Çatlaklar Çatlak da Neymiş Torunum?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Arkadaslar 38haftalik hamilyim catlaklatim azdu ve acimaya basladi kremlet yaglar fayda vermedi catir catirr catladim hamileykende bu karisim yapilabilr mi zarari olur mu yapan var mi

Benim de çatlaklarım var. Ergenlikten kalma olan var.8 yıl sonra yeni 1 yıldan az süredir olan göğüs çatlaklarım var.
Göbeğimde yırtık var. Anladım ki bu çatlaklar ömür boyu başımın derdi. Bende çatlak çıkıyorsa o artistlerde de çıkıyor olmalı.
Onların içinde lazere, estetiğe çok karşı olduğunu söyleyenler de var. Bu işin basit bir çözümü olmalı.
Hani eskiler gerçekten bişeyler biliyor olmalı. Mesela Hürrem Sultan'ın çatlakları olsa bakar mıydı Süleyman yüzüne.
Daha yakın tarih olarak;yeşilçam. Yeşilçam filmlerinde bikinili kızlar çok. Çatlak olan ben görmedim.
Konuyu açan kişinin annanesi gerçekten doğru çözümü bulabilmiş olabilir bence.

Ben bu yöntemi aylar önce 3-5 gün uygulamıştım. Sonra etraf batıyor, evdekiler banyo kokuyor diye söylenince bıraktım.
Az önce tekrar başladım. Üstüne sabun, duşjeli vs.. de sürmedim suyla yıkandım. Etkisi azalır mı diye korkudan. Kaşıntı yok şimdilik, olursa mecburen sabunlancam.

Hemen lazer, şu bu tedavisi gibi şeylerden fayda aramayalım. Herkesin ortamı müsait değil. Hem yan etkisi olabilir.
Ben param olsa da yaptıramıyorum. İlerde kanser olurum diye korkuyor sevdiklerim. Bana izin yok. Böyle basit bir yöntem çare olsa ne güzel olur.
Ben acnelyse- medicasol yöntemini de uyguladım. Faydası zahmetine değecek türden değil. Çok az. Ayrıca cilt karartıyor aylarca geçmemişti.

İnşallah birisi bu işe çare bulur. Daha bekarım. Özgüvenim sarsılıyor. Doğumda çatlayan insanlara özeniyorum; bahaneleri var.
Ama ben gibi kişiler ne diyecek kocasına? Mantıklı açıklama bulsak da düzelmez ki durum. Çirkinliğin mazereti olur mu ?Kaderine katlansın mı garibim?
1.Kilolar 2. Cilt çatlakları çok moralim bozuluyor. Ne zaman giyinip soyunsam sinir oluyorum. Elim bi çatlağa takılsa sinir oluyorum.

Bu çatlak konusunu çözeceğim öyle ya da böyle. Bendeki kahve- limon deneyiminin sonuçlarını zamanla yazarım.
Ancak benim sonuç almam belki 1 yılı alır.

benimde psikolojim bozuldu bu çatlaklar yüzünden.üstümü her giyip çıkardığımda ağlamak istiyorum :/ krem kullanıyorum kaşıntı yapıyor delirtiyo beni :2:
biraz incelmiş gibi görünüyo ama gözlerim yanılıyor bence :KK5: kahve limon gerçekten işe yarıyorsa muhteşem bir çözüm ya . offff kurtulsak hepimiz bundan ne olur sanki :KK30:

İnşallah birisi bu işe çare bulur. Daha bekarım. Özgüvenim sarsılıyor. Doğumda çatlayan insanlara özeniyorum; bahaneleri var.
Ama ben gibi kişiler ne diyecek kocasına? Mantıklı açıklama bulsak da düzelmez ki durum. Çirkinliğin mazereti olur mu ?Kaderine katlansın mı garibim?

Aynı senin durumundayım canım yaa :KK43: ben de her gördüğümde depresyonun eşiğine kadar geliyorum ama değişen bişey yok.. Umarım bu yöntem fayda sağlar da şu çatlak denen gereksiz, can sıkıcı detaydan kurtuluruz hepimiz

Aynı senin durumundayım canım yaa :KK43: ben de her gördüğümde depresyonun eşiğine kadar geliyorum ama değişen bişey yok.. Umarım bu yöntem fayda sağlar da şu çatlak denen gereksiz, can sıkıcı detaydan kurtuluruz hepimiz

Limon kahve karışımını ben uygulayamadım. 2 gün yapıp 1 gün ara verilecek derken yapmayı unuttum.
Ayrıca yapsam bile üstüne krem sürmeden rahat edemem. Ben internetten yabancı siteleri bayağı bir araştırdım. Stretch marks yazıp aratabilirsin.
Derma roller diye iğneli bişeyden fayda gördüğünü söyleyenler var. Yanında farklı pahalı kremler de kullanmışlar. Reklam olmasın diye yazmıcam.
Ne kadar güvenilir bilmiyorum. Ancak Melek programında Şems adlı bir cilt uzmanı bayan da tavsiye etti. Derma roller ve yosunlu formulü vardı.
Yosun arandım orda burda bulamadım. Derma roller alma fikrini de şimdilik erteledim. Zaten programda bir kadına uyguladılar.
O kadına ne oldu bilgisi olan var mı? Tekrar çıkardılar mı? Düzenli izlemiyorum programı.
Yabancı forumlarda nescafeden, limondan bahsedildiğini de okudum. Ancak sadece formül olarak.
Dermaroller kullanan resimli videolu kişiler var. Tabi ne kadar güvenilir bilinmez. İstersen bir araştır sen de.

merhaba arkadaşlar, benimde ergenlik döneminde ve sonrasında hızlı kilo alıp vermekten bir sürü çağım ben. ben bu kahve limona başladım 2 ay kadar düzenli uyguladım, gerçekten azalttı. sonra sınav dönemi falan boşladım şimdi tekrar başlıcam bakalım :40 :
düzenli kullanırsak sonuç verebilir ama çoook sabır istiyor :/

ben denedim özellikle göğüs bölgesinde hemen faydasını gördüm, yaklaşık 2 hafta sonra hiç iz kalmamıştı ama kalçamdaki çatlakları geçirmedi sadece biraz belirsizleştirdi. :) Tavsiye eden arkadaşa kucak dolusu sevgiler... :KK54:

Geçenlerde ananemin yanında soyunuyordum, vücudumda ki çatlakları görünce şok oldu büyükannem. Kızım sen genç kız olucaksın biraz bak kendine bunlar ne dedi.:1no2: Güldüm tabi büyükanne dedim onlar geçmiyor ki, sende yok mu dedim. O da 4 çocuk doğurmuş bir kadın olarak bana karnını gösterdi bak bakalım görebilecek misn dedi.kaydirigubbakcemileHiç bir şey yoktu. Çok şaşırdım dedim nasıl yani senin vücudun hiç mi çatlamadı dedim. o da ohooo harita gibiydi vessalam dedi. e dedim peki nasıl geçirdin.Yaptığı tek şey limonla kahve karışımını vücuduna masaj yaparak yedirmekmiş. tabi yaşıyla beraber görünümünün de kaybolduğunu düşünsem de en azından ince çizikler olması gerekir diye düşünüyordum ama onlar bile yoktu. şok şaşırdım aslında biraz da inanmadım hatta buraya da yazdım deneyen var mı boşuna uğraşmayayım diye. 2 haftadır yapıyorum ve sonuç inanılmaz:)

göğüsümde ve kalçalarımda derin olan çatlaklar incelmeye başladılar bile. delikafadulden
diz kapağımda ki ince çatlaklarsa bakın %100 diyorum tamamen yok oldular, yook oldular
:lepi:

:teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:

Canım allah sizden razı olsun gerçekten çok farketti 4.kullanmada hemde

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım allah sizden razı olsun gerçekten çok farketti 4.kullanmada hemde

canım nasıl kullandın? bende sadece çok az zor farkedilen bacağımda biraz var ama ondan da rahatsızım:KK43:gider mi ki acaba:26:

canım nasıl kullandın? bende sadece çok az zor farkedilen bacağımda biraz var ama ondan da rahatsızım:KK43:gider mi ki acaba:26:

Canım gider inş benim karnımda o kadar fazla çatlak vardı ki anlatamam berbatti 4 defa oldu kullanalı o kadar çok değiştiki karnımı açıp açıp bakıyorum nasıl yaptım biliyormusun 1 limon suyuna 4 tatlı kaşığı kahve koydum banyoda iyice kırmızı olana kadar vücudum sürdüm aksine ben her tarafa sürdüm çok güzel yapıyor vücudu yumuşacıkta oluyor 2 gün yapıp bir gün dinlendirdim vücudumu ama canım yaparsan sana tavsiye çok bastırarak yap

Canım gider inş benim karnımda o kadar fazla çatlak vardı ki anlatamam berbatti 4 defa oldu kullanalı o kadar çok değiştiki karnımı açıp açıp bakıyorum nasıl yaptım biliyormusun 1 limon suyuna 4 tatlı kaşığı kahve koydum banyoda iyice kırmızı olana kadar vücudum sürdüm aksine ben her tarafa sürdüm çok güzel yapıyor vücudu yumuşacıkta oluyor 2 gün yapıp bir gün dinlendirdim vücudumu ama canım yaparsan sana tavsiye çok bastırarak yap

hmm çok tşk ederim:)peki sürdükten ve masaj yaptıktan sonra hemen mi yıkıyorsun yoksa beklicek miyz,ne kadar beklcz???

Benimde kalçalarımda ve göğsümde hafif çatlaklar var daha yeni evliyim yarın öbür gün çocuk olursa ne hale gelirim bilmiyorum şimdi bu karışımı deneyeceğim geçerse hamileyken de uygulayabiliriz heralde bir sorun yaratmaz.Hamile kalınca deneyip çatlağı olmayan oldumu acaba ?:KK42:

2 ay boyunca yaptim duzenli olarak arkadaslar ve hic bi degisiklik gormedim cok az yani . Bence bu uygulamayi yeni catlamaya baslayanlar yapsin benim catlaklar rahat 7 senedir var ergenlikten beri :KK43: gecenlerde guzellik salonunda microneedling diye bi terapi buldum internette ve oraya gittim randevu alarak uzman kollarima ve gogus ustume 250 euro dedi her seans icin bu baya pahali benim icin. Cunku bazi insanlar 1. Kez yaptirdiklarinda hemen gidiyormus ama doktor bana 4-8 gelirsin dedi onu gozden cikar dedi. Tabi tamamen gitmiyormus ama gozde gorulmez oluyormus buda bana yeter zaten kisin yapmayi dusunuyorum cunku baya iz birakiyormus ilk baslarda yara izi gibi:/ karnimdaki catlaklar umrumda degil yarin iki gun sonra zaten evlenip hamile kaldigimda yine catlicam.. Acikcasi artik biktim ve utaniyorum bu catlardan :KK43:

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Kadınlar Kulübü

üst bacaklarımın iç ve dıs kısımlarında var,çok rahatsiz etmiyor beni beyaz ve inceler ama ben de başlıcam sanırım

Kızlar ben birgün yaptım birgün ara verdim bugünde yaptım çatlakları azaltmasa bile cildi yumuşacık yapıyor peeling görevi görüyor hem o amaçla yapmış oluyorum bide çatlaklar giderse süper olur tabiki ama başka yöntemlerde aramak lazım anlaşılan...:44:

yani en canlı örneği büyükannem diyorum:)
ben emin olmadan yazmak istemedim, çünkü burada bir çok şeyi deneyip sürekli hayal kırıklığına uğrmaktan sıkıldım. ama 2 haftadır uyguluyorum bu karışımı ve sonuçlar inanılmazz

karışımda tam olarak bütün vücuduma yapıyorum ben çatlak olan olmayan her yerime
3 tatlı kaşığı kahvenin içine sulu bir limon'u sıkıyorum bulamaç halina gelene kadar ekleyin limon u
daha sonra vüdunuzu kızarana kadar iyice yedirin bedeniniz gerekten kızarıyoru ve sonra ılık suyla yıkayın. vucudunuz hafiften soyuluyor
2 gün uyguluyorsunuz bir gün bekliyorsunuz
gerçektenmi??
canım %100 diyorsun suan sok oldum suan durumun nasıl

benimde bacaklarımda ve göğsümde var maalesef evli olunca çok rahatsız oluyorum ama cildiyecim kesinlikle çatlaklara bi çözüm yok dedi:KK43:( böyle güzel bi vücudum olsun isterim ama mümkün değil bence

X