Doğru Kişi

Merhaba, umarım iyisinizdir.Şu an sağlıklı bir ilişkisi ya da mutlu bir evliliği olanlardan fikir almak istiyorum.Eşinizin ya da sevgilinizin sizin için doğru kişi olduğunu nasıl anladınız ?Doğru kişinin davranış şekilleri,yaklaşım tarzı nasıldır sizce ?
Doğru kişiyi henüz bulmadım ama çevremdeki her insandan duyduğum şey hayatına giren yanlış insanlar sana doğru insanı bulduracak oldu. Sanırım bunun nedeni de daha iyi gözlemleyebilmekten geçiyor.

Doğru kişiyi henüz bulmadım ama çevremdeki her insandan duyduğum şey hayatına giren yanlış insanlar sana doğru insanı bulduracak oldu. Sanırım bunun nedeni de daha iyi gözlemleyebilmekten geçiyor.
Yanlışı göre göre doğruyu bulacağız yani☺️☺️İnşallah karşınıza doğru insan en hayırlı zamanda çıkar.

Merhaba, umarım iyisinizdir.Şu an sağlıklı bir ilişkisi ya da mutlu bir evliliği olanlardan fikir almak istiyorum.Eşinizin ya da sevgilinizin sizin için doğru kişi olduğunu nasıl anladınız ?Doğru kişinin davranış şekilleri,yaklaşım tarzı nasıldır sizce ?
Doğru kişi nasıl bulunur 🥹

Merhamet,sevgi, saygı, sadakat, dürüstlük,beraber ortak hayaller kurmak,bunları gerçekleştirmek,beraber sacmalayabilmek,birbirinin en yakın arkadaşı olabilmek,beraber eğlenebilmek,zor zamanlarda en büyük destekçim olması,benden kolay vazgeçmemesi.
Laf vurma derdinde değilim. O denyodan kurtuldun mu?

Kafalarımız uyuşmalı. Ataerkilliğin atasıymış gibi yani mağaradan yeni çıkmış gibi hareketleri, düşünceleri olmamalı. Beni hiçbir konuda zorlamamalı. Kararlarıma saygı duymalı. Beni " hizmetçi" gibi değil" , " hayat arkadaşı " olarak görmeli. Herhangi bir konuda sorunumuz olduğunda bunu birbirimize rahatça söylebilmeliyiz. Yan yanayken mutlu, huzurlu, güvende hissetmeliyiz.

Aklıma ilk gelenler bunlardı.

Öncelikle yanımda az kalacaksan muhabbetindeki konuya bakarsan benim yanlış anladığımı ve yorumladığımı görürsün,bir kullanicının uyarısı sayesinde yanlış yorumladığımın farkına vardım.İkinci olarakta öpüşme konusunu konuştuk,aramızda hallettik.Sürekli aynı konuları gündeme getirmenizin amacı nedir anlayamıyorum.
Çünkü sizin taviz verip tatlıya bağladığınızı düşündüğünüz konular “aa hayatım kusura bakma yanlış düşünmüşüm bir daha olmaz” denilen konular değil. Daha çok hmm bu kız buna tepki verdi bir süre askıya alayım, hareketlerimi bastırayım, bir süre sonra yine bildiğimi okurum şeklinde.
Size kimse elinizden Yusuf’u alıp kendine koca yapmak için ters yorumlar yapmıyor. İnsanlar kendi tecrübelerinden yola çıkarak mantık aşılamaya çalışıyorlar ama siz gözünüzü kulağınızı kapatıp gerçekten yaşınıza hiç yakışmayan bir olgunluk seviyesiyle hayal aleminde gibi soru soruyorsunuz.

Yapıcı olması
Sorun yaratan değil “nasıl çözeriz?” Kısmına odaklanması
En önemlisi vicdanlı merhametli oturmasını kalkmasını bilmesi
Sır tutabilmesi
Ve aile olmayı düşünmesi
Tekil değil çoğul her olaya bakması
Bunlar yoksa yürümüyor

Çünkü sizin taviz verip tatlıya bağladığınızı düşündüğünüz konular “aa hayatım kusura bakma yanlış düşünmüşüm bir daha olmaz” denilen konular değil. Daha çok hmm bu kız buna tepki verdi bir süre askıya alayım, hareketlerimi bastırayım, bir süre sonra yine bildiğimi okurum şeklinde.
Size kimse elinizden Yusuf’u alıp kendine koca yapmak için ters yorumlar yapmıyor. İnsanlar kendi tecrübelerinden yola çıkarak mantık aşılamaya çalışıyorlar ama siz gözünüzü kulağınızı kapatıp gerçekten yaşınıza hiç yakışmayan bir olgunluk seviyesiyle hayal aleminde gibi soru soruyorsunuz.
+1

Doğru insan zaten "bu adam doğru insan mı?" diye sorgulatmıyor emin ol EscobarCesur EscobarCesur .
Nereden baksan ofsayt olan birini oldurmak için bu kadar uğraşmasan da yanlış olandan kurtulup doğru adama yer açsan keşke hayatında, zamanına yazık olmasa keşke 🥲

Şu an konuşmaya devam ediyoruz ama bir daha içime sinmeyen bir şey olursa bırakırım.Saygı,sevgi,sadakat,sabır,ilgi bence çok önemli.Bunları kesinlikle karşı taraftan beklerim.Bir de artık buraya girmeyeceğim,5 sene sonra girip hayatımın nasıl yol aldığını görmek istiyorum.Umarım sizin de hayatınız hep istediğiniz gibi olur.🤗🤗🤗😘😘
Bir daha bir şey olursa ayrılırım,

O bir şey olur,

Aramızda hallettik, konu kapandı. Bir daha böyle bir şey olursa o zaman ayrılırım,

Yine o bir şey olur,

Kendime düşünmek için bir ay veriyorum, düşünüp en mantıklı kararı vereceğim, tekrar hata yaparsa ayrılacağım,

Hata tekrar yapılır,

Şimdilik konuşmaya devam ediyoruz, içime sinmeyen bir şey olursa ayrılırım...

Tanıdık geldi mi bu sarmal?

Burdaki hiçbir kadının 'dur ben olumsuz yorum yapayım da konu sahibinin ilişkisini baltalayayım' dediğini düşünmüyorum, bence siz de düşünmüyorsunuz ama insanların sizin kendinize bile itiraf edemediğiniz bu halinizi fark etmesi, açığa çıkarması zorunuza gidiyor, bu tepkileriniz o yüzden.

İnsanlar size iyilik olsun diye samimice yorum yapıyor, dışardan gözlem yapıp yeni pencereler açmaya çalışıyor ama siz ' amacınız nee!' diyerek duymak istemediğiniz şeylerin söylenmesini engellemeye çalışıyorsunuz. Üzgünüm ben de duymak istemediğiniz şeyi tekrar edeceğim,

Karşınızdaki kişi için değersizsiniz.

Bir daha bir şey olursa ayrılırım,

O bir şey olur,

Aramızda hallettik, konu kapandı. Bir daha böyle bir şey olursa o zaman ayrılırım,

Yine o bir şey olur,

Kendime düşünmek için bir ay veriyorum, düşünüp en mantıklı kararı vereceğim, tekrar hata yaparsa ayrılacağım,

Hata tekrar yapılır,

Şimdilik konuşmaya devam ediyoruz, içime sinmeyen bir şey olursa ayrılırım...

Tanıdık geldi mi bu sarmal?

Burdaki hiçbir kadının 'dur ben olumsuz yorum yapayım da konu sahibinin ilişkisini baltalayayım' dediğini düşünmüyorum, bence siz de düşünmüyorsunuz ama insanların sizin kendinize bile itiraf edemediğiniz bu halinizi fark etmesi, açığa çıkarması zorunuza gidiyor, bu tepkileriniz o yüzden.

İnsanlar size iyilik olsun diye samimice yorum yapıyor, dışardan gözlem yapıp yeni pencereler açmaya çalışıyor ama siz ' amacınız nee!' diyerek duymak istemediğiniz şeylerin söylenmesini engellemeye çalışıyorsunuz. Üzgünüm ben de duymak istemediğiniz şeyi tekrar edeceğim,

Karşınızdaki kişi için değersizsiniz.
Benim hayatımı ben anlattığım kadarıyla biliyorsunuz,Yusuf'u benim anlattığım kadarıyla tanıyorsunuz.Kimseyi anlatılanlar kadar bilemezsiniz.Zaten buraya Yusuf üzerinden konu açmadım,onun üzerinden konu açmış olsaydım yolunda gitmeyen şeyler var demektir.Yolunda gitmeyen bir şey varsa ya ayrılık yaşanır ya da çözüme kavuşturulur.Sürekli neden eski konular gündeme getiriliyor anlamış değilim.Sadece mutlu bir evlilik yapanlardan tavsiye istediğimi söyledim.

+1

Doğru insan zaten "bu adam doğru insan mı?" diye sorgulatmıyor emin ol EscobarCesur EscobarCesur .
Nereden baksan ofsayt olan birini oldurmak için bu kadar uğraşmasan da yanlış olandan kurtulup doğru adama yer açsan keşke hayatında, zamanına yazık olmasa keşke 🥲
Yanlışı oldurmaya çalışmıyorum.Hatalı yönleri olduğu kadar bana iyi gelen yanları da var.Benim için doğru insan olma olasılığı olan biri.

Yapıcı olması
Sorun yaratan değil “nasıl çözeriz?” Kısmına odaklanması
En önemlisi vicdanlı merhametli oturmasını kalkmasını bilmesi
Sır tutabilmesi
Ve aile olmayı düşünmesi
Tekil değil çoğul her olaya bakması
Bunlar yoksa yürümüyor
Dediğiniz şeyler çok çok önemli ya.

Benim hayatımı ben anlattığım kadarıyla biliyorsunuz,Yusuf'u benim anlattığım kadarıyla tanıyorsunuz.Kimseyi anlatılanlar kadar bilemezsiniz.Zaten buraya Yusuf üzerinden konu açmadım,onun üzerinden konu açmış olsaydım yolunda gitmeyen şeyler var demektir.Yolunda gitmeyen bir şey varsa ya ayrılık yaşanır ya da çözüme kavuşturulur.Sürekli neden eski konular gündeme getiriliyor anlamış değilim.Sadece mutlu bir evlilik yapanlardan tavsiye istediğimi söyledim.
Yusuf üzerinden bi sürü konu açtın zaten kardeş 😏

X