Bisküvi - Kurabiye Tarifi Çok Pratik Krem Şantili Kurabiye ( Resimli )

Normalde kurabiyeyle aram yoktur ama bu kurabiyeye bayılıyorum..
Cokta pratik.. ellerinize sağlık

ayy kurabiyeler çok güzele benziyor. yarın deniycem ama tarifte 3 bardak un diyor.bardak su bardağı değil mi arkadaşlar?

arkadaşlar gerçekten çok pratik ve içinde malzemede yok denecek kadar az:)

sıcakken dagılıyor ılınınca pudra şekerine bulayın!!!!!

bir poşet krem şanti(bir kutudan iki tane çıkıyor ya onun bir poşeti sadece)
1 su bardagı sıvı yağ
3 bardak un
üzeri için pudra şekeri

1 poşet krem şanti 1bardak yağ ile çırpılır
daha sonra içine 3 bardak un eklenir
175-200 derece fırnda 20 dakika pişirilir(üzeri çatlayınca pişmiş oluyor zaten
sıcakken sakın ellemeyin hemen dagılır ılınınca pudra şekerine bulanır
servise hazıııııııııııııııır
kızlar tadı koskanın un kurabiyelerine benziyor agızda dagılıyor
süper bir tat...

1 sb yag çok degil mi :44:

ellerine sağlık çok güzel görünüyo ben kakao da koyuyorum değişik değişik yapıyorum harika bir lezzet :KK9: :KK56:

çok teşekkür ederim paylaştığın için.... hemen bende deneyecem süper görünüyor...

kaç dakikada pişiyor,bir de sıvı yağ yerine margarın konulsa daha iyi oömaz mı?

ben denedim. şekil görüntü olarak güzel oldu. ama içi ıslak ,ağır gibi. yani margarin ile olsa belki olmazdı.

yaptım bir kaç kere fakat beğenmedim içi çok ağır geldi anlamadım neden öyle oldu

yaptım bir kaç kere fakat beğenmedim içi çok ağır geldi anlamadım neden öyle oldu

içinin ağır gelmesi içerisinde sıvı yağ olmasından. sadece margarin olursa kuru ve kıyır oluyor.ben öyle daha çok seviyorum. nedense bana tüm sıvıyağ ile yapılanlar ağır,rutubetli geliyor.katı yağ zararlı ,biliyorum. ama kurabiyeleri de çok güze yapıyor.

içinin ağır gelmesi içerisinde sıvı yağ olmasından. sadece margarin olursa kuru ve kıyır oluyor.ben öyle daha çok seviyorum. nedense bana tüm sıvıyağ ile yapılanlar ağır,rutubetli geliyor.katı yağ zararlı ,biliyorum. ama kurabiyeleri de çok güze yapıyor.

dediğiniz doğru olabilir çünkü ben saf zeytin yağı ile yapmıştım. margarin sevmiyorum dediğiniz gibi ağır ve sağlıksız ama farklı bir lezzet katıyor

Selam ben cıleklı pudıngle yaptım su an fırında pişiyor. Yalnız 1bardak sıvıyag yerine 1.5bardaga yakın yağ koydum. Birazda pudra şekeri ekledim. Göz kararı istenilen tatlılıga göre. Durum ıyı gıdıyo su an bakalım nasıl olacak :))

ben de aynı tariften yapıyorum. ben de ekstradan bi su bardağı kıyılmış ceviz içi var. tavsiye ederim:KK56:

Sende resimini koyarmısın benim şimdi fırında pişiyor
Aynı tarife az pudra şekeri,kabartma tozu,vanilya,damla çikolata, tarçın ve kakao ekledim :) (ne bulduysam koydum) :KK1: Çok güzel oldu.... yanında Türk kahvesi :KK16: :KK56:

Eki Görüntüle 658226

Selam ben cıleklı pudıngle yaptım su an fırında pişiyor. Yalnız 1bardak sıvıyag yerine 1.5bardaga yakın yağ koydum. Birazda pudra şekeri ekledim. Göz kararı istenilen tatlılıga göre. Durum ıyı gıdıyo su an bakalım nasıl olacak :))

Sağol vallahi beklediğimden daha lezzetli oldu şaşırdım içine krema ekledim ne kadar lezzetli oldu ,görüntüde iyi herkese tavsiye ederim ,iyiki denemişim ilhamda kuru kremşantiden geldi
Aynı tarife az pudra şekeri,kabartma tozu,vanilya,damla çikolata, tarçın ve kakao ekledim :) (ne bulduysam koydum) :KK1: Çok güzel oldu.... yanında Türk kahvesi :KK16: :KK56:

Eki Görüntüle 658226

o yapmışsın bile :) senden de foto bekliyoruz. Pratik ve leziz kurabiye tarifi,seviyorum valla :KK56: :KK16:

Afiyet olsun :KK56:

X