Çok üzgünüm 😞

Öksürüğü oldukça ilaçsız bir şekilde serum fizyolojik(eczaneden bildiğimiz serum enjektör alabilirsiniz ki ben burun temizliğini de onunla yapıyorum) sıkın, makinenin ilaç hazinesine soğuk nefes alsın inanılmaz iyi geliyor. İlaçsız derken ilaç saatlerinin haricinde de öksürük yoğunlaşırsa diye söyledim.
Stremiar keza yine basınç sebebiyle güzel temizliyor burnu.
Bir de evde buhar makinesi varsa o da rahatlatıyor evi ne çok nemli çok kuru yapın. Çocuk hasta diye evi çok ısıtmayın.

Ayrıca hastane noktasında acile gidince şöyle yapıyoruz. Sırayı eşim alıyor kızımla arabada bekliyoruz. O ara ara sıra yaklaştı mı diye bakıyor bir kaç kişi kala bizi çağırıyor öyle giriyoruz, yoksa iyiyken hasta oluyoruz hepimiz.

İmkanınız varsa özel hastane de değil direk muayenehaneye götürün diğer türlü bir hastalıkla gidip üç hastalikla dönüyoruz.
Herkes hasta malesef, sucunuz yok.
Geçmeyecek dert değil üzülmeyin, çok geçmiş olsun 🌼

İmkanınız varsa özel hastane de değil direk muayenehaneye götürün diğer türlü bir hastalıkla gidip üç hastalikla dönüyoruz. Herkes hasta malesef, sucunuz yok. Geçmeyecek dert değil üzülmeyin, çok geçmiş olsun 🌼
Maddi imkanımız var ama doğuda görev yapıyoruz burada 2 özel hastane bir devlet var . Özel hastane demeye bin şahit ister imkanlar baya kötü sadece orada bir çocuk doktoru buldum ona gidiyoruz aciline bir kere gittik çocuğun boğaz kızarıklığını doktor anlayamadı . Mümkün olduğunca mesai saatini bekleyip kendi doktoruna gitmeye çalışıyorum . Teşekkür ediyorum 😍💋
Öksürüğü oldukça ilaçsız bir şekilde serum fizyolojik(eczaneden bildiğimiz serum enjektör alabilirsiniz ki ben burun temizliğini de onunla yapıyorum) sıkın, makinenin ilaç hazinesine soğuk nefes alsın inanılmaz iyi geliyor. İlaçsız derken ilaç saatlerinin haricinde de öksürük yoğunlaşırsa diye söyledim.
Stremiar keza yine basınç sebebiyle güzel temizliyor burnu.
Bir de evde buhar makinesi varsa o da rahatlatıyor evi ne çok nemli çok kuru yapın. Çocuk hasta diye evi çok ısıtmayın.

Ayrıca hastane noktasında acile gidince şöyle yapıyoruz. Sırayı eşim alıyor kızımla arabada bekliyoruz. O ara ara sıra yaklaştı mı diye bakıyor bir kaç kişi kala bizi çağırıyor öyle giriyoruz, yoksa iyiyken hasta oluyoruz hepimiz.
Çok garip ama öksürüğü yok gibi bir şey . Doktor hava almaya başlayınca öksürecek dedi hala öksürmüyor 😔 burnu da hep açık hiç tıkanmadı benimki sürekli tıkalı asıl😒 ikimizi görseniz ben bronşit oldum çocuk sağlıklı zannedersiniz . Zaten öksürük 2 gün filan sürdü ve bitme seviyesine geldi aynı covidde olduğu gibi hatta o zaman bundan çok daha fazla öksürük vardı daha uzun sürmüştü . Bunda öksürük kesilince dedim ki aaa iyileşiyor pazar gece boğazım ağrıyor diye ağlamasa doktorluk görüntüsü yoktu . Benim influenza kaptığım gün oğlumun kulağı yüzünden ateşi 38 di bizi yeşil alana aldılar 50 kişi vardı abartmıyorum markette alışveriş yapıp geldik 1 saat geçti hala 30 kişi vardı . Biz arabada dışarda vs beklerken akşam 20:00 oldu 3 saat geçti tam oğlumun ateşi daha fazla yükselince sarı alana alındık ve 1 saatte öyle serum vs bekledik içerde bende öyle kapmışım sanırım.

Maddi imkanımız var ama doğuda görev yapıyoruz burada 2 özel hastane bir devlet var . Özel hastane demeye bin şahit ister imkanlar baya kötü sadece orada bir çocuk doktoru buldum ona gidiyoruz aciline bir kere gittik çocuğun boğaz kızarıklığını doktor anlayamadı . Mümkün olduğunca mesai saatini bekleyip kendi doktoruna gitmeye çalışıyorum . Teşekkür ediyorum 😍💋

Çok garip ama öksürüğü yok gibi bir şey . Doktor hava almaya başlayınca öksürecek dedi hala öksürmüyor 😔 burnu da hep açık hiç tıkanmadı benimki sürekli tıkalı asıl😒 ikimizi görseniz ben bronşit oldum çocuk sağlıklı zannedersiniz . Zaten öksürük 2 gün filan sürdü ve bitme seviyesine geldi aynı covidde olduğu gibi hatta o zaman bundan çok daha fazla öksürük vardı daha uzun sürmüştü . Bunda öksürük kesilince dedim ki aaa iyileşiyor pazar gece boğazım ağrıyor diye ağlamasa doktorluk görüntüsü yoktu . Benim influenza kaptığım gün oğlumun kulağı yüzünden ateşi 38 di bizi yeşil alana aldılar 50 kişi vardı abartmıyorum markette alışveriş yapıp geldik 1 saat geçti hala 30 kişi vardı . Biz arabada dışarda vs beklerken akşam 20:00 oldu 3 saat geçti tam oğlumun ateşi daha fazla yükselince sarı alana alındık ve 1 saatte öyle serum vs bekledik içerde bende öyle kapmışım sanırım.

Geçmiş olsun.
Benim dediğim gibi serum fizyolojikli havayı sık sık verin. Ciğerleri bi açılsın. Bir de iki tane mi hava için ilaç verdiler. Öncelik sırası da önemli kullanırken.

Şu an aşırı salgın var ve senin yapabileceğin birşey yok.
Allah şifanızı versin ve dermansız dert vermesin inşallah :dua::dua::dua::dua::dua:

Başlığı görünce inan ki çok korktum Tuçe!

Allahım beterinden korusun inşallah.

Maalesef herkeste bir virüs var ve birbirimize geçiriyoruz.

Kendine çok dikkat et. Allahım acil şifalar versin inşallah.

Geçmiş olsun.
Benim dediğim gibi serum fizyolojikli havayı sık sık verin. Ciğerleri bi açılsın. Bir de iki tane mi hava için ilaç verdiler. Öncelik sırası da önemli kullanırken.
Ronkotol günde 6 kere 4 er saat ara ile
Cortair ise sabah akşam

Başlığı görünce inan ki çok korktum Tuçe!

Allahım beterinden korusun inşallah.

Maalesef herkeste bir virüs var ve birbirimize geçiriyoruz.

Kendine çok dikkat et. Allahım acil şifalar versin inşallah.
Bebeğini ve kendini koru çok üzgünüm teşekkür ediyorum siz dikkat edin lütfen 🙏 🥰

Benim kızında geçmeyen öksürüğü var tam 3 hafta oldu bugün her gece öksürüyor
Artık doktora da götürmek istemiyorum çünkü hastaneye her gidişimizde farklı bir hastalık kapıyoruz
Allahım acil şifalar versin inşallah.

Ben de haftaya aşı var, bugünden düşünüyorum nasıl koruruz kendimizi diye.

Allahım acil şifalar versin inşallah.

Ben de haftaya aşı var, bugünden düşünüyorum nasıl koruruz kendimizi diye.
Maske ama bebeğe maske olmaz şimdi 2 yaştan önce doktor önermiyor . Gerçi ne yaparsan yap kapacaksan kapıyorsun. Hadi influenza anladım kaptım çocuğa geçti olduk bitti gitti . Şimdi bu ne çok saçma ya diyorum 😏

Herkese selamlar 💐🥹
Kızlar ben çok üzgünüm geçen ay çok eşim grip olmuştu ondan da oğluma geçti sonra kulağım ağrıyor dedi akşam acile gitmek zorunda kaldık çok kalabalıktı anlatamam ama biraz arabada dışarda derken oğluma serum takıldı vs ben orada influenza kapmışım . Birkaç gün sonra hastalandım ardından oğlumun ilacının bitmesine bir gün kala yeniden ateşlendi ve kendi doktoru kulağının düzenliğini bunun viral olduğunu söyleyip teşhis koydu neyse ilaçları kullandık geçti . Ama benim öksürüğüm haftada 1 gün oluyordu takip etmeye başlamıştım 1 gün olup ertesi gün geçiyordu . Geçen hafta yine öksürük başladı geçmedi üzerine bir gün sonra oğlumda başladı . Neyse aile hekimine gittim bana öksürük için ilaç verdi oğluma da baktı soğuk algınlığın için ilaç verdi öksürük için de vereyim dedi ama ben zaten kendi doktoruna msj yazacağım dedim istemedim( çünkü 2 covid geçirdiğimizde de öksürük olmuştu doktoru müdahale etmedi kendi geçti ve 3 yaş grubu olduğu için öksürük şurubu verilmiyormuş ) . Kendi doktoruna durumu anlatan msj yazdım video da attım ama msj iletilmedi ( sanırım salgın yüzünden yetişemiyor kapatmıştı telefonu ) neyse öksürük azaldı ama biraz ağır bir öksürük ortaya çıktı burun akıntısı ( az ) vardı benimde burun akıntısı vs vardı . Cumartesi götürsek mi diye düşündük ateş vs olmayınca eşim götürmek istemedi yine birşey kaparız diye bende zorlamadım ama pişman oldum . Dün gece sabaha kadar hiç uyumadık boğazım ağrıyor diye ağladı ağrı kesici vermek zorunda kaldım sabah hemen doktordan randevu buldum öğleden sonra gittik . Doktor muayene etti bronşit olmuş dedi o kadar üzüldüm ki ağlamamak için kendimi sıktım . Röntgen çekildi zatürre değilmiş ama bronşit . Doktoru ilk sorduğu şey kulağı ağrıyor mu oldu ? Çünkü salgından sonra çocuklar ya bronşit ya orta kulak iltihaplanması yaşıyorlar dedi . Bir sürü ilaç hava vs verdi perşembe kontrol var . Bilmiyorum ama çok üzgünüm bir türlü tamamen iyileşemedik . Kendimi suçluyorum kreşe başlayacaktı bu dönem vazgeçtim doğru zaman değil diyorum . Çünkü geçen sene 2 covid geçirdik birisini oğlum hastanede kaptı diğerini eşim eve getirdi . Yazıp rahatlamak istedim ağladım biraz 😔
Biri bebek biri cocuk 2 tane evladim var. Kasimin 28 inden beri hastaliksiz gunumuz gecmedi. Buyuk hastalandi eve getirdi. Kucuk hastalandi hastanede yatti. O ara buyuk iyilesti kucukten yine bulasti sonra bana sonra yine bebege sonra yine buyuy ogluma. Bi haftadir eh iste durumdayiz. Suc sizde degil inanilmaz bi bulas var bu yil. Allah hepimize sifa versin

Çok geçmiş olsun.
Yalnız bir doktora daha götürmenizi tavsiye ederim. Normal bir randevu ile daha sakin olur.
Neden ki ? Zaten bu ilaçları acilde doktor vermedi . Normal randevu ile kendi doktoru verdi birde ilk sırtını dinledi o an söyledi zaten sonra da röntgen çektirdi . İlaçları fazla mı buldunuz ?

Maske ama bebeğe maske olmaz şimdi 2 yaştan önce doktor önermiyor . Gerçi ne yaparsan yap kapacaksan kapıyorsun. Hadi influenza anladım kaptım çocuğa geçti olduk bitti gitti . Şimdi bu ne çok saçma ya diyorum 😏
Takmaz ki bizimki.
Benim maskeye kızıyor.

Bizde önce bebeğe, sonra kocaya en son bana geliyor.

Bana çok sağlam vuruyor maalesef.

Biri bebek biri cocuk 2 tane evladim var. Kasimin 28 inden beri hastaliksiz gunumuz gecmedi. Buyuk hastalandi eve getirdi. Kucuk hastalandi hastanede yatti. O ara buyuk iyilesti kucukten yine bulasti sonra bana sonra yine bebege sonra yine buyuy ogluma. Bi haftadir eh iste durumdayiz. Suc sizde degil inanilmaz bi bulas var bu yil. Allah hepimize sifa versin
Allahım acil şifalar versin inşallah arkadaşım.

Ben elimden geleni yapıyorum da şu aşı ve doktor kontrolü zamanları biz de bir kaç virüsle eve geliyoruz.
Hemen yaptırıp çıkmaya bak sen benim oğlum pandemi çocuğu ilk patladığı zaman 3 aylıktı koşa koşa girip çıkardık sağlık ocağına filan

Ya çok geçmiş olsun allah hepimize şifa versin 😞

X