çamaşırları cillop gibi olanlardan tavsiye istiyorum

Araya kaynak yapıp ben de bir şey sorayım.
Makinem sadece bir programda zıplaya zıplaya geliyor.
Onun dışında diğer programlarda sessiz sakin işini yapar.
Normalde hep dolu çalıştırırım. Baktım şimdi o program için uygun ağırlık 4.5 kg imiş.
Fazla koyduğum için mi sıkarken deliriyor acep?

Gidin miele nin herhangi bir modelini alın geçin. Elimde kurutma makinesi var çok çok memnunum. Bir yakınımda da çamaşır makinesi var o da çok memnun. Bir dönem farklı bir yerde konaklarken morarttığı beyazları tekrar kendi makinesinde yıkaMış ve hemen düzeltmişti. Kendi makinem arçelik, bozulsa giidp alacağım şey miele olacaktır. Annemde de electrolux var, beyaz eşya elektronik otomobile kadae her şeyin konuşulduğu meşhur bir site var ordaki bir beyaz eşya piri nin önerdiği modeldi. O da memnun

herkese merhaba. anneme hediye olarak çamaşır makinası almak istedim. bir önce ki siemens çamaşır makinasından çok memnduk, ama anakartı bozuldu, yaptırmayı çok önermedikleri için bosch Bosch WGA142X0TR A+++ 9 kg 1200 Devir makina aldım anneme.( kirini kendi algılıyor, çamaşır kaç kiloysa ona göre yıkama için suyu ayarlıyo, suda bekletme opsiyonu vs vs diye binbir türlü çalışanların övdüğü bir makina aldık)annemin asıl tercih nedeni 9 kg oluşuydu. dün ilk kez çalıştırdık sadece pamuklu eco programı 9 kg yıkıyor onunda yıkama süresi 4 küsür saat. diğer programlar yada uzun olan programların sürelerini kısaltınca, yıkama kapasitesi alanında 4kg'ye düşüyor :KK43:yani beyazları 2 saatlik bi program yapalım desek, pamukluları seçip süre kısalttığımızda 9 kg yıkamıyor. diğer programlarında kendinden yıkama kapasitesi az. mesela mix program 4kg alıyor( anneminde önce ki makinası 5kgydi, 9 kgı binbir hevesle, heyecanla, hergün soruyodu makinam ne zaman gelecek diye. dün öyle olduğunu görünce bir yüzü düştü ama 'olsun kızım, önemli olan güzel yıkaması ' vs dedi hediye aldığımdan kırmak istemedi herhalde kelebeğim:cry:
14 gün içinde koşulsuz iade hakkımız varmış . bugün aldığım şubeye gidip konuşup iade etmeyi düşünüyorum. fakat ne alabilirim? aslında dijital makinaların beyinleri karıştığı için çok önermiyolar, manuel alın deniliyor. fakat arattığımda bulamadım. manuel olarak önereceğiniz bir çamaşır makinası var mıdır? yorgan programında yada süreyi kısalttığımızda vs kg miktarı düşmeyen?
anneme iyi bir makina almak istediğim için h alalım dedik fiyatı da çok uygun değildi. hem annem hayal kırıklığına uğradı hem ben üzüldüm dün çok canımı sıktı bu durum (lütfen konum buradan taşınmasın benim için gerçekten şuan dert) bize hangi makinayı önerirsiniz?
Arçelik almıştım ben de 6 ay kadar önce. Eşimin bekar evindeki ikinci el çamaşır makinesi bozulduğunda değiştirdik. Koduna bakıp yazabilirim de dokunmatik panel, 9 kilo, epey güzel yıkıyor. Yolluklarımı da makinede yıkıyorum ben. Yorgan, battaniye ne varsa tıkıyorum. Kısa programları da çok güzel yıkıyor. Hijyen ve birkaç programı dışında hepsinin süresini yarıya düşürebiliyorum. Kilo konusunda hiçbir sıkıntı olmuyor.

Normalde hep dolu çalıştırırım. Baktım şimdi o program için uygun ağırlık 4.5 kg imiş.

Aynen

Bende bunun 8 kg olanı var. Çift kişilik yorganı da battaniyeyi de hiç zorlanmadan yıkıyor. Her şeyi de speedecoda yıkarım. Ne kadar çamaşır varsa atarım, yok ben yıkamam demiyor. Bazen fazla deterjan koymuş oluyorum çok köpürüyor o zaman, süresi uzuyor durulaması uzadığı için. Kilim de atıyorum, fon perdesi de. Kazan doldurulduktan sonra bir kolu içine sokacak kadar yer kalması gerektiği söylenir hep zaten. Ona uyduktan sonra sorun olmaz bence.

:KK70:
Bebeğinizi doldurmaya devam ederseniz kazanı dağılır, 8 yılda 3. çamaşır makinem, ilk 2 tanesi sizlere ömür, uzun ömürlü evladiyelik olsun diye marka model seçimlerini iyi yapmıştım ama makinede nefes alacak kadar bile yer bırakmadan doldurduğumdan kazanları dağıldı attım, 3. makineyi bana daha uygun bir markadan seçtim, 14 dakikalık kısa ve iç çamaşırı programı dışındaki tüm programlarında kapasitesi neyse ona göre çamaşırı dolduruyorum yıkıyorum, gerçi yetkili servis makineyi takarken abla bunun da kazanı dağılsın istemiyorsan en azından 4-5 parmaklık bir boşluk bırak dedi, şimdilik iyi kazanı dağılana kadar yolu var:)))

herkese merhaba. anneme hediye olarak çamaşır makinası almak istedim. bir önce ki siemens çamaşır makinasından çok memnduk, ama anakartı bozuldu, yaptırmayı çok önermedikleri için bosch Bosch WGA142X0TR A+++ 9 kg 1200 Devir makina aldım anneme.( kirini kendi algılıyor, çamaşır kaç kiloysa ona göre yıkama için suyu ayarlıyo, suda bekletme opsiyonu vs vs diye binbir türlü çalışanların övdüğü bir makina aldık)annemin asıl tercih nedeni 9 kg oluşuydu. dün ilk kez çalıştırdık sadece pamuklu eco programı 9 kg yıkıyor onunda yıkama süresi 4 küsür saat. diğer programlar yada uzun olan programların sürelerini kısaltınca, yıkama kapasitesi alanında 4kg'ye düşüyor :KK43:yani beyazları 2 saatlik bi program yapalım desek, pamukluları seçip süre kısalttığımızda 9 kg yıkamıyor. diğer programlarında kendinden yıkama kapasitesi az. mesela mix program 4kg alıyor( anneminde önce ki makinası 5kgydi, 9 kgı binbir hevesle, heyecanla, hergün soruyodu makinam ne zaman gelecek diye. dün öyle olduğunu görünce bir yüzü düştü ama 'olsun kızım, önemli olan güzel yıkaması ' vs dedi hediye aldığımdan kırmak istemedi herhalde kelebeğim:cry:
14 gün içinde koşulsuz iade hakkımız varmış . bugün aldığım şubeye gidip konuşup iade etmeyi düşünüyorum. fakat ne alabilirim? aslında dijital makinaların beyinleri karıştığı için çok önermiyolar, manuel alın deniliyor. fakat arattığımda bulamadım. manuel olarak önereceğiniz bir çamaşır makinası var mıdır? yorgan programında yada süreyi kısalttığımızda vs kg miktarı düşmeyen?
anneme iyi bir makina almak istediğim için h alalım dedik fiyatı da çok uygun değildi. hem annem hayal kırıklığına uğradı hem ben üzüldüm dün çok canımı sıktı bu durum (lütfen konum buradan taşınmasın benim için gerçekten şuan dert) bize hangi makinayı önerirsiniz?
Kesinlikle iade edin ben de kullanıyorum ve tasarruflu makine olduğu için sürekli çamaşırlarımı yırtıyo o kadar pişmanım ki anlatamam. Ben sürekli 9 kg pamuklu programda çalıştırıyorum bol su alsın yirtmasin diye üstelik de kışın 800 devirde yazın 400 devirde sıktıriyorum ama tüm çamaşırlarım delik deşik. Bir daha Bosch mu asla asla.

:KK70:
Bebeğinizi doldurmaya devam ederseniz kazanı dağılır, 8 yılda 3. çamaşır makinem, ilk 2 tanesi sizlere ömür, uzun ömürlü evladiyelik olsun diye marka model seçimlerini iyi yapmıştım ama makinede nefes alacak kadar bile yer bırakmadan doldurduğumdan kazanları dağıldı attım, 3. makineyi bana daha uygun bir markadan seçtim, 14 dakikalık kısa ve iç çamaşırı programı dışındaki tüm programlarında kapasitesi neyse ona göre çamaşırı dolduruyorum yıkıyorum, gerçi yetkili servis makineyi takarken abla bunun da kazanı dağılsın istemiyorsan en azından 4-5 parmaklık bir boşluk bırak dedi, şimdilik iyi kazanı dağılana kadar yolu var:)))
Her programın kendi çamaşır kapasitesi varmış meğer. :)))
9 kg makinem. Bir karış falan değil kirlilik derecesine göre kimi zaman yarısı boş kalmalıymış.( Hatmettim kılavuzu)
Ah hep tasarruf için dolu olsun diyenler yaptı beni böyle. Demek ilk makinem bu yüzden dumanlar çıkararak kaçtı banyodan. Aydınlanma yaşıyorum şu an. :))

Her programın kendi çamaşır kapasitesi varmış meğer. :)))
9 kg makinem. Bir karış falan değil kirlilik derecesine göre kimi zaman yarısı boş kalmalıymış.( Hatmettim kılavuzu)
Ah hep tasarruf için dolu olsun diyenler yaptı beni böyle. Demek ilk makinem bu yüzden dumanlar çıkararak kaçtı banyodan. Aydınlanma yaşıyorum şu an. :))
Benim bundan önceki rahmetli 9 kiloluktu, şimdiki 7 kiloluk, zaten haftada en az 4 kere çalıştığından 7 kilolukta idare ediyor, ilk makinenizin kesin kazanı dağılmıştır, kazan dağıtmada uzman olduğumdan anlarım:KK70:

Nefret ediyorum boschtan eskidenmiş o en kaliteli en güzel olan. Nefret üstüne nefret ediyorum bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi bosch benim. Bulaşık makinesine en kaliteli Detarjan koyunca cillop yapıyor ama azıcık kalitesi düşsün deterjanın sanki kiri atılmış gibi çıkıyor. Çamaşır makinesi desen leke falan hayatta çıkarmaz. Ve sizin dediğiniz gibi 9 kilo çamaşır yıkamak isterseniz 4 saat beklemek zorundasınız ya da ayrı ayrı yıkayıp sinir krizi geçirip yine 4 saat beklemek zorundasınız. Çünkü yıkama süresini kısaltınca kilosu düşüyor. Ama gözğm bunu da görünmüyor çünkü makine yıkamıyor anacım yok çamaşır suyu koymazsam o beyazlara sanki ıslanmış da yıkanmamış gibi çıkıyor. Makineyi her gördüğümde tekmeliyorum. Hee bir arada çamaşır parçalıyordu o geçti şükür.
Not: servis çağırdım leke için hiçbir çözüm sunmadı. Sadece deterjan markasını değiştirin dedi ama yer yüzünde denemediğin deterjan kalmadı. Bazrn renklilerle bile çamaşır suyu koyasım geliyor. Öyle deli ediyor.
Bosch en iyisiydi bir ara benim eltimi. Bulasik makinesi de bosch kiz deterjana bir yilda servet harciyordur herhalde yoksa fairy nin alt model deterjanlarini bile eritemiyor makine

Bosch en iyisiydi bir ara benim eltimi. Bulasik makinesi de bosch kiz deterjana bir yilda servet harciyordur herhalde yoksa fairy nin alt model deterjanlarini bile eritemiyor makine

Sanki tam kurutmuyor bosch bulasik makinesi
Islak islak kaliyor , cay bardaklari sarimsi. Ki ben her seyi sudan gecirip oyle koyuyorum makineye
Anlamadim valla , bi de en iyisi bosch diyorlar. Keske dandik bir marka alsaymisim

benımde elyaf cıft kısılık yorganım 9 kıloluk makınama sıgmıyor bır kere denedım zaaar zor kapagı kapandı ve yıkanmadı acıkcası ... ondan sonra hep kurutemızlemeye gonderdım
Yazınızı okudum tavsiye vermek istedim. Yorganı köşe kısmından tutun ve öyle atmayı deneyin makineye sığıyor o zaman benim de makineye sığmıyordu çift kişilik yorgan daha sonra annemin komşusu söyledi böyle yaptım sığdı.

Eritmemesini geçtim buğulu yapıyor. Geçen kışın bimin toz bulaşık deterjanını aldım pişman oldum mahvoldu bardaklarım. Deterjan+bardak masrafı çıktı başıma. Bozulsun bir daha bosch mağazasının önünden geçmem. Annem ve ablamda arçelik var 3 programlı makineyi deterjansız çalıştırsan yıkar. Bimin toz deterjanını kullandılar pırıl pırıldı tabak çanak.

Eritmemesini geçtim buğulu yapıyor. Geçen kışın bimin toz bulaşık deterjanını aldım pişman oldum mahvoldu bardaklarım. Deterjan+bardak masrafı çıktı başıma. Bozulsun bir daha bosch mağazasının önünden geçmem. Annem ve ablamda arçelik var 3 programlı makineyi deterjansız çalıştırsan yıkar. Bimin toz deterjanını kullandılar pırıl pırıldı tabak çanak.
Ben de a101 tablet ve fairy dönüşümlü kullaniyorum fairy çok feci kokuyor ama cok iyi yıkıyor a101 ise bir tik daha az parlatıyor ama kokusuz icime daha cok siniyor valla. Tabletini deneyebilirsiniz

Yazınızı okudum tavsiye vermek istedim. Yorganı köşe kısmından tutun ve öyle atmayı deneyin makineye sığıyor o zaman benim de makineye sığmıyordu çift kişilik yorgan daha sonra annemin komşusu söyledi böyle yaptım sığdı.
ahh ahh ne katlamalar ne bukmeler ne sıgdırmalar denedım
yok hıc sıgmadı maalesef :KK43:yanı kapak kapanabıldı ama bu kez de agır geldıgınden sıkma kısmına gecemedı suyunu bosaltamadı
200*220 yorgan olcum fazla mı buyuk bılmıyorum kı hıc :KK43:

ahh ahh ne katlamalar ne bukmeler ne sıgdırmalar denedım
yok hıc sıgmadı maalesef :KK43:yanı kapak kapanabıldı ama bu kez de agır geldıgınden sıkma kısmına gecemedı suyunu bosaltamadı
200*220 yorgan olcum fazla mı buyuk bılmıyorum kı hıc :KK43:
İlk sıkmada en düşük devire alıp sıkma bittikten sonra yüksek devirde denediniz mi?

X