Doğum korkusu

2 defa sezaryen oldum böyle bişey yaşamadım. İlkinde karnım dikilirken içten, mide bulantısı hissettim. Doktorum doğuma girerken, mide bulantısı hissettiğinde söyle demişti. Söyledim. Mide mide mide diye kendi aralarında paslaştılar sonrasını hatırlamıyorum 😂 ikincide çok rahattım baştan sona.

Çok sevindim ❣️
Allah bu güzel duyguyu isteyen herkese nasip etsin sağlıkla, mutlulukla evlatlarınızla sizlere eşinizle asırlık ömürler versin.💞

Hayırlı geceler kızlar. Doğum yaptım. Bebeğimi sağlıkla kucağıma aldım.

Anesteziciye bebek alındıktan sonra uyutulmak istiyorum dedim. Bebeğim alındı bana gösterildi. Ara ara nefesim daraldı tansiyonum düşmüş. Sonrasında yine sancı başladı başta hafifdi dayanabilirim diye düşündüm. Sonrasında şiddetlendi. Bağırmaya başladım yine sonra tümden uyutuldum ara ara uyandim oradakilerle konuşup yine uyudum 😂 ama güzeldi. Dua eden destek olan arkadaşlara çok çok teşekkür ederim Allah hepinizden razı olsun inşallah 😍❤️

cokk sevindim güzel sağlıkla büyütün bebisinizi🫶🏻🫶🏻🫶🏻🫶🏻

Ay çok sevindim.
Benimde yakın zamanda doğumum olur diye düşünüyorum. İnşallah olumsuz bir deneyim yaşamam. Allah herkesin yardımcısı olsun 😇🙏
Güzel düşünün güzel olsun inşallah. Kötü düşünmeyin. Rabbim yardımcınız olsun. Dua ediyorum size ve doğum yapacak olan herkese😍

Merhaba, ben de 9 ay önce sezeryan oldum. Sabah erken saatlerde olmuştu. serum takıldıktan sonra herhalde heyecan ve korkudan ellerim kollarım titremeye başladı. işlem için götürülürken hala titriyordum. epidural için oturtulduğumda da hala titriyordum zangır zangır sanki donuyor gibi. ama dr um elimi tuttu biraz sakinleştim. işlem sırasında çok rahattım. bebeğimi gördüm rahatladım , öptüm kokladım. sonra bebeğimi götürdüler benim son işlemlerime başladılar.
bende bir çarpıntı başladı anlatamam. ölecekmişim gibi bir his. kalbim kulaklarımdan çıkacak gibiydi. tansiyonuma bakıyorlardı ama herşey normaldi sanırım. ama hiç acı yoktu. sadece bir çarpıntı hissi kulaklarımda kafamda falan. gözlerimi kapatırsam ölecekmişim gibi düşündüm. sonra başk şeyler düşünmeye çalıştım zaten o sırada işlem bitti. doktorum da hem sakin hem de espriliydi sakinleştirdi beni. ama çok garip bir histi o an. bebeğimi gördükten sonra başladı
9 ay içinde devam ettimi ? Tekrarladımi çarpıntı ve gözlerini kapatrsan ölecekmiş hissi

D
Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza. Ama bu psikolojik bir durum değil gerçekten hissediyorum. Doktoruma dün anlattim bana gayet sakin bir şekilde merak etme böyle hastalarım da var bazılarının bünyesi zayıf oluyor hissediyor dedi. Oğlumdayken de anesteziciyi uyarmıştım öncekinde hissettim diye. O da bana bazı insanlara anestezi işlemiyor sinirleri çok sert oluyor gibi bişey demişti tam olarak hatırlamıyorum ama bunu benzer şeyler söyledi. Ama ben onu ayarlicam merak etme dedi. Ona güvenerek yine gayet sakin girdim doğuma ama sonu ilkinden daha kötü oldu. Korkmayın herkes de öyle olacak diye bişey yok zaten şimdiye kadar okadar insana anlattım hepsi şaşırıyor yani sizde de olmaz.
Doğrıdur 2. Doğumda kesildiğimi hissettim 😀 ama acımadı farklı bir anestezi haliydi anlamadım
Her Doğum risk
Normal doğumda ne riskler var bilseniz doğurmaya korkarsınız
Kalbizini ferah tutun iyi düşünün

Ben epiduralde en son yüksek sesle şehadet getiriyordum. Genel anestezi iyi mi acaba araştırmak lazım

9 ay içinde devam ettimi ? Tekrarladımi çarpıntı ve gözlerini kapatrsan ölecekmiş hissi
Hayır sadece o an ameliyathanede oldu. odama çıktığımda geçti. ama bir süre zamgır zangır titreme devam etti. normalmiş ama titreme çok kişide olıyormuş. ama bence benim durumum psikolojikti. çünkü işlem sırasında tansiyonuma her şeye bakılıyordu ve herkes sakindi benim dışımda☺️

Benimde benzer şekilde oldu. Karnımı keserken doktor sanki eliyle karnıma dokunmuş gibi hissettim ilk o his yumuşak bir histi. Sonra bebeği çıkarırken hissetmeye başladım karnım yırtılıyormuş gibi ve bağırmaya başladı a cıyo hissediyorum diye. Hemen hemşire başıma geldi sana iğne yapıcam bak yapıyorum falan diye beni oyalama çalışıyor. Doktor bebeği çıkardığı anda iğne yapıldı bana. Doktor bak işte bebeğin diye havaya kaldırdı ve ben bir anlık bebeğimi görürken bi anda herşey flulaştı gözümde ve uyutulmuş oldum. Uyandığımda bittim bittim diye dikişe müdahele etmeye falan çalışıyordum. Kabusdu kısacası. Normal doğumdan korkuya bilerek sezeryanda girdim daha beter oldu. Ama normale hala cesaretim yok. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inaşallah. Candan can ayrılıyor kolay değil.

Ben yapı olarak cok panik biriyim kızıma doguma girdiğimde kendimi aciyacak diye o kadar odaklamıstım ki bebek çıksın diye bastirmalarını bile acı gibi hissettim.Kalp krizi geciriyorum zannettim.Ceneme vurdu sürekli soru sorup darladim bitti mi neden bastırdınız kızım nerede ne zaman göstereceksiniz ne zaman dikeceksiniz vs. Devlet hastanesinde olsam kesin azarlardilar yeter sus diye 😃Psikoloji cok etkiliyor kızım dogdu gösterdiler sonra hastanin tansiyonu düstü dediler gerisini hatırlamıyorum sakinleştirici vermisler odaya geldigimi hatırlıyorum sadece.Sakinlestirici genel anestezi gibi degil ki neden istemiyorsunuz ?

Benimde benzer şekilde oldu. Karnımı keserken doktor sanki eliyle karnıma dokunmuş gibi hissettim ilk o his yumuşak bir histi. Sonra bebeği çıkarırken hissetmeye başladım karnım yırtılıyormuş gibi ve bağırmaya başladı a cıyo hissediyorum diye. Hemen hemşire başıma geldi sana iğne yapıcam bak yapıyorum falan diye beni oyalama çalışıyor. Doktor bebeği çıkardığı anda iğne yapıldı bana. Doktor bak işte bebeğin diye havaya kaldırdı ve ben bir anlık bebeğimi görürken bi anda herşey flulaştı gözümde ve uyutulmuş oldum. Uyandığımda bittim bittim diye dikişe müdahele etmeye falan çalışıyordum. Kabusdu kısacası. Normal doğumdan korkuya bilerek sezeryanda girdim daha beter oldu. Ama normale hala cesaretim yok. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inaşallah. Candan can ayrılıyor kolay değil.
Ya evet gerçekten çok zor bişey normal doğum olsa o anlık sancı çekeceksin cerrahi büyük bir kesme işlemi olmayacak aslında ama sezeryan öyle değil mahvediyor insanı. Bugün 4.gün hâlâ iki büklüm yürüyorum. 😔 ben bunu da hissettim hatta kaç kere tansiyonum düştü nefesim daraldı. Sonra yine ağrıyor diye bağırmaya başladım ve uyudum. Ama bu sefer ki diğerleri gibi değildi sanırım 2 kere uyandım oradakilerle sohbet ettim tekrar uyudum 😂 bu sefer ki diğerlerine göre birazcık daha iyiydi. Hazırda bekliyorlarmış hemen ağrıyor der demez gittim

Ben yapı olarak cok panik biriyim kızıma doguma girdiğimde kendimi aciyacak diye o kadar odaklamıstım ki bebek çıksın diye bastirmalarını bile acı gibi hissettim.Kalp krizi geciriyorum zannettim.Ceneme vurdu sürekli soru sorup darladim bitti mi neden bastırdınız kızım nerede ne zaman göstereceksiniz ne zaman dikeceksiniz vs. Devlet hastanesinde olsam kesin azarlardilar yeter sus diye 😃Psikoloji cok etkiliyor kızım dogdu gösterdiler sonra hastanin tansiyonu düstü dediler gerisini hatırlamıyorum sakinleştirici vermisler odaya geldigimi hatırlıyorum sadece.Sakinlestirici genel anestezi gibi degil ki neden istemiyorsunuz ?
Bende zaten ameliyathaneye girince hemen korkudan söyledim beni uyutun diye. O an orada beni hazırlayan ve bana soru soran 5-6 kişi vardı hepsi tek tek söyledim beni uyutun bebek çıktıktan sonra diye 😂 hatta bir kızla bir oğlanin sürekli birbirine laf sokuyor dalga geçiyor uyandıktan sonra onlara siz sevgili olsaniza dedim 😂 birbirinizden hoşlanıyorsunuz dedim. Onlarda birbirlerine suç attılar ben hoşlanmıyorum o hoşlanıyor diye 😂😂 yani hissettim yine ağrı ama çabuk uyutuldum o yüzden çok fazla etkilenmedim güzel geçti

Ay ben anlıyorum sizi yaşadım aynısını ilk doğumumda.
Midemdeki o ağrı kalbimde ki o ağrıyı unutmam mümkün değil gerçekten.
Bütün organlarım acıdı ağrıdı.
Ve benim boynuma da bıçak saplıyor gibi bir his olmuştu.
Aynı sizin gibi bebeğimi gördükten sonra başladı.
Uyuttular hemen.
İkinci doğumumda yaşadıklarımı anlattım çok şükür iyi geçmişti.
Boynumda yine ağrı olunca başımı yükselttiler zaman zaman.
Umarım bu doğum iyi geçer.

Sağlıkla büyütün bebeğinizi ❤️
Ben iki ay önce doğum yaptım, sizin aksine Bi türlü uyuşmadım Bi süre beklediler bu süreçte de narkozu daha çok verdiler ve ben kesiyi sızıyı hep hissettim tansiyonum yükseldi gözlerim kalbim patlayacak gibi oldu, en son bebeğimi karnımdan çıkarırlarken felaket bir sancı çektim karnımın içinde doktorun ellerini bile hissettim sonra fenalık geçirdim zaten.. İkinci doğumum ve benim için korkunç bir tecrübeyi öteki tarafa gittim geldim adeta.. Sonraki günler de narkozun etkisinden çok zor kurtuldum baş ağrısı göz ağrısı... 🥺 Çok şükür geçti şimdi 💪

Ya evet gerçekten çok zor bişey normal doğum olsa o anlık sancı çekeceksin cerrahi büyük bir kesme işlemi olmayacak aslında ama sezeryan öyle değil mahvediyor insanı. Bugün 4.gün hâlâ iki büklüm yürüyorum. 😔 ben bunu da hissettim hatta kaç kere tansiyonum düştü nefesim daraldı. Sonra yine ağrıyor diye bağırmaya başladım ve uyudum. Ama bu sefer ki diğerleri gibi değildi sanırım 2 kere uyandım oradakilerle sohbet ettim tekrar uyudum 😂 bu sefer ki diğerlerine göre birazcık daha iyiydi. Hazırda bekliyorlarmış hemen ağrıyor der demez gittim
Öncelikle geçmiş olsun bir kez daha atlatmış ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almışsınız. Ben tarihe bakmadım doğum bu gün sanmıştım çoktan geçmiş bitmiş kurtulmuşsunuz o stresten. Hayırlı olsun sağlıkla büyütün bebeğinizi. Ben şahsen doktor hastane anestezi suç ararken sizden anladığım kadarıyla bu durum yapısal ve ikincide rahat geçirme ihtimalimi artık tümden sorgularım ben şuan 😄 ama yinede anne olmak çok güzel bir duygu ve insam herşeye rağmen istiyor bunu. Hayırlı bakalım ben o yola cesaret edip ne zaman girerim zaman göstetek.

Öncelikle geçmiş olsun bir kez daha atlatmış ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almışsınız. Ben tarihe bakmadım doğum bu gün sanmıştım çoktan geçmiş bitmiş kurtulmuşsunuz o stresten. Hayırlı olsun sağlıkla büyütün bebeğinizi. Ben şahsen doktor hastane anestezi suç ararken sizden anladığım kadarıyla bu durum yapısal ve ikincide rahat geçirme ihtimalimi artık tümden sorgularım ben şuan 😄 ama yinede anne olmak çok güzel bir duygu ve insam herşeye rağmen istiyor bunu. Hayırlı bakalım ben o yola cesaret edip ne zaman girerim zaman göstetek.
İkinci de doktorunuza ve anesteziciye bebekten sonraki işlemde uyutulmak istiyorum dersiniz hiç stres sıkıntı yapmaya gerek yokmuş inanın. Evet anne olmak kadar güzel bir duygu yok çünkü. Rabbim en doğru zamanda nasip etsin inşallah 🤲🏻😍

Sağlıkla büyütün bebeğinizi ❤️
Ben iki ay önce doğum yaptım, sizin aksine Bi türlü uyuşmadım Bi süre beklediler bu süreçte de narkozu daha çok verdiler ve ben kesiyi sızıyı hep hissettim tansiyonum yükseldi gözlerim kalbim patlayacak gibi oldu, en son bebeğimi karnımdan çıkarırlarken felaket bir sancı çektim karnımın içinde doktorun ellerini bile hissettim sonra fenalık geçirdim zaten.. İkinci doğumum ve benim için korkunç bir tecrübeyi öteki tarafa gittim geldim adeta.. Sonraki günler de narkozun etkisinden çok zor kurtuldum baş ağrısı göz ağrısı... 🥺 Çok şükür geçti şimdi 💪
Ay sizinki daha kötüymüş uyuşma sıkıntısı yaşamak daha kötü. İkinci doğumunuzmuş birincide de olmadı mı aynilari veya buna benzer durumlar?

X