Çok üzgünüm 😞

tuce_tuce

❤️
Pro Üye
Anneler Kulübü
11 Mart 2013
32.473
52.184
31
Herkese selamlar 💐🥹
Kızlar ben çok üzgünüm geçen ay çok eşim grip olmuştu ondan da oğluma geçti sonra kulağım ağrıyor dedi akşam acile gitmek zorunda kaldık çok kalabalıktı anlatamam ama biraz arabada dışarda derken oğluma serum takıldı vs ben orada influenza kapmışım . Birkaç gün sonra hastalandım ardından oğlumun ilacının bitmesine bir gün kala yeniden ateşlendi ve kendi doktoru kulağının düzenliğini bunun viral olduğunu söyleyip teşhis koydu neyse ilaçları kullandık geçti . Ama benim öksürüğüm haftada 1 gün oluyordu takip etmeye başlamıştım 1 gün olup ertesi gün geçiyordu . Geçen hafta yine öksürük başladı geçmedi üzerine bir gün sonra oğlumda başladı . Neyse aile hekimine gittim bana öksürük için ilaç verdi oğluma da baktı soğuk algınlığın için ilaç verdi öksürük için de vereyim dedi ama ben zaten kendi doktoruna msj yazacağım dedim istemedim( çünkü 2 covid geçirdiğimizde de öksürük olmuştu doktoru müdahale etmedi kendi geçti ve 3 yaş grubu olduğu için öksürük şurubu verilmiyormuş ) . Kendi doktoruna durumu anlatan msj yazdım video da attım ama msj iletilmedi ( sanırım salgın yüzünden yetişemiyor kapatmıştı telefonu ) neyse öksürük azaldı ama biraz ağır bir öksürük ortaya çıktı burun akıntısı ( az ) vardı benimde burun akıntısı vs vardı . Cumartesi götürsek mi diye düşündük ateş vs olmayınca eşim götürmek istemedi yine birşey kaparız diye bende zorlamadım ama pişman oldum . Dün gece sabaha kadar hiç uyumadık boğazım ağrıyor diye ağladı ağrı kesici vermek zorunda kaldım sabah hemen doktordan randevu buldum öğleden sonra gittik . Doktor muayene etti bronşit olmuş dedi o kadar üzüldüm ki ağlamamak için kendimi sıktım . Röntgen çekildi zatürre değilmiş ama bronşit . Doktoru ilk sorduğu şey kulağı ağrıyor mu oldu ? Çünkü salgından sonra çocuklar ya bronşit ya orta kulak iltihaplanması yaşıyorlar dedi . Bir sürü ilaç hava vs verdi perşembe kontrol var . Bilmiyorum ama çok üzgünüm bir türlü tamamen iyileşemedik . Kendimi suçluyorum kreşe başlayacaktı bu dönem vazgeçtim doğru zaman değil diyorum . Çünkü geçen sene 2 covid geçirdik birisini oğlum hastanede kaptı diğerini eşim eve getirdi . Yazıp rahatlamak istedim ağladım biraz 😔

Bu hayatta her şey olacağına varır odada olmasaydı başka şekilde olurdu. Elimizden geleni yapın kendinizi suçlamak Bir şey kazandırmaz

İlk öksürdüğü zaman eşimi dinlemeyip çocuğu doktora götürseydim belki böyle olmazdı diye düşündüm teşekkür ederim
İlk gittiginizde hastaneden influenza kapmışsınız. Yine aynısı olmasından korkmususnuz ki gayet doğal bir korku. Eğer esinizi dinleyip goturseydiniz, hastanede tekrar influenza kapsaydiniz bu sefer yine kendinizi suclayacaktiniz:) annelik böyle sonsuz endişe hali işte..geçmiş olsun, elbet aklınız oglunuzda ama hiç 'benim yüzümden oldu' düşüncesine girmeyin. Olacağı vardı oldu yani. Kimin bulastirdiginin ne önemi var ki? Hani misafir ağırlasan grip olsanız yine kendini sucla ama eve hastalığı getiren zaten ev halkı:) olur böyle şeyler, artık tüm çocuklar hasta.
Bir süre sonra iyileşir, merak etme

Yıllardır bu dönemlerde yılda iki üç kez aciller böyle grip nezle sonrası bronşit bronşiolitlerle zatürrelerle dolar taşar. Geçmeyen öksürükler nefes darlıkları gırla olur. Pandemi ile de alakası yok. Korkmayın tedavisi verilmiş burnunu sık sık serumla yıkayın. Eczaneden alın serum diye 10 luj enjektör veya sinüs rinse çocuk kitleri ile yıkayın. Bol bol sulu şeyler içirin tavuk suyu kemik suyu çorbası gibi. Yavaş yavaş şifa olur. Buhar verip makine ile verildi ise çocuğu öne hafif yatırıp biraz sırtına vuracaksınız balgam kusarsa veya yutarsa rahatlar

canınızı sıkmayın sonucta sonrasında hemen götürmüssünüz ve sanırım doktor alanında iyi, hemen gerekli tedaviyi vermis. krese baslatmamak konusunda bence de beklemelisiniz, ilk olarak bağısıklığını güclendirmelisiniz. ben de öğretmenim ve cocuklar okulda cok cabuk hastalanıyor bulasma yoğunluğu cok fazla. insallah hemen de iyilesir minik, gecmis olsun🙏🏻

Bu sene çok sık karşılaşılıyor bu tabloyla. Viral enf., ateş derken çocuk iyileşti diyorsun, sonra öksürük bronşit. Yani sizlik bir durumdan değil de, hastalık böyle seyrediyor. Hatta doktorlar bu seneki salgın için geçmeyen hastalık diyorlar.

Suclayacak bisi yok zaten Rabbim sifa versin . Bir-çok insan boyle bir dongude bizde oyleyiz arasında 2 aydir butun aile bireylerinin ayni anda saglikli oldugu gun yok

İlk gittiginizde hastaneden influenza kapmışsınız. Yine aynısı olmasından korkmususnuz ki gayet doğal bir korku. Eğer esinizi dinleyip goturseydiniz, hastanede tekrar influenza kapsaydiniz bu sefer yine kendinizi suclayacaktiniz:) annelik böyle sonsuz endişe hali işte..geçmiş olsun, elbet aklınız oglunuzda ama hiç 'benim yüzümden oldu' düşüncesine girmeyin. Olacağı vardı oldu yani. Kimin bulastirdiginin ne önemi var ki? Hani misafir ağırlasan grip olsanız yine kendini sucla ama eve hastalığı getiren zaten ev halkı:) olur böyle şeyler, artık tüm çocuklar hasta.
Bir süre sonra iyileşir, merak etme
Ay 2 hafta önce arkadaşımın oğlu 24 saat hiç uyumamış 3.5 yaşında . Arkadaşıma dedim ki bence doktoruna bi götür bi sorunu mu var acaba . Kadın çocuğu doktora götürdü orada influenza kapmış 2 haftadır hasta 🤧 bizde sürekli hastayız ilaç saati takip etmekten beynim yandı . Bugün doktor bir sürü ilaç verdi ve ben öksürüğe hava makinasına o kada uzağım ki kadının anlattıklarını ses kaydı yaptım beynimde tutamaz oldum 😢

Yıllardır bu dönemlerde yılda iki üç kez aciller böyle grip nezle sonrası bronşit bronşiolitlerle zatürrelerle dolar taşar. Geçmeyen öksürükler nefes darlıkları gırla olur. Pandemi ile de alakası yok. Korkmayın tedavisi verilmiş burnunu sık sık serumla yıkayın. Eczaneden alın serum diye 10 luj enjektör veya sinüs rinse çocuk kitleri ile yıkayın. Bol bol sulu şeyler içirin tavuk suyu kemik suyu çorbası gibi. Yavaş yavaş şifa olur. Buhar verip makine ile verildi ise çocuğu öne hafif yatırıp biraz sırtına vuracaksınız balgam kusarsa veya yutarsa rahatlar
Allahtan iştahında vs sorun yok sadece gece sürekli uyanıyor hiç uyumuyoruz o kadar yorgunum ki bugün arkadaşım da o vurma olayını anlattı bana baktı ki baya bilgisizim sağ olsun yardım etti teşekkür ederim dikkat edeceğim

Bu sene çok sık karşılaşılıyor bu tabloyla. Viral enf., ateş derken çocuk iyileşti diyorsun, sonra öksürük bronşit. Yani sizlik bir durumdan değil de, hastalık böyle seyrediyor. Hatta doktorlar bu seneki salgın için geçmeyen hastalık diyorlar.
Salgın içerde bir zerre bırakıyormuş ve durup dururken canlanıp yeniden hasta ediyormuş biz böyle olduk sanırım ki

Hayir üzülme birazda yük ile alakalı ilk gün bile bronşit teşhisi konulabilirdi sen birde böyle düşünüp kendini yorma
Şimdi baksan o kadar az öksürüyordu ki sandım ki doktor tamam ya geçmiş atlatmış düzgün beslensin yeter diyecek zannettim bronşit diyince inanamadım şoka girdim ağlamamak için sıktım kendimi

Geçmiş olsun.
Kendinizi suçlamayın .
Benim oğlum da geçirdi geçen ay bronşit.
Öksürük krizleri cok zor oluyor biliyorum, sizi anlıyorum .
Oğlunuza acil şifalar dilerim 🙏
Benim öksürüğüm ondan kat kat fazlaydı kusuyordum o kadar küçük ki çok etkilendi teşekkür ederim 🙏

Allahtan iştahında vs sorun yok sadece gece sürekli uyanıyor hiç uyumuyoruz o kadar yorgunum ki bugün arkadaşım da o vurma olayını anlattı bana baktı ki baya bilgisizim sağ olsun yardım etti teşekkür ederim dikkat edeceğim

Gece biraz daha açılı yatırın ama sık sık burnunu yıkarak açın aparatla gece geniz akıntısı oluyordur ondan.

Şu ayak altında refleks noktası var refleksolojide tam ayağın ortasından hafif üstünde sarımsak kesip koyuluyor çin tıbbında hatta sarımsaklı yağ çıkarmışlar o da öksürük için faydalı oluyor. Ayak altında sürüp pamuklu çorapla kapatıyorsunuz. Tüm tuşlara basıyoruz işte.
.

X