Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dökülen ve şekilsiz saçlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Etkisini 2-3 ay sonra görebilirsin bende öyle olmuştu,saç derini tahriş etme yara olmasın,zamanla görür sün fayda edip etmediğini..bakım amaçlı olarakda bir kavanoz içine 2 ye böldüğün sarımsakları at,karanlık bşr yerde sarımsaklar eriyene kadâr bekle ve ara ara bu zeytinyağını saçına sür,bende hazırlayacağım henüz denemdim,benimki sadece bir tavsiye,herkeste aynı derece etkili olurmu bilemiyorum
Evet bunuda yapacağım ek olarak.
Ya elimizde kalacak saclar ya çıkacak. :KK14:
E sen yaptın 3 ay o tuzlu sarımsağı cikardi yani sonra neden bıraktın bebek saçların duruyor mu hala

Evet bunuda yapacağım ek olarak.
Ya elimizde kalacak saclar ya çıkacak. :KK14:
E sen yaptın 3 ay o tuzlu sarımsağı cikardi yani sonra neden bıraktın bebek saçların duruyor mu hala
Tiroid çıktı malesef ,pkos da olunca duble dökülmeye başladı, bende en azından sarımsakla yeni saç oluşumu için uğraşıyorum, olduğu kadar artık..

Dermaroller yani aslında o tarak kısmı
Dermaroller uygulayanlar cok memnun kalmamış hatta dökülme yaşamış.
O kadar pahali ürünleri hiç gerçekçi bulmuyorum.
İcinde 250 edecek ne olabilir hem o kadar pahaliysa 5-6 sisede etki ediyorsa azar azar ise yarar seylerden koymuslar belli ki gider estetisyene bi seyler uygulatirim o paraya 😃 zamanında saca baya para bayıldım

Bende baktım nette,memnun olan çok gibi ama ne derece doğru bilemiyorum, fiyatıda çok uçuk zaten, gerçekten işe yarıyorsa tv de çıkar daha çok satmak için..

bende de hipertiroidi çıkt yaklaşık 20 gündür ilaç kullanıyorum ama son 1 haftadır saçlarımdan parça parça dökülmeler oldu tsh değerim 0.05e kadar düşmüş hatta bu ayki adetim bile azaldı, tiroitten kaynaklı olduğunu düşündüm ancak ödüm kopmaya başladı korkudan yıkayamıyorum artık hep toplu saçım, açsam elime tel tel kökten kopan saçlarım geliyor, hormon değerleri normale döndüğünde dökülme de duracak diye okudum araştırdım her yerde. Doktor da öyle olacağını söyledi ama psikolojimi inanılmaz etikiliyor. Bu süreçte en azından mevcut olanların güçlenmesi ya da dökülmemesi için yapılacak olan kür,vitamin,ilaç vs gibi kullanıp deneyip verim aldığınız şeyler var mıdır? Kel kalacağım diye korkuyorum. Hormonlar normale dönse de kopan foliküllerin normale dönmesi 2-3 ayı bulur diyorlar.

Hngi bolume gittiniz
bende de hipertiroidi çıkt yaklaşık 20 gündür ilaç kullanıyorum ama son 1 haftadır saçlarımdan parça parça dökülmeler oldu tsh değerim 0.05e kadar düşmüş hatta bu ayki adetim bile azaldı, tiroitten kaynaklı olduğunu düşündüm ancak ödüm kopmaya başladı korkudan yıkayamıyorum artık hep toplu saçım, açsam elime tel tel kökten kopan saçlarım geliyor, hormon değerleri normale döndüğünde dökülme de duracak diye okudum araştırdım her yerde. Doktor da öyle olacağını söyledi ama psikolojimi inanılmaz etikiliyor. Bu süreçte en azından mevcut olanların güçlenmesi ya da dökülmemesi için yapılacak olan kür,vitamin,ilaç vs gibi kullanıp deneyip verim aldığınız şeyler var mıdır? Kel kalacağım diye korkuyorum. Hormonlar normale dönse de kopan foliküllerin normale dönmesi 2-3 ayı bulur diyorlar.

Tum degerlierim yerinde. Hormonal veya fizyolojik bir sıkıntı yok ama kafada saç da yok. Sarimsak suyu basladim. Onu yapmaksa ne zor. İnşallah istikrarli devam edebilirim

Tiroid çıktı malesef ,pkos da olunca duble dökülmeye başladı, bende en azından sarımsakla yeni saç oluşumu için uğraşıyorum, olduğu kadar artık..
Peki kokuyu napacağız. Çözümü varmı? Çalışan bir insanın işe o kokuyla gitmesi çok sıkıntı. Bi ara araştırdım sarımsak kokusuna süt iyi geliyormuş sonra korktum sütü sarımsak sürdüğüm yere sürünce sarımsağın etkisini yok ederse diye... :KK43:

Son düzenleme:
Peki kokuyu napacağız. Çözümü varmı? Çalışan bir insanın işe o kokuyla gitmesi çok sıkıntı. Bi ara araştırdım sarımsak kokusuna süt iyi geliyormuş sonra korktum sütü sarımsak sürdüğüm yere sürünce sarımsağın etkisini yok ederse diye... :KK43:
Kokuya çözüm yok malesef,saçı kurutursanız koku olmuyor,ıslak kalırsa koku oluyor sadece,ilk yıkamalarda kokuyu hisse diyorsun,sonra kalmıyor zaten😊

X