cevapsız kalan mesaj ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kızlar herkese iyi haftalar diliyorum
son zamanlarda canımı sıkan bi konuyu sizinle paylaşmak istiyorum
ben genellikle insanların msjlarını cevapsız bırakan biri değilimdir birinin msjını cevapsız bıraktığımda bu bana
kabalık gibi geliyor
bu konuda kişiye göre davranmıyorum herkese karşı böyleyim
şunuda belirtmek isterimki insanlara çok yazan sürekli arayan darlayan biri değilimdir
birisi bi telefonuma yada msjıma dönmediğinde o kişiyi ısrarla aramam sonuçta telefonuna düşüyor ve görüyor insanlar bunu
cevapsız kalan bi telefonum olursa acil bi durum yoksa 2. kez aramam , msjda da aynı biçimde . yani acil değilse 2. msjı atmam cevapsız kalmışsa
ama son zamanlarda bi arkadaşımın mesajımı cevapsız bırakması kafama takılır oldu
kendisinin babası hastanede ve babasının yaşadığı şehre gitti
gitmeden önce de kendisiyle görüştük vakit geçirdik aramızda hiçbir sorun yok
ben bu süre zarfında ara sıra msj atarak babasının durumunu sordum yani bi 3 kere filan sormuşum oda cevap verdi bunda sorun yok
en son 3-4 gün önce yazdım, durumunun ağırlaştığını söyledi . bir iki soru sordum bilgi almak için , cevapsız bıraktı
akşamına kendisine , yapabileceğim bişiy olursa yardım etmeye hazır olduğumu, her zaman onun yanında olduğumu ifade edip babasına şifa dileklerimi ilettim , aklım sizde lütfen benide bilgilendir canım diyerek bitirdim msjımı.
bu mesajım da cevapsız kaldı, kaç gün geçti ses yok.
bende başka bişi yazmadım
bi yandan düşünüyorum sonuçta babası kötü , belki mesajlara cevap verecek fırsatı yoktur yada psikolojisi müsait değildir
bazen insanın gözü bu tarz durumlarda kimseyi ve hiçbişeyi görmeyebiliyor
şimdi beni eleştirebilirsiniz msj atmak yerine niçin arkadaşını aramadın diye
aramadım çünkü böyle durumlarda benim tüm kelimelerim sesim içime kaçıyor , ne diyeceğimi bilmiyorum
böyle bi zayıflığım var ölüm , hastalık, kötü haber gibi durumlarda insanlara ne diyeceğimi bilmiyorum kalakalıyorum
uzun oldu kusura bakmayın detay sormak isterseniz yorumlarda cevaplayayım
siz benim yerimde olsanız ne düşünürdünüz yada bana ne tavsiye edersiniz ben bi msj daha atıp babasını sorsam mı napsam
yada bu arkadaş seni umursamıyor boşver sen sormuşsun zaten cvpsız bırakmış istese yazardı mı dersiniz
bu arada yanlış anlaşılmasın kendisine kırılmam tavır almam söz konusu değil
sadece nasıl davranmak doğru olur bunu danışmak için konu açmak istedim ...
güncelleme 4. sayfada
Babası çok hasta anladınız bu durumu değilmi belki kaybedecek korkuları var.siz de diyorsunuz mesaja niye cevap vermiyor.kizin derdi kendine yetiyor ya

Rica ederim 😌
Herkesin mizacı farklı, hastalık ölüm gibi insanı etkileyen durumlarda kimi insan kimseyi görmek konuşmak bile istemez, kimisi de aramalardan güç alır ama sizin de benim de yazdığım gibi hastane psikolojisi çok başka oluyor, annem de birkaç yıl evvel 20 gün kadar hastanede yattı doktoru yoğun bakıma alabiliriz demişti, ki yattığı servisteki epey bir hasta o dönem yoğun bakıma alınarak entübe edildi maalesef, o hasta yakınlarının ruh hali annemin de yoğun bakıma yatırılma ihtimaliyle birleşince beni çok etkilemişti, öyle bir psikoloji ki o dönem akrabalarınız yakın arkadaşlarınızdan çok hasta yakınlarıyla bağ kuruyorsunuz, o an en yakınlarınız diğer hasta yakınları oluyor çünkü aynı duyguları yaşıyorsunuz.

Lafı uzattım ama arkadaşınızın şun anki ruh halini en iyi siz anlarsınız, aynı şehirde olsanız zaten destek olmak için yanına giderdiniz ki zaten anladığım kadarıyla uzakta olduğu yanına gidemediğiniz için de aklınız kalıyordur, siz dediğim gibi yapın akşama doğru tekrar bir arayın cevap veremezse mesaj atarsınız, mesajınıza cevap veremeyecek de olsa desteğinizi hissediyor olması iyi gelir.

Ve duanıza amin diyorum🙏 zor gerçekten çok zor.
ben bi yarım saat önce ortak bi arkadaşımdan bilgi aldım sonunda
babası taburcu olmuş durumu iyiymiş
hatta arkadaşım bu ortak arkadaş dediğim kişinin işyerine uğramış bu sabah .
arkadaşımda gayet keyifli görünüyormuş
endişelenmemi gerektirecek bi durum yokmuş yani
ortak arkadaştan öğrendiğim kadarıyla .

Ben de takarım böyle şeyleri cevabı görmeye vakti varsa yazmaya da vakti vardır diye düşünüyorum hep ama bazen gerçekten insan unutuyor veya yazıyor basmayı unutuyor falan bir şeyler olabiliyor aramayı deneyin böyle durumlarda 🥰

Ben de takarım böyle şeyleri cevabı görmeye vakti varsa yazmaya da vakti vardır diye düşünüyorum hep ama bazen gerçekten insan unutuyor veya yazıyor basmayı unutuyor falan bir şeyler olabiliyor aramayı deneyin böyle durumlarda 🥰
ben bugün öğle saatlerinde aradım direkt meşgule attı
meşgule atınca kendi kendime dedimki ya herhalde durumlar çok kötü konuşacak hali yok
bu kadar habersiz bırakılmanın üstüne iyice endişelendim açıkçası
ve ortak bi arkadaşımı aradım
hani dedim ben yazdım dönmedi aradım meşgule attı onada dönmedi iyice meraklandım senin bilgin varmı dedim
babası dün öğlen falan taburcu olmuş durumu iyiymiş

kızlar herkese iyi haftalar diliyorum
son zamanlarda canımı sıkan bi konuyu sizinle paylaşmak istiyorum
ben genellikle insanların msjlarını cevapsız bırakan biri değilimdir birinin msjını cevapsız bıraktığımda bu bana
kabalık gibi geliyor
bu konuda kişiye göre davranmıyorum herkese karşı böyleyim
şunuda belirtmek isterimki insanlara çok yazan sürekli arayan darlayan biri değilimdir
birisi bi telefonuma yada msjıma dönmediğinde o kişiyi ısrarla aramam sonuçta telefonuna düşüyor ve görüyor insanlar bunu
cevapsız kalan bi telefonum olursa acil bi durum yoksa 2. kez aramam , msjda da aynı biçimde . yani acil değilse 2. msjı atmam cevapsız kalmışsa
ama son zamanlarda bi arkadaşımın mesajımı cevapsız bırakması kafama takılır oldu
kendisinin babası hastanede ve babasının yaşadığı şehre gitti
gitmeden önce de kendisiyle görüştük vakit geçirdik aramızda hiçbir sorun yok
ben bu süre zarfında ara sıra msj atarak babasının durumunu sordum yani bi 3 kere filan sormuşum oda cevap verdi bunda sorun yok
en son 3-4 gün önce yazdım, durumunun ağırlaştığını söyledi . bir iki soru sordum bilgi almak için , cevapsız bıraktı
akşamına kendisine , yapabileceğim bişiy olursa yardım etmeye hazır olduğumu, her zaman onun yanında olduğumu ifade edip babasına şifa dileklerimi ilettim , aklım sizde lütfen benide bilgilendir canım diyerek bitirdim msjımı.
bu mesajım da cevapsız kaldı, kaç gün geçti ses yok.
bende başka bişi yazmadım
bi yandan düşünüyorum sonuçta babası kötü , belki mesajlara cevap verecek fırsatı yoktur yada psikolojisi müsait değildir
bazen insanın gözü bu tarz durumlarda kimseyi ve hiçbişeyi görmeyebiliyor
şimdi beni eleştirebilirsiniz msj atmak yerine niçin arkadaşını aramadın diye
aramadım çünkü böyle durumlarda benim tüm kelimelerim sesim içime kaçıyor , ne diyeceğimi bilmiyorum
böyle bi zayıflığım var ölüm , hastalık, kötü haber gibi durumlarda insanlara ne diyeceğimi bilmiyorum kalakalıyorum
uzun oldu kusura bakmayın detay sormak isterseniz yorumlarda cevaplayayım
siz benim yerimde olsanız ne düşünürdünüz yada bana ne tavsiye edersiniz ben bi msj daha atıp babasını sorsam mı napsam
bu arada yanlış anlaşılmasın kendisine kırılmam tavır almam söz konusu değil
sadece nasıl davranmak doğru olur bunu danışmak için konu açmak istedim ...

--kızlar haber aldım ortak arkadaşımızdan
güncelleme 5. sayfada

Güncelleme 5. Sayfada diye ‘güncelleme’ yapacağınıza adam gibi şöyle şöyle oldu diye yazmak çok mu zor acaba?

ben bugün öğle saatlerinde aradım direkt meşgule attı
meşgule atınca kendi kendime dedimki ya herhalde durumlar çok kötü konuşacak hali yok
bu kadar habersiz bırakılmanın üstüne iyice endişelendim açıkçası
ve ortak bi arkadaşımı aradım
hani dedim ben yazdım dönmedi aradım meşgule attı onada dönmedi iyice meraklandım senin bilgin varmı dedim
babası dün öğlen falan taburcu olmuş durumu iyiymiş
Ben hak size veriyorum çünkü kimseye görüldü atmadım kimseyi duyup acmamazlik yapmadım mesgulsem kesinlikle dönerim karşıda insan var sonuçta merak eden yani hatta ben çok meşgul sıkıntılı anımda bir açıp sonra arıcam diyorum ya biz fazla düşünceyze sanırım

ben bi yarım saat önce ortak bi arkadaşımdan bilgi aldım sonunda
babası taburcu olmuş durumu iyiymiş
ortak arkadaştan öğrendiğim kadarıyla .
Babası ve kendisi adına ne mutlu🙏 bu gelişme sonrası varsayım üzerinden gidersek, arkadaşınız özellikle size geri dönüş yapmıyorsa sizinle ilgili bir sorunu varsa bunu açıkça söylemeli aslında, dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış tavırlarını sevmiyorum ama dediğim gibi bu sadece bir varsayım, belki hastane sürecinde çok stresliydi, babası için işten izin aldı döndüğünde işler yığılmıştı belki, malum yılsonu şirketler epey yoğun oluyor.

Mesajlara ve aramalara dönmemek saygısızlık gibi geliyor gün içinde mutlaka cevap veririm demişsiniz konuya başlar başlamaz. Bu demek oluyor ki, arkadaşınızın cevap vermemesini size saygısızlık olarak görüyorsunuz. Burada da tepki alınca sanki arkadaşınız için üzülmüyormuş gibi yapıp (gerçekten üzülüyor olabilirsiniz ama konunuzun özü bu değildi) konuyu çeviriyorsunuz.
Çok önemli bir mesaj değilse mesajlara dönmemek bana saygısızlık gibi gelmiyor şahsen. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.

Mesajlara ve aramalara dönmemek saygısızlık gibi geliyor gün içinde mutlaka cevap veririm demişsiniz konuya başlar başlamaz. Bu demek oluyor ki, arkadaşınızın cevap vermemesini size saygısızlık olarak görüyorsunuz. Burada da tepki alınca sanki arkadaşınız için üzülmüyormuş gibi yapıp (gerçekten üzülüyor olabilirsiniz ama konunuzun özü bu değildi) konuyu çeviriyorsunuz.
Çok önemli bir mesaj değilse mesajlara dönmemek bana saygısızlık gibi gelmiyor şahsen. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.
ya sıktınız ama artık
mesela şu yorumun benim konuma ne katkısı var ne faydası var
işi gücü bırakıp burda gerçek hayatta karşılaşsam suratına bakmayacağım insanlara sanal ortamda kendimi ispatlayacak değilim
hadi güle güle

Babası ve kendisi adına ne mutlu🙏 bu gelişme sonrası varsayım üzerinden gidersek, arkadaşınız özellikle size geri dönüş yapmıyorsa sizinle ilgili bir sorunu varsa bunu açıkça söylemeli aslında, dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış tavırlarını sevmiyorum ama dediğim gibi bu sadece bir varsayım, belki hastane sürecinde çok stresliydi, babası için işten izin aldı döndüğünde işler yığılmıştı belki, malum yılsonu şirketler epey yoğun oluyor.
yani bende anlamadım hiçbir sorun yok aslında aramızda
hatta o gitmeden kısa bi süre önce beraber vakit geçirdik
eğer dediğiniz gibiyse şuan tribe girilecek zaman değil bence ?
ay bana çok saçma geliyor ama öyleyse de kendi bilir ben insanlığımı ettim
bu saatten sonra başka bişi yazmayı düşünmüyorum aramayacağımda
kendisi isterse dönsün napayım kendi bilir

en az 26-27 beğenmedim atmışsın :)
bu şekilde seri beğenmedim atmak yasak
şikayet ettim yönetime
Mikasa Ackerman Mikasa Ackerman

Eklentiler

• Ekran Resmi 2023-12-20 02.16.58.png
    Ekran Resmi 2023-12-20 02.16.58.png
    362,8 KB · Görüntüleme: 39
Ben hak size veriyorum çünkü kimseye görüldü atmadım kimseyi duyup acmamazlik yapmadım mesgulsem kesinlikle dönerim karşıda insan var sonuçta merak eden yani hatta ben çok meşgul sıkıntılı anımda bir açıp sonra arıcam diyorum ya biz fazla düşünceyze sanırım
valla ben ne olursa olsun bişiler iyiye gittiğinde soran eden insanlara haber veriyorum
en azından arkadaşlarımla çay kahve içip keyfim yerine gelecek bi moda girdiysem
bunu yapıyorum
çünkü değer vermiş zaman ayırmış aramış sormuş , endişelenmiş
ama herkes biz değil
ben insanlığımı yapar geçerim bu konuda da böyle düşünüyorum ,
karşıdan gördüğüm davranış onu bağlar

ya sıktınız ama artık
mesela şu yorumun benim konuma ne katkısı var ne faydası var
işi gücü bırakıp burda gerçek hayatta karşılaşsam suratına bakmayacağım insanlara sanal ortamda kendimi ispatlayacak değilim
hadi güle güle
Yüzüne bakmayacağın insanların aklına muhtaçsın ama
Beğenmediğin insanlara akıl soruyorsun

en az 26-27 beğenmedim atmışsın :)
bu şekilde seri beğenmedim atmak yasak
şikayet ettim yönetime
Mikasa Ackerman Mikasa Ackerman
Hepsini aynı konuda atmış, yani bu konudaki fikirlerini beğenmemiş
Ne dedin yönetime “bana beğenmedim atıyoooo😭” mu dedin?
Beğenmedim attı da ne oldu mesela neyin eksildi?
Sen az önce yüzüne bile bakmıyordun o beğenmeyince mi dokundu

Mesajlara geri donmek konusunda coook kotuyum. Genelde okuyup icimden cevap veririm o arada baska bir seye dagilip cevap yazmam. Bazen saatler bazen gunler sonra donerim acik acik da derim mesajina icimde cevap verip sonra yazmayi unutmusum diye 😅 O yuzden bana anormal gelmedi arkadasinizin cevap vermemesi. Muhtemelen cevap vermedigini hatirlayinca doner, donmezse de siz yeterince arayip sormussunuz fazlasina gerek yok bence.

valla arkadaşlar gayet güzel biçimde doğru düzgün üsluplarla öneriler sundular
beni anladılar
konuyu anlamayan tek kişi sizsiniz :)
ama herkesin üslubu kendi kalitesini gösterir
ben size sizin kullandığınız dilde cevap vermeyeceğim
yine de yorumunuz için teşekkür ederim
Ajajjajaj. Sesli guldum.

Acikcasi artik arkadasinizin mesgul olduğu icin degilde sizi kaale almadığı icin cevap vermediğimi dusunmeye basladim.

Dunya benim etrafimda dönüyor, bana nasil cevap vermezz ühuuu tadında başladığınız, ay cok üzülüyorum merak ettim yhaa baska bisey degil şeklinde kıvırdıginiz konunuzda ki ikiyuZlulugu biz hissettiysek arkadasinizda hissetmiştir. Ee dogal olarakta sizi onemsememis cevap vermemistir.

Son düzenleme:
Yüksek ihtimalle siz onun canını sıktınız sizle konuşmak istemiyor.siz yapacağınızı yapmışsınız zaten kötü haber olsa illaki duyarsınız.artık salın arkadaşınızı o size dönüş yaparsa yapar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X