İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Kızım bilsem sınavına girecek,ilkokul 2.sınıf öğrencisi.Neler soruyorlar ilk testte,çocuğu girmiş annelr soru örnekleri verebilirlermi?

Ankaradaki bilsem sınavı bu sene 3.sınıftakiler için yapılacalmış.Benim oğlumda 2.sınıfta ama artık seneye...Şehirden şehre değişiyor galiba.

Ankaradaki bilsem sınavı bu sene 3.sınıftakiler için yapılacalmış.Benim oğlumda 2.sınıfta ama artık seneye...Şehirden şehre değişiyor galiba.

biz cuma günü rehberlik araştırma merkezindeydik 2.ve 3. sınıflar giricek diye söylendi bize

değişiyor belki şehirden şehire

Coşku eğitim portalı' na üye olursanız interaktif testler var.. Çocukların hoşuna gidiyor... Bizim oğlan kağıt üzerinden çözmektense onu daha çok seviyor...

evet hanımlar bilseme girişin 2 de mi 3 demi olacağı şehirden şehire değişiyo, geçen sene bizde 4. sınıflar bile girmişti ama bu 4+4+4 den sonra herhalde 4 ler girmez artık

Son düzenleme:
öğretmeniniz ne sıklıkla toplantı yapıyor kızlar biz her dönem bir tane toplantı yapıyoruz. oğluma anlamadığın konuları öğretmenine tekrar sor diyorum çğretmen kızıyor anne diyor.öğretmenimiz fazla ev ödevi vermiyor konuların üzerinde fazla furmuyor.bir anlatıp geçiyor.
ben bu durumdan memnun değilim.zaten sınıftan 5 öğrenci başka okula kaydını aldırdı memnuniyetsizlikten dolayı .
bende ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim.çok canım sıkılıyor bu duruma

öğretmeniniz ne sıklıkla toplantı yapıyor kızlar biz her dönem bir tane toplantı yapıyoruz. oğluma anlamadığın konuları öğretmenine tekrar sor diyorum çğretmen kızıyor anne diyor.öğretmenimiz fazla ev ödevi vermiyor konuların üzerinde fazla furmuyor.bir anlatıp geçiyor.
ben bu durumdan memnun değilim.zaten sınıftan 5 öğrenci başka okula kaydını aldırdı memnuniyetsizlikten dolayı .

Bizde de her dönem 1 toplantı yapılıyor..
Yeni öğretmenimiz(gecen konularda bahsetmiştim öğretmenimiz gitti sınıfımız dağıtıldı) oğlumun yazısını beğenmiyor.
Ama oğlum yazmayı sevmiyor naparsam yapim düzelmiyor.
Hep eski öğretmenini anıyo aklı hep onda..
Bizde memnun değiliz ama 2 sene daha sonra zaten değişecek bütün öğretmenleri sabrediyorum işte..
Hem gittiği okuldaki öğretmenden de memnun kalmazsanız nolcak?
Çocuğun tekrar başka bir öğretmene,arkadaşlarına felan alışması adepte olayı falan falan..

Son düzenleme:

hangi konuyu işliyolarsa sen anlatçaksın canım başka yolu yok, bizde de halen öğretmen görmedikleri konuyu ödev veriyor evde ben anlatıyorum, okula gidince öğretmen anlatıyor, yani diğerler çocukları bilmiyorum ama öğretmen konuyu anlatırken benimki zaten öğrenmiş olarak dinliyor
bizim zamanımızda öğretmen gördüğümüz konudan ödev verirdi, şimdi tam tersi

hangi konuyu işliyolarsa sen anlatçaksın canım başka yolu yok, bizde de halen öğretmen görmedikleri konuyu ödev veriyor evde ben anlatıyorum, okula gidince öğretmen anlatıyor, yani diğerler çocukları bilmiyorum ama öğretmen konuyu anlatırken benimki zaten öğrenmiş olarak dinliyor
bizim zamanımızda öğretmen gördüğümüz konudan ödev verirdi, şimdi tam tersi

Bende öyle yapıyorum:KK31:

Anlatsa da anlaşılmayan yerler oluyor... Soru üzerinde göremiyor çocuklar... Evde annenin desteklemesi önemli.... Bir de bol kitap okutmanı tavsiye ederim.. Anlama kabiliyeti gelişsin.. Tatilde biz biraz sıkıştırmayla da olsa 600 sayfa kitap okuttuk ve anlattırdık..

bizimde sorunumuz eve gelince derse ilgisinin kalmaması ögretmene soyledim sınıfta cok ilgili dedi aslında ögretmeninide cok seviyor ama sıkılıyor ne yapsam bilemiyorum

Kızlar bana çarpım tablos konusunda yardımcı olabilcek olan var mı?
Akıl fikir verin..
Oğluş 2şer 3er 4er ve 5er 100'e kadar ileri geri ritmik sayabiliyo fakat iş tabloya gelince ağlamalar , zırlamlar ,ezberleyemiyorumlar mırın kırın..
sıralı ritmik olarak tabloyu sayıyo karışık sorunca dumur..
Bi de ağlamayı huy edindi ifrit ediyo beni..
2leri karışık ezberledi 3lerden bi gıdm ileri gidemedik..

parmak hesabı olarak anlatıyorum yok yok yok aklını vermiyo delirecemmm..

5lere kadar ezberlesin(karışık sorulduğunda cevap verebilsin ) istiyorum..

Fenalardayımm:KK31:

Kızlar bana çarpım tablos konusunda yardımcı olabilcek olan var mı?
Akıl fikir verin..
Oğluş 2şer 3er 4er ve 5er 100'e kadar ileri geri ritmik sayabiliyo fakat iş tabloya gelince ağlamalar , zırlamlar ,ezberleyemiyorumlar mırın kırın..
sıralı ritmik olarak tabloyu sayıyo karışık sorunca dumur..
Bi de ağlamayı huy edindi ifrit ediyo beni..
2leri karışık ezberledi 3lerden bi gıdm ileri gidemedik..

parmak hesabı olarak anlatıyorum yok yok yok aklını vermiyo delirecemmm..

5lere kadar ezberlesin(karışık sorulduğunda cevap verebilsin ) istiyorum..

Fenalardayımm:KK31:

canım içinden ritmik saysın, gerekiyosa parmaklarını kullansın 3 tane 4 dediğin zaman, parmağıyla ritmik sayarak cevabı söylesin, zaten zamanla kendiliğinden ezberler, sıkıştırıp üzme derim, nefret edip soğumasın matematikten
zaten tablo ezeberletmek yok müfredatta, bence ezberleten hoca da hata yapıyordur, bizim zamanımızda kaldı o mantıksız işler
ritmik saydıkça zaten kendiliğinden ezebrlemiş olcak belki bu sene değil ama seneye

canım içinden ritmik saysın, gerekiyosa parmaklarını kullansın 3 tane 4 dediğin zaman, parmağıyla ritmik sayarak cevabı söylesin, zaten zamanla kendiliğinden ezberler, sıkıştırıp üzme derim, nefret edip soğumasın matematikten
zaten tablo ezeberletmek yok müfredatta, bence ezberleten hoca da hata yapıyordur, bizim zamanımızda kaldı o mantıksız işler
ritmik saydıkça zaten kendiliğinden ezebrlemiş olcak belki bu sene değil ama seneye

Canım günaydın..
Öğretmenimiz ezberlencek,! gibi kesin katı bişe demedi
Ama dün 5lere kadar çarpım tablosunu bilen var mı? demiş..
Bir kaç kişi parmak kaldırmış sıralı saydırmış..
sıralı sayabiliyo zaten niye parmak kaldırmadın diyorum ben tabloyu bilmiyorum ki diyo..
Ama ritmik saymayı biliyorsun
4KERE5 =20
4kere6=24 diyebiliyosun sıralı diyorum anında ağlamalar başlıyo..
Pc bozdum yasakladım laptodan giriyoruz internete onuda kaldırıyorum çok az izin veriyorum..
şifreler,mail adrelerine,sitelere,oyunlara kadar herşeyi ezberleyebilen çocuk, yarım saatte 3er,3er 102'ye kadar ileri - geri ritmik saymayı öğrenen çocuk tıkandı kaldı..

Üzerine gitmiyim diyorum ama anlatmıştım ya sınıflarımız 43 kişi oldu öğretmenimiz gitti dağıldık falan biraz önde gözde bi çocuk olsun diye çabalıyorum
Çok mu yükleniyorum ya?:KK31:

Kimsecikler uğramıyo mu ne?:nazar:

Biz 5'lere kadar çarpım tablosunu ezberledik..
zırlamalar öğrenmeye başladıkça coşkuya döndü..
6'ları ne zaman öğrencem diyo.. acele etmiyorum artık..

Bu hafta içi genel bi yazılı yapacakmış öğretmenimiz.
dün kurs ve ödevlerinden hariç 20 problem çözdürdüm

kursun haricindeki kitaplardan birde evde yardımcı kitap almak istiyorum sadece matematik olan önebilceğiniz kolay bulabilcğim bir yayının kitabı var mı?

Günaydın:KK3:
Bizzde aynı hızla devam ediyoruz..:KK31:Çarpım tablosunu ezberlemediler daha :44:ama sorunca biliyorlar:KK53:2şer,3er,4er,5er ezberleyince:44:
Öğretmenimiz haftada 2 test yapıyor:KK14:geçen haftada ilk yazılımızı oldu:KK31:öğretmenimiz 4 masal içeren bir kitap serisi aldırdı o kitabı 1 hafta boyunca okudular ve ondan yazılı oldular...Önce kzıdım çünkü bayağı kalın ve detaylı bir kitaptı ama benimkilelin ikiside 5 alınca ve sınıfta 3 kişi 5 alınca hım çokta zor değilmiş dedim:KK1:Çalışınca oluyormuş...:KK31:Ama çok yoğunlar hiç fırsat yok dinlenmeye:KK19:Bugünde okuma yarışı var ama nekadar doğru yapıyor öğretmenimiz bilmem...:44:
Geçen sınıfa kontrole gelmişler sınıfımızın durumu bayağı iyi ,bu sınıfta iş var demişler öğretmenimiz biraz havalanmış dahada iyi olacağız demiş çocuklara acaba ondan mı bukadar yoruyor çocuklrı yarış halindemiyiz...1.liği kaptırmamak için:KK14:

Kimsecikler uğramıyo mu ne?:nazar:

Biz 5'lere kadar çarpım tablosunu ezberledik..
zırlamalar öğrenmeye başladıkça coşkuya döndü..
6'ları ne zaman öğrencem diyo.. acele etmiyorum artık..

Bu hafta içi genel bi yazılı yapacakmış öğretmenimiz.
dün kurs ve ödevlerinden hariç 20 problem çözdürdüm

kursun haricindeki kitaplardan birde evde yardımcı kitap almak istiyorum sadece matematik olan önebilceğiniz kolay bulabilcğim bir yayının kitabı var mı?

Biz berkay yayınlarının matematik ve türkçesini aldık çok güzel tavsiye ederim:KK34:

Karneye işlenecek olan notları öğrenmek için sınav olduk..
genel değerlendirme..
20 matematik sorusu 98 aldık 2 puan kırmasının sebebi komikçe bi olay
Adam 10 yazmış sorusa ama 0 içine yuvarlamış 9 gibi görünüyo çoğu çocuk yanılmış 9mu 0 mı diye.. cevabı 30 olucak küçümenim 39 yazmış 9 gördüğünden sandığından..
Oğluma neden sınav esnasında öğretmene sormadın dedim? kızar diye korkmuş minnağım..

Turkçeden de olduk bugün açıklanacak..

Hızla ilerliyoruz doğaçlama şiirler yazoyoruz ödev olarak ayrıca kurs ödevlerimiz ve testlerimizde var
Baya yoğunuz kursa ayrı çalış derslere ayrı çalış..
Sıktım yine bu sene oğluşu ama herşey onun için meyvelerini topluyorum..

Son düzenleme:
Karneye işlenecek olan notları öğrenmek için sınav olduk..
genel değerlendirme..
20 matematik sorusu 98 aldık 2 puan kırmasının sebebi komikçe bi olay
Adam 10 yazmış sorusa ama 0 içine yuvarlamış 9 gibi görünüyo çoğu çocuk yanılmış 9mu 0 mı diye.. cevabı 30 olucak küçümenim 39 yazmış 9 gördüğünden sandığından..
Oğluma neden sınav esnasında öğretmene sormadın dedim? kızar diye korkmuş minnağım..

Turkçeden de olduk bugün açıklanacak..

Hızla ilerliyoruz doğaçlama şiirler yazoyoruz ödev olarak ayrıca kurs ödevlerimiz ve testlerimizde var
Baya yoğunuz kursa ayrı çalış derslere ayrı çalış..
Sıktım yine bu sene oğluşu ama herşey onun için meyvelerini topluyorum..

İlk 3 yıl sıktıktan sonra kendiliğinden herşey gidiyormuş..:44:.Temeli oluşturduk mu gerisi kolay olacak onlar için inşaallah:KK31:
Bizimde haftaya deneme sınavı var il geneli bakalım nasıl olacak:26:Bugünde okudukları kitabın özetini çıkardılar herkese 5 soru soracak bakalım ondan kaç alacaklar:KK31:
Rabbim tüm çocuklara kolaylık versin..:KK16:.İlk yıllarda bile bukadar zor olacağını hiç düşünmemiştim:KK50:

İlk 3 yıl sıktıktan sonra kendiliğinden herşey gidiyormuş..:44:.Temeli oluşturduk mu gerisi kolay olacak onlar için inşaallah:KK31:
Bizimde haftaya deneme sınavı var il geneli bakalım nasıl olacak:26:Bugünde okudukları kitabın özetini çıkardılar herkese 5 soru soracak bakalım ondan kaç alacaklar:KK31:
Rabbim tüm çocuklara kolaylık versin..:KK16:.İlk yıllarda bile bukadar zor olacağını hiç düşünmemiştim:KK50:

Aynen cnm herşey onlar için..
Kah ağlıyo,kah kahkahalar atıyo,kah uykusuz kalıyo annee 5 dk yaaa diye yalvarıyo..
Kıyamıyorum gözünün içine bakıyorum.. ama herşey onun için..

her akşam yatmadan 1 kitap okumayı huy edindirmeye çalışıyorum,çantasını ve ödevlerini akşamdan yapıp toplayacağına söz verdi uyguluyor..

Matematik konusunda sıkabildiğim kadar sıkıyorum temel dediğin gibi çok önemli..
Geleceğin doktorları,mimarları,mühendisleri,polisleri olur umarım yavrularımız..
Bizde gururla yazarız yine olurda burası Rabbim nasip eder o günleri inş..:KK5:

X