çamaşırları cillop gibi olanlardan tavsiye istiyorum

oyşş :halay: sibirya da beyaz rusya da falan yasıyorsunuz sanırım yanı yorgan ıcın sureklı kış olması gerek
kullanmadıgınız yanı kirlenmedıgı zaman yıkamıyorsunuzdur heralde ?
Hayır Adana'da yasiyorum .klima açık olduğu için pamuklu yorganlardan bahsediyorum .yani pamuklu yorgan kullanıyoruz elyaf

Çamaşır makineniz kaç kg lık? Kazana koyduğunuzda yeterli yer kalmıyorsa makine zor döndürüyor. Üzerinde deterjan artığı kalıyor: Tam sıkma yapamadığından kirli suyu içinde kalıyor yorganların.
dogru buyuk ıhtımal boyle bır sorun olabılır

Hayır Adana'da yasiyorum .klima açık olduğu için pamuklu yorganlardan bahsediyorum .yani pamuklu yorgan kullanıyoruz elyaf
acaba nem mı alıyor yorganlar ? hayır adana kışın bile sıcakta bende antepdeyım . sadece senede 4 ay yorgan kullanılır buralarda kasım sonu baslar aralık ocak subat sonu bıter sonra battanıyelere gecılır kı antebın kışı sertdir

ya bır arkadasın dedıgı gıbı belkı makınanız ıyı kurutmuyordur ıyı durulamıyordur ya da dolapta nem alıyordur
bu sızın ıcın zor olmalı her hafta yıkamak :KK43: bayagı iş yanı buna mesaı harcanır

Çamaşır makineniz kaç kg lık? Kazana koyduğunuzda yeterli yer kalmıyorsa makine zor döndürüyor. Üzerinde deterjan artığı kalıyor: Tam sıkma yapamadığından kirli suyu içinde kalıyor yorganların.
Şimdi gördüm mesajınızı.makina 9 kiloluk sığıyor üstünde deterjan kalıntısı da kalmiyor

Anladığım kadarıyla sizin bahsettiğiniz yazlık ince yorgan. Pikeden hallice olanlar. O haftada yıkanır. Çift kişilik elyaf ya da pamuk yorgan evde ki makinede çok zor. Elyaf neyse pamuk yorgan imkansız.

LG kullanıyorum. 8 senelik makine. Ekranı da dokunmatik değil ama dijital ekran var kurutmada mı yıkamada mı vs hepsini an an gösteriyor. En düşük süreli program 30 dk ve 9 kilodan düşmüyor hiçbir programda. Doğrusu kapasitesinin değiştiğini gösteren hiçbir emare yok. Bence bakın bulursunuz başka

acaba nem mı alıyor yorganlar ? hayır adana kışın bile sıcakta bende antepdeyım . sadece senede 4 ay yorgan kullanılır buralarda kasım sonu baslar aralık ocak subat sonu bıter sonra battanıyelere gecılır kı antebın kışı sertdir

ya bır arkadasın dedıgı gıbı belkı makınanız ıyı kurutmuyordur ıyı durulamıyordur ya da dolapta nem alıyordur
bu sızın ıcın zor olmalı her hafta yıkamak :KK43: bayagı iş yanı buna mesaı harcanır
Büyük ihtimalle nem alıyordur zaten burası çok nemli .yani ben onu haftada bir yıkamasam kokar . Yani burnumda keskindir başkasına kokmayan şey bana kokar .hep atismisizdir bunun icin

Anladığım kadarıyla sizin bahsettiğiniz yazlık ince yorgan. Pikeden hallice olanlar. O haftada yıkanır. Çift kişilik elyaf ya da pamuk yorgan evde ki makinede çok zor. Elyaf neyse pamuk yorgan imkansız.
benımde elyaf cıft kısılık yorganım 9 kıloluk makınama sıgmıyor bır kere denedım zaaar zor kapagı kapandı ve yıkanmadı acıkcası ... ondan sonra hep kurutemızlemeye gonderdım

Makinam vestel 9 kg. Çift kişilik elyaf yorganımı yıkıyorum. Hatta şu kaydırmaz halılar var ya onları da atıp yıkıyorum.

Makinenin kazanı büyükte kendi nazlı :KK45: Çift kişilik elyaf yorgana ııhh yıkayamam diyor. Tek kişilikte ise öff iyi yıkamayayım bir daha istemesinler diyor haspam. Dijital olunca psikolojisi bozulur ana kartı yanar diye üstüne gidemiyoruz :KK12:
Eski makinem ne atsam bana mısın demezdi. Kilim bile atardım. Şimdi elektronik olanları fazla zorlamaya gelmiyor.

Mesela bu LG kılavuzundan bir fotoğraf

Eklentiler

• F352C351-FCD2-497D-A772-8BEBCE8658B7.png
    F352C351-FCD2-497D-A772-8BEBCE8658B7.png
    429,1 KB · Görüntüleme: 38
Geçen sene aldığımız arçelik çamaşır makinasından hiç memnun kalmadım beyazlar lekeli kalıyor 3 kot ancak yıkayabiliyorsun yoksa ses çıkartıyor arızalanacakmış gibi aman uzak durun
Çin de üretilmiş aldığınızı 5 ayında arızalandı bir daha assssla arçelik almam para kolay kazanılmıyor zengin insanlar değiliz , yaktın bizi arçelik verdiğimiz paraya değmedi
15978455779564219479548230966284.jpg

Anlamadığım şey ,9 kg olanı 4 kg gibi yıkarsa iyi mi yıkamıyor?yada 9 kilo tarttığı için 4 kg programda yıkamak isteseniz yıkamıyor mu?
Ariston aqualtis kullanıyorum.yün bile yıkıyorum. .diğer akrabalarım kendi makinelerinde yıkayamıyor çünkü keçe gibi yapıyor

Yorgan haftada bir yıkıyorsunuz da nasıl kuruyor

Yani kışın iç çamaşırı dahi zor kururken yorgan neden yıkanır nasıl kurur
Kışın nem olmadığı için okadar kokmaz ben yine yıkarım ayriyetten burası adana kış ' yok burda var ama yani kış denmez ona adana sıcak şehir bilirsiniz az çok .zaten yağmurlu olur yagmur olmadigindada serersin hemencicik kurur

Ayriyetten kışında yıkiyorum kuruyor :) evde birtane yorgan yok .o kuruyana kadar diğerini örteriz sıkıntı yok

X