Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canim benim sagolasin insallah yavas yavasta olsa kurtulcam bu kilolardan. gecen hafta nerdeyse pes ediyordum kim, gece acayip bi rüya gördüm. esim beni aldatmis oluyor.telefonda msjlarini okuyorum. sonra gerekcesini sordum, o senden daha zayif daha ince dedi.. ona kizdim bagirdim ben haketmiyorum bunlari diye.. sonra cekti gitti köseyi dönmeden araba carpti.. ayyy cok kötüydü kabus gördüm resmen:KK76:. esim kilolarimi hakkinda tek bi cümle etmedi simdiye kadar ama yazin kilo verdigimde cok mutlu olmustu, kiskanmaya bile baslamisti:KK9: bende kendime ceki düzen vermem lazim felan diyordu:KK9: bu rüyadan sonra kendime geldim derken kilo verimim durunca yine tepemin tasi atmaya basladi, icimdeki seytan dürtüp durdu, bosuna ugrasiyorsun diye... ama cok sükür bu sabah ---lerle uyandim. erken kalkinca -500 ciktim sonra biraz daha sekerleme yaptiktan sonra tartil dim -300 daha gitmisti. yani toplamda bugüne -800le baslmis oldum. cok mutluyum insallah yarinda 72lerde olurum.

sen nasilsin? pek ugramiyorsun. eski arkadaslar da pek gelmiyorlar artik :KK5:

MALZEMELER:
ekmek için:
-1,5 yk yulaf kepeği
-2 yumurta beyazı
-4 yk süttozu
-2 yk yağsız yoğurt
-1 çay kaşığı tatlandırıcı
-1 çay kaşığı kabartma tozu
-1 tutam susam

köftesi:
-250 gr yağsız kıyma
-1 tatlı kaşığı karbonat
-1küçük rendelenmiş soğan
-karabiber
-kırmızı biber
-kimyon
-toz sarmısak

içine:
-soğan dilimleri
-kornişon
-hardal
-marul,domates(atak hariç)

Fırın 180 derecede ısıtılır.
Ekmeğin önce sıvı sonra katı malzemeleri beraber çırpılır.Kek hamuru kıvamındaki hamur ısıya dayanıklı küçük kalıplara bölüştürülür.(ben borcam kase kullandım.2 adet çıktı)Üzerine birer tutam susam serpilir ve yaklaşık 25dk pişirlir.Fırında soğumaya bırakılır.

Kıyma tüm malzemeyle yoğrulup ,dolapta en az 1 saat dinlendirilir.Yağsız tavada kızartılır.

Ekmekler ikiye bölünerek köfte ve izinli malzemelerle hamburger hazırlanır $399607_366242730068324_289208191105112_1497676_1243158710_n.jpg

kızlar bişe sorucam bugün aktardan yulaf kepegi aldırdım kardeşime getirdi yulafı ezmişler sizinkide öylemi .ben rondodan geçirip kek gibi yapıp azıcık tuz koyup fırına koydum pişti hiç güzel olmadı

Ben migrostan ve rossmandan alıyorum kepeği . migrostan aldığım un gibi ama rossmandan aldığım kepek gibi.

diyet süreniz uzunsa okumanızı tavsiye ederim.çünkü dukanın söyledikleri ile bizim anladıklarımız arasında yorum farkı olabiliyor.
ama şöyle özetleyeyim.ataktan sonraki seyir devresi istediğiniz kiloya ineceğiniz evre.o güne kadar bu evreyi 1+1 ya da 5+5 şeklinde yapabilirsiniz.1+1 1 gün saf protein 1 gün protein sebze ...5+5 ise 5 gün sp 5 gün ps şeklinde.sıkıcı olmaması adına en rahat uygulanış şekli 1+1.ikisinide de verilen kilo aynı ancak 5+5 te daha hızlı.ama sonuçta aynı kiloya ulaşılıyor..

hmm ok anladım. çok teşekkür ederim. böyle kilo vermişleri görünce hırslandım ben de .biran önce başlamak istiyorum :)

kızlar bişe sorucam bugün aktardan yulaf kepegi aldırdım kardeşime getirdi yulafı ezmişler sizinkide öylemi .ben rondodan geçirip kek gibi yapıp azıcık tuz koyup fırına koydum pişti hiç güzel olmadı

fadimeo2 ben migrostan doğalsan aldım fotosunu ekliyorum $images.jpg

kızlarrr aranızda dukanella yapan var mı???
ben yaptım süttozulu olanı değil, berbat oldu :KK43:
slm hanımlar bugün dukana başladım.
atak 1. gün menüüüüm
sabah: yulaf kepeğinden yapılma pankek(yumurta ve süt de var içinde), 2 parça peynir
öğle : 1 bardak süt, 1 top yumurta.
akşam :2 bardak ayran, haşlanmış tavuk(yarım göğüs)
ayrıca 2 bardak ıhlamur, 1 adaçayı, 1 bardak yeşil kahve, tatlandırıcı ile nescafe ve sayılamayacak çok çaaaaay

bu rejimde miktar sınırlaması yok sadece protein olması önemli.fazladan bir yumurta ve peynirimde vardı yanımda ama canım istemedi yemedim.
Atak 2. gün menüm
yarın sabah: yulaf kepeğinden yapılma pankek, bir yumurta
öğle : tavuk ve yoğurt
akşam: haşlama yada ızgara et ve ayran yiyecem

deneyimli arkadaşlar menüm olmuşmu yorumlarsanız sevinirim. yoğut ve ayranda az yağlı bulamadım sütü diet olandan alacam gari.
peynir de az yağlı olacak di mi
önere bileceğiniz markette bulabileceğim ürünler var mı bu diete uygun

hadi bakalım hayırlı olsun, bol eksili olsun inşallah..ben BİM den alıyorum peyniri, en yağsız onun ki bence..sütüde yarım yağlı al, hiç denememiştim ama deneyince BİM in ürünlerini çok beğendim, tavsiye ederim.
Bende bugün başladım bu diyete ama sürekli acıkıyorum yaaaa ekmeksiz doymuyorum
krep veya poaça yap arkadaşım, çok doyurucu oluyor..

canim benim sagolasin insallah yavas yavasta olsa kurtulcam bu kilolardan. gecen hafta nerdeyse pes ediyordum kim, gece acayip bi rüya gördüm. esim beni aldatmis oluyor.telefonda msjlarini okuyorum. sonra gerekcesini sordum, o senden daha zayif daha ince dedi.. ona kizdim bagirdim ben haketmiyorum bunlari diye.. sonra cekti gitti köseyi dönmeden araba carpti.. ayyy cok kötüydü kabus gördüm resmen:KK76:. esim kilolarimi hakkinda tek bi cümle etmedi simdiye kadar ama yazin kilo verdigimde cok mutlu olmustu, kiskanmaya bile baslamisti:KK9: bende kendime ceki düzen vermem lazim felan diyordu:KK9: bu rüyadan sonra kendime geldim derken kilo verimim durunca yine tepemin tasi atmaya basladi, icimdeki seytan dürtüp durdu, bosuna ugrasiyorsun diye... ama cok sükür bu sabah ---lerle uyandim. erken kalkinca -500 ciktim sonra biraz daha sekerleme yaptiktan sonra tartil dim -300 daha gitmisti. yani toplamda bugüne -800le baslmis oldum. cok mutluyum insallah yarinda 72lerde olurum.

sen nasilsin? pek ugramiyorsun. eski arkadaslar da pek gelmiyorlar artik :KK5:
tombişcim , resmen kabus görmüşsün, Allah korusun yani..bu arada çok sevindim kilo vermiş olmana..bugün bende -500 gr ile uyandım, bu mutluluk paha biçilemez..

Günaydınnnn :)

Ankara bugün muhteşem görünüyor :) Sanırım dün yaptığım kartopu savaşı sayesinde 1 kilocuk daha gitmiş :)

Kızlar hepimize kocaman günaydınlar..
bugün ataktaki 3. günüm 700 gram gitmiş 3 günde :KK43: hiç kaçamak da yapmıyorum neden böyle az gidiyor sizce. Suyumuda eksiksiz içiyorum :KK43:
fikir versenize bana :KK43:

bugün ataktaki 3. günüm 700 gram gitmiş 3 günde :KK43: hiç kaçamak da yapmıyorum neden böyle az gidiyor sizce. Suyumuda eksiksiz içiyorum :KK43:

cnm öncesinde diyet uygulamış mıydın? spor yapıo musun? tuzlu yiyo musun?

cnm öncesinde diyet uygulamış mıydın? spor yapıo musun? tuzlu yiyo musun?

Öncesinde diyetisyene gitmiştim, 4 kilo verdim 1 ayda. Sornada da diyetisyeni bıraktım çok pahalı geldiği için, Dukana başladım. fakat 3 gündür ağır bir grip geçiriyorum. o yüzden de spor yapmıorum ondan mı acaba :KK43:
tuzlu yemiorum.

Öncesinde diyetisyene gitmiştim, 4 kilo verdim 1 ayda. Sornada da diyetisyeni bıraktım çok pahalı geldiği için, Dukana başladım. fakat 3 gündür ağır bir grip geçiriyorum. o yüzden de spor yapmıorum ondan mı acaba :KK43:
tuzlu yemiorum.

cnm atakta ilk bikaç gun su atıosun,sonra yağ yakımına başlıyor..sen zaten önceki diyette atmışsındır suyu,bi de hasta olunca vücüdün da direnç göstermiş olabilir..biraz sabret sakın vazgeçme =))

Son düzenleme:
cnm atakta ilk bikaç gun su atıosun,sonra yağ yakımına başlıyor..sen zaten önceki diyette atmışsındır suyu,bi de hasta olunca vücüdün da direnç göstermiş olabilir..biraz sabret sakın vazgeçme =))

:) yok yok vazgeçmek yok.. sadece burdaki yazıları okudum herkesin ilk 3 günde 1 kilodan fazla gitmiş..bnde bi panik oldum neden olmuyo diye demekki ilk diyetimden kaynaklı çok sağol canım ya valla içimi rahatlattın..

:) yok yok vazgeçmek yok.. sadece burdaki yazıları okudum herkesin ilk 3 günde 1 kilodan fazla gitmiş..bnde bi panik oldum neden olmuyo diye demekki ilk diyetimden kaynaklı çok sağol canım ya valla içimi rahatlattın..

rica ederimm canım destek için burdayız hepimiz =)))

herkese merhaba
ben daha once dukan`a baslamayi istemistim ama olmamisti.aslinda cok hizli kilo verebilen biriyimdir,ama istah canavarim var ozellikle aksamlari kendimi durduramiyorum.buna ragmen sadece 5 kilo fazlam var;bana gore tabi dukana gore 1 kilo fazlayim:) ama bir yil icererisinde 8 kilo aldim. su an 59.7 kg gosteriyor tarti. 55 yeter bana eskisi gibi 52 olmak istemiyorum.tabi bu durumda dukan`in sitesinden dogru bir hesaplama alamiyorum.boyum 170. acaba 1 ay icerisinde 55i gorebilir myim arkadaslar ne dersiniz? ama gercekten cok istahla yedigimi dusunun belki dukanda miktar sinirlamasi yok ama ayni seyleri yemek bikkinlik veriyor benim canim 2. gun tatli istiyor dukan baslamayamadan bitiyor boylece bu sefer dogum gunume 55-56 olarak girmek istiyorum.forumu oyle detayli okuyacak zamanim olmuyor.acaba olur mu sizler ne kadar zamanda verdiniz durumu benimkine benzer olan kimse var mi aranizda bana da yardimci olur musunuz:KK56:

slm kızlaaar dukanla 2.gün :KK52::KK52:
yeni katilan arkadaslara selam

yazmiyorum bir süredir ama hep göz gezdiriyorum..herkes iyi gidiyor,,ne güzel
benimde gayet iyi gidiyor3. haftaya girdim..tombis ve blackcad ayni kilolarda seyrediyoruz..ben 71 oldum..hedef te 57-60..bakalim kim daha önce varicak hedefe:KK66:)..ben su siralar güclendirmeye yakin yapiyorum dukanimi bebegimden ötürü..böyle oldugu halde kilo kaybim -3,500.. eminim sonra daha hizlanicak spor+ seyir..sizlerin haberi olmadan sizleri kendime rakip sectim :))

sizofren ev kedisi öncelikle tebrikler...bukadar cabuk kilolarinizdan kurtulma arzunuzda takdire sayan ama emziriyorsaniz..benim gibi guclendirme evresinden baslayin emzirmeye devam edin ..cok erken sizin icin..ben 5 ayimi doldurduktan sonra..bebegimi beslemekte sorunlar yasamaya baslayinca diyete basladim..ama bebeginizi siz beslemiyorsaniz, mama kullaniyorsaniz bencede hic vakit kaybetmeyin:KK66: kolay gelsin
slm canım ya inşallah yarışalımda ikimizde birbirimizden gaz alıp kilo verelim :) rakibimsin kabul:KK52:
ya gidecek ya gidecek o kilolar aynen devam, moral bozukluğu yok kızlar :KK55:

Ben tavuk suyunun yağını hiç almadan yapıyorum çorbayı...Bu çorba çok iyi gidiyor gerçekten sıcacık :KK34: mis gibi soğuk kış günlerinde, ben bir de limon sıkıyorum yerken :KK37:

Hoşgeldin diyim öncelikle :KK3:
Yağsız sütten yoğurdunu kendin yapabilirsin mesela, ben öyle yapıyorum makinem var. Light peynirlerden en düşük yağ oranı olan peynir Teksüt marka. Bulabilirsen ondan al. Salam light olsa bile yağ oranı yüksek, o nedenle hindi jambon tüketmen daha doğru, ben öyle yapıyorum ayrıca kitapta da yazıyordu salamın yenilmeyeceği yanlış hatırlamıyorsam tabi (kitabım bi arkadaşımda şu an bakamıyorum)
Tatlandırıcı olarak Canderel tablet kullanıyorum çay, kahve vs.için, tatlı yapımı için ise Takita toz tatlandırıcı kullanıyorum. :KK23:
saol canım cevap için hindi aldım zaten çok güzel değil ama yerim birde light labne aldım 100 gr mında 14 gram yağ var çok az değil ama o yuvarlak peynirleden bulamadım :)
artık her ürünün yağ oranına bakıyoooom. süt tozunu da buldum tek eksik tatlandırıcı onu da netten alırım artık. zaten çayı şekersiz içiyom. sadece nescafeye atıyordum tatlandırıcı.onuda bir süre içmeyiz. bu arada kahve yasak mı kızlaaaaar.
MALZEMELER:
ekmek için:
-1,5 yk yulaf kepeği
-2 yumurta beyazı
-4 yk süttozu
-2 yk yağsız yoğurt
-1 çay kaşığı tatlandırıcı
-1 çay kaşığı kabartma tozu
-1 tutam susam

köftesi:
-250 gr yağsız kıyma
-1 tatlı kaşığı karbonat
-1küçük rendelenmiş soğan
-karabiber
-kırmızı biber
-kimyon
-toz sarmısak

içine:
-soğan dilimleri
-kornişon
-hardal
-marul,domates(atak hariç)

Fırın 180 derecede ısıtılır.
Ekmeğin önce sıvı sonra katı malzemeleri beraber çırpılır.Kek hamuru kıvamındaki hamur ısıya dayanıklı küçük kalıplara bölüştürülür.(ben borcam kase kullandım.2 adet çıktı)Üzerine birer tutam susam serpilir ve yaklaşık 25dk pişirlir.Fırında soğumaya bırakılır.

Kıyma tüm malzemeyle yoğrulup ,dolapta en az 1 saat dinlendirilir.Yağsız tavada kızartılır.

Ekmekler ikiye bölünerek köfte ve izinli malzemelerle hamburger hazırlanırEki Görüntüle 332934
hımm bunu haftasonu deneyeeeeem
ben yaptım süttozulu olanı değil, berbat oldu :KK43:

hadi bakalım hayırlı olsun, bol eksili olsun inşallah..ben BİM den alıyorum peyniri, en yağsız onun ki bence..sütüde yarım yağlı al, hiç denememiştim ama deneyince BİM in ürünlerini çok beğendim, tavsiye ederim.

krep veya poaça yap arkadaşım, çok doyurucu oluyor..

tombişcim , resmen kabus görmüşsün, Allah korusun yani..bu arada çok sevindim kilo vermiş olmana..bugün bende -500 gr ile uyandım, bu mutluluk paha biçilemez..
saol canım evet bende bim e haftasonu uğrayacam şimdilik atağı geçirecek malzeme temin ettim :)
canım bünyen yavaştır, ödem vardır, öncesinde diet yaptıysan ondanda olur. ben 3 aydır normal diet yapmama rağmen ancak 3 kilo verebildim. ama ataktanda çok beklentim yok 1 kilo bile gitse iyi diyeceeem. çünkü metabolizmam yavaş

canım bünyen yavaştır, ödem vardır, öncesinde diet yaptıysan ondanda olur. ben 3 aydır normal diet yapmama rağmen ancak 3 kilo verebildim. ama ataktanda çok beklentim yok 1 kilo bile gitse iyi diyeceeem. çünkü metabolizmam yavaş[/QUOTE]

evet canım sanırım bünyem yavaş.. neyse napalım birbirimize destekle bunun üstesinden gelicez inşallah:)

X