Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dökülen ve şekilsiz saçlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Hah bir de en önemli şey, soğuk suyla yıkayın mutlaka.
Ben çok yapamıyorum ama yüzüme sıcak su kullanamadığımdan saçımı durularken soğuğa yakın bi su kullanıyorum kafamı geriye atıp.
Saç sağlığında sıcaklık her bakımdan düşmandır.

Hah bir de en önemli şey, soğuk suyla yıkayın mutlaka.
Ben çok yapamıyorum ama yüzüme sıcak su kullanamadığımdan saçımı durularken soğuğa yakın bi su kullanıyorum kafamı geriye atıp.
Saç sağlığında sıcaklık her bakımdan düşmandır.
Ben sıcak suyla duş alamıyorum soğuğa yakın iliktir suyum yazında soguktur. Kimisi bu konuda bahtsiz bedevi heralde:110:

Bebek pudralari çok zararliymis bir kac haber çıktı bununla ilgili kuru şampuan yerine mısır nişastası kullaniyorlar. Daha temiz içerikli diye ama bilmiyorum yine bir bakın isterseniz. saçım kısa şuan o yüzden deneme yapayım bakalım nemli bırakıp kendi kurusun diye bırakacağım. İslak durunca hastalaniyorum da hemen:KK43:
Yaa, onu bilmiyordum araştırayım ben de.
Sinüzit mi var?
Ben sadece sabahları yani gündüz duş alırım yoksa sizin gibi tam kurutmadığım için gece alırsam hasta uyanırım mutlaka.
Kısayken hazır mutlaka deneyin nemini alıp kendi haline bırakmayı.
Nasıl istiyorsanız şeklini öyle ara ara elinizle o hale getirmeye çalışın, doğal fön gibi olacaktır.
Bu arada bunları söylüyorum ama gerçekten şampuan reklamı gibi saçlarım var ve herkes kuaförden geldiğimi falan zanneder, deneyin pişman olmazsınız.

Takipteyim konuyu. Birşeyler bulursan özelden de yaz nolur. Benim dökülen saçları görsen elim değmesin saçıma hemen 5-6 tel elimde kalıyor. Sürekli dökülüyor. Çok rahatsız edici artık
Tamam canım yazarım inşallah bulurum. Şuan sarımsak deneyeceğim ben havanda ezip suyunu diplere süreceğim kokuyor biraz ama ne yapalım birde sarımsak yutacagim.
Arkadaş yazınca biotini de almak istiyorum. O tirnak ve saça iyi geliyor. Almıştım killanma ve kilodan korktugumdan icemedm ama yapmıyor diyorlar. Denemek lazım

Ben bile dikkat ederim dökülme fazlalaştıysa ‘aa 2 ay önce şuna üzülüp ağlamıştım’ diye aklıma gelir.
Saç tamamen bedenimiz gibi aslında, fiziki şeyler dışında ruhumuz kötüyse nasıl hasta gibi hissediyor, ağrılarımız oluyorsa saç da böyle tepki veriyor.
Allah isteyen herkese tez zamanda sağlıklı bebekler nasip etsin, ne zaman bu düşünceleri kafadan atat hayatınıza bakarsanız o zaman hamile olacaksınız emin olun.

İnşallah, teşekkür ederim 🙏🏻

Tamam canım yazarım inşallah bulurum. Şuan sarımsak deneyeceğim ben havanda ezip suyunu diplere süreceğim kokuyor biraz ama ne yapalım birde sarımsak yutacagim.
Arkadaş yazınca biotini de almak istiyorum. O tirnak ve saça iyi geliyor. Almıştım killanma ve kilodan korktugumdan icemedm ama yapmıyor diyorlar. Denemek lazım

Solgar Biotin kullanmıştım daha önce sanki fayda göremedim ben. Ama kişiden kişiye göre değişir tabi

Suan sadece sarimsak sürüyorum. Ama içine tuzda ekleyeyim o zaman. Hiç duymamıştım tuzu.
Zeytinyağında 10 gün karanlik ortamda sarımsakları bekletin öyle sürün yazıyordu bir yerde de. Artık sarimsaklar hiç yakmıyor ya eskisi gibi degiller sanki.

Tuz eklediğiniz zaman daha yakıcı oluyor, hatta saç a sürmeden saç derisini ince uçlu tarakla sert tarayarak tahriş edip sarımsağı sürünce dahada yakıyor.. yara da yapabiliyor, özellikle sarımsak ilk çıktığı zamanlar ezdiğinizde suyu fazla çıkıyor,bu mevsimde suyu çekilmşl olabilir,daha çok sarımsak ezmek gerekir, denemeye devam..
Her sabah aç karnına bir diş sarımsak çiğnemeden yutmak saç tellerini kalınlaştırıyor,en az 4,5 ay devam edilmeli

👋🏻 merhaba ,
Bebek şampuanı kullanıp folik asit,çinko, b2,b6,b12 ve D vitaminize baktırın isterseniz.
Bol bol ayran için ceviz yiyin. Ve bol su için
İyi akşamlar.

Yutmayı mı?
Ben yutamadim tv de gördüm birde birinin soluk borusuna kaçmış ölüyormus Allah korusun. Saçıma sürüyorum haftada 1 falan
Evet yhaa o haberi bende görmüştüm 4 e bile bölsem bnde yutamıyorm.
Birazcık bıçağın düz tarafı ile ezip öyle suyla içiyorum azıcık dilim yanıyor ama olsun 🙈

Canım benim saçlarım çok gür mesela her gün duş alırım ama haftada iki kere sadece şampuanla yıkarım saçlarımı birde çok sıcak suyla yıkama saçlarını ılık olsun ve saç boyalarindan da uzak dur derim hepsi kimyasal ve davalara çok zarar veriyor düzleştirici fön vs. Çok kullanma derim saçlarını duş almadan önce zeytinyaği ile masaj yap ve ılık su ile yıka

Ne defne sabunu ne zeytinyağlı sabun fayda etmedi keçe gibi oldu,tekrar şampuana döndüm..tiroid olduğu için kabullendi m artık dökülmesini ama sarımsağa yeniden başladım..

Sarımsak kürünü özellikle sarımsağın yeni çıktığı dönemde ezip içine birazda tuz döküp kafaya sürüuorsun, gözlerinden ateş çıkıyor resmen işe yarıyor ama saç derisini tahriş ediyor, dikkat li kulanmak lazım ve sabırla devam etmek gerekiyor 3 ayda etki ediyor
Merhaba!
Ben bu sarımsağı ezip içine 1 çay kaşığı kadar tuz attım saçıma masaj surerek hatta agresif davranarak uyguladım.
Bayağı yandı saç köklerim ama kaç dakika bekletecegimi sormayı unuttum 🙁
Kaç dakika kalacak sacta ve ne sıklıkla uygulanacakti acaba:KK22:

Selam kızlar
Saç dökülmesi için neler yapıyorsunuz?
Benim saçlarım aşırı dökülüyor.
Sarımsak sürenler varsa işe yaradı mı?
Sabunla yıka önerisini denedim saçlarım kaskatı oldu. Sabun kullanıp fayda gören oldu mu?
Saçı sağlıklı uzatma formülleriniz nelerdir?
Fön saça çok zarar verir mi?
Bu arada testlerimi 3 kez yaptırdım eksiklik yok psikolojik diyorlar. Ama doktorlar her şeye psikolojik diyor artık.
Ben samırsak yağını bir ara kullanıyordum. İlk 2-3 gün saçlarım kabarık duruyordu, azalma olmadı. Steampodun varsa fön çekebilirsin

Merhaba!
Ben bu sarımsağı ezip içine 1 çay kaşığı kadar tuz attım saçıma masaj surerek hatta agresif davranarak uyguladım.
Bayağı yandı saç köklerim ama kaç dakika bekletecegimi sormayı unuttum 🙁
Kaç dakika kalacak sacta ve ne sıklıkla uygulanacakti acaba:KK22:

Dmiştim gözlerden alev çıkartıyor dıye😊ben 2,-3 saat bekletiyorum,yanması bır sure sonra geçiyor zaten..haftada bir yada iki kere uygulayabılırsın ilk başlarda, sonra haftada bır sonra ayda bır olarak devam edersin,kokusu dışında zararı yok,faydasını görürsün ..

Dmiştim gözlerden alev çıkartıyor dıye😊ben 2,-3 saat bekletiyorum,yanması bır sure sonra geçiyor zaten..haftada bir yada iki kere uygulayabılırsın ilk başlarda, sonra haftada bır sonra ayda bır olarak devam edersin,kokusu dışında zararı yok,faydasını görürsün ..
Bende 3 saat beklettim korka korka .😃sizde saç çıkardımı gerçekten bu kür

Etkisini 2-3 ay sonra görebilirsin bende öyle olmuştu,saç derini tahriş etme yara olmasın,zamanla görür sün fayda edip etmediğini..bakım amaçlı olarakda bir kavanoz içine 2 ye böldüğün sarımsakları at,karanlık bşr yerde sarımsaklar eriyene kadâr bekle ve ara ara bu zeytinyağını saçına sür,bende hazırlayacağım henüz denemdim,benimki sadece bir tavsiye,herkeste aynı derece etkili olurmu bilemiyorum

Geçen gittiğim bir kozmerikçide bir ürün önerdi, Bitlisli fatih denen bir kişinin bir ürünü varmış mavi su diye geçiyor, silin dir şeklinde bir tarak gibi ir ürünü var,saç derisini bunu nla tarıyormuşsun küçük delikler Açıyormuş, sonrada o mavi suyu sürüyormuş sun, internetten bir araştırır istersen çoğu kişi faydasını görmüş,bana pahalı geldi şişesi 250 dedi,5-6 şişe kullanmak gerekiyormuş..

Geçen gittiğim bir kozmerikçide bir ürün önerdi, Bitlisli fatih denen bir kişinin bir ürünü varmış mavi su diye geçiyor, silin dir şeklinde bir tarak gibi ir ürünü var,saç derisini bunu nla tarıyormuşsun küçük delikler Açıyormuş, sonrada o mavi suyu sürüyormuş sun, internetten bir araştırır istersen çoğu kişi faydasını görmüş,bana pahalı geldi şişesi 250 dedi,5-6 şişe kullanmak gerekiyormuş..
Dermaroller yani aslında o tarak kısmı
Dermaroller uygulayanlar cok memnun kalmamış hatta dökülme yaşamış.
O kadar pahali ürünleri hiç gerçekçi bulmuyorum.
İcinde 250 edecek ne olabilir hem o kadar pahaliysa 5-6 sisede etki ediyorsa azar azar ise yarar seylerden koymuslar belli ki gider estetisyene bi seyler uygulatirim o paraya 😃 zamanında saca baya para bayıldım

X