum demende komik ajshfjfjjd
Benim halimi boşver sen dön kendine bak ajfjjfjf
Ayrıca görürüm evlenince o sorun etmeyen nisanliyi ahahaha nasıl kapının ödnüne koyarlar adamı
En fazla 3 5 ay sabreder kimse yemek temizlik bile yapmayan kadını ömür boyu beslemez

Ahhahaha yat banane sorun eden sensin hem şikayet edip hemde kimse sorun etmiyor duruyorum demende komik ajshfjfjjd
Benim halimi boşver sen dön kendine bak ajfjjfjf
evet valla sorun eden yok hem nişanlım hem annem çalışma ne olacak üzme kendini diyo ama ben parazit olmayı sevmediğim için gelecek kaygısı yaşıyorum. yoksa benden iyisi mi var ne aldın ne gittin ne harcadın diyen kimse yok. ama ben kendime yediremiyorum. beraber yaşadım nişanlımla biliyo benim huyumu. dert etme. ne okudun ayrıca o kadar okudum ettim ama yazmayı bilmiyorsun

evet o kadar iyi yerlerde staj yaptım ki. ama asla aradığımı bulamadım. şimdi de kimseyle görüşmek kimseyi görmek istemiyorum. şans mıdır ben mi sorunluyum bilmiyorum. çok pişmanım bu bölümü okudum. keşke tıp diş okumuş olsaydım. hatta annem formasyon al meslek öğretmenleri 2-3 gün okula gidiyor diyor. dereceyle bitirmedim okulu uzatmamak için ama kötü bir ortalamam da yok. bir de evleniyorum. çok teşekkür ederim 😭
düşündük bunu ama sıfırdan başlamaya korkuyoruz onun ailesinjn durumu daha iyi. o da biraz çalışalım kendi işimizi kuralım diyor. bende de o hırs yok. bir daha asla çalışamayacak ev hanımı olacak çocuk bakacak gibi hissediyorum. ben sizi çok iyi anlıyorum malesef ki. burda gelmişler 2 yıllık okumuşlar 35-40 yaşındalar yargı dağıtıp duruyorlar. pişman oldum yazdığıma. ama hiçbiri kendime yaptığım eleştiri kadar ağır değil
Dil engeliniz yoksa hiç korkma bence . Gidenlerin videolarını izle hepsi çok mutlu. Benim hayalim bu gidince mini job yapmak vize engeli olmadan yeni ülkeler gezmek görmek . Bence ruha şifa böyle şeyler . Sabahın 6 sında kalkıp akşam 7 de eve gelmek maaşesef marifet değil modern kölelik . Hele ki mühendissin çok güzel veri analizi yaparsın evden çalışırsın mis gibi . Bence home office işlere yönel ben de düşünüyorum ama eşit ağırlık çıkışlıym matemetikten çok çok iyi değildim alana girmeye korkuyorum. Senin bu konuda avantajın büyük.

evet valla sorun eden yok hem nişanlım hem annem çalışma ne olacak üzme kendini diyo ama ben parazit olmayı sevmediğim için gelecek kaygısı yaşıyorum. yoksa benden iyisi mi var ne aldın ne gittin ne harcadın diyen kimse yok. ama ben kendime yediremiyorum
Ahahaaa
Tabi tabii nişanlın sorun etmez bı aynı eve girin bı yemek temizlik bile yapma görürüm sorun ediyomu etmiyomu
Sen kaygılı filan değilsin yoksa hiç sorun yok ediyorum filan demezsin

Dil engeliniz yoksa hiç korkma bence . Gidenlerin videolarını izle hepsi çok mutlu. Benim hayalim bu gidince mini job yapmak vize engeli olmadan yeni ülkeler gezmek görmek . Bence ruha şifa böyle şeyler . Sabahın 6 sında kalkıp akşam 7 de eve gelmek maaşesef marifet değil modern kölelik . Hele ki mühendissin çok güzel veri analizi yaparsın evden çalışırsın mis gibi . Bence home office işlere yönel ben de düşünüyorum ama eşit ağırlık çıkışlıym matemetikten çok çok iyi değildim alana girmeye korkuyorum. Senin bu konuda avantajın büyük.
ben java kursuna giderken orada biriyle tanıştım kadın 35 yaşında vardı tarih öğretmeni heves etmiş çabaladı öğrendi iş bile buldu çalışıyor. o da bana diyor hep kendini boşuna yıpratıyorsun. ama iyi maaş aldığım bir işi bıraktım. tekrar aynısı olacak diye çok korkuyorum

işte o da kendinxe beni rahatlatıyor ne yapsın ölecek değilsin çalışmazsan sanki tek çalışmayan sen değilsin bekle bakalım elbet iyi bir şey denk gelir diyor. 5 aydır iyice gömüldüm yatağa. arkadaşım bedelli askerliğe gitmişti bana mesaj attı ben döndüm diye baktım 1 ay olmuş. okula gidiyorum geliyorum yatıyorum.
Şöyle düşünün sizin kendiniz gibi bir evladınız olsaydı bu şekilde yaparmiydiniz. Bu yaşta anne baba eline bakmak dahası onların üç kuruşunu mantıksız zevklerinize harcarken rahatmisiniz. Senelerce çalışıp emekli olup tam rahata ereceklerken çok afedersiniz ama kan emici gibi yakalarına yapmismissiniz. Anne yüreği tabi bakarım der ama siz kendinize bunu nasıl yakıştıriyorsunuz. Elinizde mesleğiniz var ikutmuslar sizi bu yasa getirmişler. Artık simarikligi bırakıp hayatınıza bir yön verin. Böyle yuvarlanan kaya gibi yaşanmaz. Kesinlikle psikolojik bir nedeni var iyi bir terapist bulun. Herkes işinin ehli olmayabilir arayıp bulmak lazim

aynı şeyi defala
Şöyle düşünün sizin kendiniz gibi bir evladınız olsaydı bu şekilde yaparmiydiniz. Bu yaşta anne baba eline bakmak dahası onların üç kuruşunu mantıksız zevklerinize harcarken rahatmisiniz. Senelerce çalışıp emekli olup tam rahata ereceklerken çok afedersiniz ama kan emici gibi yakalarına yapmismissiniz. Anne yüreği tabi bakarım der ama siz kendinize bunu nasıl yakıştıriyorsunuz. Elinizde mesleğiniz var ikutmuslar sizi bu yasa getirmişler. Artık simarikligi bırakıp hayatınıza bir yön verin. Böyle yuvarlanan kaya gibi yaşanmaz. Kesinlikle psikolojik bir nedeni var iyi bir terapist bulun. Herkes işinin ehli olmayabilir arayıp bulmak lazim
aynı şeyi defalarca yazmaktan sıkıldım gerçekten sırf yorum yapmak için yorum yapmayın. annem kendi çalışmak istiyor çalışıyor. 10 sene daha çalışırım sen bebek yapmazsan diyor. kan emici gibi derken okusaydınız 5 aydır işsiz olduğumu zaten gelirim olduğunu ama yeni kredi çektiğim için ailemden destek aldığımı bunun zaten beni yeterince mutsuz ettiğini görürdünüz. sizin çocuğunuz olsa ne yapacaksınız? ben çocuğum olsa imkanım olduğu sürece destek olmak isterdim. annem aksine bana düşünme bunları diyor. of yeter gerçekten. birden bire dünyanın en tembel en kötü evladı oldum. onda da bırakma sebebim zaten var. aylık 150-200 bin kazanıyor insanlar. ben de bunu şansımı denemek istedim. ama şimdi de başarısız olmaktan korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X