İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

eski birinci sınıf yeni 2. sınıf velisi olduk topikleri doldurduk:KK24: buraya taşındık artık herkese önce iyi tatiller diliyorum eylülde gelirim beni bekleyin :KK52:

merhaba kızlar sünnet hazırlıklarıyla uğraştığım için uzun zamandır giremedim

karnemizin hepsi 5

en son yapılan batıakademi deneme sınavında da 1 yanlışla 1 . oldu kuzucuğum. bu dönem de bitti hayırlısıyla
hepimize hayırlı olsun 3. sınıf:KK16:
[/B]

Eee kızlar biz şimdi 3. Sınıf topiğine mi geçiş yapıyoruz

nihayet 2. sınıf topikine de geldik... 1. sınıf topikinde çocuklarımızdan fazla heyecanlı toplanmamız daha dün gibi:)))

kızlar selam uzun zamandır giremedik malum bebek telaşı biliyosunuz oğlumuzu aldık çok şükür kucağımıza bugün 25 günlük olduk :nazar:
ee artık bu topiğide kapadık desenize eylülde kısmetse 3. sınıf topiğinde olucaz bizimde karnemiz çok şükür hepsi 5 yine ayrıca batı akedeminin yapmış olduğu ortak sınavlardan dolay da batı akademi tarafından verilen üstün başarı belgemizi de aldık:nazar: artık 3. sınıfta görüşmek üz<ere kızlar :KK16:

Merhabalar,tebrik ediyorum oğlunuzu ,benimde kızım girdi bilsem sınavına,2.aşamaya hak kazanmıştı ve 2.aşama wiscr testi yapıldı geçen hafta.Kızım bütün soruları hatırlıyor ,hepsini tek tek not ettim :) Test nasıl değerlendiriliyor tam olarak net bir bilgiye ulaşamadım,2 genel test yapılıyor (sözel ve performans) bu testlerde kendi aralarında alt testlere ayrılıyor.Genel kültür soruları,benzerlik,kelime dağarcığı ,muhakeme (ben sorulan sorulardan muhakeme yeteneğini ölçmeye çalıştıklarını düşünüyorum) ,zihinden problemler(kronometre tutulmuş) ,bazı sorular kronometre tutularak yapılmış,bi sayfa kağıt verilmiş,rakamlar ve sembollerden oluşan ,resim tamamlama,küplerle desen,resimlerle hikaye oluş sırasına göre sırala denmiş .Genel kültür soruları yaşlarının epey üstünde ,çocuklarınıza dünya atlasını oyun şeklinde öğretmeye çalışın(eskiden harita üzerinde şehir bulmaca oynardık,bunun gibi bi oyun olabilir).çocuğun etrafında olan bitene ne kadar ilgili olduğunu ölçüyorlar sanırım bu 2.aşama sınavda,sorular hayli ilginçti :)

bizde girdik 2.sınava dediğin gibi sormuşlar şimdi ağustosu bekleyeceğiz. sonuçlar için. hoca bir yorum yaptı mı kızız ile ilgili. Allahım hayırlısının nasip etsin inşallah

bizde girdik 2.sınava dediğin gibi sormuşlar şimdi ağustosu bekleyeceğiz. sonuçlar için. hoca bir yorum yaptı mı kızız ile ilgili. Allahım hayırlısının nasip etsin inşallah

Hoca yorum yaptımı derken ,testi yapan uzmanımı kastediyorsunuz?
Sizin çocuğunuzun nasıl geçti sınavı ?Umarım muvaffak olurlar.

Hoca yorum yaptımı derken ,testi yapan uzmanımı kastediyorsunuz?
Sizin çocuğunuzun nasıl geçti sınavı ?Umarım muvaffak olurlar.

amin inşallah hayırlısıysa kazanırlar. Evet testi yapan uzman bize matematiği çok güzel süreleri kullanmadı dedi. eksiklik olarak yap bozu söyledi, kitap okuduğu belli anlamını bilmediği kelimeleri araştırsın dedi bu kadar. işleyen demir ışıldar ne demek demiş mesela soruları bayağı söyledi oğlum aklında kalmış. yap bozlar, küpler, türkiyenin komşuları, denizleri vs.

amin inşallah hayırlısıysa kazanırlar. Evet testi yapan uzman bize matematiği çok güzel süreleri kullanmadı dedi. eksiklik olarak yap bozu söyledi, kitap okuduğu belli anlamını bilmediği kelimeleri araştırsın dedi bu kadar. işleyen demir ışıldar ne demek demiş mesela soruları bayağı söyledi oğlum aklında kalmış. yap bozlar, küpler, türkiyenin komşuları, denizleri vs.

yap boz dediğiniz sanırım,resim tamamlama ,hikaye oluş sırasını resimlerle birleştirme vb olsa gerek.
matematikte de zihinden problemler sorulmuştu,bizede demir neden paslanır diye sormuşlardı.sorular genelde benzer şekilde anlaşılan.
benim kızım süreyi oldukça iyi kullanmış(kronometre tutulan soruları kastediyorum)
süperdin,çak filan yapmış testör,ağustosu bekleyip göreceğiz .Belli kontenjanla alıyorlar ve kontenjan sayısı oldukça snırlı sayıda:KK43: kısmet artık .

Yeni topiğimiz burası artık minimini birlerimiz çalışkan 2ler olucak:KK8:
kitap okuma ve test çözme dışında bişey yapmıyoruz henüz kızlar 2. sınıf hazırlıklı kitaplar edindiniz mi? başladınız mı?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar

Küçükçekmece Hayriye Gök İlköğretim OkuluYarımburgaz Mah. Fatih Cad. No : 40
Küçükçekmece İstanbul bu okulla ilgili bilginiz varmı ? sınıfları kaç kişilik eğitimi-öğretmenleri nasıl?
Bursadan nakil olacağız bu yıl 2.sınıf

Küçükçekmece Hayriye Gök İlköğretim Okulu ile ilgili bilginiz varmı
Merhaba arkadaşlar

Küçükçekmece Hayriye Gök İlköğretim OkuluYarımburgaz Mah. Fatih Cad. No : 40
Küçükçekmece İstanbul bu okulla ilgili bilginiz varmı ? sınıfları kaç kişilik eğitimi-öğretmenleri nasıl?
Bursadan nakil olacağız bu yıl 2.sınıf

merhabalar 2.sınıfa başlamamıza az kaldı durumlar nasıl herkezde? test kitaplarımız okumalarımız dikkat güçlendirici kitaplarımız bitti birde biz çarpım tablosunu 4lere kadar ezberledık

Merhaba, bizde tatil kitabımızı, test kitaplarımızı ve okuma yaptık bol bol, onun dışında bişiy yok 2.sınıfla ilgili hiç bir hazırlık yapamadık en çok çarpım tablosunu ezberlemesini istemiştim bende ama olmadı öğrenmek istemedi bende zorlamadı haliyle sıkıldı çocuk, aslında şimdi daha zor olacak diye düşünüyorum Ekim sonu 2.bebeğimi dünyaya getireceğim inşallah hem o hem ona derken derslerle hadi oda neyse çarpım tablosuyla nasıl baş etcem bilemiyorum kızlar

Merhaba, bizde tatil kitabımızı, test kitaplarımızı ve okuma yaptık bol bol, onun dışında bişiy yok 2.sınıfla ilgili hiç bir hazırlık yapamadık en çok çarpım tablosunu ezberlemesini istemiştim bende ama olmadı öğrenmek istemedi bende zorlamadı haliyle sıkıldı çocuk, aslında şimdi daha zor olacak diye düşünüyorum Ekim sonu 2.bebeğimi dünyaya getireceğim inşallah hem o hem ona derken derslerle hadi oda neyse çarpım tablosuyla nasıl baş etcem bilemiyorum kızlar

benım kız winx hastası okulçamtasını kalem kutusunu vs herseyini winx alıcam eger ezberlersen dedim 4lere kadar ezberle yeter dedim gün verdim su gune kadar ezberlemezsen vs öylelıkle ezberledi kazasız dogum yaparsın inşallah gercekten zor bir dönem beklıyor bizi ALLAH YARDIMCISI OLSUN kuzuların zihin açıklıgı versin bizede sabırrrr versin yarabimmm

AKADASLAR MERHABA..tüm ilköğretim öğrencilerine temel derslerden özel ders vermekteyim.Özel bir kolejde öğretmenlik yapmaktayım.Takip ettiğim öğrencilere eğitim koçluğuda sunmaktayım.Öğrencilerim güzel yerlere geldiler.Ders aldırmak isteyen İstanbul Anadolu yakasında oturan öğrencilere destek verebilirim.

bende aranızdayımm bnm kızım da 2,sınıfa gıdecek ... carpım tablosunu ögretmenimiz 1.sınıfta ezberlettırdı tatıl olacagı zamanda tekrarlanamsını ıstedı kı unutmasınlar dıyerekten ....

bu sene kzım ıcın endıselıyım .... umarım sıkıntı yasayamayız.
cunku anaokul ve 1.sınıf antalya okudu... tayınımz cıktı ankaraya 2.sınıfı orda okuyack umarım zorluk yasamadan alısırrr:KK43:

kızlar hepinize iyi akşamlar biz dolu dolu tatil geçirdik. kızım adına tabi :)hergün havuzda bahçede arkadaşlarıyla evdede kardeşi ile ve kısa tatillerle zaten antalyadayım hergünü tatil. ve çok güzel kitaplar bitirdik. öğretmenimiz. 14 dergi vermişti. ve bulmaca kitabı vermişti. çarpım tablosunu ezberleyene ilk en iyi matematik notuda demiş ve hergün zihinden 5 problem oyun halinde yapılması için. en çok hikaye okuyan 3 kişiye hediye demiş kızım 180 kitap okudu ve hergün yarım saat okuma yapılmasını söylemiş. bazılarına göre fazla geldi ama kızım hiç zorlanmadı. ve biz netten bir dünyada kitap alıp bitirdik. kendisi seçti hepsini. dilbilgisi kitabı zambakın zihinden matematik ve başka bir zihinden matematikde. dikkatle ilgili hikaye tarzı kitaplar bulmaca kitapları gibi. geçliğe hitabeyi ezbrlemişti okulda ve jimnastik gösterisinde tören yapılan salondada okumuştu. şimdide istiklal marşını ezberledi. istediklerinde herşeyi yapıyorlar. çok düzenliydik 3 aydır kardeşi uyuduğunda derslerini yaptı diğer zamanlarda oyun oynadı. okuması güzeldi ama süper oldu. onuda şöyle yaptım hiç sessiz okutmadım ve hep dinledim kendi haline bırakmadım. önceden arada odasına gidip okuma yapıcam derdi ama şimdi hiç ona fırsat vermedim. 3 aydır hep dinledim. inşallah tüm çocuklarımız için güzel bir sene olur. allah bizlerede kolaylıklar versin. bizlerde burdan paylaşarak çocuklarımıza yardımcı olacağız artık.

X