İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

kızlar bizimde perfornmans ödevleriyle başımız dertte konular şunlar besinler,büyüklerimizin küçükken oynadıgı oyunlar, kumbara
hepsini yapacagız sizdede öylemi?

Selam hanımlar :KK3:Bizim öğretmen 20 günde 3 deneme sınavı yapıyor sizde yapıyor musunuz deneme sınavı:KK31:Dersler çok ağır çocuklar çok yoruluyor:KK31:Tatil gelse de biraz dinlenseler:KK14:

deneme sınav ıcın erken dıye dusunuyorum ama hazılık acısından bakarsanız ıyı.lakın bu yasta cocukları stres yapmanın anlamı yok.bız okul yonetımının baskısı yuzunden yaptık sınıfımıza.ogrencıler sınavı bırakıp kıtapcıktakı resımlerı boyamaya basladılar:KK1: rehberlık ogretmenı de erken dedı.

iyi akşamlar kızlar bizim ödevlerimiz azda değil çokta değiil. 30-40 dakkayı geçmiyor.aldığımız 4 tane yardımcı kitaplar bitti tekrar aldırdı öğretmenimiz ama soru bankası ve yaprak test aldırdı bu sefer.
ilk dönem hergün hikayemiz vardı karneye işlendi.80 tane okundu herhalde. bu dönem 40 sayfalık 2 günde bir değişitiriliyor.çocuklar liste tutuyor liste bitince teslim ediyorlar.
deneme sınavı 2.dönem daha 2 tane oldular. biri okulistik diğeri batı akedemi. ilk 3den çıkmıyor kızım ama genelde 1. oluyor. hergün kendisi evde 30-40 soru çözüyor mutlaka.
pazar günü menara gidiyor mental aritmetik. çok faydası oldu okumasına dikkatine şimdi toplama çıkarmaları zihinden yapıyor 6-7 tane 2 basamaklıyı anında söylüyor. 1 senedir gidiyor. çok istekli her hafta ödevi oluyor bazen haftalık bin işlemi buluyor çok zevk alarak yapıyor. yorulduğunu düşünüyorum bazen ama çok azimli.
haftada 2 akşam saat 7-8 arası jimnastik yapıyor 3 yıldır ve ısrarla bırakmıyor. gösteriler yapıp yarışmalara hazırlanıyorlar.
ayrıca bunlar yetmiyor gibi okulun halk oyunlarını çok seviyor. 23 nisan ve yıl sonu gösterileri hazırlıyorlar.
bu dönem ayrıca sınıfımızda satranç kursu başladı. birkaç arkadaş turnuvalara katılacaklarmış çok mutlu şimdi. bizde böyle kızlar çocuğun içinde olunca önüne geçemiyorsun sabah biz kardeşi uyurken 7 de kalkıp test çözüyor. yatmıyor erkenden kalkar.
yaz tatilinde bile hergün düzenli çalıştı kızım.
öğretmenimiz bilsemin sınavlarınada girmesini istiyor. çok farklı diyor. kolej sınavlarına girsin diyor ama o 4 sınıfdan itibaren oluyormuş. Allah onlara ve bize kolaylıklar versin.

kızlar 4+4+4'e göre oğlumun şuanda gittiği yakınımdaki okul ortaokul oluyor vr öğretmrnlrtimiz biraz daha uzaktaki başka bir okula gidiceklermiş.
fakat çocuklarımızın adrese göre (semtimizde 4 okul var) dağıtılacakları söyleniyor..
ben öğretmenimizin gittiği okula öğretmeniyle beraber devam etmesi için napmalıyım?
:KK43: kafayı yicem düşünmekden o okul evime uzak daha yakın başka bi okula düşücem gibi şuan öyle görünüyo adresime göre
bana bi akıl verin nolur.
bu sistemi çıkaranların eğitimi bu düzeye getirenlerin başka derdi yokmu ben anlamıyorum ne istiyolar eğitim düzeninden.
Bıktım ya eğer öğretmenim değişirse 3. öğretmenimiz olucak bilgisi olan lütfen ama lütfen bana yardımcı olun özel msj atın bilgi verin bana ev kendi evim taşınsam bi dert.

eğer taşınırsam 2 yıl sonra geri gelcem çünki şuanki okulumuz ortaokul oluyo yani 2 yıl okuyup geri gelcekler off ya off :KK14:

kızlar 4+4+4'e göre oğlumun şuanda gittiği yakınımdaki okul ortaokul oluyor vr öğretmrnlrtimiz biraz daha uzaktaki başka bir okula gidiceklermiş.
fakat çocuklarımızın adrese göre (semtimizde 4 okul var) dağıtılacakları söyleniyor..
ben öğretmenimizin gittiği okula öğretmeniyle beraber devam etmesi için napmalıyım?
:KK43: kafayı yicem düşünmekden o okul evime uzak daha yakın başka bi okula düşücem gibi şuan öyle görünüyo adresime göre
bana bi akıl verin nolur.
bu sistemi çıkaranların eğitimi bu düzeye getirenlerin başka derdi yokmu ben anlamıyorum ne istiyolar eğitim düzeninden.
Bıktım ya eğer öğretmenim değişirse 3. öğretmenimiz olucak bilgisi olan lütfen ama lütfen bana yardımcı olun özel msj atın bilgi verin bana ev kendi evim taşınsam bi dert.

eğer taşınırsam 2 yıl sonra geri gelcem çünki şuanki okulumuz ortaokul oluyo yani 2 yıl okuyup geri gelcekler off ya off :KK14:

İstanbulda 2013-2014 eğitim yılı için sadece kadıköy ilçesinde dönüştürme olduğu yazıyodu sanırım sizde o taraftasınız.İlk önce öğretmenin hangi okula gittiğini öğrenmeniz lazım sonra acaba gittiği okuldada 3.sınıftanmı devam edicek?ve daha sonra taşınma ihtimaliniz yok ise zorlu bir süreç başlıor çünkü ikametgah taşıma işlemlerini martta sorunsuz yapıyolar,arkadaşım halletti martta ama okullar kapanıpta kayıt sezonu girince nüfusta yanaşmıyo bu işlere zorlaştırıyo.En güzeli vermek istediğiz okulun müdürüyle görüşüp anlaşmak nakil alması için

İstanbulda 2013-2014 eğitim yılı için sadece kadıköy ilçesinde dönüştürme olduğu yazıyodu sanırım sizde o taraftasınız.İlk önce öğretmenin hangi okula gittiğini öğrenmeniz lazım sonra acaba gittiği okuldada 3.sınıftanmı devam edicek?ve daha sonra taşınma ihtimaliniz yok ise zorlu bir süreç başlıor çünkü ikametgah taşıma işlemlerini martta sorunsuz yapıyolar,arkadaşım halletti martta ama okullar kapanıpta kayıt sezonu girince nüfusta yanaşmıyo bu işlere zorlaştırıyo.En güzeli vermek istediğiz okulun müdürüyle görüşüp anlaşmak nakil alması için

Canım ben kartaldayım öğretmenimizin gideceği okul belli oldu ve öğretmenimizin yaptığı açıklama çocuklarla gideceğim yönünde fakat gideceği okulun müdür yardımcısı böyle bişeyin olmayacağını söylüyor..
taşınamam malesef çünkü 2 yıl orda okuyup tekrar dönecek buraya yani gittiği okul ortaokul olucak gideceği okul ilkokul olmuş.
tek teseelim öğretmene inanmak başka çarem yok teşekkürler..

2.sınıf anneleri karneler yarın alınıyor ama e-okuldan baktık öğrendik benim merak ettiğm çocunuz ne durumdayken nasıl karneyle eve geliyor yani bizim öğretmenimiz sınavlarda 10 yanlışın altına düşmeyen derslerde iyi performans sergileyemeyen öğrencilerin notlarını bile 97.den 95.den 100 vermiş böylemi oluyor öğretmenimiz notlarımı şişiriyor anlamış değilim nasıl olamalı kafama takıldı

2.sınıf anneleri maratona hazırmısınız,dinlendinizmi?tatil nasıl geçiyor?Bana göre çabuk geçiyor bizimki tatilin tadını çıkardı tam anlamıyla kitap okuduk fakat yazı yazmayınca bazı harflerde nasıl yazılıyodu ya olduk:KK37:yazdıktan sonrada dahada güzel yazmaya başladım anne diyor.Bakalım bu sene nasıl geçecek?sizler neler yaptınız?

Artık bende 2. sınıf annesiyim :21: ben oğlumdan daha stresliyim nedense :KK53: hadi bakalım hayırlı olsun yeni senemiz inşallah :KK16:

bızde sukurler olsun hazırız 2.sınıfa :)) ogretmenımızın verdıgı 3 kıtap bıttı ayrıyetten tatıl kıtabı bıttı hergun 20 sayfa kıtap okundu ve gunluk tuttuk :)) carpım tablosu 5 e kadar ezberlendı :)))

Başlıyalım artık yeni döneme,havalarda değişti çocuklarda tatillerini yaptı şimdi ders zamanı bende çok heyecanlıyım bakalım bu sene neler yaşıcaz,yeni eğitim ve öğretim yılı şimdiden hepimize hayırlı olsun:KK55::KK55:

Gözüm korkmaya başladı şimdiden ya.2 sınıf zor geçicek gibi bi his var içimde.Dünkü test çözme işlemimizden sonra bu kanıya vardım.Önyargı dedikleri bu olsa gerek.Ah şu sabırsızlığımm ahhh :KK20:

Kızlar bu yıl çocuklarımız sabahçı mı olacak? Ben İstanbuldayım ama başka şehirde oturan akrabamızın çocukları 2. sınıfta sabahçı olacakmış

Kızlar bu yıl çocuklarımız sabahçı mı olacak? Ben İstanbuldayım ama başka şehirde oturan akrabamızın çocukları 2. sınıfta sabahçı olacakmış

e veli bilgilendirme de yazar aslında bilgiler girildiyse, haftalık ders programı bölümünde ders kaçta başlıyosa ona göre anlarsın sabahçımı öğlecimi

ben baktım e-veli bildirmede 12.40 yazıyor ders başlama saati,daha önce duymadım öyle bişey her okul için değildir o.Belki sabah başlancak olan okul etüde geçmiştir

ben baktım e-veli bildirmede 12.40 yazıyor ders başlama saati,daha önce duymadım öyle bişey her okul için değildir o.Belki sabah başlancak olan okul etüde geçmiştir

bana mı cevap verdin canım anlamadım alıntı yapmadığından:26:

arkadaşlar bu şekilde tüm ders saatleri, tenefüsler bellidir, tabii haftaortası değişiklik olabileceğininden önümüzde ki cuma bakmak lazım. Biz 3 senedir öğleciydik bu sene sabahçı olmuşuz, oğlum 4 e başlıcak bu sene (resme tıklayın)
ders programı sonra girilecek muhtemelen

$Ekran Alıntısı.jpg

Son düzenleme:
X