Dugun takilari

Skygirll06

Kuşlar kısa, hayat uçuyor🐧
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
541
916
30
Kizlar merhaba size bir sey sormak istiyorum kisa ve oz sorum ☺️
Evlenirken erkek tarafinin babasinin maddi gucu varsa borcsuz dugun yapabilecek maddi imkanina sahipken (mesela salon takimini babasi alicak ama borcsuz alicak, diger beyaz esyalari, tv yi dugun salonu tutmayi damat kendi birikimiyle birazda borclanip yapicak, bende yatak odasini kina yerini kucuk ev aletlerini ivir zivirlari) neyse soru su dugunde takilacak takilari (nakit-ceyreklerin bi kismini) babasi isterse tavriniz ne olurdu borcsuz durumu zorlanmadan esya alacagi halde verirmiydiniz yada vermezmiydiniz? Direkt isterse altinlarsan nakitlerden vericeksiniz esya aldim diye derse ne diyip vermezdiniz yada verseniz kendi borclariniza yetiremiceksiniz siz olsaniz ne yapardiniz :KK64:Gecen gun dugun zamaninizda altinlardan nakitlerden verirsiniz dedi o yuzden soruyorum🤷🏻

Evlenirken erkek tarafinin babasinin maddi gucu varsa borcsuz dugun yapabilecek maddi imkanina sahipken (mesela salon takimini babasi alicak ama borcsuz alicak, diger beyaz esyalari, tv yi dugun salonu tutmayi damat kendi birikimiyle birazda borclanip yapicak, bende yatak odasini kina yerini kucuk ev aletlerini ivir zivirlari) neyse soru su dugunde takilacak takilari (nakit-ceyreklerin bi kismini) babasi isterse tavriniz ne olurdu borcsuz durumu zorlanmadan esya alacagi halde verirmiydiniz yada vermezmiydiniz? Direkt isterse altinlarsan nakitlerden vericeksiniz esya aldim diye derse ne diyip vermezdiniz yada verseniz kendi borclariniza yetiremiceksiniz siz olsaniz ne yapardiniz :KK64:Gecen gun dugun zamaninizda altinlardan nakitlerden verirsiniz dedi o yuzden soruyorum🤷🏻
Eğer takıları istiyorsa eşya da almasın. zaten eşyayı takı parasıyla almış olacak. Millete de eşyalarını ben aldım diyecek. ben olsam eşya da aldırmam

Bizde paralar verilir. Takı ve çeyrekler gelinde kalır.

Vermem almayın istemiyorsanız diyin

Eğer takıları istiyorsa eşya da almasın. zaten eşyayı takı parasıyla almış olacak. Millete de eşyalarını ben aldım diyecek. ben olsan eşya da aldırmam
Ayni seyi sozlumde dedi esyayida alma hicbisey alma misafir gibi gel git ne anladim o zaman bana yararin olmicaksa dedi

Almasın ozaman ne gerek var ki.kendinizde düğünden gelenlerle alabilirsiniz aynı mantık.Sonra ortamlarda ben aldım yaptım ettim diye gezinecek gerek yok.Laf çekeceğime eşyasız otururum kimseden bir şey beklenilmemeli diye düşünüyorum.Zaten yardım gibi bir niyeti olsa altınların hesabını yapmaz

Eğer takıları istiyorsa eşya da almasın. zaten eşyayı takı parasıyla almış olacak. Millete de eşyalarını ben aldım diyecek. ben olsam eşya da aldırmam
Kesinlikle. Zaten takı parası borca gidecek adı da ana baba düğün yaptı ev dizdi olacak . Borçla eşya alin sonra altını vs bozdurup borca yatırın

Almasın ozaman ne gerek var ki.kendinizde düğünden gelenlerle alabilirsiniz aynı mantık.Sonra ortamlarda ben aldım yaptım ettim diye gezinecek gerek yok.Laf çekeceğime eşyasız otururum kimseden bir şey beklenilmemeli diye düşünüyorum.Zaten yardım gibi bir niyeti olsa altınların hesabını yapmaz
Aynen öyle bencede . Borç biter 2 3 yıl içinde. Ömür boyu ben eşya aldım düğün yaptim derler ne gerek var

Ayni seyi sozlumde dedi esyayida alma hicbisey alma misafir gibi gel git ne anladim o zaman bana yararin olmicaksa dedi
Bu konuda taviz vermeyin. mümkünse de eş tarafıyla maddi konularda hiç muhatap olmayın. borç alma verme yapmayın. Sizden geri vereceğiz diye altınları ya da paraları isterlerse de vermeyin. Çünkü onlar asla geri verilmeyecek

Bende oyle dusunuyorum ama acaba ne paragoz deelermi diye verip sussunlarmi acaba diye dusundum bi an vermezsem ne diyim vermeyim
Baştan konuşun , altınlar alınırken veya konuşulurken, bu altınlar bize hediye mi ödünç mü diye sorun eğer ödünç derse beni yanlis anlmayın ama ben süs diye elalem hicbir şey takmamış demesin diye takı alınmasını istemiyorum hediye ise amenna ama düğünden sonra size geri vereceğim bir şeyin bende emanet durmasını istemiyorum doğru bulmuyorum deyip bir kalemde kestirip atın,
Hediye derse o zaman alalım düğünden sonra sıkıntı yaşamak istemiyorum hediye geri alınmaz biliyorsunuz deyin.
Ne minnet ne cinnet kuzum gerek yok aksiyona.

Bu konuda taviz vermeyin. mümkünse de eş tarafıyla maddi konularda hiç muhatap olmayın. borç alma verme yapmayın. Sizden geri vereceğiz diye altınları ya da paraları isterlerse de vermeyin. Çünkü onlar asla geri verilmeyecek
Ben konusunu dahi acmadim kv de kac bilezik istersin dedi bende sizin durumunuz neye el veriyorsa dedim anneme sordu annemde ayni seyi soyledi hic maddi bi beklentimiz olmadi ama biseyler alip gelen altinlari alacak olmasi beni sinir etti ki sozlumde kizdi gelme yada misafir gibi gel git diye ben hicbisi demedim sozlume yalnizken onlarla ev araba alip yatirim yapicaz vermeyelim kendimiz yapariz dedim

X