Çok arada kaldım bir yanımda ailem bir yanımda o..

karamsargirl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2022
176
60
Uzun zaman sonra yine bir derdim var.
Hemen konuya gireyim. Eski erkek arkadaşım aynı zamanda hem ilkokul arkadaşım hem de dedemin kuzeninin torunu. Benim halamın eşinin yeğeni aynı zamanda da. Çok yakın bir akrabalık olmasa da akrabayız.
Ayrılmıştık annemden ötürü. Çünkü annem istemiyor. Bu arada zamanında dedem de annemi babama vermemiş. Zorla almışlar gibi bir şey.Annem çok seviyormuş araya aracılar girince dedem de vermiş. Şimdide bizim durum da onlara benziyor gibi.
Olay şu ki eski sevgilim buluşmak görüşmek benimle daha fazla vakit geçirmek istiyor. Zamanı gelince babandan isteriz baban verir diyor.
Fakat benim babam çok sığ düşünceli bir insan. Eski kafalı. Zamanında benim babamın tarafı ile onun babası sorunlar yaşamış. Küfür vs.
Annem bu yüzden onay vermiyor babanda onay vermez diyor. Net konuşuyor yani.
Ben de babamın tepkisinden korkuyorum ve sevdiğim bey de sen babam diyorsun geleceği düşünüyorsun diyor soğuk yapıyor.
Kısaca sorum şu.
bir yandan annemin düşünceleri kesin net konuşması ( zamanında dedem de annemi vermemiş annem bu konuda empati kurmuyor bence) bir yandan da sevdiğim bey. Onu seviyorum ama cesaretim yok. Ya babam vermezse diye ona umut vermek istemiyorum. Bunu ona da söyledim ama her şeyi ileri dönük yaşıyorsun ya olursa ya olmazsa diyor. Bana soğuk davranıyor. Anlayacağınız iki arada bir derede kaldım.
dipnot: beni umursamıyor diye ayrılmıştım fakat ben olumsuz düşündüğüm için sürekli ya babam vermezse diye gündem yarattığım için bunalmış ve geri çekilmiş bunu açıkladığı için de affetmiştim

Son düzenleme:
Hemen konuya gireyim. Eski erkek arkadaşım aynı zamanda hem ilkokul arkadaşım hem de dedemin kuzeninin torunu. Benim halamın eşinin yeğeni aynı zamanda da. Çok yakın bir akrabalık olmasa da akrabayız.
Ayrılmıştık annemden ötürü. Çünkü annem istemiyor. Bu arada zamanında dedem de annemi babama vermemiş. Zorla almışlar gibi bir şey.Annem çok seviyormuş araya aracılar girince dedem de vermiş. Şimdide bizim durum da onlara benziyor gibi.
Olay şu ki eski sevgilim buluşmak görüşmek benimle daha fazla vakit geçirmek istiyor. Zamanı gelince babandan isteriz baban verir diyor.
Fakat benim babam çok sığ düşünceli bir insan. Eski kafalı. Zamanında benim babamın tarafı ile onun babası sorunlar yaşamış. Küfür vs.
Ben de babamın tepkisinden korkuyorum ve sevdiğim bey de sen babam diyorsun geleceği düşünüyorsun anı yaşamıyorsun diyor soğuk yapıyor.
Kısaca sorum şu.
bir yandan annemin düşünceleri kesin net konuşması ( zamanında dedem de annemi vermemiş annem bu konuda empati kurmuyor bence) bir yandan da sevdiğim bey. Onu seviyorum ama cesaretim yok. Ya babam vermezse diye ona umut vermek istemiyorum. Bunu ona da söyledim ama her şeyi ileri dönük yaşıyorsun ya olursa ya olmazsa diyor. Bana soğuk davranıyor. Anlayacağınız iki arada bir derede kaldım.
dipnot: beni umursamıyor diye ayrılmıştım fakat ben olumsuz düşündüğüm için sürekli ya babam vermezse diye gündem yarattığım için bunalmış ve geri çekilmiş bunu açıkladığı için de affetmiştim

Akraba evliliklerine karşıyım
Hele de geçmişte kırgınlıklar varsa
Şimdi suya dokunmayan sevgilin evlenince ailen şöyle böyle, o da buna bunu yapmış bir sürü şeyi bahane edecek
Aile rızası olmayan evlilikler genelde dikiş tutmuyor istisnalar olabilir tabii

Sevdiğin bey diye tanımladığın kişi öncelikle sana biraz zaman ve seni anlaması lazım. Mağlesef herşey sevgi ile olmuyor, böyle bir durum var ise soğuk yapması gereken kişi sen değilsin . Babanın sığ olduğunu biliyordur , e annen de bu duruma karşı. Bu senin elinde olan bir şey değil. Ortak bir çözüm bulunmalı. Örneğin bir şekilde kendini sevdirsin, ya da babası ya da kim ile daha önce husumet varsa bir zeytin dalı uzatılmalı. Öyle yok sen geleceği düşünüyorsun anı yaşamıyorsun diyip soğuk yapılmaz. Ayrıca geleceği düşünmemek gerekiyorsa anıda yaşamamak gerekiyor çünkü geleceğini beraber düşünemiyorsanız , bu sorunu da halledemez yani.

Akrabayla uzak olsa da evlenmeye karşıyım. Akraba bu ayrılsan ayrılınmaz yüz göz olursun. Düğünlerde cenazelerde karşılaşırsın bi sürü sorun. Ayrıca genetik hastalık ihtimali çok.

Evlenme aşaması sorusuz ilerlemeli, zorlaya zorlaya olunca illa ki sorun çıkıyor o yüzden hayırlısı böyleymiş diyip unutmanızı öneririm

Ben de babamın tepkisinden korkuyorum ve sevdiğim bey de sen babam diyorsun geleceği düşünüyorsun anı yaşamıyorsun diyor soğuk yapıyor.
Kısaca sorum şu.
Anı yaşayın devamlı o beye aile muhabbeti açmayın . Zamana bırakın

"Sevdiğiniz bey" size pek de "sevdiğim hanım" gibi davranmıyor diye algıladım ben yazdıklarınızdan. Anı yaşayalım diye kestirip atıyor da vakti zamanı gelince elini taşın altına sokacak mı? Ailenizi ikna edebilecek mi? İçinizi rahatlatmak şöyle dursun size baskı yapıyor. Geniş geniş anı yaşayalım, hallederiz modunda ilişki mi yaşanır 🙄

Şu sitede “sevdiğim bey” hitabı ne zaman tedavülden kalkacak diye merakla bekliyorum…
Geçen senelerde bir arkadaş konu açmış, sevdiğim bey böyle yaptı ben hayır dedim vs uzunca anlatmış. Ben de dahil herkes 40 lı yaslarda bir hanımefendi sandık konu sahibini yaşlar kaç diye sorunca 18 cevabını almıştık :KK53:

"Sevdiğiniz bey" size pek de "sevdiğim hanım" gibi davranmıyor diye algıladım ben yazdıklarınızdan. Anı yaşayalım diye kestirip atıyor da vakti zamanı gelince elini taşın altına sokacak mı? Ailenizi ikna edebilecek mi? İçinizi rahatlatmak şöyle dursun size baskı yapıyor. Geniş geniş anı yaşayalım, hallederiz modunda ilişki mi yaşanır 🙄
İleriye dönük yaşıyorum hep o yüzden sitemkar

Ben anlamıyorum memlekette 80M insan var, yarısı erkek olsa 40M yapar bula bula karaba nasıl bulunuyor? Biraz çıkın dışarı, sosyal hayata karışın başka insanlar tanıyın ilk gördüğün akrabaya bununla olucam idye tutunmak nedir ... yıllardan oldu 2023 insanlarımız hala karba evliliği yapma peşinde, genetik havuzu kirletiyorsun, topluma zarar veriyorsun, çocuğuna da korkunç bir genetik miras bırakıyorsun. Allah akıl fikir versin.

Yorum ayzayım: Akraba olmayan erkek bul konu sahibesi.

Yaşlar kaç onu sorayım önce? :)
öncelikle 22 yaşındayım ve belirtmek isterim ki günlük hayatımda bey hanım gibi kelimeler kullanmam sevdiğim beye karşı 😂😂 Bu sitede isim vermek istemediğim için sevdiğim bey diye ithaf ettim bir nevi nick hahshshsh

Ben anlamıyorum memlekette 80M insan var, yarısı erkek olsa 40M yapar bula bula karaba nasıl bulunuyor? Biraz çıkın dışarı, sosyal hayata karışın başka insanlar tanıyın ilk gördüğün akrabaya bununla olucam idye tutunmak nedir ... yıllardan oldu 2023 insanlarımız hala karba evliliği yapma peşinde, genetik havuzu kirletiyorsun, topluma zarar veriyorsun, çocuğuna da korkunç bir genetik miras bırakıyorsun. Allah akıl fikir versin.

Yorum ayzayım: Akraba olmayan erkek bul konu sahibesi.
%100 bende anlamıyorum mesela birde evli erkeklerle konuşanlar var sanki dünyada erkek kalmadı altından erkek sanki o, birde malesef şiddet (fiziksel veya psikolojik) görüp seviyorum diye tutturanı var oda deli ediyor ben ya. Sanki dünyada erkek yok hadi olmasın illa evli olmak mı gerek çok saçma durumlar

X