Doğru Kişi

EscobarCesur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2018
2.308
2.333
26
Merhaba, umarım iyisinizdir.Şu an sağlıklı bir ilişkisi ya da mutlu bir evliliği olanlardan fikir almak istiyorum.Eşinizin ya da sevgilinizin sizin için doğru kişi olduğunu nasıl anladınız ?Doğru kişinin davranış şekilleri,yaklaşım tarzı nasıldır sizce ?

Merhaba, umarım iyisinizdir.Şu an sağlıklı bir ilişkisi ya da mutlu bir evliliği olanlardan fikir almak istiyorum.Eşinizin ya da sevgilinizin sizin için doğru kişi olduğunu nasıl anladınız ?Doğru kişinin davranış şekilleri,yaklaşım tarzı nasıldır sizce ?
Sevgi, saygı, merhamet, anlayış.ne olacak ki başka.bir de ilgi, alaka.

Ben şöyle düşünüyorum yani ilişkiye başlamadan önce aynı ortamlarda bulunmak arkadaşlık önemli. Bir erkeğin iyi olması için en önemli birinci şart merhametli olmasıdır. Merhametli insan adaletlidir de. Herkese, her canlıya merhamet duyar. Bunu da öğrenmek için uzun bir süre sevgili olmadan arkadaş olarak gözlemlemek lazım. Bu da tabi çok zor olur. Ben o yönden şanslıydım.
İmkan varsa önce gözlemleyin derim.

Benim beklentilerimi karşılıyordu. Doğru kişi olduğunu öyle anladım. Herkes için doğru baskadir. Sizin beklentileriniz ne mesela evlilikten? Hayatınız daki kişi bunu karşılıyormu?

Sizin kendi kriterleriniz önemli.
Benim için hayata bakıl açımızın aynı olmasıydı mesela. Ben her açıdan bana benzer düşüncede olmasını tercih ettim. Aşırı kıskançlıklar, karışmalar kırmızı çizgimdi. Bana olan tavrı, çevresine olan tavrı etkiliydi. Sinirli, büyüm tepkiler veren, insanlara ters konuşan erkekleri sevmem mesela. Kibar, akıllı, oturup kalkmasını bilen, çevresine nazik, kafa dengi biri olmalıydı bana göre

Yapıcı olması, sorunlari çözmek için uğraşması ve sorun çözüldükten sonra tekrarlanmaması için çaba harcaması benim için önemliydi. Mesajla veya aramayla hızlı bir şekilde ulaşabilmek, imkanı varken cevapsız bırakılmak beni yıpratan bir davranış bu kiymetliydi. Sevdiğim şeyleri onemsemedi tiyatro seviyorum diye araştırıp bilet alması , lezzetli yemek için organize etmesi . Ailesiyle bağı ne bağımlı ne de kopuk olmaması. Sınırları olan biri olması şunu biliyorum eşim kimsenin bana laf söylemesine izi vermez . Kaşı gözü oynamaması. Çalışkan olması , gelecek için planlama yapıyor olması . Hayatıma müdahale etmemesi . Daha bir sürü şey var

Bknz önceden açtığınız konularda size yazılanlar. Sevilmiyorsunuz, sayılmıyorsunuz yazsak anlayacak mısınız?

Neden önceki konulara sürekli gönderme yapma ihtiyacı duyuyorsunuz anlamıyorum.Kimin ne kadar sevilip sayıldığının reçetesini tutuyorsunuz galiba.
Boşuna laf anlatmayın diyorum diğer üyelere. Zira daha önce baya anlatıldı. Akıl almak istiyorsanız açıp okuyun önceki mesajları.

Bi tane rockavril mi ne var yine anasayfada konusu var. Açıp bir okuyun derim. Yapma etme diyen onlarca kişiyi dinlemedi geldi yine onlara şikayet ediyor. Aynısı size de olacak.
Ben gayet aklı başında bir insanım,hayatıma aldığım ya da alacağım insana kendim karar verebilecek iradeye sahibim.Kime ne olacağını nereden,nasıl biliyorsunuz ?
Böyle büyük konuşarakta insanı sadece sinir ediyorsunuz.Umarım büyük konuştuğunuz ne varsa başınıza gelir.

Ben şöyle düşünüyorum yani ilişkiye başlamadan önce aynı ortamlarda bulunmak arkadaşlık önemli. Bir erkeğin iyi olması için en önemli birinci şart merhametli olmasıdır. Merhametli insan adaletlidir de. Herkese, her canlıya merhamet duyar. Bunu da öğrenmek için uzun bir süre sevgili olmadan arkadaş olarak gözlemlemek lazım. Bu da tabi çok zor olur. Ben o yönden şanslıydım.
İmkan varsa önce gözlemleyin derim.
Böyle gözlemlemek çok mantıklı ve en sağlıklısı da bu.Böyle bir ortam olup gözlemlemeyi isterim.Bence de en önemli şey merhamet.Merhametli insan şefkatte gösterir,hak edilen ilgiyi de verir.

Benim beklentilerimi karşılıyordu. Doğru kişi olduğunu öyle anladım. Herkes için doğru baskadir. Sizin beklentileriniz ne mesela evlilikten? Hayatınız daki kişi bunu karşılıyormu?
Merhamet,sevgi, saygı, sadakat, dürüstlük,beraber ortak hayaller kurmak,bunları gerçekleştirmek,beraber sacmalayabilmek,birbirinin en yakın arkadaşı olabilmek,beraber eğlenebilmek,zor zamanlarda en büyük destekçim olması,benden kolay vazgeçmemesi.

X