çamaşırları cillop gibi olanlardan tavsiye istiyorum

Yikanacak seye gore kg dusuren makine de ilk kez duydum yeni modeller mi oyleymis .. cok geri kalmisim her seyden :)

Benim de oyle, maksimum 3 kg dolduruyorum zaten yazin ozellikle her gun camasir yikiyorum 😂
Ne kadar uzun programa da atilsa makine çok fazla dolu oldugu zaman iyi yıkamaz
Ayrıca yeni makinelerin su alma kapasiteleri eski makinelere göre daha azmış, bunu makinemizi kurmaya gelen servis elemanı söyledi
Yani azicik suyla çok çamaşır temiz olmaz 😊

Buna emin miyiz ya, ben mi anlamadım acaba

Benim makinedemde günlük program var 28 dakikada yıkıyor. Ben yine makineyi dolduruyorum. Ya da karma ayar var 2,30 filan, onda da hızlı yıkama tuşuna basınca 1 saate düşüyor ve ben yine dolduruyorum makineyi. Hiç saat düşünce kg düşürmesi olduğunu duymadım, öyle bir uyarı da vermiyor.

bazı makineler tavsiye olarak gösteriyor şu program şu kadar kg yıkar diye. Göstermeyen makinelerin de kullanım kılavuzunda yazıyordur muhtemelen.

ama o tamamen tavsiye. Fazla kg çamaşır atarsan makine bozulacak değil, en fazla çok iyi yıkayamaz belki. Ama onun için de çamaşırların epey kirli olması gerekir.

Ben gün içinde 6-7 kere tişört değiştiriyorum, kirli değil aslında sadece hafif terlemeye başladığımı hissettiğim an atıyorum kirliye. Şimdi bu tişörtler toplasan belki 9 kg edecek bir haftada ama kiri yok. Bunu 1-2 saatlik programda az deterjanla yıkarsam yeterli oluyor.

Başka çamaşır da belki 2 kg ama kiri fazla, lekesi var vs. O zaman 2 kg olduğu halde yine 2 saatlik programa atıp daha fazla deterjan koyuyorum.

Tamamen çamaşırınızın kirlilik durumuna göre değerlendirmek gerekiyor bence.

Buna emin miyiz ya, ben mi anlamadım acaba

Benim makinedemde günlük program var 28 dakikada yıkıyor. Ben yine makineyi dolduruyorum. Ya da karma ayar var 2,30 filan, onda da hızlı yıkama tuşuna basınca 1 saate düşüyor ve ben yine dolduruyorum makineyi. Hiç saat düşünce kg düşürmesi olduğunu duymadım, öyle bir uyarı da vermiyor.

Kılavuzundaki yazıyor

Şu program bu kadar kg şu program bu kadar kg

Eski makinalarda da vardı annemde 1996 model var

Bu kurala uyup yıkarsan bozulmuyor da

Kv mesela tüm programlarda aynı miktar koyar onun kaç makinası bozuldu ben evlendiğimden beri

Süre azaltma vs tabii daha yeni modellerde olan bir şey

Ama 9 kg kapasite denilen pamuklu programı beyaz çamaşır

Yani gömlek programı yahut karışık kıyafet programı vs 9 kg olmuyor

Mesela benim 8 kg makinanın kısa programı 15 dakika ve 1,5 kg

Ama pamuklu uzun programa 2 kg atarsan daha çabuk bitiriyor ama 4 kg programa çok atarsan iyi yıkamaz daha doğrusu durulayamaz fakat o program süresinde yıkar

Benimde siemens iq700 9 kg ama çift kişilik elyaf yorgan zor sığıyor. Ama anneminkine rahatlıkla oluyor. Yani makineden makineye değişiyor sanırım.

Eco mod her zaman uzun yıkar.
Kg a göre niye atıyorsunuz yıkamıyor mu fazlası olunca? Çünkü benim mix de 4 kg gözüküyor ama ben ağzına kadar dolduruyorum. Yani orda yazan kg a göre ayarlamıyorum.

düşüyormuş :cry: dün birkaç sayfada yorumlara, youtube da videolara falanda baktım da birkaç kişi daha yazmış aynısını. hatta biri 'her makina gibi buda süresini kısaltınca kg miktarı düşüyor' diye yazmış. aklıma; acaba son çıkan çamaşır makşnalarının hepsi mi böyle diye geldi
Aynen bende öyle biliyorum annemgilde aldılar az camasir koyun demişler birde. Yenilerin çoğu böyle canim ben on yildir vestel kullaniyorum manuel cokta memnunum hic ariza vermedi. Bende bulasik makinesinden muzdaribim. Son demlerini yaşıyor yeni alsam hicbir markaya güvenemiyorum artik makinelerde eskisi gibi değil. Benim bir hocam vardi mekineleri bozulmuş tamirci gelmis bir parcasi kırılmış anlatmış adam eskiden bunlari çelik bu parcayi celik yaparlardı simdi aksamı plastik olduğu icin çabuk kırılıyor demis hocamizda eneden o zaman eskisi gibi çelik yapmiyorlar deyince e abla biz nereden para kazanalim o zaman demiş servis 😏. Malesef durum bu

Evet tum markalarda 9 kilo bu sekilde calisiyor ama ben vestel aldim kafama gore tikiyorum icine yikamam demiyor ,bosuna para vermeyin ,daha duz bir makine alin

bence pazarlama stratejısı yorgan bıle yıkayabılıyor mevzusu
evlenırken 9 kg makına aldım kalın battanıye yıkarım falan dıye
sıkmaya gectıgınde kac kere makınanın hata verdıgını gordum agırlasınca tanbur donemedıgınden... o yuzden kg ayarını dusuk tutuyorlar kı benımkı manueldı dıjıtal ozellıkle tercıh etmem bırcok elektronık aletde cabuk bozuluyor dıye

o yuzden senede 2 kere yorgan battanıye gıbı seylerı dırekt kuru temızlemeye verıyorum mis gıbı gelıyor
yanı 9 kg lık evet alın rahat rahat tek seferde tum carsaf nevresım setlerı yıkansın yastıklar yıkansın ama yorganı battanıyeyı kuru temızlemeye verın derım...

Nefret ediyorum boschtan eskidenmiş o en kaliteli en güzel olan. Nefret üstüne nefret ediyorum bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi bosch benim. Bulaşık makinesine en kaliteli Detarjan koyunca cillop yapıyor ama azıcık kalitesi düşsün deterjanın sanki kiri atılmış gibi çıkıyor. Çamaşır makinesi desen leke falan hayatta çıkarmaz. Ve sizin dediğiniz gibi 9 kilo çamaşır yıkamak isterseniz 4 saat beklemek zorundasınız ya da ayrı ayrı yıkayıp sinir krizi geçirip yine 4 saat beklemek zorundasınız. Çünkü yıkama süresini kısaltınca kilosu düşüyor. Ama gözğm bunu da görünmüyor çünkü makine yıkamıyor anacım yok çamaşır suyu koymazsam o beyazlara sanki ıslanmış da yıkanmamış gibi çıkıyor. Makineyi her gördüğümde tekmeliyorum. Hee bir arada çamaşır parçalıyordu o geçti şükür.
Not: servis çağırdım leke için hiçbir çözüm sunmadı. Sadece deterjan markasını değiştirin dedi ama yer yüzünde denemediğin deterjan kalmadı. Bazrn renklilerle bile çamaşır suyu koyasım geliyor. Öyle deli ediyor.

9 kg bir kaç programda var. Onlarda iki saat ya da üstünde. Ben de yorgan yıkama hayaliyle almıştım 9 kg makineyi ama yıkayamadım. Yorganları dışarıya yıkamaya gönderiyorum. Sanayi tipi olmadıkça alacağınız tüm çamaşır makineleri aynı olacak.

Nefret ediyorum boschtan eskidenmiş o en kaliteli en güzel olan. Nefret üstüne nefret ediyorum bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi bosch benim. Bulaşık makinesine en kaliteli Detarjan koyunca cillop yapıyor ama azıcık kalitesi düşsün deterjanın sanki kiri atılmış gibi çıkıyor. Çamaşır makinesi desen leke falan hayatta çıkarmaz. Ve sizin dediğiniz gibi 9 kilo çamaşır yıkamak isterseniz 4 saat beklemek zorundasınız ya da ayrı ayrı yıkayıp sinir krizi geçirip yine 4 saat beklemek zorundasınız. Çünkü yıkama süresini kısaltınca kilosu düşüyor. Ama gözğm bunu da görünmüyor çünkü makine yıkamıyor anacım yok çamaşır suyu koymazsam o beyazlara sanki ıslanmış da yıkanmamış gibi çıkıyor. Makineyi her gördüğümde tekmeliyorum. Hee bir arada çamaşır parçalıyordu o geçti şükür.
Not: servis çağırdım leke için hiçbir çözüm sunmadı. Sadece deterjan markasını değiştirin dedi ama yer yüzünde denemediğin deterjan kalmadı. Bazrn renklilerle bile çamaşır suyu koyasım geliyor. Öyle deli ediyor.
Benim de camasir ve bulasik makinem bosch.
ama ozellikle de bulasik makinemden hic memnun degilim.
en iyi deterjan da koysam,annemin evindeki 25 senelik bulasik makinesi kadar guzel yikamiyor.
Kayinvalidemin b. Makinesi siemens o da memnun degil..

Kokar cunku benim burnum çok keskindir en ufak koku olsun cildiririm.nefret ederim pis kokulardan

Kokmuyor bizimkiler.
Ailem de senede bir yıkar.
Eskiden yün yorgan vardı mesela haftada bir yıkamak imkansızdı, yün yorganın koktuğunu da hatirlamam. Gerek yok bence, ben rahatsız olmuyorum. Sık çarşaf değiştirmeye çalışırım.

Kokmuyor bizimkiler.
Ailem de senede bir yıkar.
Eskiden yün yorgan vardı mesela haftada bir yıkamak imkansızdı, yün yorganın koktuğunu da hatirlamam. Gerek yok bence, ben rahatsız olmuyorum. Sık çarşaf değiştirmeye çalışırım.
Ben yün yorganlardan bahsetmiyorum zaten .zaten sırf yikayamam kolay kolay diye kullanmıyorum.hayir açıp yıkaması kolayda onların dikmesi zahmetli . Dediğim gibi burnum çok keskindir .eş kişisi bile zamanında ' sen e...icmissin dediğimde arkamı döndüm ' bu ne lan narkotik köpek gibi ' demişti sen ne dedin diye üstüne yurugumde bişi demedim vallahi falan demişti ..ama iyiki böyle burnum ben yıkamayı seviyorum zaten

X