Bisküvi - Kurabiye Tarifi Çok Pratik Krem Şantili Kurabiye ( Resimli )

kızlar daha önce deneyip sürekli yaptığım bi kurabiye .. ama bu yıl içine damla çikolata koyuyorum bir çay bardağı kadar . içine döküp yoğurup yuvarlıyorum nasıl güzel oluyo Anlatamam :KK56: deneyin pişman olmassınız :KK8:

kızlar daha önce deneyip sürekli yaptığım bi kurabiye .. ama bu yıl içine damla çikolata koyuyorum bir çay bardağı kadar . içine döküp yoğurup yuvarlıyorum nasıl güzel oluyo Anlatamam :KK56: deneyin pişman olmassınız :KK8:

ah daha geçen gün yaptim nasilda aklima gelmedi :KK28:
çok iyi fikir valla bende denicem :KK16:
krem santisini cikolatali mi kullandiniz yoksa vanilyali mi?

ah daha geçen gün yaptim nasilda aklima gelmedi :KK28:
çok iyi fikir valla bende denicem :KK16:
krem santisini cikolatali mi kullandiniz yoksa vanilyali mi?

dene canım çok güzel oluyor. ne kadar çok damla çikolata eklersen o kadar güzel oluyo . şantiyi tanınmış iyi markalardan kulanıyorum hep . şimdiye kadar vanilyalı kullandım . damla çikolata varya içinde çikolatalı şantiye gerek kalmıyo dene mutlaka biz ailecek çok seviyoruz .:KK56:

kızlar bende denemiştim bu tarifi cok lezzetli oluyor herkes tarifini istemişti :KK9:

dene canım çok güzel oluyor. ne kadar çok damla çikolata eklersen o kadar güzel oluyo . şantiyi tanınmış iyi markalardan kulanıyorum hep . şimdiye kadar vanilyalı kullandım . damla çikolata varya içinde çikolatalı şantiye gerek kalmıyo dene mutlaka biz ailecek çok seviyoruz .:KK56:

saol canim aklinla bin ya$a ! krem santiyi bende taninmis markanin kullaniyorum lezzetli olsun diye..
bidahakine mutlaka böyle yapicam damla cikolatayla :KK16::KK16::KK16:

Çok güzel bir tarif ben de içine damla çikolata koyuyorum :KK16:

Geçen gün şöyle bir deneme yaptım sıvı yağın içine 2 çorba kaşığı kadar tahin koydum,yarım paket kabartma tozu ve 1 paket vanilya, tabi damla çikolata :) 15dk da pişti süperdi,misafirlerimde çok beğendi kadın hazır mı dedi :21: yok ben yaptım dedim :KK16: :21:

Bende yaptım biraz önce un kurabiyesi tadı var ama iki taneden sonrası kesiyor yenmiyor.

bende denedim bu tarifi şu bim in krem şantisiyle süper oldu,bir kerede kesmedi 4-5 kez daha yaptım çünkü çok az porsiyon çıkıyor. yanlız kapalı kapta muhafaza etmek gerek aksi halde ilk hali gibi ağızda dağılan kıvamı bozuluyor. tarif için çok teşekkürler arkadaşım:KK34:

mutfağa denemeye gidiyorum, çok merak ettim :) bide yiyip yorum yapalım :)

Iyi oldu ya bu gun evden hiç çıkmadım cikmiyscamda bende yapmaya çalışıcam simdi yapinca resmini atarım arkadaslar,,,,,,

çok yağlı olmuyormu arkadaşlar??
ben dr oetker kremşanti kullandım, çok yağlı geldi sevmedim

konuyu ve yorumları okudum; üşenmedim 2 kez arka arkaya denedim sonuç süperlerrr:KK56:
bu kadar pratik ve lezzetli tarifi paylaştığın için teşekkürler nex:KK34:

bu arada ilk yaptığımda tarife birebir uyarak yaptım bana göre azcık şekersiz oldu, 2. denememde buradaki yorumları dikkate alarak karışıma ekstradan 1 çorba kaşığı pudra şekeri ilave ettim tam da damak tadıma göre oldu:nazar:

Aynı tarife az pudra şekeri,kabartma tozu,vanilya,damla çikolata, tarçın ve kakao ekledim :) (ne bulduysam koydum) :KK1: Çok güzel oldu.... yanında Türk kahvesi :KK16: :KK56:

$31012013808.jpg

yok böyle bir kurabiye ilk gün o kadar değildi ama 2 üç gün geçince tadından doyulmadı bol pudra şekeriyle mükemmel içine biraz pudra şekeri koymak mantıklı amma mükemmel ötesi....bayatladıkça güzelleşiyo

Ben de denedim az önce, gerçekten çok güzel ve pratik bi tarif. Paylaşım için teşekkürler.
Yalnız tatlı kurabiye sevenler için biraz tadı az gelebilir. Ama pudra şekeri serpnce dengeliyor.

Bu da benim yaptığımın resmi :)

$IMG_0078.jpg

X