İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Selam hanımlar:KK3::KK3::KK3:
Yarın yeni bir döneme başlıyoruz:18: umarım hepimiz için hayırlı olur:KK16: rabbim bizim ve çocuklarımızın yardımcısı olsun:KK16:

bismillah diyerek başlıyoruz rabbim hepimizin yavrularına önce sağlık sonra huzur ve başarı verir inşallah ...
bakalım bu yeni yıl neler getircek yeni 1. sınıf anneleri daha az tempoyla başlıyolar geçen yılki zorluklardan sonra biraz daha az stresli olmaları içimi rahatlatıyo :KK9:
bu dönem daha az ödevli olur umarım küçük elleri çok yorulmaz...
bol bol okuma yapsınlar kitap okuma alışkanlığı edinmeleri çok daha önemli
bakalım yaşadıkça görcez büyük oğlumun sbs sınavı da var ..onun koşturmacası başladı neyse inşallah hakkında en hayırlısı olsun rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah. hepinizi ve miniklerinizi öpüyorum :KK16:

arkadaşlar merhaba benimde bir kızım var 2. sınıfa giden geçen sene 1.sınıf velileri daha aktifti sanki burası biraz daha durgun belkide okullar yeni açıldığındandır. 2 gündür bizimkiler ders dışında sohbet serbest etkinlik ve ilk gün okuma çalışması dünde yazı yazdırıp onu gözlemlemiş öğretmenleri ödev falan şimdilik bişey yok. Sizde durumlar nasıl? Bu sene nasıl geçer bilmiyorum, Allah yavrularımıza sağlık sıhhat versin. sizlerde öğretmenlerinizin yaptıklarını paylaşırsanız sevinirim.

arkadaşlar merhaba benimde bir kızım var 2. Sınıfa giden geçen sene 1.sınıf velileri daha aktifti sanki burası biraz daha durgun belkide okullar yeni açıldığındandır. 2 gündür bizimkiler ders dışında sohbet serbest etkinlik ve ilk gün okuma çalışması dünde yazı yazdırıp onu gözlemlemiş öğretmenleri ödev falan şimdilik bişey yok. Sizde durumlar nasıl? Bu sene nasıl geçer bilmiyorum, allah yavrularımıza sağlık sıhhat versin. Sizlerde öğretmenlerinizin yaptıklarını paylaşırsanız sevinirim.

[sıze=2]
biz ankara ya yerlestık 1 hafta oncesi ben cok tedirginliydim kızım için okula alısma ögretmen ve arkadaslarına alısma sorunu yasarım dıye tabıkı bu durumu kızıma belli etmedim.... Korktup basıma gelmedı cok sukur hersey yolunda ögretmenimizi cok sevdı ve sevıyor ıns. Hep böle gider

bizde dun yazı yazdırmıs okuma yaptırmıs sayılar saydırmıs ve ödev olarakta bir fotokobı vermiş sımdılık bukadar buugn ne olur bılmıom allahım butun cocuklarımıza allah zihin acıklıgı versinnn (((amin)))
[/sıze]

bizim öğretmenimiz daha ilk günden ödeve başladı
2 şer 2şer artırarak yazma
hergün tüm derslerden 2 şer sayfa ödev var
ayrıca her akşam 1 hikaye okuyorlar.
1 hafta sonra okudukları hikaueleri analize başlayacaklarmış olay yer zaman kişi...
toplama çıkarmayı 2 basamak olarak 100 e kadar olan sayıları yapıyorlar.
böyle işte
haftaya da ufaktan çarpmalara başlayacaklarmış:)
1 hafta sonra ek test ve kitaplarımız gelecek..

bizim öğretmenimiz daha ilk günden ödeve başladı
2 şer 2şer artırarak yazma
hergün tüm derslerden 2 şer sayfa ödev var
ayrıca her akşam 1 hikaye okuyorlar.
1 hafta sonra okudukları hikaueleri analize başlayacaklarmış olay yer zaman kişi...
toplama çıkarmayı 2 basamak olarak 100 e kadar olan sayıları yapıyorlar.
böyle işte
haftaya da ufaktan çarpmalara başlayacaklarmış:)
1 hafta sonra ek test ve kitaplarımız gelecek..

Sizinkiler baya hızlıymış canım, bizimkiler türkçeden her akşam birer sayfa ödev yaptılar 3 gündür, dün akşam verdiği sözcüklerin anlamlarını sözlükten bulup yazma birde matematikten 100 e kadar deftere yazma ödevi vardı onun dışında ben kendim deste ve düzineyi tam kavraması açısından biraz çalıştırdım hepsi bu.

2.sınıf annelerine ve miniklerimize hayırlı olsun yeni ders yılımız.Bu hafta çok sıkmadı öğretmenimiz bakalım hergün ödevimiz vardı ama çok aşırı değildi .

Sizinkiler baya hızlıymış canım, bizimkiler türkçeden her akşam birer sayfa ödev yaptılar 3 gündür, dün akşam verdiği sözcüklerin anlamlarını sözlükten bulup yazma birde matematikten 100 e kadar deftere yazma ödevi vardı onun dışında ben kendim deste ve düzineyi tam kavraması açısından biraz çalıştırdım hepsi bu.

evet canım bizde de deste ve düzine çarşamba günü vardı
baya yoğun başladılar.
akşam yine toplamda 6 sayfa ödev vardı bir de kişisel bakım ile ilgili 6 adt küçük resim çizip kartona yapıştırdılar tablo yaptılar.
ayrıca dediğim gibi her akşam 1 hikaye okuyorlar

selam arkadaşlar

geçen sene ne kadar heyecanlıydık bu zamnalr
bize daha ödev vermedi sayılır,hergün istediğiniz bir resmi yapın dedi
bugünde istklal marşı ezberlenicek demiş

ben bu sene çok isteksiz başladım,oğluma çaktırmamaya çalışıyorum

benm oğlum geçen sene bariz bir şekilde sınıfın en iyisiydi

ilk dönemde 2. dönem sonundada sınıftan 4-5 çocuk ödüllendirildi aralarında benim afacan yok,ben o zaman hiç tepki vermedim oğlumu teselli etim

yaz dönemi biz okula gidip geldik ,konuyu hiç açmadım ama müdür ve ğretmenin konuşmaları
sınıf birincisi çocukları artık,ödüllendirmiyceklermiş ,bir arkadaki çocuğun şevki kırılıyomuş ,birinci zaten birinciymiş,arkadaki çocuğu kazanıcaklarmış

1.yi bide dövselermiş :KK14:

müdür bide ssizin çocuğunuz gibi 10 tane öğrenci versinler bana sabahtan akşama kadar sınıftan çıkmam diyor,öğretmenimizde öve öve bitiremiyor ,anlamadım gitti ama şevkim kırıldı

bu sene hiç zorlamıycam ,geçen sene okuma yazma öğreticez diye aram bozulmuştu oğluşla

Ya yeminle velilikten istifa edicem yakında. Ne bu kardeşim. Kızın dersini öğretmenlerini ayrı düşün, oğlanınkini ayrı. Beni kim düşünecek:KK14: Oğlum 2.sınıfta ama yeminle verseler öğretmenini bir kaşık suda boğarım, o kadar gıcık oluyorum kadına.:KK19: Öfff Allahım 5.sınıfa kadar napıcaz onunla. Sınıfını değiştireyim dedim müdür yardımcısıyla konuştum, bir sürü pürüz çıkardılar. E aynı öğretmenle bırakın çocuğu benim ruh sağlığım bozulacak:KK43:. Gamsız, uyuz, yavaş, nerden rastladık yarabbim ya.Okul filan mı değiştirsem lütfen bir akıl verin yoksa hakikaten tırlatıcam. Hiçbirşey umrunda değil kadının ya, bu çocuklar ödevlerini yapmışmı insan bir bakmazmı. Okula o kadar yakın oturmasına rağmen 2.sınıf öğretmenleri arasında derse en son giren kişi kendisi. Geçen sene sırf ikinci dönem 15-20 gün devamsızlık yapan biri kendisi. Geçen hafta inanın hiç ama hiçbirşey yapmadılar. Her akşam oğlumun defterlerini, kitaplarını kontrol ettim napmışlar acaba diye sırf kadının uyuzluğunu bildiğimden, koskoca bir HİÇ yapmışlar. Bildiğiniz hiiiç. Her derste beden eğitimi yapılırmı Allah aşkına.

Allahım aklıma mukayet ol, valla saç baş yolacam kadını.

Ya yeminle velilikten istifa edicem yakında. Ne bu kardeşim. Kızın dersini öğretmenlerini ayrı düşün, oğlanınkini ayrı. Beni kim düşünecek:KK14: Oğlum 2.sınıfta ama yeminle verseler öğretmenini bir kaşık suda boğarım, o kadar gıcık oluyorum kadına.:KK19: Öfff Allahım 5.sınıfa kadar napıcaz onunla. Sınıfını değiştireyim dedim müdür yardımcısıyla konuştum, bir sürü pürüz çıkardılar. E aynı öğretmenle bırakın çocuğu benim ruh sağlığım bozulacak:KK43:. Gamsız, uyuz, yavaş, nerden rastladık yarabbim ya.Okul filan mı değiştirsem lütfen bir akıl verin yoksa hakikaten tırlatıcam. Hiçbirşey umrunda değil kadının ya, bu çocuklar ödevlerini yapmışmı insan bir bakmazmı. Okula o kadar yakın oturmasına rağmen 2.sınıf öğretmenleri arasında derse en son giren kişi kendisi. Geçen sene sırf ikinci dönem 15-20 gün devamsızlık yapan biri kendisi. Geçen hafta inanın hiç ama hiçbirşey yapmadılar. Her akşam oğlumun defterlerini, kitaplarını kontrol ettim napmışlar acaba diye sırf kadının uyuzluğunu bildiğimden, koskoca bir HİÇ yapmışlar. Bildiğiniz hiiiç. Her derste beden eğitimi yapılırmı Allah aşkına.

canım şikayet etsene önce okul müdürüne ve söyle milli eğitimede şikayet edicem diye müdüre belirt öyle saçmalık mı olur çocuklarımızı okula beden eğitimi yapsın diyemi gönderiyoruz, tamam oda olacak ama bi ders programı var bence hiç bekleme git gereken neyse yap gerekirse velilerle konuş imza topla ama her geçen gün bi kayıp yazık yani

canım şikayet etsene önce okul müdürüne ve söyle milli eğitimede şikayet edicem diye müdüre belirt öyle saçmalık mı olur çocuklarımızı okula beden eğitimi yapsın diyemi gönderiyoruz, tamam oda olacak ama bi ders programı var bence hiç bekleme git gereken neyse yap gerekirse velilerle konuş imza topla ama her geçen gün bi kayıp yazık yani

geçen senede böylemiydi canım öğretmeniniz

zor gerçekten öğretmen şans işi biraz

çocuğunuzu alın o sınıftan diycem diğer çocuklarada yazık en iyisi arkadaşın dediği gibi ,müdüre ,milli eğitime bildirin çeki düzen versin kendine

kuzum müdür bişi yapmaz cidden rahatsızsan meb 147 şikayet hattı var oraya şikayet et o da olmazsa bimere mail yaz mutlaka ama mutlaka geri dönüyorlar çocukların hayatını etkileyecek bir durum göz ardı etmeyin....

biz de hızlı başlayanlardanız 2 şer 2 şer 100 e kadar ritmik sayma 5 er 100 den geriye sayma 4 er sayma türkçe hayat bilgisi 2 şer sayfa ödev hergün kitap okuma bugün toplantımız vardı yazısı kötüydü düzelmiş okuması gerilememiş yani çok iyi dedi öğretmen çok hevesliymiş kuzum hadi bakalım sene sonuna kadar bu hızla gideriz umarım:)))

henüz toplantımız yapılmadı şu beslenme olayını serbest halde bıraksa liste vermese bu yıl daha iyi olcak .
kaynak kitaplar haftaya alıncak 25 liraya onun dışında çok hızlı başladık yine ve kızımla aramız yine bozuldu off valla ne var biraz yavaş yavaş başlasaydı alışssalardı az :KK15:
her gün 1 hikaye okuncakmış babası 50 sayfalık olaqnlardan almış sıkıkılıyo okurken 16 şar sayfalıklardan almak istiyorıum ben. ayrıca hergün hikaye özetliyorlar ders kitaplarından ödevler, ezberler ...bizi kovalıyorlar galiba ben şimdiden daraldım çünküü kızım daralınca bana sarıyo yapamıyorumlar sıkıldımlar bana karışma anne diyo
bu yıl test çözmeli ödevleri başlamadı henüz yakındır onlarda gelir en iyisi dilimi ısırayım :KK35:yavaş öğretmenim insaf azcık :KK45:bi konu tam anlaşılamadan diğer konuya geçiyo o kadar hızlı ki matematikte 3 konu geçtik :KK53:

henüz toplantımız yapılmadı şu beslenme olayını serbest halde bıraksa liste vermese bu yıl daha iyi olcak .
kaynak kitaplar haftaya alıncak 25 liraya onun dışında çok hızlı başladık yine ve kızımla aramız yine bozuldu off valla ne var biraz yavaş yavaş başlasaydı alışssalardı az :KK15:
her gün 1 hikaye okuncakmış babası 50 sayfalık olaqnlardan almış sıkıkılıyo okurken 16 şar sayfalıklardan almak istiyorıum ben. ayrıca hergün hikaye özetliyorlar ders kitaplarından ödevler, ezberler ...bizi kovalıyorlar galiba ben şimdiden daraldım çünküü kızım daralınca bana sarıyo yapamıyorumlar sıkıldımlar bana karışma anne diyo
bu yıl test çözmeli ödevleri başlamadı henüz yakındır onlarda gelir en iyisi dilimi ısırayım :KK35:yavaş öğretmenim insaf azcık :KK45:bi konu tam anlaşılamadan diğer konuya geçiyo o kadar hızlı ki matematikte 3 konu geçtik :KK53:

canım aynen biz.bizde de hergün 1 hikaye
bir sürü ödev.test.bence bu çocukalra çokkk geliyor.okulumuz tam gün bizim yani 08.40-15.10 arası ve çocuğun oynamaya gezmeye zamanı inan ki yok.

Yeni eğitim yılımız hepimize hayırlı olsun arkadaşlar.
Benim oğlumda bu sene 2. sınıfa başladı.
Dolayısıyla bende tabi:))
Çok şükür geçen senede rahat geçmişti.
Okuma yazmayı bilerek gittiği için sorun yaşamadık.
Biz geçen sene yaptık okuyup özet çıkarmayı.
Okuma günlüğümüz vardı.
Okuyup 20 dakika özet çıkaryorlardı.
Bu sene ilk hafta ödev yapmadık.
Hergün bir sayfa matematik ve türkçe yapıyoruz.
Sizin ödevleri görünce bana hafif geldi yaptıklarımız.
Gerçi çok bunalsın istemiyorum ama 10 dakikada yapıyoruz bitiyor.
Ayrıca günde 50 sayfa okuyup özet çıkarma çok fazla bence.
Kitap okumaktan soğur çocuk.
Her okulun sistemi farklı demekki
Tekrar hayırlı ve keyifli olsun inşallah.

canım aynen biz.bizde de hergün 1 hikaye
bir sürü ödev.test.bence bu çocukalra çokkk geliyor.okulumuz tam gün bizim yani 08.40-15.10 arası ve çocuğun oynamaya gezmeye zamanı inan ki yok.

bizim okulumuz yarım gün ama durum bu . az önce uyandı çok sinirli niye böyle yapıyosun yavrum dedim tamamlayamadığım ödevlerden dedi buyrun bakalım :KK14:

Son düzenleme:
Çocukları bu kadar bunaltmamak lazım.
Çocuklar mutsuz gidecekler okula.
Ben bu açıdan memnunum hatta sizleri okuyunca çok mu hafif gidiyoruz diye merak ettim doğrusu.

Yeni eğitim yılımız hepimize hayırlı olsun arkadaşlar.
Benim oğlumda bu sene 2. sınıfa başladı.
Dolayısıyla bende tabi:))
Çok şükür geçen senede rahat geçmişti.
Okuma yazmayı bilerek gittiği için sorun yaşamadık.
Biz geçen sene yaptık okuyup özet çıkarmayı.
Okuma günlüğümüz vardı.
Okuyup 20 dakika özet çıkaryorlardı.
Bu sene ilk hafta ödev yapmadık.
Hergün bir sayfa matematik ve türkçe yapıyoruz.
Sizin ödevleri görünce bana hafif geldi yaptıklarımız.
Gerçi çok bunalsın istemiyorum ama 10 dakikada yapıyoruz bitiyor.
Ayrıca günde 50 sayfa okuyup özet çıkarma çok fazla bence.
Kitap okumaktan soğur çocuk.
Her okulun sistemi farklı demekki
Tekrar hayırlı ve keyifli olsun inşallah.

valla canım 10 dakika yeterli bi süre ödev için . yavaş yavaş alışmaları daha iyi bence bu çocuklar fabrikadan çıkmıyo yapıları farklı kimisi sıkılmaz kimisi sıkılır tabi ama temkinli gitmekte faydA var . bu arada 50 sayfalık hikayeleri eşim almış sayfa sayısı serbest ben daha az sayfalılardan almak istiyorum hergün okuyacak çünkü 15 sayfa yeterli olur kanısındayım 50 sayfayı okurken 15 den sonrasını hatırlıyamıyo :KK19:

X