Doğum korkusu

Ay ben anlıyorum sizi yaşadım aynısını ilk doğumumda.
Midemdeki o ağrı kalbimde ki o ağrıyı unutmam mümkün değil gerçekten.
Bütün organlarım acıdı ağrıdı.
Ve benim boynuma da bıçak saplıyor gibi bir his olmuştu.
Aynı sizin gibi bebeğimi gördükten sonra başladı.
Uyuttular hemen.
İkinci doğumumda yaşadıklarımı anlattım çok şükür iyi geçmişti.
Boynumda yine ağrı olunca başımı yükselttiler zaman zaman.
Umarım bu doğum iyi geçer.
Yaşamayan insanlarda psikolojiktir diyor oysa ne alaka ben gayet rahat girmiştim o ameliyathaneye. Bir de psikolojik olsa en başından başlar panik havaları bizim durumumuz çok farklı bebeği görüyoruz rahatlamamız gerekirken daha kötü oluyoruz 😔 ikincinin rahat geçmesine sevindim. İlklerdeki kötü tecrübelerimizi önceden anlatmak ona göre yol çizmek her zaman iyidir.

Bu arada üçüncü kez mi hamilesiniz?

Yaşamayan insanlarda psikolojiktir diyor oysa ne alaka ben gayet rahat girmiştim o ameliyathaneye. Bir de psikolojik olsa en başından başlar panik havaları bizim durumumuz çok farklı bebeği görüyoruz rahatlamamız gerekirken daha kötü oluyoruz 😔 ikincinin rahat geçmesine sevindim. İlklerdeki kötü tecrübelerimizi önceden anlatmak ona göre yol çizmek her zaman iyidir.

Bu arada üçüncü kez mi hamilesiniz?
Aa yok değilim umarım sizin iyi geçer anlamında söylemiştim💕.
Yok yahu o çekilen acı nasıl psikolojik olabilir ki 😆😆
Bana doktorum asla psikolojiktir demedi nadiren de olsa karşılaşıyoruz dedi.
Aslında ben bebeği alırlarkende çok rahat değildim hafif acı hissetmeye başlamıştım.
Ama o geçicidir diye o an bir şey demedi bebeğimle buluştuk falan sonrası felaketti.
Şimdi nasılsınız?
Bebiş nasıl?
Allah uzun sağlıklı ömür versin❤️

Aa yok değilim umarım sizin iyi geçer anlamında söylemiştim💕.
Yok yahu o çekilen acı nasıl psikolojik olabilir ki 😆😆
Bana doktorum asla psikolojiktir demedi nadiren de olsa karşılaşıyoruz dedi.
Aslında ben bebeği alırlarkende çok rahat değildim hafif acı hissetmeye başlamıştım.
Ama o geçicidir diye o an bir şey demedi bebeğimle buluştuk falan sonrası felaketti.
Şimdi nasılsınız?
Bebiş nasıl?
Allah uzun sağlıklı ömür versin❤️
Evet benim doktorum da bazı hastalarım var sizin gibi hissediyor demişti.

Ben ilkinde bebeği alirlarken çok rahattım ağrı sızı falan hissetmedim hiç aklimdan dahi geçmezdi sonrasında böyle bişeyle karşılaşacağım bebeği gördüm sonrasındaki işlemlerde midemde ağrı hissetmeye başladım. Geçer heralde diye düşünüp sessiz kaldım baktım geçmiyor artıyor sonrasında sancıyla midem çok kötü ağrıyor diye bağırmaya başladım keşke en başta midem ağrıyor deseydim.

İkincide de anesteziciyi uyarmıştım aslında o da merak etme ben hallederim korkma dedi. Ve gerçekten rahatladım söylediği şeylerden dolayı. Ama onda daha kötüsü oldu kalbime ağrı girdi resmen duracak gibiydi.
Doktorumda korktu anesteziciye bağırdı çabuk ol diye.

Üçüncü de doğuma kadar rahattım doğumdan bir kac gün önce doktoruma ilk 2 olayı anlattım ozaman bebekten sonra seni uyuturuz merak etme korkma dedi.

Ameliyathaneye girince beni bir korku sardı ay hiç sorma 😂 4-5 kişi vardı hepsi tek tek nasılsın diye soru sordu hepsine tek tek beni uyutun tamam mı dedim. Ama onlar uyutana kadar yine hissettim. Tabi bu sefer ki daha iyiydi hemen uyuttular ara ara uyandim sohbet ettim tekrar uyudum 😂

Merhaba kızlar.

Yarın sezeryan doğuma giricem inşallah. Ama korkuyorum. Korkumun nedeni kızımda da sezeryan oldum kızımı aldı doktor o an'a kadar hiç birşey olmadı sohbet falan ettik doktorla. Kızımı bana gösterdi öptüm kokladım kızımı. Sonraki işlemde ben acı hissetmeye başladım bağırmaya başladım çok ağrım var diye. Ama inanılmaz derecede mideme baskı yapılıyordu sonra beni tüm olarak uyuttular.
Ben bu durumu anestezinin dozunu ayarlayamadilar heralde diye düşündüm.

Sonrasinda oğluma doğuma giderken de anestezi doktoruna dedim ki "kızım alındıktan sonra anestezinin etkisi geçti ve benim çok sancım oldu" dedim. Doktor da bana "ben onu ayarlicam sen merak etme"dedi. Hatta o hissetme durumununda güzel bir şekilde açıklamasını yapmıştı. İçim rahatlamış olarak doğuma girdim. Yine aynı şekilde doktorum oğlumu alana kadar sohbet muhabbet falan. Oğlumu bana gösterdi öptüm kokladım herşey çok güzeldi. Aynı şekilde sonra ki işlemde yine çok kötü oldum önce nefesim daralmaya başladı sonra kalbim ağrımaya başladı ama artık nefes almakta çok zorlanmaya başladım kalbim çok kötü ağrıyor diye bağırmaya başladım doktorum panik yaptı anestezi doktoruna bağırmaya başladı çabuk ol diye sonrasını hatırlamıyorum 😔
Yine tüm uyutuldum 😔

Ve ben yarın yine doğuma gidiyorum bu zamana kadar aklıma getirmedim ama dünden beri aklımdan çıkmıyor. İlk iki hamileliğimi özel hastanedeki doktorla devam ettim. Bu hamileliğimi özel muayenehanesi olan başka bir doktora gittim. Dün son kontrolüm vardı. Ve bu ilk iki doğumumdaki olayı anlattım gayet sakin bir şekilde bebeği aldıktan sonra tüm uyuturuz ozaman hissetmezsin merak etme korkma dedi. Ve bu tür hastalarinin da olduğunu normal olduğunu söyledi. Ama ben uyutulmak istemiyorum. Uyutulunca uzun bir süre kendime gelemiyorum bebeğimle ilgilenemiyorum herkesi 4 er tane görüyorum gözümü açamıyorum çok ağır geliyor bana. Ve ben durumu kime anlatsam şaşırıyor psikolojiktir diyorlar. Ama psikolojik değil. Psikolojik olsa bebeği alana kadar gayet iyi olup sonrasında niye bağırıp çağırayim ki. Ve ne anestezici ne de doktorum asla psikolojik demedi.

Benim gibi bu durumu yaşayanlar var mı çok merak ediyorum. Çevremdeki herkes aaa ilk defa duyduk deyince tuhaf geliyor korkuyorum. Şuan mesela çok korkuyorum çünkü en sonkinde kalbim çok kötü ağrıyordu sanki duracakmış gibi hissettim.
Insallah bir sorun yaşamadan doğumun gerçekleşmiştir. Spinal anestezi ile iki doğum yaptım, dediğiniz gibi bir şey yaşamadım. İlginç geldi durum bana. Anestezi uzmanları ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba?

Tum yorumları okudum. Eğer böyle biseyi 6 sene önce okumuş olsaydım sanirim korkudan doğum yapamazdım. 🤣🤣🤣 kendi isteğimle sezaryen doğum yaptım. Ne uyuttular beni ne de bisey yaptılar. Sonda dışında acı hissetmedim 🙈🙈 hatta beni 9 saat sonra yürüttüler. Uyusmam hemen geçmemişti. Çok şükür kurtulmussunuz rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 🙏🙏🙏

Ama sizde ki farklı olmuş siz en başında panik olmuşsunuz benimki öyle değildi ben gayet güzel mutlu gittim. Elim ayağım titreme heyecan falan yoktu. Doktorla sohbet ettik falan. Bebeğimi çıkardı bana gösterdi baksana annesi ne kadar güzel dedi. Yaklaştırdı öptüm kokladım. Yan tarafıma aldılar üzerini giydirmeye başladılar bebeğimi hâlâ görüyordum onu izliyordum sonra aniden mideme ağrı girdi sanki bütün organlarımı çıkarmışlar sonra geri katıyorlar gibi dolmalık biber doldurur gibi bişey yapıyorlar mideme acayip baskı oldu midem ağrıyor diye bağırmaya başladım.

Oğlumda da başlangıç aynı şekilde oldu sadece anesteziciyi uyardım. O da çok güzel bir açıklama yaptı panik falan olmadım güvendim o şekilde konuşunca. Ve yine çok güzel başladik sohbet muhabbet doktorum oğlumda komik bir olayını anlattı stajyerler falan vardi hep beraber güldük oğlumu çıkardı gösterdi onuda öptüm kokladım yan tarafımda yine onu hazirliyorlardi çok iyiydi sonra yine başladı ağrılarım ama bu sefer ki kalbimdi. Önce nefesim daralmaya başladı heralde geçer diye düşündüm tepki vermedim sonra arttı kalbim agrimaya başladı kalbim dedim kalbim ağrıyor diye bağırmaya başlayınca doktorum çok panik yaptı ve anesteziciye çabuk ol çabuk olsana diye bir kaç kere bağırdı. Sonrasında uyutuldum. İlk iki doğumumda da aynı doktora gitmiştim ilk doğumumdaki sancıyı önemsemedi. Ama beni uyuttular. İkincide kalbim diye bağırmaya başladım onda doktorum da panik yaptı. Bu sefer ki başka bir Doktor ona da dün son kontrolüm de anlattim bu yasadiklarimi böyle çok hastam oldu merak etme bebeği aldıktan sonra hissetmen normal bazı insanları bünyesi hassas oluyor ondan hissedebiliyor dedi.
Bahsettiğin şeyi ben panik atağa benzettim canım

Tum yorumları okudum. Eğer böyle biseyi 6 sene önce okumuş olsaydım sanirim korkudan doğum yapamazdım. 🤣🤣🤣 kendi isteğimle sezaryen doğum yaptım. Ne uyuttular beni ne de bisey yaptılar. Sonda dışında acı hissetmedim 🙈🙈 hatta beni 9 saat sonra yürüttüler. Uyusmam hemen geçmemişti. Çok şükür kurtulmussunuz rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 🙏🙏🙏
Aslında şöyle kesilen yerle ilgili ağrı sızı hissetmedim. Midem ve kalbimde ağrı hissettim. Tansiyonum öncekilerde nasıldı bilmiyorum ama bunda sürekli düştü. Ama bu sonuncusunda ağrıyı hissetsem de güzeldi ve çabuk uyutuldum.

Amin çok teşekkür ederim. Rabbim hepimizin evlatlarına güzel hayırlı ömürler nasip etsin inşallah 🤲🏻

X