Bebek Beslenmesi Doğru Bilinen Yanlışlar!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ben tuttum bu doktoru,annem de sevecek bu fikirleri,o da hep söyleniyor,biz sizi böyle mi büyüttük diye..

müthiş fikirler..çok tuttum vallahi....ben üçünçüyü büyütüyorum..9 senelik bir annelik tecrübem var..fikirlerinin hepsine katılıyorum.....bu arada sana çok teşekkürler sonuna kadar okudum eklemen büyük incelik....

anne sütü olmadıgında sulandırma yapılarak bebege verılme yontemını annem bana ve kız kardesıme uyguladı o zmana formul mamalar vs ler yoktu tabıkı de,ben 27 yasındayım.herhangı bır sorunumuz yok allaha sukurler olsun.bırazda sankı uluslarrarası pzarın etkılenmemesı için mama fırmalarının (bahsettıggım genıs cercevelı bır alış verıs pazarı tabıkı dunyasal olarak) öne surdugu bırsey olabılır gııbı gelıyor ınsanın aklına.tabı bu yoruma acık.ben kendı kafamda bunu düşündüm aklıma bu geldı,yoksa nesıller boyu eskı zmanlarda sütü olmayan kadın ne yapıyordu?mama cıkalı kac sene oldu surada...garıp baglantılar..

anne sütü olmadıgında sulandırma yapılarak bebege verılme yontemını annem bana ve kız kardesıme uyguladı o zmana formul mamalar vs ler yoktu tabıkı de,ben 27 yasındayım.herhangı bır sorunumuz yok allaha sukurler olsun.bırazda sankı uluslarrarası pzarın etkılenmemesı için mama fırmalarının (bahsettıggım genıs cercevelı bır alış verıs pazarı tabıkı dunyasal olarak) öne surdugu bırsey olabılır gııbı gelıyor ınsanın aklına.tabı bu yoruma acık.ben kendı kafamda bunu düşündüm aklıma bu geldı,yoksa nesıller boyu eskı zmanlarda sütü olmayan kadın ne yapıyordu?mama cıkalı kac sene oldu surada...garıp baglantılar..

Dediklerine katılıyorum, mama sektörü oldukça geniş çaplı, hiçbir üretici -kaba bir tabir olacak belki ama- tekerine çomak sokulsun istemez. İnek sütü ucuz ve dünyanın her yerinde mamaya oranla daha çok ulaşılabilir durumda, o zaman mamaya ne gerek var denmesin diye bütün bunlar...Ben de mama kullanıyorum, ama aylar geçtikçe oldukça azalttım, keşke sütüm yetseydi, ne yazık ki sadece 20 gün anne sütü alabildi oğlum. Burada bir arkadaş yazmıştı, çocuk doktoruna sormuş neden inek sütü yasak, bana nedenlerini açıklayabilir misiniz diye, doktorun söylediği oldukça manidar ve şaşırtıcı aslında; hocalarımızdan böyle gördük, uyguluyoruz demiş. Yani araştırma, neden diye sorma kesinlikle yok. Öyle gördük, uyguluyoruz mantığı da bana ters. Mama firmaları utanmasalar anne sütünden daha iyi mama geliştirdik diyecekler, ama henüz cesaretleri yok, ama bence bu da olacak, yakındır. Çünkü inek sütünü ekarte ettikleri için önlerindeki tek rakip anne sütü, önümüzdeki yıllarda ona da bir kulp bulurlarsa hiç şaşırmayacağım. Günümüz tüketim toplumunda sağlık ne yazık ki ikinci planda, varsa yoksa nasıl satarım, nasıl insanları da buna mecbur ederim mantığı var. Umarım dünya çapında yapılan araştırmalar mamaları daha iyi hale getirmek için değil de, inek sütü gibi daha ulaşılabilir ve ucuz maliyetli, sağlıklı gıdaları bebeklere vermek amaçlı olur...

bayıldım bu cevaplara ben yaa
sonunda doğru gerçekçi yaklaşımların olduğu yorumlar olmuş
zaten bu konuyu aboneliklerime eklemiştim

süper vallaaa:))saol canım ellerine sağlık...bu arada kucağa alıştırma muhabbetine bayıldımkaydirigubbakcemile3

harika olmuş emeğine sağlık çoğu yanlış bildiğimiz şeylerle ilgili çok mantıklı açıklamalar var teşekkürler...

Son düzenleme:
X