cevapsız kalan mesaj ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya Allah aşkına, kadının babası ölüm döşeğinde bir de mesajına cevap vermedi diye küsecek misin?
Yazmışsın Allah razı olsun tamam, bir ihtiyacı olursa o sana döner - eğer samimi olduğunu düşünüyorsa. Daha ne yani?
Hiç sevmem insanları böyle darlayan , ota buhara alınmaya yer arayan insanları. Bu yüzden gönüllerini almaya almaya hayatımdan çıktı çoğu, ne zamandır böyle alıngan insan yok etrafimda.
Kişinin babasi ölüm döşeğinde olmasa da her aramaya dönme zorunluluğu yok. Ben de bazen keyfi, bazen hiç uğraşmak istemedigim için, bazen umrumda olmadığı için, bazen vaktim olmadığı için, bazen modum olmadigi için, bazen verecek cevabım olmadığı için, bazen verecek cevap aklıma gelmediği için cevapsız bırakabiliyorum mesajları. Benim mesajlarımi da aynı şekilde cevapsız bırakıyorlar. Ne yani, Dünya benim etrafımda dönmediği için sorun etmiyorum, başka zaman tekrar yazıyorum
konu alınmak değil ben bunu bin kere yazdım
gözden kaçtı galiba
sadece tekrar mesaj atsam mı atmasam mı yoksa aramam mı gerekir sizce
bunu danışmak istedim
msjın cevapsız kalması üzerine benim başka ne yapmam ne yapmamam gerekir buydu konu
alınmış olsam daha farklı şeyler yazardım hatta muhtemelen konu bile açmazdım
tabi yine de istediğinize inanabilirsiniz :)

Haa bu arada su durumun cok benzerini de yasadim. Attigim mesaj, mesajlara bakamayacak kadar yogun oldugunu tahmin ediyorum. Surwkli darlamak istemiyorum ama Aklimin bir köşesindesin unuttum sanma seni yapacagim bisey olursa hic cekinme ara tarzi olmustu.

Haa bu arada su durumun cok benzerini de yasadim. Attigim mesaj, mesajlara bakamayacak kadar yogun oldugunu tahmin ediyorum. Surwkli darlamak istemiyorum ama Aklimin bir köşesindesin unuttum sanma seni yapacagim bisey olursa hic cekinme ara tarzi olmustu.
heh tam olarak bu aslında derdim
msjıma nasıl dönmez diye düşünüp tribe girmek değil
bundan sonrası için ne yapmalıyım veya yapmamalıyım
yoksa bende biliyorum msja dönemeyebilir unutabilir canı istemeyebilir
normal bi zamandan geçmiyor
ama bunaltmakta istemem ilgisiz gibi gözükmekte istemem
o sebeple sormak istedim sizlere

konu alınmak değil ben bunu bin kere yazdım
gözden kaçtı galiba
sadece tekrar mesaj atsam mı atmasam mı yoksa aramam mı gerekir sizce
bunu danışmak istedim
msjın cevapsız kalması üzerine benim başka ne yapmam ne yapmamam gerekir buydu konu
alınmış olsam daha farklı şeyler yazardım hatta muhtemelen konu bile açmazdım
tabi yine de istediğinize inanabilirsiniz :)
E yaz , ne olacak ki.
Aklım sende kaldı bebeğim, inşallah iyisindir, baban da iyidir.
Yaz , geç.
Görünce mutlu olur

yani bir konuda ki her mesaji okumam gerekmiyor ki. Actiginiz konuda boyle bir talebiniz oldugu yazmiyor. Daha ziyade bana nasil cevap vermez tarzinda yazmissiniz. Herkes ayni yonde yorum yapmis farkındaysaniZ
valla arkadaşlar gayet güzel biçimde doğru düzgün üsluplarla öneriler sundular
beni anladılar
konuyu anlamayan tek kişi sizsiniz :)
ama herkesin üslubu kendi kalitesini gösterir
ben size sizin kullandığınız dilde cevap vermeyeceğim
yine de yorumunuz için teşekkür ederim

arkadaşlar güncelleme
aradım bi 15-20 dk önce, meşgule attı
ya durumlar çok kötü , konuşmak istemiyor
ya da şuan müsait değil , işi var müsait olduğunda döner
kötü ihtimalleri düşünmek istemiyorum
böyle bi zamanda alınganlık edecek karakterde biri değilim o konudaki yanlış anlamayı gidermek isterim
inşallah her şey düzelme aşamasındadır ya varsın dönüş yapmasın bana sorun değil
babası iyi olsun yeter
arkadaşım ve babası için üzgün olsamda şimdilik yapabileceğim başka bişi yok diye düşünüyorum
habersiz kaldıkça aklıma takılsa da :KK43:
herkese yorumları ve önerileri için teşekkür ederim

Alınganlık ettiniz sandım ben de.
İnsanlar her mesaja hemen dönecek diye bir durum yok çünkü.
İlişkilerde bu nedenle sorun yaşanmasını anlamıyorum.
Bekleyşn uygun zamanda o sizi arayacaktır

Kötü bir şey olmasından korkuyorum diyip durmuşsunuz da siz arkadaşınızın başına kötü bir şey gelmesinden mi rahatsızsınız cidden yoksa kendi içinizi mi rahatlatmak istiyorsunuz? Kötü olarak babasının durumu iyice ağırlaşmıştır veya vefat etmiştir. Size bunu mu dönüp rahatlatsın sizi? Bu kadar endişe edeceğiniz bir arkadaşınızla ortak başka tanıdığınız yok mu? Varsa onlardan haber gelir yoksa da oturur beklersiniz, yapacak bir şeyiniz yok. Çok yakın olsanız dediğim gibi bir üçüncü kişi olurdu arada veya zaten ağlamak için sizi arıyor olurdu. Çok takıntılısınız.

Herkes sizin gibi değil, sevgilim hariç ben de çoğu kişiye görüldü atıyorum. Bazen kafam başka yerde oluyor. Bilerek olan bir şey değil.. yazmasınlar bana rahatsız olan sıkıntı yok

Kötü bir şey olmasından korkuyorum diyip durmuşsunuz da siz arkadaşınızın başına kötü bir şey gelmesinden mi rahatsızsınız cidden yoksa kendi içinizi mi rahatlatmak istiyorsunuz? Kötü olarak babasının durumu iyice ağırlaşmıştır veya vefat etmiştir. Size bunu mu dönüp rahatlatsın sizi? Bu kadar endişe edeceğiniz bir arkadaşınızla ortak başka tanıdığınız yok mu? Varsa onlardan haber gelir yoksa da oturur beklersiniz, yapacak bir şeyiniz yok. Çok yakın olsanız dediğim gibi bir üçüncü kişi olurdu arada veya zaten ağlamak için sizi arıyor olurdu. Çok takıntılısınız.
Galiba balık ya da yengeç burcu 🥹🥹🥹

şimdi beni eleştirebilirsiniz msj atmak yerine niçin arkadaşını aramadın diye
aramadım çünkü böyle durumlarda benim tüm kelimelerim sesim içime kaçıyor , ne diyeceğimi bilmiyorum
böyle bi zayıflığım var ölüm , hastalık, kötü haber gibi durumlarda insanlara ne diyeceğimi bilmiyorum kalakalıyorum
uzun oldu kusura bakmayın detay sormak isterseniz yorumlarda cevaplayayım
siz benim yerimde olsanız ne düşünürdünüz yada bana ne tavsiye edersiniz ben bi msj daha atıp babasını sorsam mı napsam
yada bu arkadaş seni umursamıyor boşver sen sormuşsun zaten cvpsız bırakmış istese yazardı mı dersiniz
bu arada yanlış anlaşılmasın kendisine kırılmam tavır almam söz konusu değil
sadece nasıl davranmak doğru olur bunu danışmak için konu açmak istedim ...
Arama konusunda sizin gibiyim, acil bir durum olmadıkça kimseyi ısrarla arayıp rahatsız etmem, bir kere ararım ya da mesaj atarım görünce beni arar der beklerim, ölüm hastalık vb durumlarda da yine sizinle aynıyım, insan sevdiklerini kaybedince hiçbir sözcük teselli olmadığından ne diyeceğimi bilemiyorum kelimeler boğazıma düğümleniyor:KK43:

Aynı süreçleri yaşamışsınız o yüzden arkadaşınızın ruh haliyle empati yapıyorsunuzdur, belki herkese tekrar tekrar aynı şeyleri anlatacak gücü bulamıyordur kendinde ya da şu an hiçbir mesajı aramayı gözü görmüyordur, hastanede olmak insanın psikolojisini etkiliyor, bence akşama doğru tekrar bir arayın yine meşgule atarsa babanı ve seni çok merak ediyorum aklım sizde minvalinde bir mesaj atarsınız cevap veremese bile onu düşündüğünüzü merak ettiğinizi bilmek iyi hissettirir.

gerçekten şu konuyu iç rahatlatma kısmına nasıl getirdiniz anlamadım
sizin çevrenizde hiç mi manevi bağ kurduğunuz endişelendiğiniz
aklınızın takıldığı birileri yok
sizin sandığınız kadar egoist olmuyor iyi niyetli insanlar
kadının babası belki orda can çekişiyor siz gelmiş iç rahatlatma diyorsunuz vallahi pes
ama sizede kızmıyorum belkide hayatınızda hep çıkarcı tiplerle karşılaştınız
ama gerçekten iyi kalpli insanlarda var bilesiniz ...

Alınganlık ettiniz sandım ben de.
İnsanlar her mesaja hemen dönecek diye bir durum yok çünkü.
İlişkilerde bu nedenle sorun yaşanmasını anlamıyorum.
Bekleyşn uygun zamanda o sizi arayacaktır
ben tarz olarak genelde insanların aramasını , mesajını cevapsız bırakmayan birisiyimdir
çevremi de kendim gibi olan kişilerden oluşturduğumu söyleyebilirim
ama bu konu özelinde bu arkadaşıma tabi ki alınganlık etmiyorum
onun böyle bi derdi varken içerlemek zaten bana yakışmaz
bizim ortak tanıdıklarımız var ama arkadaşım onlarla çok yakın değil açıkçası
beklemeyi tercih ediyorum en azından şimdilik ...

Arama konusunda sizin gibiyim, acil bir durum olmadıkça kimseyi ısrarla arayıp rahatsız etmem, bir kere ararım ya da mesaj atarım görünce beni arar der beklerim, ölüm hastalık vb durumlarda da yine sizinle aynıyım, insan sevdiklerini kaybedince hiçbir sözcük teselli olmadığından ne diyeceğimi bilemiyorum kelimeler boğazıma düğümleniyor:KK43:

Aynı süreçleri yaşamışsınız o yüzden arkadaşınızın ruh haliyle empati yapıyorsunuzdur, belki herkese tekrar tekrar aynı şeyleri anlatacak gücü bulamıyordur kendinde ya da şu an hiçbir mesajı aramayı gözü görmüyordur, hastanede olmak insanın psikolojisini etkiliyor, bence akşama doğru tekrar bir arayın yine meşgule atarsa babanı ve seni çok merak ediyorum aklım sizde minvalinde bir mesaj atarsınız cevap veremese bile onu düşündüğünüzü merak ettiğinizi bilmek iyi hissettirir.
ayy beni anladığınız için çok teşekkür ederim
iyi ki sizi etiketleyip yorum rica etmişim
bana çok iyi geldi sizden fikir almak
evet benzer süreçlerden geçtim birkaç sene önce
telefon her çaldığında yüreğim hop ederdi bi de ben o dönem hep kötü düşünmeye meyilliydim
yoğun bakım zamanları bi gün gidiyorum doktor iyi bişi diyor seviniyorum
ertesi gün gidiyorum pat kötü bişi söylüyor darmadağın oluyorum falan
insanın bi canı sahiden orda oluyor
onunla yaşayamadığınız şeyleri falan düşünüyorsunuz bazı şeylerden pişman oluyorsunuz
ihtimalleri düşünüyorsunuz kaybetme korkusu en fena olanı zaten
bişi olsa altından nasıl kalkıcam diye düşünüp duruyorsunuz
ve hayat o dönem asla devam etmiyor şuan yazarken bile gözlerim oldu
allah kimseyi sevdikleriyle sınamasın
yorumunuz içinde çok teşekkür ederim :KK200:

yada bu arkadaş seni umursamıyor boşver sen sormuşsun zaten cvpsız bırakmış istese yazardı mı dersiniz

Şunu yazan siz değilmişsiniz gibi her mesaja "konuyu alındığım için açmadım, trip için açmadım. Sadece ne yapsam uygun olur diye sormak istedim" şeklinde açıklama yapmanız hiç inandırıcı değil. Gayet alınmışsınız işte. Yoksa konuyu niye umursanmamaya getiresiniz?

Dünya sizin etrafınızda dönmüyor. Kadının babasının durumu ağırlaştıysa şu an siz dahil kimse umurunda değildir zaten.
Konuşmak isterse kendisi arar ya da yazar zaten.

ayy beni anladığınız için çok teşekkür ederim
iyi ki sizi etiketleyip yorum rica etmişim
bana çok iyi geldi sizden fikir almak
evet benzer süreçlerden geçtim birkaç sene önce
telefon her çaldığında yüreğim hop ederdi bi de ben o dönem hep kötü düşünmeye meyilliydim
yoğun bakım zamanları bi gün gidiyorum doktor iyi bişi diyor seviniyorum
ertesi gün gidiyorum pat kötü bişi söylüyor darmadağın oluyorum falan
insanın bi canı sahiden orda oluyor
onunla yaşayamadığınız şeyleri falan düşünüyorsunuz bazı şeylerden pişman oluyorsunuz
ihtimalleri düşünüyorsunuz kaybetme korkusu en fena olanı zaten
bişi olsa altından nasıl kalkıcam diye düşünüp duruyorsunuz
ve hayat o dönem asla devam etmiyor şuan yazarken bile gözlerim oldu
allah kimseyi sevdikleriyle sınamasın
yorumunuz içinde çok teşekkür ederim :KK200:
Rica ederim 😌
Herkesin mizacı farklı, hastalık ölüm gibi insanı etkileyen durumlarda kimi insan kimseyi görmek konuşmak bile istemez, kimisi de aramalardan güç alır ama sizin de benim de yazdığım gibi hastane psikolojisi çok başka oluyor, annem de birkaç yıl evvel 20 gün kadar hastanede yattı doktoru yoğun bakıma alabiliriz demişti, ki yattığı servisteki epey bir hasta o dönem yoğun bakıma alınarak entübe edildi maalesef, o hasta yakınlarının ruh hali annemin de yoğun bakıma yatırılma ihtimaliyle birleşince beni çok etkilemişti, öyle bir psikoloji ki o dönem akrabalarınız yakın arkadaşlarınızdan çok hasta yakınlarıyla bağ kuruyorsunuz, o an en yakınlarınız diğer hasta yakınları oluyor çünkü aynı duyguları yaşıyorsunuz.

Lafı uzattım ama arkadaşınızın şun anki ruh halini en iyi siz anlarsınız, aynı şehirde olsanız zaten destek olmak için yanına giderdiniz ki zaten anladığım kadarıyla uzakta olduğu yanına gidemediğiniz için de aklınız kalıyordur, siz dediğim gibi yapın akşama doğru tekrar bir arayın cevap veremezse mesaj atarsınız, mesajınıza cevap veremeyecek de olsa desteğinizi hissediyor olması iyi gelir.

Ve duanıza amin diyorum🙏 zor gerçekten çok zor.

Şunu yazan siz değilmişsiniz gibi her mesaja "konuyu alındığım için açmadım, trip için açmadım. Sadece ne yapsam uygun olur diye sormak istedim" şeklinde açıklama yapmanız hiç inandırıcı değil. Gayet alınmışsınız işte. Yoksa konuyu niye umursanmamaya getiresiniz?

Dünya sizin etrafınızda dönmüyor. Kadının babasının durumu ağırlaştıysa şu an siz dahil kimse umurunda değildir zaten.
Konuşmak isterse kendisi arar ya da yazar zaten.
off gerçekten sizin gibilerle uğraşamayacağım
nasıl isterseniz öyle anlayın.
onca derdimin arasında tek vasfı hayatı zorlaştırmak olan insanlarla muhatabı kestim
iyi forumlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X